Aglaonema: viz druhy a péče potřebná pro rostlinu

Aglaonema: viz druhy a péče potřebná pro rostlinu
Michael Rivera

Pokud hledáte rostlinu, která upoutá pozornost svými barvami a listy, je Aglaonema ideální. Její původ je asijský a má krásné skvrny a růžové tóny. Je skvělá pro vnesení svěžesti do domácnosti nebo jako dárek pro výjimečnou osobu.

Protože v interiéru vypadá skvěle, může zcela spolupracovat s vaší výzdobou obývacího pokoje, ložnice a dalších prostor. Pokud chcete znát stávající druhy a vědět, jak se o tento bujný druh starat, pokračujte ve čtení tohoto obsahu.

Druhy Aglaonema, které můžete pěstovat

Aglaonema je snadno udržovatelný druh, který je skvělý pro začínající zahradníky nebo pro ty, kteří mají málo času. Má také mnoho odrůd, kterými si můžete zpestřit svou zahradu. Níže se podívejte na hlavní druhy této rostliny.

Aglaonema vermelha

Jedná se o druh variegata s načervenalými skvrnami. Velmi vhodný do prostředí s nepřímým světlem. Tento druh ocení i vlhčí prostředí.

Aglaonema rosa

Další možnost z čeledi variegata, ale s narůžovělými skvrnami a zelenými tóny. Dobře odolává světlu.

Aglaonema crispum

Přestože na první pohled vypadá jednoduše, díky kombinaci zelené a bílé barvy je tento druh úžasný.

Aglaonema queen

Rostlina nemá skvrny jako ostatní varianty. Má velké listy a má ráda stín nebo polostín. Nesnáší dobře přímé světlo.

Aglaonema commutatum

Říká se jí také Café de Salão, která nevyžaduje velkou péči a má jedinečný tvar. Její kouzlo spočívá v tom, že všude jsou bílé skvrny.

Aglaonema lawan

Její růžová barva na listech je efektní. Tento druh je odolný a snadno se udržuje. Je skvělou alternativou, kterou můžete mít doma.

Jedná se o 6 hlavních druhů Aglaonema, ale můžete najít i další druhy. Je třeba zdůraznit, že většina z nich je jedovatá, takže kdykoli se jí dotknete, buďte opatrní a umyjte si poté ruce.

Zajímavosti a charakteristiky Aglaonema

Aglaonema má bylinnou strukturu a je považována za malou rostlinu, proto se její výška pohybuje mezi 20 až 150 cm. Má také tropické listy s majestátním vzhledem.

Její vysoká odolnost je dalším velmi příznivým faktorem. Dobře se přizpůsobuje místům s nízkým osvětlením, stínem a zálivkou jednou týdně.

Z tohoto důvodu se tato rostlina hojně využívá při výzdobě kanceláří, vnitřních prostor domů, nákupních center a restaurací.

I když je Aglaonema silná, je důležité dodržovat určitou péči, aby zůstala zdravá. Proto udržujte dobré větrání a chraňte sazenice před mrazem, chladným a suchým prostředím.

Požadavky na péči pro Aglaonema

Kromě toho, že je tato rostlina nenáročná na pěstování, přizpůsobí se různým stanovištím. Aglaonema tak může zůstat na velkých i malých záhonech, v květináčích a truhlících.

Protože má mnoho odrůd, její sbírka listů není nikdy nudná. Mezi listy najdete asymetrické vzory, různé barvy, skvrny, pruhy a tvary, které zdaleka přesahují tradiční zelenou barvu. Nyní se podívejte, jak se o Aglaonema starat.

Klima

Aglaonema miluje teplé a vlhké prostory, protože připomíná uzavřené a dusnější lesy. Přestože se jedná o stínomilnou rostlinu, dopřejte jí dvě hodiny slunce denně, aby se dobře vyvíjela.

Kvetoucí

Ano, tato nádherná listnáčová rostlina kvete i na zahradě vašeho domu. Její kvetení je velmi nenápadné a připomíná lilii nebo anturium, s upraveným listem (braktem), který obklopuje jakýsi trn. V tomto dlouhém útvaru se rodí několik drobných květů.

Pozemek

Připravte půdu s měkkým úrodným substrátem a přimíchejte do ní žížalí kompost nebo kompost. Jednou za měsíc Aglaonemu přihnojujte, aby zůstala dobře zachována.

Prořezávání

Chcete-li mít velmi odolný květináč, je důležité udržovat také aktuální řez. Při běžném řezu použijte na řezané části skořicový prášek. Ten zabrání tomu, aby rostlinu časem napadly plísně nebo bakterie.

Vyhněte se

Rostlinu nenechávejte v blízkosti klimatizace, protože nesnáší chladné, suché a větrné počasí. Také nenechávejte děti, psy, kočky a domácí zvířata v její blízkosti, vždy mějte na paměti, že Aglaonema je jedovatá a může vyvolat alergii pouhým dotykem.

Viz_také: Velikonoce v plsti: 30 nápadů pro inspiraci a kopírování

Sazenice

Sazenice můžete vytvořit ze stonku rostliny, ale musíte být trpěliví. Při této technice trvá až 6 měsíců, než se objeví listy, zatímco zakoření v substrátu. Dalším způsobem je vytvoření sazenic z listů, které rostou v průměru 2 měsíce.

Jinak se snažte sazenice zasadit přímo do velmi vlhkého substrátu. Můžete ještě zakořenit ve vodě, ale první způsob je nejlepší.

Podle těchto tipů můžete o Aglaonema pečovat a mít doma ještě krásnější zeleň. Vyberte si tedy jeden z několika druhů a již nyní oddělte své favority.

Pokud se vám tento obsah líbil, bude se vám líbit i Květina štěstí.

Viz_také: Párty 90. let: podívejte se na 21 inspirativních nápadů na výzdobu



Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.