Odpolední čaj: co podávat a nápady na výzdobu stolu

Odpolední čaj: co podávat a nápady na výzdobu stolu
Michael Rivera

Obsah

Jestli Britové něco milují, pak je to odpolední čaj. Ačkoli tato tradice není v Brazílii tak oblíbená a ustoupila slavnému cafezinho, nic vám nebrání využít inspirace ke sblížení lidí.

Ať už se jedná o setkání přátel, sraz, studijní skupinu, čajový dýchánek, nebo dokonce čajový bar, tato možnost je velmi univerzální pro večírky a přestávky na kávu. Chcete-li tento nápad využít, podívejte se, jak ho vyzdobit, uspořádat, co servírovat a krásné inspirace pro prostřené stoly.

Jak vyzdobit odpolední čaj

Jednoduchý nebo elegantnější odpolední čaj si žádá harmonický stůl. Velikost závisí na tom, jak chcete, aby akce vypadala.

Pokud se jedná jen o setkání mezi přáteli, stačí něco malého, ale pokud chcete vyzdobit narozeniny, můžete se pustit do velkého výběru. Chcete-li začít, napište si již nyní klíčové položky na svůj kontrolní seznam pro dokonalý odpolední čaj:

Viz_také: Kuchyňská zahrada: podívejte se, jak si ji vytvořit, a 44 inspirací
 • Konvice na horké nápoje (čaj, mléko a káva);
 • Šálky s podšálky;
 • Dezertní talíře;
 • Příbory (vidličky, lžíce a nože);
 • Cukřenka;
 • Mísy;
 • Sklenice na džus a vodu;
 • Ubrousky;
 • Džbán na džus a vodu.

Množství jídla a jednotlivých položek se liší podle toho, kolik hostů chcete hostit. Pokud nemáte čajovou soupravu, nezoufejte. Podívejte se na nádobí, které máte doma, a přizpůsobte ho každé příležitosti. Důležité je vytvořit pro všechny zábavné a příjemné chvíle.

Co podávat při odpoledním čaji

Nemusíte vytvářet složité menu, protože odpolední čaj si žádá lehké a snadno stravitelné pokrmy. Pokud vám stále docházejí nápady nebo chcete hostům nabídnout více možností, aby se mohli obsloužit sami, podívejte se, co můžete mít na jídelním stole:

 • Nápoje: dva druhy čaje (jeden bylinkový a jeden ovocný); med, mléko, cukr, plátky citronu, sladidlo a studený nápoj (ochucená voda a/nebo džus).

  Viz_také: Vinylový bazén: co to je, cena, jak na to a 30 modelů
 • Sladkosti: různé sušenky, ovocná želé, makronky, dvě až tři příchutě dortů (jeden s polevou) a cupcakes.

 • Slaný: chléb, kanapky, barqueety, sendviče, croissanty, přílohy (mimo jiné paštika, smetanový sýr, máslo, míchaná vejce) a tabule s uzeninami (šunka, salám, sýr atd.).

Výběr jídelníčku může být libovolně kreativní, ale nejlepší možností je zvolit potraviny, které se snadno konzumují, a jednotlivé svačiny.

Jak prostřít stůl na odpolední čaj

Prvním krokem je stanovení příjemného času. V anglické tradici je známý čaj o páté, ale bez problémů můžete setkání uspořádat mezi 16. a 19. hodinou. K tomu si vyberte místo, které uvítají vaši hosté. Některé nápady jsou: jídelna, veranda, zahrada, trávník nebo kdekoli ve vašem domě je stůl.

Chcete-li zvýraznit prostředí, přidejte do výzdoby květiny. Přírodní aranžmá vytvoří veškeré kouzlo pro organizaci. Kromě toho je zásadní také nádobí.

Pokud chcete klasičtější vzhled, použijte porcelán a provensálské prvky v pastelových odstínech. Pokud však chcete moderní nádech, použijte předměty s potiskem, výrazné barevné ubrusy a ubrousky. Můžete si dokonce vytvořit tematický stůl.

Pokud chcete uspořádat dětskou narozeninovou oslavu, využijte téma čaje Alenka v říši divů. Vypadá zajímavě a vybízí děti ke hře. V tomto případě můžete přemýšlet o tom, jak se děti mohou bezpečně zapojit, protože při americkém servisu si každý servíruje svůj vlastní talíř. Jednou z možností je mít plastové předměty jen pro ně.

Inspirace pro odpolední čaj

S tolika cennými informacemi je na čase podívat se, jak tyto tipy vypadají při organizaci stolů na skutečných akcích. Připravte si tedy složku pro tisk a fotografie, abyste si tyto vášnivé odkazy mohli uložit.

1 - Nabídka jednoduchého dortu a dortu s polevou

2 - Sladkosti můžete naaranžovat již nakrájené.

3 - Využijte choulostivé zásobníky a držáky

4 - Nezapomeňte na nádobí

5 - Můžete si udělat mini odpolední čaj

6 - Výběr servírovacích předmětů mění vše

7- Použití ovoce k dekoraci a jako potraviny

8 - Jednotlivé porce usnadňují hostům, aby se sami obsloužili.

9- Na stole mějte přírodní květiny

10 - Vyberte si také dobré příbory

11- Ideální na rande s přáteli

12- Kombinujte pastelové barvy

13- Nápad na jednoduchý odpolední čaj

14- Uspořádání různých druhů chleba

15- Jedná se o modernější a neformálnější variantu.

16- Můžete sledovat styl bufetu

17- Jídelní stůl je také skvělým prostorem

18- Poháry jsou miláčky této akce

19- Ozdobte svůj dort, aby byl okouzlující.

20- Americký styl je, když se každý obsluhuje sám.

21- Kromě kelímků umístěte misku na vodu nebo džus.

22- Nabídka sladkostí

23- Lahodný odpolední čaj pro rodinu

24- Nyní je čas používat stříbrné příbory

25- Vždy mějte alespoň jeden dort s polevou.

26- Stůl s americkou hrou

27- Podávejte misky se sladkostmi

28- Váš mrkvový dort může být personalizovaný

29- Růžová je jemná a romantická barva

30- Myslete také na výzdobu prostředí

31 - Na vrcholu věže je umístěna konvička na čaj.

32 - Středová část zdobená květinami a makronkami

33 - Konvička může být použita jako váza k dekoraci stolu.

34 - Skládané šálky vytvářejí vintage vzhled

35 - Na dekoraci stolu se objeví vintage klec s květinami.

36 - Skleněná nádoba s květinami zdobí stůl

37 - Jemná dekorace se hodí k odpolednímu čaji

38 - Knihy, konvičky a šálky jsou dokonalou dekorací

39 - Co si myslíte o čajových sáčcích se sušenkami?

40 - Vložte do každého historického šálku cupcake.

41 - V každém šálku je sušenka ve tvaru motýla

Díky tolika neuvěřitelným nápadům bude váš odpolední čaj nezapomenutelným okamžikem. Dejte proto dohromady své přátele a zúčastněte se této akce, která může být malá nebo větší, podle vaší inspirace a vůle. Tak popusťte uzdu své fantazii!

Pokud se vám líbilo dozvědět se více o odpoledním čaji, určitě se vám budou líbit tyto alternativy pro přípravu krásného snídaňového stolu.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.