Svatební výzdoba kostela: viz tipy a 30 nápadů

Svatební výzdoba kostela: viz tipy a 30 nápadů
Michael Rivera

Obsah

Svatba v kostele by měla být vyzdobena s dobrým vkusem a zdravým rozumem, s oceněním osobnosti nevěsty a ženicha a s uznáním omezení místa. Podívejte se na nápady pro sestavení výzdoby náboženského obřadu.

Kostel, ať už katolický, nebo protestantský, je posvátné místo. Když se snoubenci rozhodnou uzavřít sňatek ve svatostánku, zavazují se tím Bohu a náboženství. Aby byl obřad bezvadný, stojí za to věnovat pozornost každému bodu výzdoby, jako je výběr barev, aranžmá a další dekorace.

Tipy na výzdobu pro svatby v kostele

Casa e Festa oddělila 10 tipů na výzdobu pro svatby v kostele. Podívejte se na ně:

1 - Znát církevní pravidla

Před plánováním každého detailu svatební výzdoby je nutné znát pravidla kostela. Zjistěte, co lze a co nelze použít k výzdobě náboženského obřadu. Pokud je na stejný den naplánována jiná svatba, zvažte vytvoření společné výzdoby.

2 - Vylepšení architektonických prvků

Mnoho kostelů, zejména katolických, má dokonalou architekturu, plnou maleb na stěnách, svatých obrazů a vitráží. Pokud má chrám, kde se bude svatba konat, tyto vlastnosti, je ideální vyhnout se přílišnému zdobení a najít způsob, jak místní architekturu vylepšit. Dobrou strategií pro toto vylepšení je použití světel.

Viz_také: Comigonomepod: význam, typy a jak se starat

3 - Minimalismus je na vzestupu

Starý zvyk nechávat chrám plný ozdob je již minulostí. Trendem je nyní jednoduchá svatební výzdoba kostela, podpořená minimalistickým stylem.

Pro ty, kteří to nevědí, minimalismus navrhuje, že "méně je více", takže kompozice by měla být čistší, čistá a bez neúcty.

4 - Výběr barev

Volba barev je velmi důležitým faktorem, aby výzdoba kostela byla ohromující a s tváří nevěsty a ženicha. Červená a bílá, modrá a bílá, zelená a bílá a žlutá a bílá jsou jen některé z mnoha možných kombinací.

Pokud nechcete riskovat, že uděláte chybu s výzdobou kostela pro svou svatbu, pak zvolte bílou barvu. Tento neutrální a čistý tón vám umožní opustit místo obřadu s klasickým vzhledem.

5 - Zvažte čas obřadu

Důležitým faktorem je zohlednění doby konání náboženského obřadu. Například noční svatba v kostele vyžaduje propracovanější a sofistikovanější výzdobu, zatímco denní svatba může mít jednoduchou a okouzlující výzdobu.

Viz_také: Drátěné sklo: co to je, cena a 20 nápadů, jak ho používat

6 - Výběr květin

K výzdobě kostela se používají různé druhy květin. Výběr bude záviset na stylu, který chcete při svatebním obřadu zdůraznit. Pokud je záměrem vytvořit elegantní a sofistikovanou atmosféru, zvolte tulipány, bílé růže, lilie nebo levandule.

Gerbery, polní květiny a slunečnice mají naopak na starosti vytvoření veselejší kompozice.

7 - Kreativní výzdoba chodby

Existuje mnoho kreativních nápadů na výzdobu uličky pro svatební obřad. Nevěsta a ženich mohou vsadit na okvětní lístky rozsypané na podlaze nebo použít květiny vedle sedadel. Dobrými nápady na výzdobu jsou také aranžmá se stuhami, skleněné vázy, svíčky a dokonce i zrcadlo, které vyznačí cestu nevěsty a ženicha k oltáři.

8 - Vyberte si vysoké a viditelné uspořádání

Jak u oltáře, tak u vchodu do kostela se doporučuje použít vysoké a efektní aranžmá. Tyto prvky, pokud jsou umístěny na určitých místech, činí svatební obřad elegantnějším a zároveň romantičtějším. Výška aranžmá může dosahovat až 3 m a množství květin by mělo být bohaté.

9 - Ozdobte molo nízkými aranžmá

Svatební výzdoba v katolickém nebo evangelickém kostele může být propracovaná pomocí nízkých aranžmá, která jsou schopna vyznačit cestu pro nevěstu a svatebčany, aniž by narušovala viditelnost hostů. Skvělou volbou pro výzdobu místa obřadu jsou malé proložené květinové záhony.

10 - Použití DIY dekorací v kostele

Pokud chcete dát svému svatebnímu obřadu osobní nádech, pak sáhněte po DIY dekoracích. Tyto vlastnoručně vyrobené kousky mohou stylově a s dobrým vkusem ozdobit místa vašich hostů.

Inspirace pro výzdobu kostela na svatbě

Svatební oslava v kostele by měla být nezapomenutelná. Podívejte se na několik inspirativních nápadů na výzdobu:

1 - Lavici zdobí malý věnec s mašlí.

2 - Dekorace založená pouze na použití bílých květů

3 - Květiny dělají vstup do kostela romantičtějším

4 - Suché větve vytvářejí v dekoru rustikální efekt

5 - Koridor vyznačený pouze vegetací

6 - Svíčky v lucernách dělají osvětlení obřadu romantičtějším.

7 - Kombinace bílé látky s květinami

8 - Skleněné nádoby s květinami zdobí dřevěné lavice

9 - Cesta vyznačená bílými okvětními lístky

10 - Svíčky a okvětní lístky růží: dokonalá kombinace pro svatební den

11 - Capim-dos-pampas zdobí svatební obřad

12 - Lavičky zdobené bílým tylem a jemnými květy

13 - Kombinace bílého tylu s blikajícími světly

14 - Stuhová mašle s kyticí růží na dekoraci lavičky

15 - Umístění uvítací cedule u vchodu do kostela

16 - Velké květináče dělají vchod rustikálnějším

17 - Průhledné vázy s květinami a světly

18 - Kostelní dveře zdobené krásnými květinami

19 - Obrázky originálně zdobí lavice

20 - Moskytiéra v kombinaci s rustikálnější stuhou

21 - Věnec ve tvaru srdce

22 - Slunečnicová ozdoba dělá obřad radostnějším

23 - Skleněná nádoba s komárem na dřevěné lavici

24 - Použití látek a květin

25 - Ozdoba se stuhou a eukalyptovými listy

26 - Dřevěné lavice zdobené pšenicí

27 - Vegetace na katolické svatbě

28 - Ručně vyráběné srdce s jemnými květy

29 - Kříž zdobený květinami se vyjímá na obřadu

30 - Aranžmá s šiškami

Líbily se vám tipy a nápady na výzdobu svatby v kostele? Zanechte komentář a pokud máte návrh na výzdobu, komentujte ho také.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.