Naučte se vyrábět královskou polevu na zdobení sušenek

Naučte se vyrábět královskou polevu na zdobení sušenek
Michael Rivera

Královská poleva je přípravek, který se hojně používá ke zdobení cukroví na Vánoce, Velikonoce, narozeniny a další zvláštní příležitosti. Poleva, která je považována za skutečnou cukrářskou klasiku, může být různě barevná a slouží k vytvoření krásných povrchových úprav.

Původ královské polevy

Podle nejrozšířenější teorie vznikla královská poleva v Evropě kolem roku 1600. Popularitu získala v roce 1860, kdy jí byl ozdoben svatební dort anglické královny Viktorie - odtud pochází název přípravku.

Recept na domácí královskou polevu

Podle následujícího receptu získáte 500 g domácí královské polevy. Pokud potřebujete 1 kg polevy na zdobení sušenek, stačí recept zdvojnásobit. Podívejte se na něj:

Složení

Nástroje

Jak se připravit

 1. Do mísy mixéru přidejte bílky a šlehejte, dokud nezačnou tvořit objem, tj. stanou se z nich bílky.
 2. Přidejte již prosátý moučkový cukr a vanilkový extrakt. Nechte ještě chvíli šlehat.
 3. Přidejte citronovou šťávu a nechte ji šlehat alespoň 10 minut.
 4. Poleva je hotová, když dosáhne bodu trysky.
 5. Chcete-li královskou polevu obarvit, přidejte do ní kapky potravinářského barviva a dobře promíchejte. Polevu rozdělte do různých sáčků pro případ, že chcete na zdobení sušenek použít více barev.

Tipy!

 • Pokud nemáte doma moučkový cukr, můžete použít moučkový cukr a rozšlehat ho v mixéru na velmi jemnou hmotu.
 • Bílky použité k přípravě receptu nesmí být studené, ideální je použít je při pokojové teplotě.
 • Mísa, ve které šleháte bílky, by měla být velmi čistá.
 • Citronovou šťávu propasírujte přes síto, aby žmolky z ovoce nenarušily chuť a strukturu polevy.
 • Pokud máte planetární mixér, použijte k přípravě pádlové šlehací metly.
 • Nedoporučuje se skladovat zbytky domácí královské polevy. Připravte si polevu a ihned ji použijte.
 • Domácí královskou polevu neskladujte v chladničce, protože by se stala medovou a lepkavou.
 • Pokud poleva začne tuhnout, přidejte trochu vody, dokud se nevrátí požadovaná konzistence, abyste mohli ozdobit sušenky.

Konzistence královské polevy

V závislosti na způsobu přípravy může královská poleva nabývat tří bodů. K této změně dochází při přidávání vody do receptu. Viz:

 • Pevný bod: Je neprůhledná (bez třpytek) a neopadává, když do ní vložíte kousek lžičky. Ideální na výrobu cukrových květin nebo zdobení perníčků.
 • Krémový bod: Je to bod, který následuje po pevném bodu. Přidejte trochu vody, aby směs získala lehce lesklou a sytou konzistenci, připomínající zubní pastu. Doporučuje se pro obkreslování sušenek a detailů.
 • Bod kapaliny: Tekutá konzistence připomínající padající med. Doporučuje se na plnění sušenek.

Jak uchovat královskou polevu?

Jakmile královská poleva dosáhne správné teploty, přikryjte misku utěrkou nebo igelitovou fólií. Pokud necháte směs vystavenou pokojové teplotě, vyschne a ucpe špičku na pipety.

Jak zdobit sušenky královskou polevou?

Dejte královskou polevu do zdobicího sáčku a pusťte se do práce!

Viz_také: Fialový jetel: význam a 6 tipů, jak o rostlinu pečovat

Sušenky začněte zdobit obkreslováním, které zabrání sklouznutí polevy ze sušenky. Malá špička Perle je ideální pro jemné obkreslování.

Vezměte královskou polevu s tekutou tečkou a vytvořte náplň pro sušenkové vzory.

Vyčkejte na dobu schnutí, která se pohybuje od 6 do 8 hodin. Výsledkem je hladký, lesklý povrch, který při dotyku rukou nezanechává skvrny.

Je hotová glazura Royal Glaze dobrá?

Ano, je to dobrý výrobek a jeho příprava je jednodušší než domácí.

V cukrárnách najdete práškovou královskou polevu na sušenky, což je zajímavá možnost, jak si usnadnit přípravu. Například jeden kilogram směsi stojí od 15 do 25 rupií.

Obvykle se hotová směs připravuje s vodou, pokud však chcete piškot natřít, zvažte, zda v receptu nepoužít kukuřičnou glukózu. Výsledkem bude hladší a jemnější povrch. Tato další přísada také zabrání tomu, aby poleva příliš ztvrdla.

Výhodou použití průmyslově vyráběné královské polevy je, že je chemicky vyvážená a můžete ji zmrazit až na měsíc. Postupujte podle pokynů k přípravě uvedených na obalu.

V následujícím videu se dozvíte, jak připravit sušenkové těsto a královskou polevu na zdobení. V receptu je také použit rýžový papír na konečnou úpravu. Je to ideální návrh na dárek pro blízké nebo na prodej. Podívejte se na něj:

Viz_také: Moderní jídelna: 42 nápadů na výzdobu té vaší



Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.