Jak pěstovat růže? Viz tipy a péče o růžový keř

Jak pěstovat růže? Viz tipy a péče o růžový keř
Michael Rivera

Krásné, voňavé a oblíbené mnoha zahrádkáři, patří růže mezi oblíbené květiny do zahrad. Jako všechny druhy, i ony potřebují speciální péči. Naučte se tedy, jak růže vysazovat.

Díky své pestrosti barev a spojení s láskou je tato květina klasikou. rostliny milující slunce .

Díky těmto detailům je snadné je vysadit a udržovat i pro ty, kteří se v zahradničení příliš nevyznají.

Jak pěstovat růže v květináčích

Jedná se o nejtradičnější způsob pěstování růží, takže budete potřebovat sazenice růží, květináč s otvory, černou kompostovanou zeminu, hrubý písek a štěrk.

Na dno květináče dejte trochu štěrku, pak smíchejte kompost a písek, polovinu každého z nich, a nasypte do květináče těsně nad střed, aniž byste směs zhutnili.

Nyní do této zeminy udělejte otvor a umístěte do něj sazenici růže. Pro doplnění ji zasypte substrátem a lehce přitlačte, aby se rostlina přizpůsobila. Pokud chcete, můžete umístit více sazenic najednou.

Jak sázet růže za větve

Pokud máte větvičku růže, můžete použít tuto techniku výsadby. Budete k tomu potřebovat květináč se zeminou, nádobu s vodou a nůžky.

Pokud vám větvička kvete, odstřihněte ji nůžkami, na konci ji šikmo seřízněte a pak ji nechte několik dní v nádobě s vodou. Pro urychlení procesu můžete přidat hnojivo, například NPK 10-10-10.

Nyní umístěte větev na místo, kam ji chcete zasadit, buď do zahrada Poté udělejte do půdy malou jamku, abyste špičku zahrabali. Ujistěte se, že je větev pevná, a zasypte ji další zeminou.

Naučte se v praxi vytvářet řízky:

Jak pěstovat růže ze semen

Růže můžete zasadit také prostřednictvím jejich semen. Je jen důležité vědět, že jejich růst bude trvat déle. K této metodě potřebujete semena květin, 3% peroxid vodíku, vodu, plastové kelímky, papírové utěrky a květináč se zeminou.

Do sklenice nalijte 250 ml vody a přidejte dvě čajové lžičky 3% peroxidu vodíku. Nyní do této směsi namočte semena na 1 hodinu.

Poté oddělte dva listy papírové utěrky a materiál navlhčete. Poté semena zabalte a uchovejte v chladničce po dobu několika týdnů. V případě potřeby na papírovou utěrku čas od času kápněte více kapek vody.

Jakmile zjistíte, že semínka vyklíčila, vložte každé z nich do plastového kelímku se zeminou. Tato nádoba by měla mít na dně otvory. Obecně platí, že růže dosáhnou tohoto stadia až za 12 týdnů.

Jakmile se objeví další listy, budete mít sazenice připravené k přesazení. Po dokončení vyberte vhodný záhon nebo květináč, do kterého růže zasadíte.

Viz_také: Dětská oslava: 10 tipů pro organizaci a výzdobu

Díky těmto třem způsobům již můžete mít krásný a kvetoucí růžový keř, takže si vyberte svůj oblíbený způsob, jak začít. Kromě výsadby je třeba se o květiny také dobře starat, takže zde je několik důležitých rad pro tuto dobu.

Viz_také: Z čeho se skládá sklo?

Jak pečovat o růžový keř

První zásadní péčí o růžový keř je kontrola teploty a prostředí, takže v ideálním případě by měl mít 6 až 7 hodin přímého slunečního světla na dobře větraném místě. Také preferuje slunečné počasí mezi 25 a 30 °C.

Hnojení

Chcete-li mít krásné růže, je nejlepší hnojit 2 až 3krát ročně, takže první hnojení by mělo proběhnout hned po každoročním řezu, druhé mezi listopadem a prosincem a pokud potřebujete ještě jedno, raději v lednu až únoru.

Další důležitou radou je volit organická hnojiva, například hnojiva vyrobená ze zvířecího hnoje, kostní moučky, přírodních kompostů a ricinových pokrutin. Tento přípravek rozptylujte s dodržením dostatečné vzdálenosti mezi stonkem a kořeny.

Zavlažování

Abyste věděli, jak dobře vysadit růže, musíte ještě věnovat pozornost tomu, jak rostlinu zalévat. sazenice až do prvního kvetení je nutné růžový keř denně zalévat.

Po uplynutí této doby byste měli zalévat alespoň jednou týdně, a to i v době, kdy je zimní Vyvarujte se namáčení nebo ponechání nahromaděné vody na rostlině.

Prořezávání

S prvním řezem počkejte rok po výsadbě a poté tento postup opakujte každý rok. Nejvhodnější doba pro řez růžového keře je od července do srpna.

Při prvním květu je nejlepší stříhat tak, abyste vyčistili poupě, a to tak, že ustřihnete 2 až 3 listy pod poupětem a nůžky držíte šikmo. Tato údržba zajistí, že růže budou stále krásné a kvetoucí.

Nyní, když víte, jak sázet růže a jak o ně pečovat, bude vaše zahrada ještě krásnější. Vyberte si tedy své oblíbené barvy a začněte tvořit záhon.

Podívejte se na následující video a zjistěte, jak správně stříhat růžové keře:

Pokud milujete růže, měli byste se seznámit také se sukulentem zvaným kamenná růže .
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.