144 krásných a moderních fasád domů pro rok 2023

144 krásných a moderních fasád domů pro rok 2023
Michael Rivera

Obsah

Průčelí domů jsou skutečnými uměleckými díly architektury a fungují jako prezentace obydlí. Liší se stylem, tvary a barvami, ale ve všech případech mají stejný cíl: přivítat, uvítat a překvapit.

Fasádu lze považovat za vizitku vašeho domu, takže by měla odrážet osobnost obyvatel. Všechny položky, které tvoří "přední část domu", vedou k určitému stylu, například mají nebo nemají odkrytou střechu, mají určitý typ náměstí nebo určitý typ materiálu.

Na základě fasády můžete rozhodovat o dalších prvcích, které tvoří vnější prostor, jako je zeď a chodník.

Níže si prohlédněte hlavní fasádní styly a výběr referencí, které mohou nějakým způsobem ovlivnit váš projekt.

Jak vybrat nejlepší fasádu pro dům?

Při výběru ideální fasády pro váš dům zohledněte tři klíčové aspekty:

1 - Pozemek

Je nutné ověřit polohu pozemku a také přítomné svahy a sklony. S těmito informacemi je snazší definovat ideální strukturu fasády pro daný projekt.

2 - Styl

Druhým důležitým bodem je určit styl fasády, který má více společného s vaším vkusem a životním stylem. Ti, kteří dávají přednost útulnému domu s "venkovskou atmosférou", by si například měli vybrat rustikální fasádu.

Na druhou stranu pro ty, kteří se ztotožňují s modernějším a městským designem, jsou vhodnou volbou minimalistický, industriální, současný, moderní a moderní styl.

Pokud je cílem mít dům s elegantní a nadčasovou architekturou, pak zvažte klasický styl.

3 - Rozpočet

Hodnota vašeho rozpočtu určuje, jak bude fasáda navržena, zejména jaké materiály budou použity. Obecně platí, že zděné konstrukce mají dostupnější náklady a plní úlohu vytváření objemu.

Existují prostředky, které jsou levnější a umožňují zlepšit vzhled fasády, například vlysy.

Různé styly průčelí domů

Klasický styl

Jedná se o nejnadčasovější typ fasády, který existuje, jinými slovy, můžete s ním strávit tolik času, kolik chcete, ale nikdy nevyjde z módy.

Klasický styl je inspirován řecko-římskou architekturou a na fasádách se obvykle objevují prvky, jako jsou lišty, hlavice, balustrády a sloupy. Co se týče barev, nejčastěji se používají neutrální a světlé tóny, například bílá a béžová. Dalším výrazným znakem tohoto stylu je symetrie.

Koloniální styl

Na fasádách v koloniálním stylu má střecha několik sklonů, zatímco struktura se vyznačuje přítomností ornamentů díky vlivu barokního stylu. Stručně řečeno, jedná se o domy s výraznějšími a živějšími barvami, jako je modrá, žlutá a oranžová.

Tropický styl

Pokud chcete mít barevné a veselé průčelí domu, měli byste zvážit tropický styl. Estetika přináší veselé tóny a zároveň souvisí s přírodou, jako je zelená, červená a modrá. Kromě toho je možné si všimnout silné přítomnosti přírodních materiálů, jako je bambus, sláma a dřevo.

Viz_také: Svatební trendy 2023: podívejte se na 33 sázek

Americký styl

Domy v americkém stylu mají obvykle odkrytou střechu a používají hodně dřeva. Stavba má podkroví a verandu s palubou v přední části. Nejčastější barvou nátěru je bílá.

Středomořský styl

Tento typ fasády vyniká použitím bílé barvy a přírodních prvků, jako je dřevo a kameny. Je to styl, který přenáší teplo a lehkost, a proto se tak často používá pro domy na pláži.

Některé středomořské fasády mají klasičtější prvky, zatímco jiné obsahují moderní prvky, jako je zapuštěná střecha a velké okenní rámy.

Skandinávský styl

Dalším stylem fasád, který se v Brazílii stal populárním, je skandinávský styl, který se vyznačuje přítomností rovných a měkkých linií. Kromě toho se dbá na zachování neutrálních barev při výběru materiálů a nátěrů.

Minimalistický styl

Minimalistická fasáda je podobná té skandinávské, avšak není zde taková otevřenost pro použití přírodních prvků. Linie jsou zkrátka více rovné a geometrické. Kromě toho se velmi často setkáváme s projekty, které zdůrazňují jedinou barvu. Zkrátka je zde snaha bojovat proti excesům.

V minimalistickém stylu se často objevují okenní rámy a skla, stejně jako kontrast neutrálních barev, jako je černá a bílá nebo šedá a bílá.

Rustikální styl

Rustikální fasády se často objevují u venkovských domů, farem a rančů. Estetika se vyznačuje zdánlivou střechou a přítomností přírodních materiálů, jako jsou cihly a dřevo. Kovových nebo skleněných prvků není tolik.

Barvy pro rustikální fasády domů oceňují nejen hnědou barvu dřeva, ale také teplé a zemité tóny, jako je oranžová, žlutá, červená a terakota.

Rustikální fasáda, která se vyznačuje přírodními vlastnostmi, je ideální volbou pro ty, kteří hledají útulný domov.

Průmyslový styl

Mnoho fasád rozhodně vyznává industriální styl, který se vyznačuje přítomností odhaleného betonu, dřeva z demolic, plechů, trámů a cihel.

V industriální estetice se cení neutrální a tmavé barvy, jako je černá a šedá. Díky tomu je fasáda více městská.

Tomuto stylu odpovídá například kontejnerový dům.

Moderní styl

Fasády moderních domů kombinují prvky různých jiných stylů, například minimalistického, skandinávského a industriálního. Projekty využívají mimo jiné dřevo, sklo, kovové konstrukce, pohledový beton, cortenovou ocel.

Moderní návrhy si cení integrace a mohou ponechat volnočasové prostory (nebo gurmánské verandy) odkryté. Kromě toho se často používají nátěry, které imitují jiné materiály, například porcelánové obklady na průčelích domů.

Moderní fasády se vyznačují rovnými liniemi, kontrastními neutrálními barvami a černými rámy. Střechy jsou obvykle zapuštěné, ale lze najít i budovy s odkrytými střechami.

Dalším charakteristickým rysem tohoto stylu je asymetrie, která se projevuje použitím prvků, jako je konzolová deska, zdivo a balkon.

Moderní kompozice vyžaduje také kvalitní projekt osvětlení, který zvýrazní prvky fasády a zahrady, jako je tomu v případě LED pásků, majáků a svícnů.

Současný styl

Na rozdíl od toho, co si mnozí lidé myslí, není fasáda současného domu stejná jako moderní fasáda. Současný styl má jednodušší linie a organické tvary.

Trendy v přední části domu

Obohacující detaily

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům, vyplatí se investovat do detailů, které zvenčí dům zútulní. Některé prostředky, pokud jsou dobře využity, projektu prospívají, například okenní rámy a textury (kámen, barva, cihly nebo dřevo).

Směrové osvětlení

Pokud jde o průčelí domů, jedno je jisté: směrové osvětlení bude i nadále hlavním tématem moderního designu.

Jde o to umístit do venkovního prostoru místa, která vytvoří strategické světelné body, tj. mohou zvýraznit některé architektonické detaily, vytvořit cesty nebo dokonce zvýraznit prvky venkovní zahrady.

Osvětlení fasád obytných domů slouží nejen k nočnímu osvětlení architektury domu, ale přispívá také k bezpečnosti obyvatel.

Zjevný beton

Ti, kdo oceňují městský styl, si jistě rádi navrhnou dům s fasádou z pohledového betonu. Tato typicky moderní estetika se skvěle hodí pro velké a impozantní domy. Železobeton lze kombinovat i s jinými materiály, například se sklem.

Bez střechy (platiband)

Na vzestupu jsou návrhy průčelí domů bez střechy! Něco zcela jiného, než jsme viděli po mnoho a mnoho let na fasádách starých domů.

V tomto typu konstrukce strop existuje, jen je skrytý za velkými stěnami s rovnými liniemi. Pokud máte rádi něco modernějšího, pak by tato estetika mohla být tou správnou volbou.

Sklo + dřevo

Pro ty, kteří hledají moderní kompozice, je tipem kombinace skla a dřeva. První materiál vnáší do projektu kouzlo a neutralitu průhlednosti, jak jsme se již přesvědčili v článku o... skleněné stěny Druhá zvyšuje pocit příjemnosti a útulnosti.

Směs těchto dvou materiálů je zajímavou kombinací pro ty, kteří chtějí dodat fasádě venkovského domu modernější vzhled.

Kámen canjiquinha

Pokud hledáte jednoduché řešení pro renovaci fasády oblíbeného domu, pak je zde skvělý návrh: dláždění .

Viz_také: Sýrové a čokoládové fondue: naučte se je připravovat a podávat

Tato povrchová úprava se provádí pomocí surových kamenných pilin, jako je kámen são tomé, pískovec a kámen goiás. Tyto kusy obvykle vytvářejí nepravidelný povrch, a to kvůli jejich různé tloušťce, hloubce a délce.

Pergola

Pokud jde o vylepšení fasády přízemního domu, vyplatí se vsadit na sílu pergoly.

Tato konstrukce je určena k zastínění otevřených prostor a ochraně před deštěm. Může být postavena z betonu, dřeva nebo dokonce kovové konstrukce. Pokud je pergola dobře zapracována do projektu, pomáhá vytvořit krásnou verandu nebo jiný typ prostoru integrovaného s venkovním prostředím.

Dřevěné panely

I fasády malých domů získávají díky dřevěným panelům nádech modernosti. Tento materiál je kompatibilní s rovným designem a přispívá také k otázce tepelné a zvukové izolace.

Fasády jednoduchých domů

Do stavby průčelí domu nemusíte investovat spoustu peněz. Stačí si vybrat jeden z modelů jednoduchých průčelí domů a najmout si dobrou stavební firmu, která vám zašpiní ruce.

Při tvorbě projektu vsaďte na cenově dostupné materiály, jako jsou cihly a dřevo. Zajímavé je také zhodnocení přírodních prvků, proto do obytné fasády zakomponujte květinovou zahradu.

Pokud nechcete pracovat se zdivem, zvažte možnost použití plány dřevěných domů Tento typ konstrukce je okouzlující a zvyšuje pocit útulnosti.

Modely před domem

1 - Fasáda s rovnými liniemi

2 - Současná fasáda s křivkami

3 - Dvoupodlažní fasáda, rovné linie a duté prvky

4 - Moderní fasáda v šedé a bílé barvě

5 - Dřevo v moderní fasádě

6 - Fasáda s kanadami

7 - Fasáda s kameny

8 - Kameny použité na moderní fasádě

9 - Další možnost s kamenným obkladem

10 - Dřevo je synonymem útulnosti

11 - Pokrytí canjiquinha

12 - Dům s rovnými liniemi a dřevem

13 - Sklo a dřevo se dělí o prostor na fasádě

14 - Osvětlení podtrhuje krásu dřevěné fasády

15 - Dvě moderní možnosti použití dřeva

16 - Cihly na fasádě moderního domu

17 - Průčelí domu s cihlami

18 - Na fasádě se objevují světelné skvrny

19 - Osvětlené rostliny na moderní fasádě

20 - Světla zvýrazňují venkovní zahradu, která tvoří fasádu.

21 - Další odlišný systém osvětlení fasády

22 - Když se setmí, fasáda zkrásní

23 - Osvětlení u vchodových dveří

24 - Světelné skvrny zvýrazňují architekturu v noci

25 - Fantastická, dobře osvětlená fasáda

26 - Osvětlení se postará o zvýraznění textur

27 - Venkovní osvětlení garáže a zahrady

28 - Světelné body v domě a na podlaze

29 - Efekty světla a stínu

30 - Jednoduchá fasáda domu oživená světelnými body

31 - Momentálním trendem je pohledový beton

32 - Moderní fasáda s odhaleným betonem

33 - Šedá barva je v dekoraci skutečným žolíkem

34 - Tento typ nátěru je odolný a všestranný.

35 - Betonová fasáda s bazénem

36 - Kombinace betonu a dřeva na fasádě

37 - Fasáda z leštěného betonu

38 - Moderní budovy se obejdou bez odkrytých střech

39 - Fasáda bez střechy s rovnými liniemi

40 - Moderní fasáda s volumetrií

41 - Současná fasáda s kanadami

42 - Fasáda kombinuje kámen canjiquinha a červenou barvu

43 - Fasáda s osvětlenou kanjiquinha

44 - Pergola v garáži

45 - Pergola před verandou

46 - Dřevěné panely vylepšují fasády velkých i malých domů

47 - Dřevěná fasáda a nátěr

48 - Sklo je modernost, dřevo je útulnost

49 - Moderní fasáda ze skla a dřeva

50 - Dřevěné průčelí pro plážový dům

51 - Projekt jednoduchého domu

52 - Jednoduchý dům s moderní architekturou

53 - Jednoduché průčelí domu v neutrálních barvách

54 - Model průčelí domu s platovými pásky

55 - Fasáda s kameny a střechou

56 - Městský dům s odkrytou střechou

57 - Tato budova má klasické detaily

58 - V průčelí vyniká velké skleněné okno

59 - Kompozice se dvěma betonovými a skleněnými podlahami

60 - Kameny a světelné body, kombinace, která funguje

61 - Velké průčelí domu se spoustou skla

62 - Fasáda s více architektonickými detaily

63 - Klasická fasáda s velkými sloupy

64 - Hliníková brána před domem

65 - Fasáda s dutou stěnou

66 - Betonová konstrukce s černými hliníkovými vraty

67 - Světelné body zvýrazňují horní patro

68 - Fantastická fasáda se sklem a světelným designem

69 - Přímé linie a textura v centru pozornosti

70 - Skrytá střecha je moderním prvkem

71 - Fasáda se skrytou střechou a skvrnami

72 - Fasáda městského domu ze dřeva a skla

73 - Fasáda s okouzlující zahradou na terase

74 - Moderní prosklená fasáda s předzahrádkou

75 - Kámen s několika skleněnými okny

76 - Otevřená střecha a dřevěná brána

77 - Moderní fasáda s odkrytou střechou a kamennými detaily

78 - Přední část domu zabírají velká okna

79 - V projektu se objevují dřevěné prvky

80 - Moderní, světlý dům

81 - Moderní dům s předzahrádkou

82 - Malý dům ze zdiva a dřeva

83 - Klasický dvoupatrový dům

84 - Na fasádě tohoto velkého domu převládá bílá barva

85 - Světle růžová fasáda

86 - V projektu vyniká garáž a venkovní zahrada

87- Fasáda bez odkryté střechy s betonem, kameny a dřevem

88 - Kombinace kamenů a skleněných stěn

89 - Zděná konstrukce s dřevěnými detaily

90 - Na fasádě se objevují dřevěné dveře a velká skleněná okna.

91 - Přední část domu zdobí malá zahrada

92 - Průčelí jednoduchého domu se střechou a bez brány

83 - Klasický dům s krásnou zahradou u vchodu

84 - Skleněná okna dodávají fasádě moderní vzhled

85 - Otevřená střecha a garáž s dřevěnými vraty

86 - Moderní fasáda se záhonem pro rostliny

87 - Garáž a velká okna přebírají tuto fasádu

88 - Dvoupatrový dům se spoustou skla

89 - Fasáda s tradiční střechou, zahradou a garáží

90 - Moderní návrh s předzahrádkou

91 - Celočerná fasáda

92 - Projekt s balkonem v horním patře a odkrytým stropem

93 - Rezidence se dřevem a sklem na fasádě

94 - Velká udržovaná zahrada před domem

95 - Dřevěné detaily a pěkný záhon

96 - Dům v neutrálních tónech s krásnou zahradou

97 - Křivky se objevují v architektonických detailech

98 - Moderní dům s dřevěnými dveřmi a skleněnými okny

99 - Skvrny označují cestu ke dveřím

100 - Velký cihlový dům se dřevem a sklem

101 - Přijímací veranda v přední části domu

102 - Přírodní kameny zdobí fasádu domu

103 - Viditelné a klasické střechy

104 - Luxusní dům s venkovní zahradou

105 - Dobře osvětlená fasáda se samostatnou garáží

106 - Dům v americkém stylu

107 - Moderní design s detaily z kamene a dřeva

108 - Fasáda s nízkou kovovou bránou

109 - Na této fasádě se snoubí rustikální a klasické prvky

110 - Dům s moderními liniemi a bazénem

111 - Fasáda s cihlovým obkladem

112 - Klasická fasáda s předzahrádkou

113 - Cihly přebírají fasádu s rovnými liniemi

114 - Moderní fasáda se záhony

115 - Rovné linie, bílé světelné body a spousta skla

116 - Dům bez zjevné střechy a červených detailů

117 - Fasáda bez brány s dřevěnými schody

118 - Moderní design domu s branou

119 - Světla zviditelňují cestu ke dveřím

120 - Bílá fasáda s kamennými detaily

121 - Skleněné stěny dodávají modernost

122 - Šedý dům s dřevěnými detaily

123 - Klasická fasáda s nízkou železnou bránou

124 - Moderní fasáda se zamřížovanými okny a nízkou bránou

125 - Současná fasáda bez brány

126 - Bílé Cobogó na fasádě

127 - Současný design si hraje s různými formami

128 - Fasáda s velkými skleněnými okny a dřevěnými dveřmi

129 - Obytná fasáda se stěnou

130 - Kombinace dřeva, skla a rovných linií

131 - Malé průčelí domu bez střechy

132 - Moderní fasáda přízemního domu

133 - Žlutá a oranžová fasáda

134 - Nástěnné a strategické osvětlení Cobogó

135 - Současná fasáda může mít oblé tvary

Foto: Instagram/kilaris

136 - Klasický modrý dům s předzahrádkou

Foto: Instagram/andredvco

137 - Na cihlové fasádě vynikají červená okna

Foto: Instagram/andredvco

138 - Stará rezidence se žlutě natřenou fasádou

Foto: Instagram/andredvco

139 - Bílé dveře a okna vynikají v růžové barvě

Foto: Instagram/andredvco

140 - Koloniální dům s růžově natřenými okny

Foto: Instagram/andredvco

141 - Kombinace bílé a hnědé barvy na fasádě starého domu

Foto: Instagram/andredvco

142 - Fasáda pokrytá vegetací

Foto: Instagram/andredvco

143 - Co takhle zkombinovat odstíny béžové, dřeva a terakoty?

144 - Starý dům natřený na růžovo

Foto: Instagram/andredvco

Líbí se vám představa barevné fasády? Pak se podívejte na video z kanálu Ralph Dias a přečtěte si tipy pro výběr barev:

Nyní, když znáte hlavní trendy a styly domovních průčelí, využijte těchto tipů a poraďte se s architektem, který je za projekt zodpovědný.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.