Kartonové krabice: 43 způsobů, jak tento materiál znovu využít

Kartonové krabice: 43 způsobů, jak tento materiál znovu využít
Michael Rivera

Recyklace umožňuje vytvářet neuvěřitelné projekty, jako jsou například kousky z kartonových krabic. Z tohoto recyklovatelného materiálu lze vyrobit organizéry, rámečky, podnosy, vázy, ozdobná písmena a mnoho dalších předmětů.

Projekty DIY (udělej si sám) využívají celé krabice nebo jen jejich části. Z opětovně použitého kartonu můžete vytvořit nejen hračky pro děti, ale i dekorativní předměty a dokonce i nábytek.

DIY nápady pro recyklaci kartonových krabic

Díky těmto kreativním nápadům už nikdy nevyhodíte kartonovou krabici do koše, podívejte se na ně:

1 - Organizátor

Potažením kartonové krabice barevnou látkou získáte skvělý organizér, do kterého můžete ukládat mimo jiné hračky, řemeslné materiály. A aby se s ním lépe manipulovalo, použijte starý pásek na výrobu držadla.

2 - Stolní fotbal

Použijte krabici od bot a vytvořte úžasný stolní fotbálek pro zábavu dětí. K dílu jsou zapotřebí také dřevěné špejle a kolíčky na prádlo.

3 - Krabice na pizzu

Krabice od pizzy se může stát pomůckou, která děti naučí zlomky.

4 - Vodnář

Krabice od cereálií lze využít mnoha způsoby, jako v případě tohoto akvária vytvořeného pro zábavu dětí - jedné z mnoha možností recyklovaných hraček.

5 - Klasifikace mincí

Chcete mít doma přehledně uložené mince? Pak investujte do tohoto kousku, který vyzařuje funkčnost.

6 - Noemova archa

Vyzvěte dítě, aby si z kartonové krabice postavilo Noemovu archu. Tento prvek podporuje hru a vytváří prostor pro uspořádání vycpaných zvířat.

7 - Rámeček na obraz

Fotorámeček s rámečkem z recyklovaného kartonu je ideální pro výzdobu vašeho domova nebo jako dárek. Podívejte se na návod.

8 - Police

Dřevo není jediným materiálem, který se k výrobě polic používá. K tomuto účelu můžete znovu použít i karton.

9 - Dětský dům

Krabice na televizi, pračku a ledničku jsou vhodné pro odvážné projekty, jako je například dětský domeček. S využitím kreativity můžete vytvořit prostor s okny a dveřmi.

10 - Kaktusy

Kaktusy jsou na vzestupu, ale pokud nemáte schopnosti se o ně starat, vyplatí se vsadit na kartonové verze.

11 - Mini-avetta

Potřebujete prostor na uložení šperků a drobných předmětů? Pak je tato malá zásuvka vyrobená z recyklovaného kartonu ideální.

12 - Budovy

Aby bylo hraní s dětmi ještě zábavnější, proměňte krabice od mléka v budovy. Tímto způsobem lze postavit město.

13 - Zrcadlo

Zní to neuvěřitelně, ale rám tohoto dekorativního zrcadla byl vyroben z lepenky a flitrů. Celý návod k projektu je k dispozici na webových stránkách Meijosjoy.

14 - Stojany na knihy

Z kartonu sestavte dva trojúhelníky. Tyto díly slouží jako podpěry pro uspořádání knih na polici. Podívejte se na návod na webu Almost Makes Perfect.

15 - Vozík

Tento projekt využívá velké krabice a je ideální pro realizaci ve školce i doma. Děti budou mít možnost pilotovat samotného McQueena.

17 - Letra 3D

3D písmena vyrobená z kartonu můžete použít k výzdobě večírků, ale i místností v domě. Návod najdete zde na Casa e Festa.

18 - Letadlo

Existuje spousta nápadů na kartonové hračky, které děti zabaví, jako například toto malé letadlo.

19 - Pračka

Z kartonu, bublinkové fólie a barevných knoflíků vytvoříte malou pračku, se kterou si dítě může hrát.

20 - Zásobník

Tento šestiúhelníkový podnos byl strukturován z recyklovaného kartonu, ale získal krásnou povrchovou úpravu provedenou technikou decoupage. Výukový program u Karen Kavett.

21 - Pokladna

Co takhle povzbudit své dítě, aby si hrálo na supermarket? K tomu můžete postavit malou pokladnu z kartonu.

22 - Dělení zásuvek

Uložení zásuvek s ponožkami a spodním prádlem je vždy náročné. Abyste si usnadnili organizaci, vyplatí se použít rozdělovače vyrobené z kartonu. Tajemství spočívá v tom, že je vystřihnete tak, aby do zásuvky dokonale zapadly.

23 - Vánoční stromek

Na Casa e Festas jsme již představili několik nápadů na výrobu vánočních stromků z časopisů a PET lahví. Dalším materiálem, ze kterého vznikají úžasné projekty, je karton. Podívejte se na návod krok za krokem na webu The Proper Pinwheel.

24 - Fotoaparát

Fotoaparát vyrobený z recyklovatelných materiálů, převážně z kartonu. Jedná se o dílo schopné podněcovat dětskou fantazii.

25 - Televize

Pomocí několika výřezů se z obyčejné lepenkové krabice stane televize, se kterou si dítě může hrát.

26 - Smyslová deska

Smyslová tabule vyrobená z kusu kartonu a vlněné příze.

27 - Škrábání pro kočky

Kartonové krabice vašeho mazlíčka pobaví, zejména pokud z nich postavíte škrabadlo.

28 - Malá kuchyně

Abyste mohli tento super roztomilý projekt realizovat doma, budete potřebovat středně velkou lepenkovou krabici a kousky papíru v černé a žluté barvě.

29 - Osvětlený mrak

Svítící obláček je dokonalým dekorativním prvkem do dětského pokoje. Kromě kartonu budete potřebovat i světelný řetěz.

30 - Výtah

Máte doma kartonovou krabici, do které se vejde dítě? Pak z ní udělejte výtah.

31 - Kytara

Děti, které mají rády hudbu a chtějí se naučit hrát na hudební nástroj, mohou vyhrát tuto malou kytaru. V aplikaci MakeIt-LoveIt se dozvíte, jak ji vyrobit.

32 - Koš

Kartonová krabice byla zakončena provazem, čímž se z ní stal rustikální koš. Přístup k návodu na A Little Craft in Your Day.

33 - Lampa

Tato lampa s geometrickými tvary a zlatými detaily ani nevypadá, že by byla vyrobena z lepenky. Podívejte se na návod na blogu Etsy.

34 - Loď

K domácí výrobě tohoto projektu potřebujete pouze karton, větvičku, látku, lepidlo a nůžky. Návod krok za krokem je k dispozici na stránkách Molly Moo Crafts.

35 - Noční stolek

Některý nábytek z lepenky je tak neuvěřitelný, že ani nevypadá, jako by byl z tohoto materiálu vyroben, jako je tomu v případě tohoto designového nočního stolku v retro stylu.

36 - Přívěsek

Přívěsky dodají kouzlo každému dekoru, včetně kousků vyrobených z lepenky.

37 - Trojúhelníkový organizér

Organizér ve tvaru trojúhelníku je ideální pro ukládání školních potřeb. Návod krok za krokem najdete na BuzzFeed.

38 - Police s písmeny LED

Tyto jemné poličky zdobené LED písmeny jsou ideální pro výzdobu dětského pokoje. Naučte se je vyrobit na německých webových stránkách Leelah Loves.

39 - Stan

Pokud zvládnete postavit domek z lepenky, lze materiál použít i na výrobu stanu. Na webu Handmade Charlotte najdete návod krok za krokem.

40 - Pouzdro na iPad

Z kousků lepenky a kousků látky vytvoříte exkluzivní kryt na míru pro svůj gadget.

41 - Kočičí dům

Kočky milují kartonové krabice, tak co kdybyste z nich udělali oficiální domov své kočky? Podívejte se na návod krok za krokem na webu Happiness is Homemade.

42 - Váza

Z lepenkových pásků a starého cédéčka si můžete vyrobit super stylový květináč na rostlinu.

43 - Stolní lampa

Máte LED lampu a chcete ji proměnit v dekorativní kousek? Pak přijměte tento projekt geometrické stolní lampy. Tajemství spočívá ve správném vyřezání dílků. Návod najdete na Instructables.

Kartonové krabice jsou všestranné a umožňují vytvářet kreativní kousky, a pokud se chcete inspirovat novými recyklačními pracemi, podívejte se na možnosti řemeslného zpracování pneumatik.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.