Cantinho do café: 75 nápadů na vytvoření tohoto prostoru

Cantinho do café: 75 nápadů na vytvoření tohoto prostoru
Michael Rivera

Obsah

Kávový koutek je uklidňující, příjemné a dokonalé místo pro načerpání nových sil. Lze jej zřídit v prázdném prostoru v domě nebo i v kanceláři.

Každý si během dne vyhradí pár chvil pro sebe a svou kávu, pauzu na popovídání, odpočinek a dobití baterek. Aby byl tento rituál ještě příjemnější, stojí za to mít kreativní design, příjemný a plný osobnosti.

Jak vytvořit jednoduchý kávový koutek?

Trend zřizovat si doma malý bar postupně nahradil kávový koutek. Tento prostor, ideální k načerpání energie, může být součástí domácí kanceláře, jídelny, kuchyně a dalších míst v domě.

Níže uvádíme několik tipů na výzdobu kávového koutku:

1 - Určete, kam umístit

Kávový koutek lze zřídit na jakémkoli prázdném místě v domě - například na prázdné stěně nebo v rohu bez nábytku.

Nejčastěji vybíraná prostředí pro zřízení kávového koutku jsou: kuchyně, jídelna a gurmánský balkon. Pokud je to tedy možné, zvolte prostor v blízkosti jídelního prostředí.

2 - Výběr hlavního kusu nábytku

Hlavním kusem nábytku je ten, který slouží jako základna pro umístění všech předmětů, jako je mimo jiné kávovar, napěňovač mléka, šálky. Do kávového koutku můžete vsadit na příborník nebo zvolit bufet, který se nese ve stejném stylu jako převládající dekorace místnosti.

Zajímavou volbou pro kávový koutek je bufet, protože poskytuje úložný prostor ve spodní části. Jinými slovy, máte zde úložný prostor pro nádoby na kávu, nádobí a hrnky.

Dalším tipem je čajový vozík, který umožňuje přenášet kávový koutek na různá místa v domě. Jedná se bezpochyby o zajímavou volbu pro ty, kteří hledají mobilitu pro podávání horkých nápojů.

Pokud nemůžete utratit mnoho peněz za kus nábytku, zvažte uspořádání rohového stolku. K vytvoření tohoto zvláštního koutu lze použít renovovaný starožitný stůl nebo dokonce rohový stůl.

Pokud není k dispozici volná vodorovná plocha, kterou by bylo možné vyzdobit, vyplatí se vytvořit závěsný kávový koutek. V takovém případě, abyste co nejlépe využili prostor na stěně, zkuste nainstalovat police.

3 - Mějte vše po ruce

V prostoru by měly být umístěny všechny potřebné předměty k přípravě dobré kávy. Vsadit můžete například na krásný podnos do kávového koutku, který slouží jako podpěra pro šálky a další pomůcky, jako je termoska, hrnky, cukřenka, nádoba na sušenky a organizér na sáčky.

4 - Definujte styl

Zvolte si styl, kterým se bude výzdoba prostoru řídit. Například rustikální kávový koutek si žádá nábytek z bouraného dřeva a závěsné smaltované hrnky. Naopak pokud je výzdoba vintage, porcelánové nádobí je vítané, stejně jako hrnky po babičce.

Moderní kávový koutek může mít stěnu natřenou tabulovou barvou nebo kulatou drátěnou polici a také je dobré navrhnout vymalování jiné stěny, aby se vymezilo prostředí, jako je tomu v případě sektorové techniky malby.

5 - Vyzdvihněte konvici na kávu

Pokud máte kávovar s krásným designem, zaslouží si v kávovém koutku zvláštní místo. Vedle něj můžete umístit podnos se základním servírovacím náčiním. A pokud na nábytku zbývá ještě nějaké místo, ozdobte ho mimo jiné podpěrou na kávové kapsle, keramickými hrnci, květináči se sukulenty, které doplní výzdobu kávového koutku.

6 - Ozdobte se rostlinami a obrázky

Obraz do kávového koutku se hojně používá k výzdobě stěn prostoru. Tento typ uměleckých děl sází na uklidňující sdělení, která přestávku na kávu ještě více ozvláštní. Kromě toho je možné při výzdobě použít také osvětlené nápisy a závěsné rostliny.

Blog Casa das Amigas vytvořil krásnou šablonu, kterou si můžete stáhnout a vytisknout.

Nápady na dokonalý kávový koutek

Co si takhle odpočinout od každodenního shonu a dát si šálek kávy - to je návrh tohoto velmi zvláštního koutku. Níže se podívejte na nejlepší nápady, jak vytvořit koutek s kávou s vaší tváří:

1 - Průmyslový styl

Industriální styl pronikl do brazilských domácností a může se objevit i ve výzdobě kávového koutku. V tomto nápadu byly k výrobě nábytku použity černé trubky a dřevěné police. Skutečné kouzlo!

2 - Vintage styl

Vintage styl je ideální pro ty, kteří chtějí při komponování stanice znovu použít některé staré předměty. Použití květin, dřeva z demolice, skleněných nádob a kousků z jiných epoch dělá prostor super okouzlujícím.

3 - Rustikální roh

4 - Paletový regál

Kdo má rád rustikální styl, může zkombinovat robustní dřevěný nábytek s tabulí. K rustikálnosti prostředí přispívá i betonová deska.

Nemáte moc místa na zřízení kávového koutku? Tipem je vytvořit polici z palet. Tento kus slouží k zavěšení šálků, které se nevejdou na stojan.

5 - Kávový vozík

Namísto použití pevného kusu nábytku v dekoraci můžete inovovat a vsadit na kávový vozík, strukturovaný z dřevěných prken a měděných trubek.

6 - Káva a knihy

Stejný kus nábytku v obývacím pokoji slouží k umístění kávovaru a kuchyňského robota. uspořádat knihy a vytvoříte tak velmi útulný koutek.

7 - Kávový koutek ve skříni

Stará a velká kuchyňská skříň byla přeměněna na kávový koutek. Je zde místo mimo jiné na šálky, toustovač a kávovar.

8 - Rustikální a moderní

Tento kávový koutek kombinuje rustikální a moderní prvky v jedné kompozici. Nábytek z bouraného dřeva zdobí skleněné nádoby s kávovými zrny, rostliny, konvice na kávu, hrnky a skleněné obaly s cukrem.

9 - Kombinace polic a starožitného nábytku

V této dekoraci byla stará skříňka přetřena na nábytek pro kávový koutek. Prostor na stěně byl využit policemi, které slouží jako podpěra pro šálky a skleněné nádoby.

10 - Dva v jednom

V malých domech je tipem strategie "dva v jednom". Můžete spojit kávový koutek s vinným sklípkem.

11 - Otevřená skříň

Základní a otevřený kus nábytku s policemi ve spodní části je vrcholem tohoto kávového koutku.

12 - Kuchyňská pracovní deska

Místo hromadění zbytečností na kuchyňské lince ji proměňte v kávový koutek. Stačí na ni umístit kávovar, konvici se sušenkami a okouzlující nádobí. Na stěně poslouží červený drátěný stojan k zavěšení hrnků a šálků.

13 - Monochromatický

Malá otevřená skříňka sloužila jako kávová stanice, zdobená černobílým nádobím a skleněnými dózami.

14 - Okouzlující šálky

Šálky zavěšené na podpěře nad červeným nábytkem tvoří slovo: COFFEE. Je to kreativní nápad, který lze doma velmi snadno reprodukovat.

15 - Kávová stanice s rustikálním elegantním vzhledem

Pokoj byl zařízen starožitným nábytkem natřeným velmi světle zelenou barvou.

16 - Útulný koutek

V kompozici vynikají také dřevěné police a nápis COFFEE.

17 - Mnoho barev

Kávový koutek může být pestrým místem vašeho domova, proto investujte do jasných barev a obrázků připevněných na stěnu.

18 - Barevné

Barevná stanice s bednou natřenou na žluto.

19 - Výlet do Francie

Víte, co bylo inspirací pro tento kávový koutek? Okouzlující francouzská pekárna. Je nemožné si tento klasický design nezamilovat.

20 - Mobilní káva

Tento vozík má dostatek prostoru pro uložení různých druhů kávy, hrnků a cukřenek. Další zajímavostí tohoto projektu je světlo se šipkou na stěně.

21 - Námořnická modř a měď

Kombinace těchto dvou barev v držáku na šálky udělala prostor mnohem sofistikovanější a modernější. Co takhle tento nápad zkopírovat?

22 - Za podzimního počasí

Váš kávový koutek nemusí mít vždy stejnou výzdobu. Můžete uvést do praxe některé tematické nápady, jako je tomu v případě této výzdoby inspirované podzimem.

23 - Vánoce

A když už mluvíme o tematických inspiracích, nesmíme zapomenout na vánoční koutek. Hrnky ilustrované vánočními symboly sdílejí prostor s malými borovicemi.

24 - Skandinávský styl

Světlé barvy, svěží vegetace a geometrické prvky sdílejí prostor v tomto Skandinávský dekor .

25 - Barevný koutek v retro stylu

Police slouží jako držáky na pěkné a barevné hrnky. Design doplňují také komiksy.

26 - Roztomilé staré plechovky

Aby byl kávový koutek krásnější a plný osobitosti, umístěte na police několik starých plechovek. Ty si ukradnou pozornost v každém projektu.

27 - Jednoduchost dřeva

V tomto projektu je vše strukturováno ze dřeva, včetně hlavního nábytku, komiksů a polic.

28 - Tabule a plovoucí police

Stěna s tabulí je ideální pro psaní poznámek křídou, a aby se neplýtvalo místem, byly do svislé plochy nainstalovány dřevěné police.

29 - Neutrální barvy

30 - Fotostěna

Tento kávový koutek byl zařízen v neutrálních barvách, které lze snadno sladit se zbytkem interiéru.

Ve spodní části stěny kávového koutu je stěna s několika fotografiemi šťastných okamžiků.

31 - Zobrazené menu

Jídelní lístek může být vyvěšen na stěně jako nástěnka. Tak budou obyvatelé domu a jejich hosté vědět, jaké nápoje jsou u kávové stanice k dispozici.

32 - Podrobnosti na tabuli

Jedná se o jednoduchý, romantický kávový koutek s detaily z tabule. Dalším prvkem, který vyniká ve výzdobě, je girlanda s papírovými srdíčky.

33 - Clean

Čistý a okouzlující koutek, ideální pro umístění v domě na pláži.

34 - Elegantní a venkovský

Dvoupatrový dřevěný podnos podtrhuje rustikální styl statku, zatímco elegance je ponechána bílé skříňce.

35 - Kávový koutek u okna

Malý prostor naplánovaný a instalovaný v blízkosti okna. Pozvánka na kávu a kochání se krajinou.

36 - Silné dřevěné police

K dekoraci koutku použijte silné a odolné dřevěné police. Na ně můžete umístit konvice, hrnce se zrnkovou kávou, hrnky a další půvabné nádobí. Je to ideální řešení pro kávový koutek v malém bytě.

37 - Podpěra palety pro poháry

Barevné kelímky lze zavěsit na paletovou podpěru na zeď. Je to kreativní a udržitelný nápad.

38 - Kávový koutek v kuchyni na míru

V plánované kuchyni se samozřejmě najde místo pro kávový koutek, jen je třeba dobře využít pracovní desku.

39 - Elegantní a industriální

Myšlenkou tohoto prostoru je spojit elegantní a industriální styl v jedné kompozici. K eleganci přispívají knihy, květiny a umělecká díla.

40 - Sukulenty

Kávový koutek u vás doma mohou zdobit malé rostliny, například sukulenty. Malé rostliny vypadají v minimalistickém a elegantním dekoru ještě krásněji.

41 - Plánovaný roh

Zařízené prostředí s plánovaným nábytkem a útulným osvětlením, ideální pro podávání kávy nebo vína hostům.

42 - Směs obrazů a rodinných fotografií

Kávovar je v dekoraci důležitý, ale není jediným předmětem. V tomto projektu obyvatelé vsadili na kus nábytku s otevřenými policemi a všechny předměty jsou přehledně uspořádány. Na stěně je směs obrázků a rodinných fotografií.

43 - Půvabné malé rostliny

Na policích nad kávovým koutkem je několik květináčů s rostlinami, včetně závěsné rostliny, která zanechala v prostoru zvláštní nádech. Boa je dobrým tipem na ozdobu prostředí.

Foto:Casa da Caubi

44 - Kávový koutek v jídelně

Pult má hoblovanou konstrukci, stejně jako rám připevněný ke stěně.

Foto: Casa.com.br

45 - Čistá výzdoba

Stejně jako nábytek i všechny ostatní předměty se drží decentní a neutrální linie.

Foto: Casa Vogue

46 - Moderní barový vozík

Barový vozík má v designu rám, díky němuž je kompozice modernější.

Foto: Casa.com.br

47 - Závěsný koutek

Na stěnu byly připevněny dřevěné police na hrnky a šálky.

Foto: Pinterest

48 - Černobílá

Všechny prvky podtrhují černou a bílou barvu a vytvářejí minimalistickou výzdobu.

Foto: Recyklujte a zdobte

49 - Světlé dřevo

Prostředí kombinuje kusy světlého dřeva a další předměty z přírodních materiálů.

Foto: Evgezmesi.com

50 - Rustikální styl

Desky a předměty přispívají k rustikálnímu stylu koutku.

Foto: Integrally Mother

51 - Dřevěný vozík

Model vozíku kombinuje dřevěnou a kovovou konstrukci.

Foto: Instagram/mazajy.home

52 - Boho styl

Vintage nábytek natřený šedou barvou spolupracuje s boho návrhem rohu.

Foto: Instagram/blackbrdstore

53 - Rámečky a držák na hrnky

Na modré stěně v rohu jsou komiksy a dřevěný stojan na hrnky.

Foto: Instagram/blackbrdstore

54 - Křehká skříňka se skleněnými dvířky

Skříňka se skleněnými dvířky nabízí úložný prostor.

Foto: Instagram/oska_gallery

55 - Tapety na plochu

Prostor byl lemován květinovou tapetou.

Foto: The Spruce

56 - Cihlové bloky

Odhalené cihly dodávají rohu větší půvab.

Foto: Quinze Pras Nove Blog

57 - Plánovaný nábytek

Elegantní kávový koutek s plánovaným truhlářstvím.

Foto: Emily Henderson

58 - Neutrální barvy

Ve výzdobě kávového koutku v bufetu převládají neutrální barvy.

Foto: Nábytek Yoka

59 - Tabule

Tabule na stěně s dřevěnými policemi.

Foto: Peeze.nl

60 - Sektorové malování

Prostor kavárny byl vymezen speciální malbou na stěně ve tvaru oblouku.

Foto: evgezmesi.com

61 - Modrá komoda

Kávový koutek s policí byl zřízen s komodou natřenou na modro.

Foto: Southern Hospitality

62 - Macramé

Stěna byla ozdobena kusem macramé, čímž byl umocněn styl boho.

Foto: Pinterest/Livinlavida_jojo

63 - Malování kruhy

Na zdi byly namalovány dva kruhy různých velikostí a barev.

Foto: Pinterest

64 - Jen rám

Půvabný koutek s jediným obrazem zdobícím stěnu.

Foto: Pinterest

65 - Kávový koutek s minibarem

Plánovaný nábytek umožňuje dokonalé umístění lednice nebo chladicího boxu na pivo.

Foto: Duda Senna

66 - Růžová

Růžový kávový koutek v kuchyni kombinuje několik jemných prvků.

Foto: Pinterest

67 - Kávový a barový koutek

Stejný kus nábytku byl použit k vytvoření kávového a barového koutku. Dva světy v jednom!

Foto: Home Stories

68 - Starožitný šicí stroj

Starožitný šicí stroj posloužil jako základ pro vytvoření retro kávového koutku.

Foto: Pinterest

69 - Sbírka hrnků

Co takhle vytvořit vedle rohu stojan, kde by byla vystavena sbírka hrnků?

Foto: Pinterest/Jamie Harrington

70 - Asymetrické zobrazení

Dřevěný rám vytváří asymetrický způsob vystavení hrnků.

Foto: Jessica Farncombe

71 - Paleta

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit jednoduchý a levný kávový koutek, jako je tento závěsný model z dřevěných palet.

Foto: homify

72 - Přestávka v domácí kanceláři

Kávový koutek v kanceláři je ideální pro vytvoření příjemných chvil během přestávek. Měl by vést dialog se zbytkem výzdoby.

Foto: Pinterest

73 - Světelný řetěz

Pokud nemáte svítidlo, které by prostor zdobilo, vsaďte na světelné řetězy na policích.

Foto: Casa das Amigas

74 - Zelená stěna

Nevíte, jak vyzdobit stěnu kávového koutku? Pak se rozhodněte pro použití přírodní nebo umělé vegetace.

Foto: Pinterest

75 - Elegantní prostor

Kávový koutek v kosmetickém salonu lze sladit se zbytkem interiéru, jako je tomu v případě tohoto projektu se zrcadlovým pultem.

Foto: Butterfly Sky

V následujícím videu vás interiérová designérka Carol Espricio krok za krokem naučí, jak si zařídit dokonalý kávový koutek.

Ať už v jídelně, obývacím pokoji, kuchyni nebo třeba v domácí kanceláři, kávový koutek je skvělým nápadem pro relaxaci. Co si o těchto projektech myslíte vy? Zanechte nám svůj komentář.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.