Zábava do školy: podívejte se na 10 nejlepších her

Zábava do školy: podívejte se na 10 nejlepších her
Michael Rivera
Závod v pytlích nemůže chybět ve školní tělocvičně (Foto: Divulgação)

TOP 10: nejlepší školní gymkhana hry

1 - Závod v pytlích

Závod v pytlích je jednou z nejklasičtějších a nejzábavnějších her v gymkhanu.

Budete potřebovat pouze velké pytle na ručníky Této hry se mohou zúčastnit děti i dospělí, ať už společně, nebo každý zvlášť.

Viz_také: Květina šeříku: 12 okouzlujících druhů a jejich významy

Všichni by měli čekat na startu s nohama uvnitř pytlů. Jakmile zazní pokyn k zahájení hry, měli by účastníci skákat na pytel, dokud nedorazí do cíle. A samozřejmě: kdo dorazí první, vyhrává.

2 - Tanec na židli

Klasická hra a spousta zábavy.

Vytvořte kruh se židlemi, jejichž počet je vždy menší než počet osob. Účastníci se během hudby otáčejí kolem židlí. Když hudba přestane hrát, každý by si měl najít židli a okamžitě se posadit. Kdo si nestihne sednout, prohrává.

Viz_také: 10 nápadů na velikonoční vajíčka

3 - Smíšená obuv

Jedná se o hru na gincana, která by se měla provádět ve dvou velkých skupinách po nejméně 10 lidech. A všechny boty účastníků by měly být na vzdáleném a promíchaném místě. Na pokyn první člen běží na místo, kde jsou boty, najde pár a obuje si je, vrátí se ke své skupině a udeří do ruky druhého člena tak, aby proces opakoval.

Vyhrává skupina, které se podaří obout všechny boty jako první.

4 - Závod noha na nohu

Jedná se o závod s dvojicemi. Spojte dvojice z každého týmu a hra spočívá v tom, že jeden člověk leze na nohu druhého a běží, dokud nedoběhne do cíle. Aby to bylo obtížnější, může to být cesta tam a zpět a dvojice si vymění pozice.

5 - Závod na košťatech

Každá osoba musí uběhnout vyznačenou vzdálenost s koštětem na dlani. Pokud koště spadne, musí se znovu vrátit na startovní značku a pokusit se doběhnout na konec, aniž by koště upustila.

6 - Závod o vejce

Každý účastník závodu bude držet ústy rukojeť lžíce a na jejím konci vajíčko. Vítězem se stane ten, kdo dorazí do cíle, aniž by vajíčko upustil.

7 - Přetahování lanem

Děti a mládež se baví přetahováním lanem (Foto: Divulgação)

Jedná se o nejznámější školní gymnastickou hru všech dob. Hraje se s provazem nebo s prostěradly svázanými k sobě. Na obou koncích by měl stát stejný počet účastníků. Jakmile je dán signál, měli by se účastníci přitáhnout na svou stranu.

Zvítězí nejsilnější tým nebo tým, kterému se podaří přetáhnout všechny ostatní účastníky na svou stranu.

8 - Trakař

Jedná se také o hru ve dvojicích a k vítězství je nutná spolupráce obou hráčů.

Jeden z účastníků bude používat ruce jako kolo vozíku a druhý bude držet nohy. Vyhrává tedy dvojice, která dojede do cíle jako první.

9 - Vodní houba

Tento je jednoduchý a velmi zábavný!

Poslední účastník v řadě bude mít před sebou kbelík plný vody a houbu, kterou namočí a podá nad hlavou dalšímu z týmu a tak dále, dokud nedojde k prvnímu, který houbu vymačká do prázdného kbelíku. Vyhrává tým, který naplní kbelík vodou jako první!

10 - Volejbalové házení

Hra připomíná hod kroužkem (Foto: Divulgação)

Tato hra se podobá házení kroužků na kolík, ale místo kroužků je obruč a místo kolíku je to člověk. Člověk by se měl držet stranou a účastník, kterému se podaří trefit obruč, vyhrává.

Líbily se vám tipy na školní gymkhanu? Zorganizujte si tu svou a bavte se!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.