Velikonoční vajíčko v květináči: podívejte se, jak ho vyrobit a ozdobit

Velikonoční vajíčko v květináči: podívejte se, jak ho vyrobit a ozdobit
Michael Rivera

Velikonoční vajíčka v květináčích, známá také jako stojatá vejce, jsou letošním trendem, takže pokud chcete tímto datem získat zákazníky a vydělat peníze, vyplatí se investovat do přípravy této pochoutky. Podívejte se na nejlepší recepty a neuvěřitelné nápady na výzdobu.

Velikonoční vajíčko ve sklenici: trend pro Velikonoce 2019.

Po lžičce na vejce a ďábelském vejci je nyní na řadě hrnec na ďábelská vejce, který se stane senzací. Tuto pochoutku je dobré prodávat a získat si přednost u služebních čokoládových fanoušků. Stačí mít dobrou chuť a kreativitu při vytváření lahodných náplní.

Co je vlastně to vejce v hrnci?

Pokud jste si představovali moučník sestavený ve skleněné nádobě, mýlili jste se. Ve skutečnosti jde o přeměnu velikonočního vajíčka ve sklenici s tlustou skořápkou a lahodnou náplní.

Vajíčko v květináči stojí vzpřímeně, uvnitř má lahodnou náplň a mělo by se ochutnávat pomocí lžičky. Rozdělení obou částí se provádí proto, aby se vytvořilo víčko a čokoládová skořápka se skutečně proměnila v malý květináč.

Jak ale docílit toho, aby toto čokoládové vajíčko stálo? Technika je jednoduchá: stačí vytvořit zpevněný čokoládový základ. Dalším tipem je mírně zahřát dno vajíčka tím, že ho položíte nad hrnek s horkou vodou.

Víčko je třeba odříznout v horní části vejce, přičemž je třeba dávat velký pozor, aby nebyla ohrožena struktura čokolády. K zakrytí stopy po řezu lze použít barevné cukrovinky.

Jak vyrobit sklenici na velikonoční vajíčka

Viz_také: Sýrové a čokoládové fondue: naučte se je připravovat a podávat

Chcete-li vyrobit vajíčko v květináči, musíte nejprve vyrobit čokoládovou skořápku. Podívejte se, jak je to snadné:

Složení

 • Mléčná čokoláda
 • Tvar velikonočního vajíčka
 • Kulinářský teploměr

Krok za krokem

Krok 1: Čokoládu nakrájejte a vložte do misky. Rozpusťte ji v bain-marie, přičemž dávejte pozor, aby se voda nedostala do kontaktu s ingrediencí. Temperování lze také provést v mikrovlnné troubě na střední výkon. V tomto případě je důležité čokoládu každých 30 sekund promíchat, aby se nepřipálila. Když čokoláda dosáhne 45 °C, dosáhla správné teploty.

Krok 2: Rozpuštěnou mléčnou čokoládu přeneste na mramorovou pracovní desku a míchejte ji stěrkou. Takto postupujte, dokud teplota nedosáhne 25 °C.

Krok 3: Čokoládu ještě chvíli zahřívejte, dokud nedosáhne ideální teploty 30 °C. Tím je temperovaná.

Krok 4: Pomocí lžíce rozetřete čokoládu na dvě vajíčka a vytvořte tenkou vrstvu. Dejte na 2 minuty do mrazáku. Postup opakujte, abyste vytvořili dvojitou skořápku a aby byla silnější.

Krok 5: Na čistém povrchu vejce rozložte. Formu nahřejte na ohni a přejíždějte po ní kousky vajec, aby se roztavily okraje. Oba kousky spojte, vložte je do hrnku a počkejte jednu minutu.

Krok 5: Vložte spodní část vajíčka do teplé formy, aby se trochu rozpustilo. Přeneste vajíčko na talíř, kde se bude servírovat. Bez větších obtíží bude stát vzpřímeně. Tip: nedržte čokoládu po celou dobu rukama, protože by vám při práci zůstaly otisky prstů. Používejte rukavice.

Krok 6: Přebytečnou rozpuštěnou čokoládu z vejce v kelímku odstraňte a nechte ji 1 minutu v chladničce.

Krok 7: Vezměte nůž bez pilky, zahřejte ho na vařiči a nařízněte víko tak, jak se vám líbí. Tipem je naříznout ho jako dinosauří vejce. Nezapomeňte nůž po každém novém řezu očistit, zabráníte tak usazování čokolády.

Krok 8: Odstraňte víko z vajíčka a vložte do něj náplň podle vlastního výběru. Poté jej můžete opět přikrýt.

Náplně do vajec v hrnci

Casa e Festa vybrala 5 receptů na vajíčka v hrnci. Podívejte se na ně:

1 - krém Oreo

Složení

 • 1 malý balíček sušenek Oreo
 • 7 lžic másla
 • 1 plechovka kondenzovaného mléka
 • 100 g hořké čokolády (na kousky)
 • 150 g smetanového sýra

Jak se připravit

Z kondenzovaného mléka, hořké čokolády a másla připravíme brigadeiro. Po vychladnutí naplníme polovinu vajíčka brigadeirem a druhou polovinu tvarohovým krémem. Přidáme sušenkové drobky.

2 - Polibek

Složení

 • 1 plechovka kondenzovaného mléka
 • 100 g strouhaného kokosu
 • 1 lžíce másla

Jak se připravit

Všechny ingredience dejte do hrnce a přiveďte k mírnému ohni. Neustále míchejte, dokud se nevytvoří pusinka. Po vychladnutí přidejte do velikonočního vajíčka.

Viz_také: Kartonové krabice: 43 způsobů, jak tento materiál znovu využít

Tato náplň je velmi sladká, takže aby velikonoční vajíčko v hrnci nebylo příliš sladké, zvolte skořápku z tmavé čokolády.

3 - Čokoládová pěna

Složení

 • 170 g polotmavé čokolády
 • 170 g mléčné čokolády
 • 1 plechovka smetany
 • 4 bílky ušlehejte do tuha.

Jak se připravit

Mléčnou a hořkou čokoládu společně rozpusťte v bain-marie. Do rozpuštěné čokolády přidejte hustou smetanu bez séra, dokud nevznikne ganache. Do ganache přidejte bílky. Před plněním vajíček nechte čokoládu šest hodin v lednici.

4 - Paçoquinha

 • 1 plechovka kondenzovaného mléka
 • ½ plechovky smetany
 • 4 jednotky drcené paçoca
 • 1 lžíce soleného másla

Jak se připravit

Na pánvi rozpusťte máslo, přidejte kondenzované mléko, sladký hrášek a smetanu. Všechny ingredience dobře promíchejte, až vznikne brigadeiro. Nechte vychladnout a naplňte vejci.

5 - Dulce de leche

Složení

 • 1 plechovka kondenzovaného mléka
 • ½ plechovky smetany

Jak se připravit

Plechovku s kondenzovaným mlékem dejte vařit do tlakového hrnce s vodou na 30 minut. 10 minut počkejte, nechte vychladnout a otevřete. Smetanu použijte na zjemnění chuti, aby bylo dulce de leche méně sladké.

Náplně používané ve vaječné lžíci lze přizpůsobit pro vaječný hrnec, jako je tomu v případě Mléko a Nutella .

Inspirativní dekorace pro květináče na vajíčka

Níže naleznete výběr inspirativních obrázků s dekoracemi z vajíček v květináči:

Foto: Dani Noce

Tipy!

 • Existuje mnoho možností náplní! A nezapomeňte na možnost vložit do jedné čokoládové polevy více než jednu příchuť.
 • Chcete-li vajíčko v hrnci snadněji naplnit a udělat ho hezčí, použijte zdobicí sáček a zobáček pitangy.
 • Vyberte si obal s opěrkou na dně, aby velikonoční vajíčko v květináči zůstalo ve vzpřímené poloze. Dobrou volbou jsou kartonové krabice a také acetátové krabice.
 • Vylepšete je krajkou a dalšími ozdobami, které odpovídají duchu data.

Líbily se vám nápady na velikonoční vajíčka v květináči? Máte další návrhy? Zanechte komentář. Užijte si návštěvu a podívejte se na další trendy pro rok 2019 .
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.