Textura Marmorato: podívejte se, jak se vyrábí, barvy a 34 inspirací

Textura Marmorato: podívejte se, jak se vyrábí, barvy a 34 inspirací
Michael Rivera

Obsah

Mramorové obklady jsou v kurzu a kromě toho, že jsou krásné, jsou také velmi jednoduché na výrobu. Díky tomuto efektu se místnost stane moderní a odlišnou bez námahy. Podívejte se tedy na více informací o tomto trendu a na to, jak si ho udělat u vás doma.

Co je to technika mramoru?

Jak už název napovídá, mramorování je technika pro obnovení textury mramoru na stěnách. Přináší intenzivní efekt jasu, který zanechává místnost rafinovanou bez větší námahy.

Tato textura má širokou škálu využití, a proto ji lze použít jak na. vnější prostor Ať už je váš dekorativní styl jakýkoli, mramor s ním může ladit.

Viz_také: Venkovní dlaždice: jak si vybrat (+60 fotografií)

Děje se tak proto, že představuje různé barvy, které jsou spíše klasické nebo inovativní, podle zvolené aplikace a tónů. Mramorovaná struktura byla uvedena na trh značkou Suvinil a lze ji nalézt také pod názvem mramorovaná barva.

Přestože je tato technika všestranná, je důležité si uvědomit, že se doporučuje pouze na stěny. Pokud ji chcete použít na podlahu, použijte na ni metodu tekutý porcelánový obklad aby byly odolnější a vydržely neustálý pohyb lidí bez poškození laku.

Viz_také: Jak vyzdobit chlapecký pokoj: 5 tipů + 72 inspirativních nápadů

Cimento queimado x Textura Marmorato

Základem pro pálený cementový efekt je stejný materiál jako pro mramorový efekt, tj. hotová směs, která se prodává pod názvem "mramorový efekt".

Zatímco pálený cement je třeba pouze brousit a lakovat, nanášet nebo nenanášet lesk, mramor přináší vždy hladký a lesklý povrch. Nyní se dozvíte více o dostupných barvách.

Barvy mramorové textury

Vzhledem k tomu, že mramor má širokou škálu barev, přináší větší praktičnost, pokud jde o sladění s dekoracemi. Zjistěte tedy, které tóny můžete použít ve svém domově.

Grey

Foto: Casa de Valentina

Tato struktura je podobná pálenému cementu, s tím rozdílem, že je lesklejší díky vosku nanesenému na konci. Protože je neutrální, vypadá skvěle v obývacích pokojích a na chodbách, domácí kancelář , ložnice a vstupní hala.

Béžová a hnědá

Tento klasický tón se nejvíce podobá mramoru a je nejoblíbenější barvou v koupelně, takže můžete dosáhnout luxusního efektu za nízkou cenu.

Modrá

Odstíny modré se mohou pohybovat mezi hlubšími barvami, jako je námořnická modř, nebo světlejšími odstíny, jako je světle modrá. Tato barva přitahuje velkou pozornost, takže ideální je mít neutrálnější nábytek, aby nedocházelo k vizuálnímu znečištění.

Bílá

Přestože se jedná o nenápadnější barvu, efekt bílého mramoru vypadá neuvěřitelně téměř v každém prostředí. Tento tón přináší na stěnu čistý, minimalistický a rafinovaný efekt.

Kromě těchto tradičnějších barev můžete najít mramorovou strukturu v různých výraznějších a kreativnějších barvách, jako je fialová, růžová, zelená, červená, černá atd.

Kroky k výrobě mramoru

Pokud si chcete vyrobit mramor doma, první možností je najmout si odborného malíře, ale pokud rádi vytváříte projekty, není tato technika tak složitá, takže se podívejte, co potřebujete k tomu, abyste si to udělali sami.

Materiály

  • struktura mramoru;
  • ocelovou špachtlí;
  • bezbarvý pastový vosk;
  • flanelové nebo leštící utěrky na leštění;
  • nerezové hladítko a zaoblené rohy.

Krok za krokem

  1. Pro začátek, sjednotit stěnu akrylovým tmelem nebo tmelem pro ucpěte díry a získat opravdu hladký povrch.
  2. Poté naneste dvě vrstvy bílé latexové barvy a stěrkou naneste mramorovou strukturu. Pro dosažení požadovaného efektu ponechte povrch s malými nepravidelnými reliéfy.
  3. Poté počkejte 6 až 8 hodin, než nanesete druhou vrstvu mramoru. V této fázi dokončete místa, kde je struktura nerovnoměrná. Počkejte stejnou dobu schnutí.
  4. Třetí vrstvu naneste tak, že vytvoříte skvrny a vyrovnáte stěnu. Cílem tohoto kroku je obnovit kresbu mramoru. Počkejte 6 až 8 hodin, než zaschne.
  5. Poté následuje druhá fáze, která spočívá v nanesení bezbarvého pastovitého vosku na celou stěnu pomocí měkké houby nebo ocelové stěrky. Počkejte 15 minut, než zaschne, a dokončete ručním leštěním pomocí flanelu nebo leštičky.

Chcete-li lépe porozumět jednotlivým krokům, podívejte se na tento návod, kde jsou popsány jednotlivé kroky tvorby stěny s mramorovou texturou.

Inspirace s texturou mramoru

Poté, co jste se o mramoru dozvěděli více, už víte, jak může upravit váš domov, a tak se podívejte na tyto krásné aplikace a zjistěte, jak lze tento efekt využít různými způsoby.

1 - Šedý mramor

Foto: Amis Arquitetura

2 - Jemný efekt

Foto: You Need Decor

3 - Mramor je brilantnější

Foto: Pinterest

4 - Šedá barva je neutrální

Foto: Tribuna Centroeste

5 - Bílá je elegantní

Foto: Solutudo

6 - Vytvoření vytříbené atmosféry

Foto: Aliexpress

7- Účinek je nepravidelný

Foto: Floridis

8- Stěna vypadá úžasně

Foto: Aliexpress

9- Nebesky modrý mramor

Foto: Betos Designers

10 Černá je také božská

Foto: Altair Pinturas

11- Na grilu to vypadá skvěle

Foto: Icaro Amaoka Fernandes

12- Jedná se o jednu z nejpoužívanějších barev.

Foto: Vando Pintor

13- Zvýraznění oblasti pomocí mramorové aplikace

Foto: instagram/nossoape108

14- Lze jej aplikovat na polovinu stěny

Foto: Instagram/apeucasotucasas

15- Bílá je diskrétní

Foto: Instagram/lempinturasrio

16- Tento efekt dobře simuluje mramor

Foto: Instagram/invictusmanutencao

17- Stěna s mramorem v obývacím pokoji

Foto: Instagram/rayssadias.interiors

18- Vypadá skvěle i na schodech

Foto: Instagram/tintas_mc_balneario_camboriu

19- Je to velmi okouzlující textura

Foto: Instagram/decoralar6

20- Kombinuje se s různými styly výzdoby

Foto: Instagram/manuelasennaarquitetura

21- Skvěle vypadá také s nábytkem v mahagonové barvě.

Foto: Instagram/studiolife_arq

22- Lze jej použít ve venkovním prostředí

Foto: Instagram/lucasmarmoratos

23- Tato modrá je nápadná

Foto: Instagram/santilpinturas

24- Ozdobte jídelnu tímto typem textury

Foto: Instagram/erivaldopinturas

25- Můžete si vytvořit speciální koutek

Foto: Leroy Merlin

26- Vypadá perfektně na chodnících

Foto: Altair Pinturas

27- Zeď získává na významu

Foto: Altair Pinturas

28- Světlejší šedá je jemnější

Foto: Altair Pinturas

29- Další překvapivý odstín modré

Foto: Altair Pinturas

30- Váš obývací pokoj už nikdy nebude jako dřív

Foto: Instagram/joselitovargemdossantos

31 - Kouzlo koupelny s mramorovou strukturou na stěnách

Foto: Instagram/_studioke

32 - Tento typ povrchové úpravy se hodí k mužskému stylu zdobení.

Foto: Dům a zahrada

33 - Efekt je také možností pro dvoulůžkovou ložnici

Foto: Abril

34 -Rekonstruovaná koupelna získala šedé stěny

Foto: Tripper Arquitetura

Díky těmto tipům jste se již přesvědčili, jak snadné je aplikovat mramorovou texturu. Pokud tedy chcete tento efekt vytvořit doma, pořiďte si materiály a naučené kroky uplatněte v praxi. V případě pochybností můžete také ukázat odkazy malíři, aby je reprodukoval.

Pokud se vám líbí mramorovaná struktura, jistě vás potěší, že jak připravit stěnu na nátěr.




Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.