Televizní panel: tipy pro výběr toho správného a 62 fotografií

Televizní panel: tipy pro výběr toho správného a 62 fotografií
Michael Rivera

V minulosti byly naše televizory, nostalgické "elektronkové televizory", kvůli svým rozměrům umístěny na horní části stojanů a pultů. Protože se přístroje staly modernějšími, a tudíž tenčími a lehčími, našli jsme nový stylový způsob jejich prezentace v obývacím pokoji: panel.

Stále je nacházíme na bočních skříňkách, ale je to méně časté. Televizní panel je praktický, existuje obrovské množství modelů, které vyhovují všem vkusům, a pomáhá optimalizovat malé prostory. Díky tomu, že je televizor umístěn na stěně, je také středem pozornosti, takže není pochyb o tom, že se jedná o dokonalý doplněk domácího spotřebiče, který chybí téměř v každé domácnosti!

Zlaté tipy pro výběr dokonalého panelu

Projekt Ana Yoshida Arquitetura e Interiores (foto Evelyn Müller)

Víte, jaký je první krok k výběru panel domácího kina Stejně jako při výběru jakéhokoli dekorativního prvku, i při výběru toho či onoho nábytku záleží na rozměrech místnosti. Televizor i panel by měly být dimenzovány tak, aby nebyly v nepoměru k místnosti.

Viz_také: Udělej si sám stojan na boty: 42 kreativních inspirací k výrobě vlastního

Protože jsou připevněny ke stěně, spolupracují tím, že ponechávají dostatek prostoru pro cirkulaci. To je jedna z jejich největších výhod, díky níž se dají kombinovat jak s chudším prostředím, tak s velkými domácími kiny. Další výhodou je, že v závislosti na modelu je lze použít v jakémkoli prostředí s televizí, ať už jde o obývací pokoj, kuchyň, balkon nebo ložnici.

Správná velikost panelu

V ideálním případě by měl být každý panel alespoň o patnáct centimetrů vyšší a širší než televizor. Tím je zajištěno, že může televizor podepřít a mít dobrý vizuální efekt. Po tomto minimálním rozměru již neexistují žádná omezení velikosti.

Kromě rozměrů je velmi důležité věnovat pozornost hmotnosti televizoru a tomu, kolik panel unese. U modelů zakoupených hotových je tato informace součástí specifikace. Pokud se rozhodnete pro zakázkovou nebo plánovanou výrobu, vyplatí se zeptat truhlářů a prodavačů. Znalost maximální hmotnosti, kterou nábytek unese, je užitečná i v případě, že se nakonec rozhodnete televizor vyměnit. Budete tak vědět, zda je daný kus.drží větší a někdy i těžší model.

Panel v malém obývacím pokoji

Zlatým pravidlem pro použití panelů v kompaktních místnostech je použití světlých barev. Pomáhají vnést do zorného pole iluzi amplitudy a také lehkosti. Vyplatí se také pokrýt celou stěnu materiálem panelu, zejména pokud je vyroben ze dřeva. Žádná chyba!

Projekt Karina Korn Arquitetura (foto Celina Germer)

Panel ve velké místnosti

Co se týče barevnosti, neexistují žádná pravidla, ale panel ve velkém obývacím pokoji může nabývat různých formátů s odvážnými kompozicemi výklenků a polic. Pokud zabírá celou stěnu, může se jednat o multifunkční kus nábytku, který lze použít v celé místnosti, přičemž kombinace materiálů může působit dynamičtěji.

Pinterest

Rozhodování o materiálech

Nejoblíbenějším typem televizního panelu je ten ze dřeva (vždy s pečetí FSC!). Jedná se o klasiku, se kterou nemůžete udělat chybu! Tím spíše, že na trhu najdeme různé druhy a následně i odstíny dřeva. Výhodou tohoto materiálu je, že kromě krásy barvy má i dostatek textury v žilkách a přírodních sucích, které dělají dekoraci chladnější.

V závislosti na povrchové úpravě, například matné nebo lesklé, může místnost působit rustikálně nebo dokonce moderně. Dalším detailem, kvůli kterému se vyplatí použít dřevo, je to, že zaručuje akustický komfort V kombinaci s koberci a tkaninami v místnostech má dobrou zvukovou absorpci, což je pro domácí kino neuvěřitelné.

Zveřejnění Mobly

Není možné mluvit o televizním panelu, aniž bychom zmínili MDF. Jedná se o materiál ze středně husté dřevovláknité desky, který se vyznačuje dobrou kvalitou, vzhledem i cenou. Díky přijatelným cenám je miláčkem truhlářů. Jedná se o nejlepší typ panelu, který skrývá dráty spotřebičů.

O sklo Je také dobrou volbou pro TV panel, a to jak samostatně, tak ve spojení s jinými materiály. Má jedinečnou jednoduchost, která okamžitě vnese do projektu sofistikovanost. Objevuje se především na dvířkách regálů a výklenků ve spojení s panely, a to v bezbarvém, barevném, pískovaném nebo průhledném provedení.

Jedním z oblíbených materiálů pro konstrukci panelů je hedvábně sítované sklo, což je sklo malované za tepla. Snadno se čistí a je odolné proti rozbití a poškrábání, takže snadno vnese do vašeho interiéru nadčasový šarm!

Projekt Raquel Fechine a Sary Viany

Vzhledem k tomu, že trh s architekturou a dekoracemi je velmi kreativní, je možné investovat také do panelu zhotoveného z nátěry Můžete se rozhodnout pro cihlové a 3D kousky. mramor, pokud se vejde do rozpočtu, udělá z každé místnosti elegantní záležitost. Ať už si vyberete cokoli, vytvoříte kolem televizoru skvělý ústřední bod a rozhodně dosáhnete vysněného domácího kina.

Pinterest

Kromě toho cobogós Mohou být umístěny přímo na stěnu a sloužit jako rám pro elektroniku, nebo fungovat jako dělič a podpěra zároveň. Tato druhá možnost se dobře hodí do integrovaných obývacích pokojů nebo bytů bez přihrádek, kde vytvoří rozdělení a zároveň zkrášlí a zvětší prostor.přirozené osvětlení.

Projekt Cris Schiavoni (foto Raul Fonseca)

Vzhledem k tomu, že se pokládají na podlahu pomocí malty, je jejich aplikace jednoduchá a vizuálně čistá.

V neposlední řadě jsou to sádrokartonové desky Jsou mistry všestrannosti. Mezi možnostmi se mohou stát krásnými panely s 3D efektem. Vysoký reliéf promění prostor! Protože materiál lze tvarovat mnoha způsoby, objevují se sádrové panely v dekoraci v hladkém nebo strukturovaném provedení. Kromě provedení v samotném zdivu je možné vsadit na sádrokartonové desky, kdy desky materiálu jsou spojenecké.na kovové profily.

Instagram foto @decoremais

Všechny tyto panely mohou být doplněny stojan Některé jsou připojeny k příborníkům, ale existuje i možnost koupit je samostatně a vytvořit si vlastní kombinace barev a materiálů. Většina z těch, které se kupují hotové v obchodech s nábytkem, má také police a výklenky, které jsou velmi užitečné pro organizaci domácnosti a zdvojují se jako police na dekorace, knihy a vybavení.

Viz_také: Jak zasadit cheiroverdede do květináčů? Naučte se krok za krokem

Inspirace ve všech prostředích

Při rozhodování o televizním panelu už znáte to nejdůležitější: rozměry, cirkulaci, materiály... Jednou z nejzábavnějších částí je prověřování nápadů a hotových projektů. Pak už jen stačí zjistit, co se vám líbí nejvíc, a sladit to s interiérem místnosti, ať už jde o obývací pokoj, ložnici nebo kuchyň. Můžeme jít?

V ložnici

Nejvhodnějším materiálem pro použití v obložení ložnic je dřevo. Jeho tóny a struktura jsou známé tím, že zahřívají a zútulňují prostředí, což je pro ložnice jistě žádoucí.

Když není místo, je možné zabudovat televizor do dveří skříně, pokud jsou vyrobeny ze zrcadel a fungují jako panel. Toto řešení je úžasné pro organizaci prostoru a má super moderní výsledek!

Projekt Andrade & Mello Arquitetura (foto Luis Gomes) Projekt Andrade & Mello Arquitetura (foto Luis Gomes) Projekt Karina Korn Arquitetura (foto Edu Pozzella) Projekt Karina Korn Arquitetura Projekt Karina Korn Arquitetura Projekt Andrade & Mello Arquitetura (foto Luis Gomes)

V integrovaném bydlení

V obývací pokoj integrovaný do jídelního koutu, který slouží i jako televizní místnost, najdeme obvykle panel v neutrálnějším provedení. Tento prvek kopíruje profil těchto obytných prostor, ať už je moderní, rustikální, vintage... pokud je prostředí uvolněnější, objevuje se například s barevnými nikami, ale vždy v souladu se stylem zbytku dekorace.

Projekt Ana Yoshida Arquitetura (fotografie Sidney Doll) DE & DE Studio a projekt Vizline Studio DE & DE Studio a projekt Vizline Studio Fotografie Home Designing Fotografie Home Designing Foto Marco Antonio Instagram foto @figueiredo_fischer Projekt Karina Korn Arquitetura (foto Elisa Soveral)

V domácím kině

V tomto prostředí najdeme mnohem více panelů integrovaných do stojanů. Protože je určen výhradně pro televizní systém, je pro něj určen celý jeho prostor. Častěji se setkáváme s tzv. Televizní místnosti Kreativitě se meze nekladou, pokud jde o výběr televizního panelu a domácí kino.

Projekt Karina Korn Arquitetura (foto Edu Pozella) Rozšiřování Linea Mobili Rozšiřování Linea Mobili Rozšiřování Linea Mobili Pinterest Zveřejnění Mobly

V kuchyni

Najít případy kuchyně s televizním panelem může být obtížnější, ale můžete se spolehnout na inspiraci, protože je to možné a vypadá to krásně! Zvykem je instalovat jej na stěnu odpovídající například konferenčnímu nebo jídelnímu stolu. Tímto způsobem je elektronický přístroj na očích těm, kteří připravují jídlo, aby mohli sledovat například zprávy nebo recepty při vaření, a také těm, kteří jsou u stolu a jedí.

Projekt Ana Yoshida Arquitetura e Interiores (foto Evelyn Müller) Foto Achilles Nicolas Kilaris Foto Kadu Lopes

Další inspirativní projekty s TV panely

Stále jste nenašli ideální panel pro svůj domov? Nevzdávejte to. Existuje mnoho dalších modelů, které mohou sloužit jako reference pro váš projekt. Podívejte se na ně:

Panel instalovaný na stěně s odhaleným zdivem. Modrý televizní panel. Plánovaná kompozice bez excesů. V tomto projektu převládají neutrální a tlumené barvy. Panel do obývacího pokoje s policí na knihy. Velikost televizoru by měla odpovídat rozměrům panelu. Televizní panel byl nainstalován na povrch s 3D povlakem. Model televizního panelu v laku. Moderní a minimalistický panel do TV místnosti. Přístrojová deska je vybavena strategickým osvětlením. Tmavě modrá a žlutá: co takhle tato kombinace pro váš obývací pokoj? Televizní panel doplněný osvětlením. Model vyrobený pomocí 3D sádry je velmi módní. Šedý model pro střízlivý a moderní pokoj. Pokud chcete být trvale udržitelní, vsaďte na paletový televizní panel. Na tomto panelu byly použity bílé porcelánové dlaždice. Další model panelu s porcelánovými dlaždicemi. Mramorový panel z porcelánových dlaždic. Rohový televizní panel je vhodnou volbou pro malé prostory. Pokud hledáte rustikálnost, demoliční dřevo ji má. Velmi úspěšná je také verze s výklenkovým panelem. Dřevěný panel se dělí o prostor se zrcadlovým stojanem. Plánovaný panel televizní místnosti. Malé a integrované prostředí se dobře hodí k otočnému televiznímu panelu. Kdo se ztotožňuje s industriálním stylem, může si vyrobit betonový panel. Panel osvětlený a bez mnoha dekorativních předmětů. Panel této malé místnosti sahá až ke stropu. Otevírací televizní panel: řešení, které využívá prostor a zanechává místnost čistší. TV panel do malé ložnice. Velký, tmavý a moderně obložený pokoj. Další model 3D panelu, tentokrát instalovaný v ložnici s manželskou postelí.

Líbily se vám modely televizních panelů? Vybrali jste si svého favorita? Zanechte nám komentář.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.