Poznejte druhy pepře a jejich použití při vaření.

Poznejte druhy pepře a jejich použití při vaření.
Michael Rivera

Různé druhy pepře jsou součástí ingrediencí, které tvoří brazilskou kuchyni, a to jak jako hlavní přísada, tak jako koření, které zajišťuje lepší chuť pokrmů. Mají různé stupně pálivosti, od nejjemnějšího po nejostřejší, díky čemuž je každá odrůda tohoto koření příjemná pro různé chuťové buňky.

Různé druhy chilli mají různé vlastnosti a lze je připravovat nebo podávat na mnoho způsobů. Mnoho z nich se používá do sladkých pokrmů a dokonce i do nápojů. Někteří lidé je však raději používají pouze jako koření do fazolí nebo sušené, případně i jako omáčku, ideální například ke každodenním pokrmům a svačinám.

V tomto článku vám představíme několik druhů paprik, které patří v Brazílii k nejoblíbenějším, a připojíme také tipy, jak je používat při vaření. Podívejte se!

Které z různých druhů pepře jsou nejostřejší?

Existuje metoda zvaná Scovilleho stupnice, která měří stupeň pálivosti různých druhů paprik. Měří se ve Scovilleho jednotkách, označovaných zkratkou SHU (Scoville Heat Units), a to od nuly do 16 000 000.

Nejostřejší paprikou je paprika s nulovým počtem Scovilleho jednotek. Nejostřejší paprikou je paprička s počtem jednotek mezi 1 150 000 a 2 200 000. Jedná se o papriku Carolina Reaper ( Capsicum chinense ), hybridní odrůda mezi papričkou duch a papričkou habanero. Abyste ji ochutnali, potřebujete odvahu!

Viz_také: Křesla do obývacího pokoje: jak si vybrat (+ 48 inspirací)

Poznejte různé druhy paprik a jejich použití v kuchyni.

Různé druhy pepře jsou hlavními potravinami v různých zemích, především v Latinské Americe, Africe a Asii, například v Bolívii, Mexiku, Etiopii, Malajsii, Jižní Koreji a samozřejmě v Brazílii.

Připravili jsme seznam 6 nejoblíbenějších druhů chilli v Brazílii a představili několik tipů, jak je použít v chutných kulinářských receptech. Podívejte se!

Viz_také: Svatební výzdoba kostela: viz tipy a 30 nápadů

1 - Butterfinger

Jedním z nejoblíbenějších druhů paprik v Brazílii je dedo-de-moça. Červená a dlouhá paprika se používá v různých formách, jako jsou mleté fazole, sušená, v omáčkách, konzervách nebo i čerstvá.

Na stupnici pálivosti má pepř z mochyně 5 000 až 15 000 Scovilleho jednotek, což znamená, že jeho pálivost je považována za mírnou.

Tento druh pepře lze při vaření použít k ochucení červeného masa a tučnějších ryb. Kromě toho je hlavní složkou několika receptů na pepřové želé, jako je ten, který vám ukážeme níže:

2 - Cumari

Chilli papričky cumari, které zaujímají šesté místo na Scovilleho stupnici (30 000 až 50 000 SHU), jsou ideální pro přípravu konzerv, které lze použít k dochucení každodenních pokrmů, jako je například naše tradiční rýže s fazolemi a farofou.

Existují dvě hlavní odrůdy tohoto pepře, který je v Brazílii jedním z nejoceňovanějších: cumari kultivovaný a cumari passarinho. První se získává tradičním lidským pěstováním.

Druhá odrůda vzniká ukládáním semen do výkalů ptáků. Tato odrůda, která je vzácnější, má léčivé účinky a působí jako přírodní termogen:

3 - Jalapeño

Mezi různé druhy chilli papriček, které v Brazílii nejsou původní, ale staly se zde oblíbenými, patří jalapeño. Známé jako jedna z hlavních ingrediencí nejslavnějšího brazilského pokrmu salsy Má středně ostrou chuť mezi 2 500 a 5 000 SHU a lze z něj připravit velmi chutné zavařeniny.

Kromě konzervování se tato chilli paprička může plnit do sendvičů, použít jako omáčka k dochucení každodenních pokrmů nebo být dokonce hlavní složkou speciálních jídel, jako je tomu v tomto receptu na jalapeño plněné sýrem a zabalené do proužků slaniny.

4 - Malagueta

Tato malá paprička je v Brazílii jednou z nejoceňovanějších, a to především v tradičních pokrmech domorodé kuchyně, jako je tucupi, a v afrobrazilských pokrmech, jako je vatapá a moqueca.

Chilli papričky by se měly používat s mírou (nebo také ne!), protože jejich pálivost je 50 000 až 175 000 Scovilleho jednotek.

Zde je návod na přípravu lahodné rybí moquecy s chilli papričkou na závěr:

5 - Biquinho

Stejně jako paprika nemá biquinho žádnou Scovilleho jednotku, což z něj dělá ideální volbu pro ty, kteří toto koření začínají pomalu oceňovat.

Velmi chutný pepř biquinho lze použít do zavařenin ke každodenním pokrmům, omáček k ochucení masa a ryb, past a želé.

Zde se dozvíte, jak si grilování ještě více zpříjemnit svíčkovou s omáčkou z pepřů piquinho:

6 - Calabresa

Kalábrijský pepř není odrůda, ale druh pepře získaný dehydratací a loupáním pepře "finger-of-moça".

Tento druh pepře, který pochází z oblasti Kalábrie v jižní Itálii, se běžně používá k dochucování masa a dalších běžných pokrmů, jako jsou těstoviny nebo omelety, nebo k přípravě omáček pro různé účely.

Věděli jste však, že kromě slaných pokrmů je možné připravit čokoládové brownies s kalábrijským pepřem? Podívejte se na to!

Nyní, když znáte hlavní druhy paprik, použijte tuto ingredienci k ozvláštnění svých příprav. Tento tip platí i pro mražené fit balíčky.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.