Zdobení malého gurmánského prostoru: 36 jednoduchých a snadných nápadů

Zdobení malého gurmánského prostoru: 36 jednoduchých a snadných nápadů
Michael Rivera

Obsah

Dům je místem odpočinku a odchodu do ústraní po náročném dni, ale je také útočištěm pro zábavu. Vědět, jak vyzdobit malý gurmánský prostor, tedy pomůže tento prostor ještě více ozvláštnit.

Nezáleží na tom, zda se jedná o byt nebo standardní obydlí, nápady lze přizpůsobit jakémukoli menšímu prostoru v domě. Pokud tedy máte zmenšený pozemek, nemusíte se vzdávat snu o koutku pro volný čas. Podívejte se na dnešní tipy!

Plánování výzdoby malého gurmánského prostoru

Gurmánský koutek je recepcí, kde se scházejí přátelé a rodina. Navzdory svému "elegantnímu" názvu můžete tento koncept přizpůsobit realitě vašeho domova. Malý dům nebo terasu lze proměnit v gurmánský koutek, stejně jako malý bytový balkon.

Nejdůležitějším krokem k tomu, abyste měli dobře zařízený gurmánský prostor, je vypracování projektu. Jinými slovy, napište si na papír, jak si tento volnočasový prostor ve svém domě představujete. V této chvíli neomezujte své nápady a vložte do něj vše, co si dokážete představit.

S tužkou a papírem v ruce zkontrolujte všechny rozměry prostoru, kde plánujete zřídit gurmánský koutek, abyste mohli určit, kde budou umístěny jednotlivé dekorativní předměty. Pozor, abyste ponechali snadno přístupné zásuvky nebo vodní fontánky. Podívejte se na další užitečné pokyny!

Pochopení konceptu gurmánského prostoru

Prvním krokem je pochopení koncepce gurmánského prostoru. Tento prostor je ideální pro vaření a interakci s lidmi, a to jak s těmi, kteří v domě žijí, tak s hosty.

Pohodlný a všestranný prostor pro gurmány by měl být plánován s ohledem na společenskou interakci.

Zvažte základní položky

Některé prvky jsou v každém gurmánském prostoru nezbytné:

  • grilování;
  • trouby;
  • varná deska;
  • dřez;
  • pracovní stůl;
  • lednice;
  • stůl, aby se na něj vešly osoby.

A pokud vám ještě zbývá místo, můžete zvážit položky, jako je pivo nebo výčepní zařízení, abyste si zážitek v místnosti ještě více zpříjemnili.

Pokud nemáte dostatek prostoru pro umístění tradičního jídelního stolu, zvažte pouze použití lavice se stoličkami okolo.

Použijte tuto techniku na pomyslný trojúhelník

Představte si trojúhelník nad vaším gurmánským prostorem. Na koncích by měl být dřez, sporák a lednice. Součet vzdáleností mezi těmito třemi prvky by neměl přesáhnout 6 metrů.

Pomocí techniky trojúhelníku můžete umístit hlavní prvky na strategická místa.

Použití plánovaného nábytku

Každý gurmánský prostor musí mít úložný prostor. V případě malého prostředí můžete prostor dobře využít pomocí plánovaných skříní.

Přemýšlejte o stylu

Začněte tím, že se rozhodnete, jaký je dekorativní styl vašeho malého gurmánského prostoru. To je nezbytné pro sladění barev, nejlepší uspořádání a nákup materiálů, které se vzájemně doplňují.

Abyste tomu rozuměli, rustikální gurmánský prostor vypadá skvěle s kusy surového dřeva a zemitou barevnou paletou. Na druhou stranu moderní gurmánský prostor vypadá skvěle s rýhovaným sklem a kovem.

Uložení odkazů

Chcete-li mít přesnější vizualizaci svého volného prostoru, nejlepším tipem je vytvořit si složku referencí, které se vám nejvíce líbí. Také v tomto obsahu budete mít několik možností uložení.

Po uložení co největšího počtu obrázků začněte sledovat, co mají společného. To vám pomůže vymezit styl vašeho gurmánského prostoru.

Funkčnost hodnot

Váš zábavní prostor musí být funkční, tím spíše, že je menší. Každý kout by tedy měl být naprogramován tak, aby byl praktičtější a pohodlnější. V této chvíli zkontrolujte rozměry, které jste si zapsali, a zjistěte, zda je v něm volný prostor pro pohyb osob, aniž by to působilo nepohodlí. Zkontrolujte také, zda se zásuvky a dveře otevírají bez překážek.

Investujte do pohodlí

Vzhledem k tomu, že se jedná o malý gurmánský prostor, je nezbytné, aby byl také pohodlný, včetně uspořádání nábytku, potahů a dokonce i zvolených barev. Dřevěné kousky a zemité barvy přinášejí větší pocit útulnosti. Bílá může být na stěnách, což vytváří vizuální dojem amplitudy.

Zkontrolujte osvětlení

Pokud můžete, posilte přirozené osvětlení pomocí oken, dveří a prázdných příček. Na večer se vyplatí investovat do teplého, relaxačního a rozptýleného osvětlení. K dosažení tohoto efektu stačí použít závěsná světla, LED pásky pod pracovní desky a nábytek nebo dokonce svíčky rozmístěné na strategických místech.

Zhodnoťte podlahy a krytiny

Dobře zvolte podlahu a krytinu, aby se snadno čistily. Vybírejte menší mezery, ve kterých se nehromadí nečistoty. Zkontrolujte také míru pórovitosti, protože čím je pórovitější, tím větší je pravděpodobnost vzniku pochodů. Kromě toho volte protiskluzové podlahy, jako je v tomto modelu porcelánová dlažba, protože se jedná o místo, kde je obvykle vlhko a které je vystaveno kontaktu s vodou.

Bonusovým tipem je použití voděodolné látky na sedadlech, pohovkách a křeslech. Pokud host něco rozlije, nepoškodí materiál a nezpůsobí trapnou situaci. Nyní se podívejte na tyto krásné nápady, které můžete reprodukovat.

Úžasné nápady na výzdobu malého gurmánského prostoru

Věnujte pozornost každému detailu při výzdobě svého malého gurmánského prostoru. Díky těmto odkazům snadno zařídíte, cokoli si pro tento zábavní prostor ve svém domě nebo malém bytě představujete. Podívejte se na to!

1 - Změňte jednoduchou stěnu pomocí tohoto tematického fotopanelu

2 - Použijte formát lavice s dlouhými sedadly

3 - Rozdělte doplňkové barvy, například oranžovou a modrou.

4 - Využijte dřevěné obložení

5- Malý kulatý stolek maximálně využívá prostor

6 - Prostor pro gurmány můžete instalovat do integrovaného prostoru.

7- Použití šedých detailů pro vnesení modernosti

8- Cihlová zeď působí velmi mladistvě a městsky

9- Využijte co nejvíce prostoru na balkoně

10 - Instalace místa pro víno a televizi

11- Použijte jasně žluté detaily

12- Portugalská dlažba je pro desku okouzlující

13- Využití závěsných svítidel

14- Minibar může být velmi užitečný

15- Tmavé dřevo vytváří pocit pohodlí

16- Odstín červené narušuje neutralitu modré a šedé barvy

17 - Použijte černé potahy, abyste získali eleganci

18- Váš gurmánský koutek může být propojen s kuchyní.

19- Pokud máte místo, použijte pozastavená rozvaha

20- Investice do dřevěných lamel

21- Nechte vázu s květinami pro větší kouzlo

22- Gril je klíčovým prvkem

23- Můžete použít barevný nábytek

24- Využijte roh ve svém venkovním prostoru

25- Lavičky ve žluté, modré a červené barvě přinesly radost

26- Používejte různě tvarované židle

27 - Připravte malé stolky pro své hosty

28- Drobné rostliny a zelené plochy vnášejí lehkost.

29- Kombinace prvků v olověné šedi pro střízlivost

30- Váš gurmánský koutek může být malý a krásný.

31 - Obývací prostor s dřevěným obložením

32 - Jednoduchý a útulný gurmánský prostor v malé budově

33 - Gurmánský prostor v domě vznikl ve venkovní chodbě

34 - Malé, plánovité prostředí laděné do odstínů šedé a černé barvy

35 - Panel Muxarabi propouští světlo do místnosti

36 - Příjemné prostředí s dřevěným nábytkem a zděným grilem

Při budování gurmánského prostoru se můžete vyvarovat některých chyb. Podívejte se na video z kanálu Thaynara Almeida Arquitetura a zjistěte to.

Po zhlédnutí všech těchto nápadů na výzdobu malého gurmánského prostoru vám nebude chybět inspirace, abyste svůj projekt rozjeli. Nyní si uložte své oblíbené fotografie do telefonu, počítače nebo do složky na Pinterestu a začněte hledat požadované položky.

Líbil se vám tento obsah, pak se vám budou líbit tyto možnosti zakrytí grilu.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.