Venkovský dům: 60 modelů pro inspiraci vašeho projektu

Venkovský dům: 60 modelů pro inspiraci vašeho projektu
Michael Rivera

Obsah

Dům na venkově je touhou mnoha lidí, zejména těch, kteří žijí ve shonu velkých měst. Dům je skutečným útočištěm, ale jeho architektura může být jednoduchá nebo moderní - vše záleží na preferencích obyvatel.

Elis Regina říkávala: "Chci dům na venkově." A kdo by nechtěl? Tento typ nemovitostí přibližuje člověka přírodě a má zvláštní kouzlo. Nemluvě o tom, že vybízí k odpočinku, rozjímání a úniku z ruchu velkoměsta.

Níže si povíme něco více o vlastnostech venkovského domu, tipech pro jeho stavbu a inspirativních modelech pro váš projekt.

Co je to venkovský dům?

Venkovská nemovitost se obvykle staví na venkově nebo v horách, v oblasti vzdálené od městského centra. Může to být ranč, farma nebo i statek.

Co se týče architektury domu na venkově, obecně se cení rustikální a přírodní materiály, jako jsou cihly, přírodní kámen a samozřejmě dřevo. Cílem tohoto typu výstavby je zkrátka upřednostnit chvíle útulnosti a pohodlí.

Zatímco některé chaty jsou jednodušší, jiné sázejí na propracovanější konstrukci včetně krbu a bazénu.

Existuje mnoho způsobů, jak využít toto rustikální útočiště a zvýšit kontakt s přírodou. Mezi nápady pro dům na venkově stojí za zmínku vybudování krásné zahrady, sadu plného ovocných stromů nebo dokonce zeleninové zahrady s betonovými bloky.

Legitimní venkovský dům se nejen nachází uprostřed přírody, ale také se zavazuje k ekologickým řešením. V tomto smyslu se vyplatí instalovat solární panely na výrobu elektřiny a přijmout systém na sběr dešťové vody.

Záleží také na výběru udržitelných materiálů pro stavbu, takže investujte mimo jiné do bambusu, certifikovaného dřeva, cihel ze surové hlíny, korku a zelené střechy.

Tipy pro stavbu venkovského domu

1 - Výběr vhodného místa

Prvním krokem je výběr vhodného místa pro stavbu chaty. Oblast by měla být obklopena přírodou, klidná a s krásnou krajinou. I když se jedná o odlehlé místo, je nezbytné, aby lidé měli přístup k základním zdrojům, jako je elektřina a voda.

2 - Definujte styl a materiály

Po určení nejvhodnějšího místa je třeba zvolit styl vily, který vás nejvíce osloví, a následně i materiály, které budou použity při stavbě.

Pokud například toužíte po rustikálním venkovském domě, měli byste pro použití v konstrukci zvolit dřevo a přírodní kámen. Na druhou stranu, pokud je cílem vytvořit útočiště s moderním nádechem, pak je nejlepší volbou kombinace dřeva a skla.

S návrhem venkovského domu se pojí i další materiály, jako je odhalené zdivo, železobeton a pálený cement.

Zajímavým tipem pro ty, kteří se ztotožňují s rustikálním stylem, je stavba stěn z přírodních kamenů. Díky tomu je dům během dne chladnější a příjemnější. Je to ideální nápad pro venkovské domy v horkých oblastech.

Pokud však stavíte chatu například v horách, kde je chladnější klima, je lepší nahradit kamenné stěny nějakým izolačním materiálem odolným vůči nízkým teplotám, například dřevem.

3 - Přemýšlejte, jak optimalizovat vstup přirozeného světla

Pro zvýšení propojení vnitřních prostor domu s přírodou se vyplatí investovat do velkých oken a dveří. Tyto konstrukce, pokud jsou v projektu dobře využity, optimalizují vstup přirozeného světla. Místnosti jsou tak dobře prosvětlené.

Velká okna jsou pro venkovské útočiště ideální, ale nezapomínejte, že na venkově se vyskytuje velké množství komárů. Z tohoto důvodu, abyste se vyhnuli nepříjemnostem, stojí za to nainstalovat vestavěné zástěny. Tímto způsobem můžete udržet prostředí vyvětrané a hmyz na uzdě.

4 - Plánování rozvržení

Obraťte se na architekta a vysvětlete mu, jak chcete, aby vaše vila vypadala: velikost, počet ložnic, počet koupelen a hlavních obytných prostor. Bude mít bazén nebo ne? Kolik podlaží? Na základě těchto informací může odborník nakreslit dokonalý plán vily.

Kromě plánování rozdělení vnitřního prostředí a rozměrů jednotlivých místností navrhne architekt také fasádu venkovského domu s možností výběru materiálů a obkladů vhodných pro styl, který se vám nejvíce líbí.

Přesto je s ohledem na projekt vhodné vytvořit velké obytné prostory, jako je obývací pokoj integrovaný s jídelnou. Tento typ uspořádání je ideální pro setkávání rodiny a přátel pro chvíle odpočinku.

5 - Fantazie při zdobení venkovského domu

Venkovské domy obvykle sázejí na rustikální výzdobu a na prvky citové paměti - například rodinné fotografie, suvenýry z cest a starý nábytek. To vytváří podmínky pro chvíle odpočinku a relaxace.

Co se týče palety, barvy venkovských domů se obecně zaměřují na zemité a neutrální tóny. Kromě toho je častá přítomnost přírodních materiálů, jako je keramika, dřevo a kůže.

I když je na zahradě dostatek rostlin, vyplatí se přenést do interiéru některé exempláře, které jsou v polostínu a snadno se o ně pečuje.

Pokud jde o vnitřní prostředí, existuje mnoho nápadů pro venkovský dům, podívejte se na některé z nich:

Kuchyně venkovského domu

Rustikální kuchyně má kouzlo venkova. Kromě toho, že ve výzdobě představuje mnoho přírodních materiálů, jako je keramika a dřevo, může mít také klasické selské dřezy.

Dalším návrhem je postavit si sporák na dřevo, abyste mohli ochutnat skutečné chutě venkova. Vítaný je také provensálský nábytek.

Foto: Constance Zahn

Foto: Casa de Valentina

Foto: Micasa Magazine

Ložnice venkovského domu

Vysněný úkryt si zaslouží příjemnou ložnici s atmosférou chaty. Dřevěná nebo železná postel, kožené křeslo a ručně vyráběné předměty jsou některé tipy pro tento prostor.

Foto: El Mueble

Foto: Pinterest

Obývací pokoj venkovského domu

V tomto prostoru stojí za to vsadit na stěnu pokrytou přírodními kameny, pohodlný koberec, dřevěný nábytek a velké pohovky.

Foto: Pinterest

Foto: Pinterest/Ayeasha

Foto: Constance Zahn

Koupelna venkovského domu

Přítomnost přírodního kamene a dřeva je pro výzdobu koupelny zásadní. Zajímavé pro prostředí mohou být také potištěné obklady, proutěný koš a další ručně vyráběné kousky.

Foto: Pinterest

Foto: Casa.com.br

Modely dřevěné chaty

Dřevěný dům postavený na venkově je skutečnou klasikou. Hlavní výhodou tohoto typu stavby je dobrá tepelná a zvuková izolace. Při výběru druhu dřeva, které bude ve stavbě použito, je však třeba věnovat veškerou pozornost.

Stručně řečeno, vybrané dřevo musí být trvanlivé a odolné vůči povětrnostním podmínkám i hmyzu. Nejvhodnějšími dřevinami jsou: Garapeira, Cambará, Cedar, Itaúba a Ipê.

1 - Útulná rezidence se zahradou

Foto: Iaza Móveis

Viz_také: Dětská oslava v lázních: podívejte se, jak ji uspořádat (+30 nápadů na výzdobu)

2 - Model montovaného domu

Foto: Montovaný dům v Curitibě

3 - Chladná, dobře osvětlená budova

Foto: Casa.com.br

4 - Dřevěný dům obklopený tropickými rostlinami

Foto: Pinterest

5 - Velký dřevěný objekt s rekreační oblastí

Foto: CASACOR

Venkovský dům s balkonem

Mnoho venkovských domů má v přední části velkou verandu, která je ideální pro umístění houpacího křesla nebo roztažení houpací sítě. Tento prostor slouží také k umístění bytového nábytku (například křesel a pufů) a rostlin.

6 - Jednoduchý domek uprostřed přírody

Foto: Pinterest

7 - Venkovský dům s terasou na grilování

Foto: Janeiro Arquitetura

8 - Jednopatrová cihlová budova s verandou

Foto: Pinterest

9 - Koloniální dům má verandu ideální pro odpočinek

Foto: Koloniální vily na Srí Lance

10 - Venkovní veranda je ideálním místem pro umístění židlí a pohovek.

Foto: Pinterest/Denise Castro

Malý venkovský dům

Pokud není pozemek příliš velký, je třeba venkovský dům velmi dobře naplánovat. V takovém případě stojí za to prozkoumat integrované prostory, aby se optimalizoval pocit amplitudy.

11 - Před domem zůstal zachován velký strom.

Foto: Habitíssimo

12 - Malý rustikální dům s tropickou zahradou

Foto: Instagram/casadycampo

13 - Domeček se dvěma patry a trávníkem před domem

Foto: Casa de Valentina

14 - Malé a útulné útočiště

Foto: Dream Tiny Living

15 - Tato rustikální chalupa je ideálním místem pro odpočinek s rodinou

Foto: Casa Claudia

16 - Útulný koutek v buši

Foto: Pinterest/Maria Elena Villegas

Jednoduchý venkovský dům

Jednoduchý venkovský dům má základní a funkční design, málo členěný a kompaktnější prostředí. I přes jeho jednoduchost lze vytvořit útulné prostory, jako je kuchyně s kamny na dřevo a venkovní veranda.

V tomto kontextu lze starožitný nábytek a předměty použít i jako dekoraci. Je to velmi okouzlující!

17 - Jednoduchá kombinace: cihlové zdi a dřevěné dveře

Foto: Wattpad

18 - Jasná a vstřícná fasáda

Foto: Jenna Cooper

19 - Kombinace dřeva a terakotové barvy

Foto: Galerie architektury

20 - Jednoduchý dům se starožitným vzhledem

Foto: Allyson in Wonderland

21 - Dřevěné detaily dveří upoutají pozornost

Foto: Pinterest

22 - Houpací sítě zavěšené na verandě symbolizují jednoduchou stránku života.

Foto: Clea Paiva Trancoso Domy

23 - Ke vchodu do domu vede kamenná cesta.

Foto: Pinterest

24 - Modré detaily dodávají koloniální fasádě půvab.

Foto: Pinterest

25 - Kombinace dřeva a cihel se na fasádě venkovského domu vždy hodí.

Foto: Casa de Valentina

26 - Konstrukce s několika dřevěnými dveřmi

Foto: AR.Kitekt Associados

27 - Dřevěná okna udělají váš domov půvabnějším

Foto: Instagram/casacampones

28 - Venkovský dům s cihlovými zdmi

Foto: Pinterest

29 - Dřevěné vstupní dveře jsou kouzlem fasády

Foto: Constance Zahn

30 - Útulný domeček se zeleně natřenými dveřmi

Foto: Pinterest

31 - Vnější stěny natřené na žluto umocňují jednoduchost.

Foto: Homefy

32 - Červená chalupa je dobrou volbou pro upoutání pozornosti

Foto: homify UK

Moderní venkovský dům

Moderní venkovský dům s velkými okny, plochými střechami a různými materiály (například sklem a betonem) je v módě. Pozoruhodným rysem tohoto typu nemovitostí je také přítomnost otevřených prostor, které se snaží o integraci s přírodou.

33 - Tento otevřený dům zapadá do krajiny

Foto: Abril

34 - Moderní fasáda ze dřeva a skla

Foto:HomeWorldDesign

35 - Moderní velký dům s předzahrádkou

Foto: Reddit

36 - Spojení betonu a dřeva je moderním řešením

Foto: Pinterest

37 - Půvabný venkovský dům se sklem

Foto: CASACOR

38 - Skleněné zábradlí je prostředkem, který vtiskuje modernost

Foto: Wattpad

39 - Sklo pomáhá přirozenému světlu pronikat do domu

Foto: db Arquitetura e Interiores - Indaiatuba

40 - Balkón pro gurmány je ozdobou tohoto moderního objektu

Foto: Casa de Valentina

41 - Kouzlo moderního domu s balkonem

Foto: Projetou

42 - Kombinace přírodního kamene, skla a dřeva

Foto: Instagram/o_produtor_caipira

43 - Neuvěřitelný dvoupodlažní dům s prosklenými stěnami

Foto: valenteshop.ru

44 - Tento venkovský dům se díky proskleným stěnám jakoby vznáší.

Foto: Dům a zahrada

45 - Venkovský dům s vysokými stropy

Foto: Blog-Villagres

46 - Vysoké kokosové palmy dodávají fasádě zvláštní nádech

Foto: Pinterest/Cris Santana

47 - Absence stěn spojuje dům s přírodou

Foto: Casa Vogue

Venkovský dům s bazénem

Nemovitost může mít dobrý prostor pro trávení volného času, kde se bude scházet rodina a přátelé. Velkým lákadlem bude bezpochyby bazén. Může mít kolem sebe krásnou zahradu, takže si dejte záležet na terénních úpravách.

48 - Objekt má atmosféru kabiny a moderní bazén

Foto: Casa de Valentina

49 - Dům s rovnými liniemi a moderním bazénem

Foto: One Kindesign

50 - Jednopodlažní dům integrovaný s volnočasovým areálem

Foto: Casa Vogue

51 - Kombinace velkých oken a venkovního bazénu

Foto: Casa de Valentina

52 - Venkovský dům s bazénem s betonem, cihlami a dřevem

Foto: Wattpad

Venkovský dům sobrado

Tento typ domu se dvěma podlažími spojuje ložnice v horním podlaží a obytné prostory v dolní části.

53 - Široká budova s rovnými liniemi - ideální pro velký pozemek

Foto: Pinterest/Patricia Rosa

54 - Útulný domeček

Foto: Tom Meaney

Viz_také: 10 triků, jak zastavit slimáky na zahradě

55 - Dvoupodlažní dům s předzahrádkou

Foto: Casa.com.br

56 - Městský dům s velkými okny uprostřed přírody

Foto: Casa.com.br

57 - Dvoupodlažní dům s detaily z kamene a dřeva

Foto: Instagram/casacampones

58 - Velký objekt se třemi podlažími pokrytý přírodním kamenem

Foto: Bonin Architects & amp; Associates

59 - Tato fasáda je rustikální a moderní zároveň

Foto: Prutting

60 - Obklady z čirého přírodního kamene jsou skvělou volbou

Foto: Casa de Valentina

V neposlední řadě mějte na paměti, že venkovské domy jsou obvykle dlouhodobě uzavřeny, tj. jedná se o sezónní nemovitosti. Z tohoto důvodu se vyplatí zvolit pro práci odolné materiály, abyste se nemuseli starat o častou údržbu.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.