10 ovocných stromů na zahradě

10 ovocných stromů na zahradě
Michael Rivera

Kromě zdokonalení výzdoby interiéru si zaslouží péči také venkovní prostor domu. Dnes se dozvíte 10 ovocných stromů, které je vhodné mít na zahradě. Kromě pohody, kterou vytváří stín a čerstvý vzduch, je možné si ještě pochutnat na lahodném ovoci.

Do těchto zelených ploch můžete zahrnout i domácí zeleninovou zahradu. Jste tak mnohem blíže přírodě a sklízíte potraviny bez pesticidů pro celou rodinu. Kromě toho je pěstování skvělým způsobem relaxace. Podívejte se tedy na další výhody investice do ovocných stromů, které můžete mít doma.

Proč investovat do ovocných stromů na zahradě?

První výhodou výsadby ovocných stromů na zahradě je samozřejmě sklizeň ovoce. Můžete ho použít na šťávy, marmelády, na kořenění jídel, přípravu salátů nebo ho ochutnat jen tak.

Tím, že máte tento druh stromu doma, přilákáte také ptáky a motýly. Děje se tak díky květům a plodům, kterými se tito drobní živočichové živí. Prostor se tak stává mnohem příjemnějším.

Když stále mluvíme o rozkvětu, je nesporné, že dvorek získá mnohem více krásy. Díky tomu je odpoledne strávené obdivováním této scenérie také skvělým způsobem, jak si užít pobyt venku.

Kromě toho investicí do rostlin a stromů přispíváte k udržení fauny a udržitelnosti. Také dodává vašemu bydlišti vysokou estetickou hodnotu. Podívejte se tedy, jaké ovocné stromy si můžete vybrat.

Viz_také: Cantinho do café: 75 nápadů na vytvoření tohoto prostoru

10 ovocných stromů na zahradě

Podívejte se na nejlepší ovocné stromy, které můžete mít ve svém venkovním prostoru. V případě, že máte velký prostor, můžete si ještě vybrat několik druhů. Nyní se o každém z nich dozvíte více informací, abyste se mohli rozhodnout.

1 - Jabuticabeira

Tento strom je známý pro své sladké plody jaboticaby a krásné květy. Dosahuje výšky až 12 m a je vhodný jako středobod vaší domácí zahrady. Je také velmi dobře přizpůsoben několika brazilským oblastem. Dává přednost odvodněným a úrodným půdám a potřebuje pravidelnou zálivku.

2 - Pitangueira

Strom pitanga dorůstá výšky od 2 do 10 m. Pochází z atlantského deštného pralesa a dobře se přizpůsobuje většině oblastí v zemi. Potřebuje dobře odvodněnou a úrodnou půdu, dvakrát ročně hnojení a stálou zálivku. Může být centrální nebo podpůrnou rostlinou na zahradě.

Viz_také: 10 nápadů na velikonoční vajíčka

3 - moruše

Moruše je jedním z nejobdivovanějších plodů na světě. Koruna tohoto druhu je napjatá a tvoří výborný stín pro váš venkovní prostor. Chcete-li mít takový druh, volte odvodněné půdy bohaté na organickou hmotu. Jinak miluje plné slunce.

4 - Hrubá píce

Karambola je známé ovoce a skvělá volba pro váš domov. Tento strom je malý až středně velký, dosahuje výšky až 8 m. Jeho půda by měla být úrodná a měl by být pěstován na plném slunci. Při správném množství prostoru může být vysazen vedle jiných stromů.

5 - Citroník sicilský

Žlutý citron je také nádherné ovoce, které můžete mít doma. Může dosáhnout až 3 metrů, citronovník má rád úrodnou půdu a vystavení slunečním paprskům. Jeho dotek je spíše rustikální a vypadá skvěle v různých typech prostor.

6 - Třešeň

Tento druh asijského původu má vysokou hodnotu pro krajinářské úpravy, zejména pro své květy. Tento strom je pohlednicí Japonska a míst, jako je Central Park v New Yorku. Dosahuje výšky až 6 m a dává přednost mírnému podnebí. Třešeň nechte na slunci, v odvodněné a úrodné půdě.

7- Třešeň

V Brazílii velmi oblíbený strom acerola pochází z amazonské oblasti. Jeho citrusové plody se často používají na odšťavňování, ale je to také skvělý dekorativní prvek na zahradu, který nevyžaduje velkou péči.

8 - Granátovník

Tento druh ovocného stromu dorůstá výšky od 2 do 5 m. Upřednostňuje tropické a subtropické podnebí. Měl by mít dostatek slunečního světla a měl by být pěstován v hluboké půdě. Je to spíše venkovský druh a je samostatnější.

9- Araçazeiro

Může dosáhnout až 9 m, ale jeho výška je různá. Potřebuje hlubokou a úrodnou půdu a přímé slunce. Jelikož je tropického a vlhkého charakteru, nepřizpůsobuje se dobře mírnému podnebí. Jeho plody lákají mnoho volně žijících ptáků.

10- Seriguela

Tento strom s chutnými plody je ze stejné čeledi jako kešu. Jeho kmen je rozvětvený a více pokroucený, takže se nehodí na místa, kde se prochází, například na chodníky. Zvolte raději centrální a odlehlejší místo.

Nepřesahuje výšku 7 m a na jaře kvete růžovými, fialovými a červenými květy. Dává přednost hluboké a úrodné půdě, ale bez velkého množství organické hmoty. Může přežít i v polostínu, ale dává přednost plnému slunečnímu světlu.

Nyní, když už znáte některé ovocné stromy, které můžete mít na zahradě, stačí si vybrat ty, které se vám nejvíce líbí, a přenést je k vám domů. Určitě budete mít kolem svého domu mnohem více krásy. Pokud milujete pěstování rostlin, určitě se vám budou líbit tyto nápady na výzdobu zahrady.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.