Vnitřní rozdělovač místností: 30 kreativních a moderních modelů

Vnitřní rozdělovač místností: 30 kreativních a moderních modelů
Michael Rivera

Máte velký obývací pokoj, ale nevíte, jak oddělit jídelní stůl? Nebo bydlíte v místě, kde jsou všechny místnosti propojené? Pak potřebujete vnitřní rozdělovač místností.

Podívejte se na 30 praktických nápadů, které můžete uplatnit ve své domácnosti již dnes, přičemž mnohé z nich můžete mít k dispozici již dnes.

30 možností rozdělení vnitřního prostředí

Existuje mnoho možností, jak elegantně a funkčně rozdělit místnosti, proto se řiďte těmito nápady a zjistěte, jak co nejlépe využít prostory ve vaší domácnosti.

Příborníky

Bočnice jsou nábytek na podporu pohovka v malých místnostech Protože nejsou příliš vysoké, pomáhají bočnice ohraničit prostředí, ale nenarušují cirkulaci vzduchu ani vizualizaci místnosti.

Jsou zajímavé tím, že je lze umístit za pohovku nebo na stranu a vytvořit tak malou ohrádku. Kromě toho, že slouží jako podpěra pro předměty, které by byly volně položené, je to tedy také skvělý způsob, jak rozdělit, aniž by to působilo dojmem vizuálního znečištění.

Obrazovky

Paravány fungují jako rozdělovač prostředí, který není pevný, takže je možné tuto konstrukci použít k oddělení různých míst a v případě potřeby ji přesouvat a přemisťovat.

Jsou lehké a díky tomu, že se vyrábějí z různých materiálů, jsou paravány velmi univerzálními kousky, ideálními pro proměnu místnosti v... jednoduchý pokoj .

Záclona

Na stránkách záclony jsou velmi praktické a lze je použít v různých velikostech, takže velikost bude záviset na šířce a délce místnosti. Z tohoto důvodu je možné použít pouze průhlednou zástěnu nebo celoplošnou konstrukci, která je ideální pro rozdělení místnosti do integrovaných prostředí.

Další výhodou této přepážky je, že její složení může být z nekonečného množství materiálů, jako jsou například lehké tkaniny, zatemňovací závěsy nebo dokonce staré vinylové desky.

Velké police

Knihovny jsou jedním z nejpoužívanějších způsobů, jak interiéroví designéři rozdělují prostory. Kromě toho, že dobře označují, kde místnost začíná a končí, mohou velké knihovny také pojmout dekorativní předměty nebo kusy, které by jinak nebyly na svém místě.

Pokud je tedy knihovna umístěna vpředu, lze do ní umístit elektronická zařízení, například televizi, zatímco pokud je umístěna za pohovkou, pomáhá vytvořit iluzi další stěny v místnosti.

Duté regály

Duté police sledují stejnou linii jako větší nábytek, ale mají více volného prostoru. Obecně se skládají z několika výklenků, kam se běžně umisťují knihy nebo rostliny. Tato alternativa je skvělá pro ponechání větraného prostředí.

Knihovna kromě rozdělení pomáhá také k dekoraci. Jednou z možností je vyzdobit ji předměty, jako jsou panenky postav z příběhů, barevné propisky, difuzéry nebo vonné svíčky.

Dřevo

Kromě vnitřních příček, které lze odstranit, existuje mnoho pevných. Příkladem jsou dřevěné konstrukce. Mohou být uzavřené a vyrobené zcela z tohoto materiálu, nebo mít otevřené části, které umožňují větrání.

Jsou pevnější a nabízejí větší soukromí. Na druhou stranu je třeba trochu práce s jejich instalací nebo demontáží, pokud chcete změnit rozdělení místnosti.

Kov

Pokud jde o kovové nebo železné příčky, existuje mnoho způsobů, jak je umístit do místnosti. Mohou být otevřené, barevné, zdobené nebo dokonce mříž s dveřmi, které zabírají celou stěnu.

Důležitá rada pro použití kovových příček zní: pokud chcete mít při úklidu větší mobilitu, zvolte konstrukci, která je lehčí a snáze se mění prostor.

Nábytek

K rozdělení místnosti lze použít nejen knihovny nebo příborníky. S fantazií a správnými tipy mohou jako vnitřní rozdělovače místností fungovat všechny druhy nábytku, dokonce i otevřená šatní skříň .

Existuje však několik důležitých pravidel. Nábytek nesmí příliš zužovat průchod. Dále je důležité zachovat cirkulaci vzduchu. Nejlépe by tento nábytek měl mít výklenky nebo police, které umožní větrání místnosti. Výjimkou je situace, kdy chce obyvatel nějaký prostor zcela izolovat.

Viz_také: Vánoční salát: 12 snadných receptů pro vaši večeři

Rostliny

Na stránkách rostliny v květináčích mohou být v dekoraci použity různými způsoby. Jednou z jejich funkcí je vymezit, kde začíná a končí prostředí. Z tohoto důvodu jsou skvělé jako pohyblivé příčky.

Jednou z výhod volby rostlin je, že kromě schopnosti vymezit místa přinášejí do místnosti nádech pohodlí a přírody.

Sklo

Skleněné rámy jsou ideální pro oddělení dvou prostředí. skleněné dveře nebo i malé, které zaručují soukromí v prostoru.

Sklo může být tónované, aby na druhé straně nebylo nic vidět. Další možností je dekorované sklo, které se stane dalším předmětem pro personalizaci vašeho domova.

Další

Kromě těchto způsobů rozdělení místnosti existují i další kreativní způsoby, jak vytvořit pocit konce a začátku prostoru. Příkladem jsou příčky z PVC, lana a konstrukce imitující suché větve.

Využijte tedy svou kreativitu a prozkoumejte projekty typu Do-It-Yourself, které jsou k dispozici na internetu. Takto může váš oddíl vyjít velmi levně.

Nyní znáte mnoho způsobů použití rozdělovače místností, tak si vyberte ten svůj oblíbený a začněte plánovat výzdobu svého domova. 12 triků pro zdobení malých bytů .

Viz_také: Palety ve svatebním dekoru: inspirujte se 40 nápadyMichael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.