Jak vybělit ručník: 10 tipů, které fungují

Jak vybělit ručník: 10 tipů, které fungují
Michael Rivera

Už vás nebaví, že vaše bílé ručníky vypadají béžově i po pečlivém vyprání, použití chlóru a dalších přípravků? Pak vězte, že bělení ručníků není tak obtížný úkol, jak se zdá.

I při pečlivém praní se bílé ručníky mohou časem trochu zašpinit. V tomto případě však vězte, že nejste sami, kdo se snaží udržet své bílé ručníky stále bílé.

Při každodenním používání a pravidelném praní však mohou tyto odstíny šedé nebo béžové barvy zanechat vaše ručníky matné a také drsné, ale dobrou zprávou je, že existuje řešení!

Právě proto jsme pro vás připravili několik nejlepších triků, jak vybělit bílé ručníky.

Od toho, jak je prát, aby vypadaly jako nové, až po to, jak je udržet super měkké a nadýchané, zde jsou všechny spolehlivé tipy, které potřebujete k vyřešení tohoto problému jednou provždy.

Tipy, jak vybělit ručník

1 - Nepřehánějte to s vysoušením

Nadměrné sušení ručníků v sušičce, za ledničkou nebo na prudkém slunci může poškodit bavlněná vlákna a zanechat je bez měkkosti.

Místo toho ručníky sbírejte ještě před úplným uschnutím a pověste je někam do stínu, kde se dosuší. Při skládání vlhkých ručníků buďte opatrní, protože by se na nich mohly vytvořit puchýře.

2 - Používejte méně mýdla

Přidání příliš velkého množství mýdla a změkčovadla do praní může způsobit, že se ručníky nebudou vždy prát - nahromaděné produkty mohou poškodit vlákna tkaniny a také způsobit, že ručníky nebudou tak poddajné (tj. nebudou měkké a nadýchané).

Podívejte se do návodu k pračce na doporučení výrobce, a pokud se snažíte odhadnout správné množství, přikloňte se k myšlence "méně je více".

Viz_také: Aglaonema: viz druhy a péče potřebná pro rostlinu

3 - Kontrola bělidla

Někdy může bělidlo (hlavně chlorové bělidlo) poškodit ručníky tím, že naruší a oslabí vlákna.

4 - Pravidelné mytí

Ačkoli může být lákavé snažit se ručníky "nepřebírat" z obavy, že budou špinavé a drsné, nejlepší je prát je každé tři až čtyři dny.

Hlavním důvodem je samozřejmě hygiena, ale je také dobré zabránit tomu, aby se na látce příliš dlouho usazovaly nečistoty a skvrny. Nezapomeňte také na ručníky na obličej!

Některé hotelové triky pro čištění ručníků

V mnoha hotelech jsou ručníky bílé, protože působí klasickým a čistým dojmem, takže v těchto zařízeních jen zřídka najdete ručníky jiných barev.

Místo výměny dokonale kvalitních ručníků jen kvůli jejich neustále se měnící barvě můžete podniknout několik jednoduchých kroků, aby vypadaly co nejlépe, a to podle rad těch, kteří o tom vědí hodně: hotelů.

5 - Perte pouze bílé prádlo s bílým

Bílé prádlo má svá vlastní nastavení pro praní, aby se udrželo v co nejlepším stavu. Bílé prádlo a další předměty, včetně ručníků, perte nejlépe v teplé vodě.

V této konfiguraci s nimi však nemůžete kombinovat jiné barvy, jinak získáte stereotypní červenou ponožku, jejíž bílá barva zrůžoví.

Společné praní bílých kusů má ještě jednu výhodu - udržuje vaše ručníky v neporušeném stavu. Bílé ručníky sice neblednou, ale časem mohou zmatnět.

6 - Čištění před praním

Hotelový personál vždy kontroluje bílé ručníky, zda na nich nejsou skvrny. Vyčištěním bílých ručníků před vložením do pračky se zachová jejich nejlepší vzhled.

Pokud skvrnu ignorujete, budete se s ní pravděpodobně muset smířit nebo oděv vyhodit, což by bylo zbytečné plýtvání.

V případě hotelů se hostům nelíbí představa, že najdou potřísněný ručník, i když je čistý.

7 - Přidání jedlé sody do pracího cyklu

Dalším způsobem, jak udržet ručníky v co nejlepším stavu, je přidat během pracího cyklu trochu jedlé sody.

Spolu s běžným množstvím mýdlového prášku přidejte asi půl šálku přípravku.

Viz_také: 32 návrhů vánočních dárků pro maminku

Jedlá soda se aktivuje s vodou a mýdlovým práškem, aby vaše ručníky vypadaly zářivěji, a také pomůže odstranit skvrny.

8 - Nepřeplňujte pračku

Pokud máte hodně prádla, může být lákavé naplnit pračku na maximum, abyste optimalizovali čas.

To však nejenže pračku více zatěžuje, ale také nezajišťuje tak důkladné čištění.

Pokud pračku přeplníte, nebude mít oblečení během pracího cyklu dostatek prostoru k pohybu.

Chcete-li mít opravdu čisté bílé ručníky a mít možnost je vybělit, je třeba je dostatečně promíchat, abyste dosáhli potřebného hloubkového čištění.

9 - Naučte se správně bělit bílé ručníky

Chlorové bělidlo je jednou z hlavních složek pro dosažení bílého vzhledu vašich ručníků. Je však důležité používat ho správně.

Nezapomeňte, že bělidlo je chemický přípravek, který trvale odstraňuje všechny pigmenty z tkanin.

Bělidlo proto používejte pouze na bílé ručníky. Začněte tím, že si rozdělíte všechny bílé ručníky. Ujistěte se, že jsou všechny z podobné tkaniny, například z bavlny.

Některé tkaniny lze prát pouze v teplé nebo studené vodě, proto se ujistěte, že všechny vaše ručníky snesou stejnou teplotu.

Nastavte pračku na nejvyšší stupeň ohřevu, který vaše ručníky snesou. Poté upravte velikost náplně tak, aby se ručníky ve vaně pohupovaly.

Vhoďte bílé ručníky do pračky. Přidejte odpovídající množství mýdla jako obvykle. Zavřete víko nebo dvířka a spusťte prací cyklus.

Po pěti minutách budou ručníky dobře nasáklé a připravené na bělení.

V tomto okamžiku pračku zastavte a přidejte roztok přibližně jednoho šálku přípravku a jednoho šálku teplé vody. Směs bělicího prostředku nalijte přímo do pračky, zavřete víko a pokračujte v cyklu.

Po bělení můžete ručníky dvakrát opláchnout, abyste odstranili přetrvávající pachy. Poté ručníky vložte do sušičky jako obvykle.

10 - Složit hned po cyklu sušení

Po úplném usušení ručníků v sušičce nebo na prádelní šňůře je důležité je ihned složit a uložit na věšák na ručníky.

Ručník vypadá mnohem lépe, když je složený hned po sebrání. Tkanina má čas se usadit a nepomačká se. Ručníky tak působí mnohem profesionálněji.

Stále pochybujete o tom, jak vyprat ručníky, aby byly měkké? Podívejte se na toto video z kanálu Tip dne.

Když už víte, jak vybělit bílé ručníky, zůstanou krásné déle a navíc ušetříte za praní nebo nové ručníky!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.