Novoroční dezerty: 22 snadno připravitelných návrhů

Novoroční dezerty: 22 snadno připravitelných návrhů
Michael Rivera

S blížícím se Silvestrem začíná každý myslet na novoroční dezerty. Tyto lahodné sladkosti využívají ingredience, které mají na přelomu roku zvláštní význam, jako je šampaňské, hroznové víno a granátová jablka.

Po skvělém silvestrovském jídle není nic lepšího než dobrý dezert, který nastartuje rok 2020 tou správnou nohou. Dorty, koláče, mousses, pavézy a lanýže jsou jen některé z tipů na dezerty, které se k této příležitosti hodí.

Nejlepší silvestrovské dezerty

Vybrali jsme pro vás několik dezertů, které se hodí na silvestrovský večírek, podívejte se na ně:

1 - Champagne Brigadeiro

Šampaňské brigadeiro, které se válí v perleťovém cukroví, má své místo na silvestrovském stole zaručené. Jeho pasta obsahuje kondenzované mléko, kousky bílé čokolády a samozřejmě trochu sektu. VIZ RECEPT .

2 - Hroznová dlažba

Z vypeckovaných plodů lze připravit lahodné pavé s vrstvami bílého krému a čokolády. VIZ RECEPT .

3 - Oblačný dort

Čisté, bílé dezerty se hodí k estetice silvestrovských večírků. Díky nim je menu chutnější a výzdoba působí zvláštním dojmem. Příkladem je dort ve tvaru obláčku, známý také jako Angel Food Cake. VIZ RECEPT .

4 - Kokosový pudink

Kokosový flan je nepostradatelným pokrmem pro silvestrovskou večeři. Jeho příprava má velmi jednoduchý postup krok za krokem a ingredience nezatíží rozpočet. Velkou výhodou tohoto dezertu je nádech koření. VIZ RECEPT .

5 - Jahodový koláč

Na silvestrovském menu jsou vítány všechny pokrmy, které obsahují ovoce, jako je tomu v případě klasického jahodového koláče. Sladkost má křupavé těsto, krémovou náplň a sirup plný chuti. VIZ RECEPT .

6 - Bílá čokoládová pěna se sirupem z granátového jablka

Granátové jablko je složka spojená s bohatstvím, a proto se vyskytuje v mnoha produktech. sympatie Z tohoto ovoce lze připravit také skvělé dezerty, například klasickou bílou čokoládovou pěnu se sirupem z granátového jablka. VIZ RECEPT .

7 - Hroznový dort

Coca je sladkost z německé kuchyně, ale v Brazílii byla upravena, stejně jako v případě receptu, který obsahuje hrozny, přísadu, která přitahuje prosperitu. VIZ RECEPT .

8 - Sladká rýže s kaštanovou farofou

Dezert obsahuje bílou rýži, čerstvý strouhaný kokos, kokosové mléko a koření (skořici a hřebíček). VIZ RECEPT .

9 - Mandlový pudink

Mandle jsou ingrediencí, která se často objevuje na vánočních a silvestrovských oslavách. Ne vždy jsou hlavní hvězdou pokrmu, ale díky nim je příprava chutnější než kdy jindy. VIZ RECEPT .

10 - Třešňový koláč

Viz_také: Jak správně prostřít jídelní stůl? 7 tipů

Třešně symbolizují lásku a přání všeho dobrého do nadcházejícího roku a koláč z tohoto ovoce rozzáří v poslední den roku ústa vašich přátel a rodiny. Recept, který vytvořila Isadora Beckerová, je inspirován dezertem, který připravovala Mary Poppins, nejslavnější chůva na světě. VIZ RECEPT .

11 - Ledový dort s mléčným krémem

Ledový koláč je dezert, který poznamenal dětství mnoha lidí. V poslední době získal nové verze, jako je tomu v případě přípravy se sušeným mlékem. Těsto je měkké a zároveň vlhké. VIZ RECEPT .

12 - Citronový koláč

Citron je levné a osvěžující ovoce, které se skvěle hodí jako dezert na oslavy na konci roku. Jedním z tipů je použít tuto ingredienci na koláč s křupavým těstem a krémovou náplní. VIZ RECEPT .

13 - Meruňka Charlotta

Charlotte je druh sladkosti, který kombinuje sušenky se šampaňským, bílý krém a ovoce. Tato varianta je vhodná pro ty, kteří mají rádi chlazené a tematické dezerty. VIZ RECEPT .

14 - Pavlova

Slyšeli jste někdy o Pavlově? Tento dezert, inspirovaný ruskou baletkou Annou Pavlovovou, má vše, co souvisí se silvestrovskými večírky. Dezert kombinuje pusinky plněné šlehačkou a lahodné čerstvé ovoce. Zvenku je křupavý a uvnitř měkký... Skutečná exploze chutí a textur. VIZ RECEPT .

15 - Ořech rocambole

Vlašské ořechy představují hojnost a posvátnost. Jejich přidání do jídelníčku je způsob, jak přilákat dobrou energii pro nadcházející rok. Ořechová roláda připomíná obří kamej díky bílému fondánu a krémové náplni ze zpracovaných vlašských ořechů. Je to dobrá volba pro posílení hojnosti. menu k večeři Silvestr. VIZ RECEPT .

16 - Pohár ganache s panettone

Znáte panettone, který vám zbyl od Vánoc? Lze ho znovu použít k přípravě silvestrovských dezertů. Nabízí se sestavit jednotlivé misky s malými kousky panettone pokryté vrstvou ganache a podávat je hostům na Silvestra. VIZ RECEPT .

Viz_také: 71 jednoduchých, levných a kreativních velikonočních připomínek

17 - Švestková pěna fit

Švestka je velmi oblíbenou ingrediencí na Vánoce, ale může pokračovat se vším všudy i na Silvestra. Jedním z tipů je použít tuto ingredienci k přípravě osvěžujícího, chutného a nízkokalorického dezertu, například pěny. VIZ RECEPT .

18 - Lanýžové šampaňské

Šampaňské je považováno za gastronomický talisman pro oslavy na konci roku. Kromě přípitku na příchod nového roku se z něj dají připravit i lahodné sladkosti, například lanýže. VIZ RECEPT .

19 - Tiramisu

Tiramisu je sladkost italského původu, která však lahodí chuti Brazilců. Dezert překvapí svou krémovitostí a kombinuje dvě lahodné chutě: čokoládu a kávu. VIZ RECEPT .

20 - Banánový koláč s vlašskými ořechy

Kdo hledá lehký dezert na svátky, měl by zvážit banánový koláč s vlašskými ořechy. Příprava kombinuje ingredience, jako jsou plantejny, kokosová mouka, kokosový olej, syrovátka a nasekané vlašské ořechy. VIZ RECEPT .

21 - Kandovaný fíkový džem

Podle názoru pověrčivých symbolizuje fík na Silvestra zdraví, a proto ho nelze vynechat z jídelníčku. Jedním z návrhů je použít toto ovoce k přípravě kandovaných sladkostí. VIZ RECEPT .

22 - Jablečný koláč s vlašskými ořechy

Na Silvestra znamená konzumace jablek přilákání úspěchu. Co takhle využít ovoce k přípravě symbolického a úsporného dezertu? Tipem dne je jablečný koláč s vlašskými ořechy. VIZ RECEPT .

Už víte, který z těchto dezertů připravíte na silvestrovský večírek? Komentujte.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.