Rostlina Columéia Peixinho: naučte se pečovat o sazenice a pěstovat je

Rostlina Columéia Peixinho: naučte se pečovat o sazenice a pěstovat je
Michael Rivera

Rostlina fish columia ( Nematanthus wettsteinii ) má své jméno ze zcela zřejmého důvodu: její květ, který kvete po celý rok, je tvarem velmi podobný rybičce zvané plati. Je to skvělá možnost, jak kromě dekorace a barvy domu a zahrady přilákat kolibříky.

Jedná se o bylinu s několika větvemi, které visí dolů. Jelikož se jedná o původní brazilský druh, je velmi dobře přizpůsoben klimatu většiny země. Péče o rostlinu columia peixinho je proto velmi snadná.

V tomto článku vám povíme více o tomto krásném druhu, představíme vám tipy pro pěstování a také vám ukážeme, jak vytvořit sazenice pro množení této rostliny. Podívejte se!

Jak vypadá závod na výrobu rybí moučky Columella

Kolomazník rybí je druh rostliny, který má malé oválné listy v zářivě zeleném zbarvení. Ty jsou lesklé a vyrůstají každý na jedné straně stonku.

Uprostřed každého stonku se objevují malé oranžové květy. Ty jsou trubkovité a také se tvarem velmi podobají rybičkám druhu plati, podle nichž rostlina dostala své jméno.

Její větve se různě rozvětvují a jsou převislé, takže rostlina columia peixinho je ještě krásnější a poutavější, což z ní činí vynikající volbu pro domácí dekoraci.

Péče o rostlinu columea peixinho

Protože se jedná o druh brazilského původu, žije rostlina columéia peixinho velmi dobře v teplotních a klimatických podmínkách většiny území země. Proto je její péče poměrně jednoduchá a nevyžaduje tolik úsilí.

Zde jsou naše tipy, jak se starat o rostlinu columia peixinho:

Zavlažování

Půda rostliny columia peixinho by měla být vždy vlhká, proto by měla být zálivka pravidelná, ale vyvážená, to znamená, že by měla být prováděna jednou až třikrát týdně v závislosti na podnebí.

Viz_také: Black Panther party: 20 inspirací pro dětské narozeniny

Než se tedy rozhodnete zalévat ze dne na den, je dobré zkontrolovat, zda je substrát vlhký. Pokud je suchý, rozhodněte se zalévat.

Svítivost

Columea peixinho by se měla pěstovat v polostinném prostředí, přímé sluneční světlo může způsobit vysychání listů a květů.

Je však třeba zdůraznit, že po většinu dne by na něj mělo dopadat přirozené světlo, pokud není přímé.

Klima

Ačkoli se jedná o původní brazilský druh, který se velmi dobře přizpůsobuje rovníkovému, tropickému a subtropickému podnebí, rostlina columia peixinho obvykle nesnáší teploty v chladnějších ročních obdobích a oblastech země.

V takovém případě je lepší nenechávat koljušky rybí venku, kde je chlad intenzivnější. Raději je umístěte do nejteplejších prostor domu.

Pozemek

Columea peixinho dává přednost kypřejším a čerstvějším substrátům. Aby se tyto vlastnosti zachovaly a rostlina nadále přijímala živiny obsažené v půdě, je ideální přesazovat je alespoň jednou za dva až tři roky.

Prořezávání

U této rostliny je funkcí řezu kontrola růstu jejích stonků. Je tedy pouze estetický a není třeba jej provádět s určitou pravidelností. Spálené nebo suché listy by však měly být odstraněny.

Kromě toho je důležité zastřihnout vrcholky stonků mincovníku collumea, když je nutné je přesadit. Tím se podpoří růst druhu.

Jak vypěstovat sazenice Columia peixinho

Je možné vyrobit sazenice columea peixinho, které můžete darovat přátelům a rodině nebo jimi dokonce vyzdobit jiné prostory v domě. Nejlepším způsobem je řízkování. K tomu stačí uříznout kousek stonku a zasadit ho do půdy vhodné pro pěstování tohoto druhu. Časem začne řízek zakořeňovat.

Jak ale poznáte, že stonek zakořenil? Hlavním znakem toho, že se řízek "uchytil", je výskyt nových listů.

Kromě toho je možné umístit stonek vybraný pro výsadbu řízku do jednorázového kelímku se zeminou a na dně udělat otvory. Jak se rostlina vyvíjí, můžete vidět, jak se otvory objevují špičky kořenů.

Cenným tipem, jak urychlit proces množení rostliny columia peixinho, je vyrobit si domácí skleník. Za tímto účelem umístěte již zasazené řízky do půdy - může to být do jednorázového kelímku.

Je třeba mít na paměti, že v tomto případě je pro úspěšné množení nutné, aby byly řízky ve skleníku chráněny před přímým slunečním světlem. Ponechte je tedy v prostředí, kde je výskyt světla, ale aby toto světlo nezůstávalo na rostlině. Ideální světlo je v prvních hodinách dne.

Viz_také: Nefritová rostlina: naučte se pěstovat, pečovat a zdobit

Další tipy k hnojení a pěstování najdete ve videu z kanálu Spagnhol Plants.

Závěrem je třeba zdůraznit, že pro množení tohoto druhu řízky je nezbytné, aby byl substrát trvale vlhký. Pokud je půda suchá, proces nemůže pokračovat.

Součástí vaší zahrady mohou být i další choulostivé rostliny, jako je například střevíčník pantoflíček.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.