Svatební trendy 2023: podívejte se na 33 sázek

Svatební trendy 2023: podívejte se na 33 sázek
Michael Rivera

Svatební trendy pro rok 2023 se již začaly ohlašovat, a to prostřednictvím výstav, veletrhů a řady dalších akcí na sňatkovém trhu. Obecně lze říci, že příští rok nás čeká více personalizovaných předmětů, dorty různých tvarů, kreativní pozvánky, rustikální detaily a spousta okázalosti (samozřejmě pro ty, kteří mohou).

Ti, kteří plánují svatbu v příštím roce, již začali zjišťovat, jaké jsou hlavní svatební novinky. Nevěsta a ženich chtějí mít přehled o všem, co je trendy, pokud jde o výzdobu, menu, atrakce, suvenýry a další důležité faktory.

Vzhledem k hlavním událostem v tomto odvětví našla Casa e Festa hlavní novinky pro příští rok. Podívejte se!

Hlavní svatební trendy 2023

1 - Boho chic dekor

Boho chic svatby jsou trendem již několik let a budou jím i v roce 2023.

Boho chic dekorace kombinuje romantické, jednoduché a rustikální prvky. české chi c je trend, který inspiroval mnoho párů, jejich denní svatby, lampy rozptýlené ve venkovním prostoru, nesourodá aranžmá, starožitný nábytek, krystaly a dřevěné kousky.

2 - Udělejte si to sami

Ti, kteří hledají originální a levnou svatbu, by měli investovat do nápadů DIY (do it yourself). Návrh spočívá ve vytvoření vlastních aranžmá, upomínkových předmětů, středových dekorací, závěsných ozdob a dalších předmětů, které jsou součástí události.

Pro umístění květin můžete použít například průhledné láhve různých velikostí. Skleněné nádoby je také možné přeměnit na svícny.

Každopádně existuje mnoho kreativních způsobů, jak pracovat s konceptem DIY na svatebních oslavách.

3 - Vintage světelné řetězy

Svatby v retro stylu nemohou nezařadit do výzdoby šňůry vintage světel. Výsledek osvětlení je okouzlující, jemný a romantický.

Jinými slovy, malá světla se používají s cílem vytvořit pohádkové osvětlení.

4 - Břidlice a desky

Tabulky s romantickými vzkazy a indicií slibují, že svatební oslava bude mnohem zábavnější a plná osobnosti. Jsou také skvělé pro inovaci svatebních fotografií.

5 - Knihy a fotografie

Aby dodali svatební výzdobě intimnější vzhled, mnozí snoubenci se rozhodnou použít staré fotografie v rámech, nástěnných malbách a dokonce i na panelech.

Tímto způsobem je možné vyprávět něco málo o příběhu lásky prostřednictvím obrázků. Knihy také zdobí svatební hostiny, komponují kreativní středové dekorace.

6 - Komornější akce

Pandemie dala mnoha věcem nový význam. Některé páry proto vyměňují velkolepé oslavy za komornější akce s malým počtem hostů.

Vzhledem k této nové realitě nabývá koncept mini svatby v roce 2023 ještě větší síly. V některých případech se seznam hostů ještě zkracuje, což vede k události známé jako mikro nebo nanoveselení.

7 - Minimalismus v náboženských obřadech

Nevěsty přehodnocují způsob, jakým se zdobí kostel pro jejich svatby, a vyměňují sofistikovanou výzdobu s červenými koberci a stovkami svíček za minimalistický návrh.

Minimalismus ve výzdobě obřadu umocňuje skutečnou krásu kostela, ulička je bez koberce a u oltáře je jen několik květin.

8 - Více denních večírků

Při hledání trvale udržitelného konceptu ztrácejí noční oslavy prostor ve prospěch svateb za denního světla. Venku se akce může konat na farmě, na statku nebo dokonce na pláži.

Tím se tato událost stává ekologicky správnou a finančně zajímavější pro nevěstu a ženicha, kteří nemohou příliš utrácet.

9 - Udržitelné pozvání

Svatební oznámení jsou stále udržitelnější a nyní je možné najít modely, které znovu využívají materiály nalezené v přírodě, jako jsou listy banánovníku a bavlna.

10 - Zdravější sladkosti

Svatební sladkosti, které tvoří menu, jsou zdravější. To znamená, že nevěsty volí veganské, bezlaktózové, bezlepkové a dokonce i bezcukrové sladkosti.

Jde o to, aby rafinovanost zůstala trochu stranou a poskytla dobré možnosti pro hosty s dietními omezeními.

11 - Více ekologických úprav

Vznešená a upravená aranžmá vyšla z módy. V současné době páry dávají přednost organické výzdobě, květinám rozptýleným na podlaze a zeleni v neutrálních barvách.

Dokonce i vysazené květiny se stále více používají jako synonymum udržitelnosti.

12 - Zemité tóny

Pokud máte svatbu naplánovanou na rok 2023, pak zvažte použití zemitých tónů ve výzdobě, které dokonale ladí s rustikálním a boho stylem. Zemité tóny jsou zajímavé, protože umožňují pracovat s různými texturami a materiály.

13 - Jasné a veselé barvy

Lidé se po pandemii stále vracejí do života, a tak je zajímavé vsadit na paletu jasných a veselých barev, které budou zdobit svatbu. barevné je nakažlivý trend.

Snoubenci, kteří nemají rádi romantické tóny, mohou při výzdobě bez obav použít kombinaci výrazných a jasných barev. Odstíny jako červená a žlutá jsou na vzestupu, zejména pokud jde o sestavování aranžmá. Tipem je oprostit se od samozřejmostí a být při sestavování svatební palety kreativní.

14 - Menší dorty

Pokud je trendem současnosti eliminovat přebytky, přirozeně velkolepý svatební dort s několika patry ztratil prostor ve prospěch menších dortů. Malé a skutečné svatební dorty sázejí na stěrkový povrch, vyrobený z máslového krému.

15 - Ekologické suvenýry

Koncept ekologicky šetrné svatby si žádá také ekologické suvenýry. Snoubenci proto mohou vsadit na květináče s rostlinami, semínky, ekologické sáčky, aromatické bylinky, veganské svíčky a další předměty, které jsou užitečné a udržitelné.

16 - Další technologie

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak do svatby zapojit technologie, jako je například zvuková kniha hostů. Jde o to, že hosté místo psaní nahrají několikasekundový zvukový vzkaz. Aby byl zážitek zábavnější, zkuste na oslavě vytvořit telefonní budku.

Dron je další technologií, která se ujímá na svatbách. Lze jej použít k pořizování fotografií a také k házení okvětních lístků růží na nevěstu a ženicha.

Ti, kteří mají vysoký rozpočet na investice do svatby, mohou vsadit na neobvyklé pozvání s plazmovou obrazovkou. Přesně tak! Tento kus má uvnitř televizní rám, který zobrazuje až 11minutové video se snímky nevěsty a ženicha.

17 - Trendy jídlo

Elegantní a velmi propracované menu je považováno za cringe Bufety se proto již nyní snaží pracovat s možnostmi, které jsou uvolněnější a přitom chutné.

Místo tradiční večeře se svatba může konat během dne a podávat různé pochoutky, jako jsou tacos a veganské občerstvení . Kromě toho jsou na vzestupu také donutové věže a makronky.

18 - Nápojový bar

Vzhledem k tomu, že se seznam hostů zkrátil, sázejí snoubenci na pestrou nabídku nápojů. Cílem je podpořit degustační zážitek, který dokáže přesáhnout klasický Gin Tonic.

19 - Staré dveře

Pokud se chystáte uspořádat svatbu na venkově nebo na pláži, zvažte použití starožitných dveří ve výzdobě.

Tento prvek vypadá úžasně při vstupu na obřad a může být ozdoben květinami, látkami, krystaly nebo papírem.Tento nápad také zanechává na svatbě okouzlující nádech boho chic stylu.

Starožitné a zvětralé dveře se kromě proměny vstupu k nevěstě stávají také svatební kulisou.

20 - Krystaly a mramor

Pokud chcete, aby vaše svatba vypadala více mysticky, můžete do výzdoby zahrnout křišťálové a mramorové prvky. Nevěsta a ženich si například mohou objednat falešný dort zdobený kameny, který bude zdobit hlavní stůl.

21 - Sušené rostliny

Rustikální svatební dekorace Existuje několik způsobů, jak tento styl vylepšit, například použitím sušených rostlin. Tyto opotřebované a zvětralé rostliny mohou sdílet prostor s osvětlenými skleněnými květináči.

22 - Dehydratované květiny

Dehydratované květiny slibují ovlivnit nastavení aranžmá. Jsou trvanlivé, moderní a zkrášlí prostor, aniž by působily uměle.

23 - Listí

Květinová svatba je krásná a romantická. Existuje však modernější a levnější způsob výzdoby: použití listí.

Kapradí, Adamovo žebro, citronové a palmové listy jsou jen některé možnosti dekorace. Z listí lze vytvořit okouzlující zelenou stěnu ideální pro fotografování.

24 - Vozíky

Kávový vozík, velmi jednoduchý, chladný a v hipsterském stylu, je vynikající volbou pro venkovní svatby. Verze, které podávají cukrovinky s různými příchutěmi, churros a brigadeiros, představují také dobrou volbu pro překvapení hostů během oslavy.

25 - LED

Pomocí LED diod můžete osvětlit svou svatební hostinu a dodat jí uvolněnější atmosféru. Světla mohou na stěnách tvořit romantická slova a fráze, stejně jako obrazce, které představují lásku, například srdce.

26 - Balónky

Nemyslete si, že použití balónků se omezuje pouze na narozeninové oslavy, tyto ozdoby lze využít i na svatbách. Existují dva zajímavé způsoby, jak s nimi pracovat: nafouknutí plynem helium nebo sestavení dekonstruovaného oblouku.

27 - Geometrické detaily

Jedním ze způsobů, jak dodat výzdobě moderní vzhled, je vsadit na geometrické detaily. Mohou se objevit na cukrářském stole, dortu, suvenýrech, ozdobách a jmenovkách.

28 - Zdobené židle

Nestačí jen vsadit na pohodlné židle pro hosty, je třeba je ozdobit dekoracemi souvisejícími se stylem výzdoby. Pokud se obřad koná například na pláži, můžete nechat židle v námořnickém stylu. V romantickém a boho kontextu jsou pro zdobení tohoto nábytku ideální květinové girlandy.

29 - Personalizované předměty

Květinová výzdoba není jedinou možností, jak vyzdobit svatbu. V příštím roce budou na vzestupu personalizované předměty, jako jsou hodiny, psací stroje, stará kola, kufry, rodinné nádobí a rámy na obrazy. Tyto předměty dokáží navodit pocit útulnosti.

30 - Západ slunce

Svatba je skvělou příležitostí k vytvoření nezapomenutelných okamžiků. Nevěsta a ženich mohou naplánovat obřad tak, aby se konal v blízkosti západu slunce. Obloha tak bude mít krásnější barvy a podpoří romantickou atmosféru.

Svatební fotografie se pořizují také v noci, pod hvězdnou oblohou a za svitu měsíce.

31 - Přírodní prvky

Ve výzdobě jsou vítány všechny přírodní prvky, které podporují pocit romantiky a koncepci udržitelnosti. Pro výzdobu se doporučuje dřevo, přírodní kameny a rostliny, jako je tráva z pampy.

32 - Dorty v Arcosu

Na seznamu svatebních trendů máme obloukový dort. Jde o to umístit kolem dortu obruče, aby se stal ústředním bodem kompozice. Mimochodem, oblouk může být ozdoben přírodními květinami a listy.

33 - Rozmanitost atrakcí

A konečně, místo aby snoubenci investovali do super propracované výzdoby, raději vytvoří živou a zábavnou atmosféru pomocí atrakcí. Mezi možnostmi zábavy, které na svatbách převládají, stojí za zmínku: kartomant, karikaturista, slavný DJ a cirkusoví umělci.

Existuje tolik kreativních a vzrušujících nápadů, že? Po tolika možnostech si nevěsta a ženich musí vybrat trendy, které odrážejí osobnost páru, a předem se postarat o každý detail plánování. Tak bude svatební den nezapomenutelný.

Podívejte se na výběr jednoduchých a levných nápadů na svatební výzdobu.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.