Trendy v kuchyni 2023: objevte 18 inovací

Trendy v kuchyni 2023: objevte 18 inovací
Michael Rivera

Pinterest i hlavní události interiérového designu již začaly oznamovat trendy pro kuchyň v roce 2023. Existuje mnoho novinek, které slibují, že jedna z nejoblíbenějších místností domu bude mít moderní vzhled, bude stylová a plná osobnosti.

Koho už nebaví zařizovat kuchyň bílým nábytkem a nádobím, může příští rok investovat do tmavých tónů. V módě jsou i některé styly, které ovlivňují uspořádání kuchyní, jako je Japandi, Serendipity a další. průmyslové.

18 trendů pro výzdobu kuchyně

Casa e Festa shromáždila trendy pro výzdobu kuchyní. Podívejte se níže a zjistěte, co bude v módě příští rok:

1 - Japonský styl

Foto: Le blog Cuisissimo

Existuje styl, který si získává oblibu v domácnostech po celém světě: Japandi. Tento koncept kombinuje prvky skandinávského stylu s japonským dekorem se záměrem vytvořit relaxační prostory, které jsou zároveň propojeny s městským životem.

Kuchyně v japonském stylu jsou zpravidla zdobeny přírodními materiály a rostlinami a barevná paleta upřednostňuje neutrální a světlé tóny.

Viz_také: Vánoční dekorace do obývacího pokoje: 30 levných nápadů

2 - Bílá a dřevěná kuchyně

Se záměrem zútulnit prostředí zdůrazňuje tento trend kombinaci bílé a dřeva v plánovaném truhlářství. Výsledkem je rafinovaný design, který se jen tak neokouká.

3 - Zrcadlové stěny

Ti, kteří si chtějí zařídit moderní kuchyň, by měli zvážit zrcadlení stěn. Materiál lze instalovat například v celé ploše frontonu. Je to skvělá strategie, jak vytvořit v prostředí pocit amplitudy.

4 - Šestihranné povlaky

A když už mluvíme o obkladech do kuchyně, stojí za to zvážit obklady ve tvaru šestiúhelníku. Tyto kousky jsou k dispozici v různých barvách a dodávají prostředí moderní, kreativní a odvážný vzhled.

Šestiúhelníkové tvary jsou univerzální, takže jimi lze pokrýt stěny i podlahy. Krásně vypadají zejména při použití v oblasti frontonu.

2 - Jasné barvy

Chcete, aby vaše kuchyně vypadala veseleji a moderněji? Pak při zařizování vsaďte na použití jasných barev. Tyto pestré a zářivé odstíny se mohou objevit nejen na nábytku, ale také na domácím náčiní, elektrospotřebičích a samolepkách na stěnách.

Odstíny jako žlutá a královská modř jsou velmi módní, zejména pokud je cílem vytvořit dekor inspirovaný minulými desetiletími.

2 - Návrat retra

Kuchyně Retro je skvělou volbou pro nostalgiky, tedy lidi, kteří při komponování dekorací rádi hledají odkazy v minulosti. Je okouzlující, veselé a obvykle zachraňuje prvky, které byly úspěšné mezi 50. a 70. lety.

Pro posílení retro stylu ve výzdobě kuchyně je důležité zneužití světlých barev, a to prostřednictvím staré lednice nebo skříněk. Důležitými prvky pro záchranu estetiky jiné doby jsou také smaltované nádobí, kostkovaná podlaha a zdobené dlaždice.

3 - Černá kuchyně

Celková černá je v módě již několik let a pravděpodobně tomu tak zůstane i nadále. Určuje, že černá je nová bílá, takže ji lze při komponování uspořádání místnosti použít různými způsoby.

Černá kuchyně nemá nic společného s pohřebním domem Adams Family, právě naopak. Tato tmavá a neutrální barva je v projektu použita jako způsob, jak udělat prostor stylovější a modernější.

4 - Více světle šedé

Tato tmavá barva, jako je černá, se používá k tomu, aby místnost působila elegantněji a sofistikovaněji.

Obyvatelé mohou pokoj vyzdobit pouze odstíny šedé nebo vsadit na použití druhé světlé barvy, například žluté.

5 - Rustikální police

Přemýšleli jste někdy o instalaci polic do kuchyně? Pak vězte, že se jedná o dobrý nápad na dekoraci jednoduché kuchyně. Dřevěné kousky slouží k uspořádání talířů, sklenic hrnků a domácích potřeb obecně. Nahrazují tedy klasické horní skříňky.

6 - Statek

Tento nostalgický trend se inspiruje kuchyní venkovských domů v USA.Mezi hlavními prvky tohoto stylu vyniká velký a elegantní dřez.

7 - Ostrov pro sociální interakci

Kuchyně s centrálním ostrůvkem (Foto: Divulgação)

Chcete se přizpůsobit trendům interiérového designu a zároveň překvapit své hosty? Pak investujte do kuchyně s ostrůvkem.

Díky centrálnímu ostrůvku je prostor mnohem funkčnější, protože se uprostřed místnosti nachází pracovní deska s varnou deskou (nebo vestavěným sporákem), dřez a dokonce i zásuvky.

8 - Styl Serendipity

Ve stylu Serendipity převládají světlé barvy (foto: Divulgação)

Nemáte rádi tmavé barvy? Nebojte se, styl Serendipity může být pro vaši kuchyni dokonalým řešením.

Styl Serendipity se ve světě dekorací těší stále většímu uznání. Nabízí minimalistickou a zároveň jemnou estetiku, která zneužívá světlé barvy a provensálské prvky (například bílý porcelán a vázy s květinami uprostřed stolu).

Serendipity kuchyně bývá zařízena pastelovými odstíny a malými zahrádkami se sukulentními rostlinami. V prostředí vyniká také přítomnost přírodního dřeva, košíků a podnosů. Vše je samozřejmě půvabné a funkční.

9 - Osvětlení LED pásky

Dobré osvětlení dělá kuchyň krásnější a funkčnější. Proto je v současné době trendem instalace LED pásků do skříněk a také na pracovní desky.

7 - Průmyslový design

Industriální styl je moderní a plný osobitosti (Foto: Divulgação)

Staré severoamerické továrny mohou posloužit jako inspirace pro vybudování kuchyně s industriálním designem. Pro posílení tohoto stylu stojí za to investovat do odhalených cihel, páleného cementu. a demoliční dřevo.

Přidejte do místnosti stěnu s tabulí, která ji udělá okouzlující a moderní.

8 - Dvoubarevné skříně

Foto: Carolina Mossin / Divulgação

Viz_také: Drátěné sklo: co to je, cena a 20 nápadů, jak ho používat

Pokud hledáte reference pro výběr plánovaného nábytku, zvažte dvoubarevné skříňky. Tento styl dělá kuchyň veselejší a modernější, a navíc se trochu vymyká zajetým kolejím.

9 - Zemité tóny

Pokud je cílem výzdoby zútulnit kuchyň, zvažte v paletě zemité tóny. Tyto barvy se mohou objevit jak na nábytku, tak na podlaze a stěnách.

10 - Elektrické a osvětlené zásuvky

Elektrická zásuvka (Foto: Divulgação)

Elektrické zásuvky představují jeden z trendů pro kuchyně. Objevují se v plánovaném nábytku s některými zajímavými funkcemi, jako je automatické otevírání a zavírání.

Osvětlení vnitřního prostoru zajišťují LED pásky v každé zásuvce.

11 - Čerstvá zelenina

Malé zeleninové zahrádky přispívají k výzdobě (Foto: Divulgação)

Chcete-li v kuchyni pěstovat čerstvou zeleninu, není nic lepšího než vytvořit malou zeleninovou zahrádku. Lze ji sestavit z květináčů nebo starých obalů a poté umístit na okenní parapet. Další možností je použít závěsné květináče.

Udržování kuchyňské zahrady v kuchyni je způsob, jak přenést přírodu do interiéru.

12 - Závěsná svítidla

(Foto: Divulgação)

Závěsná svítidla instalovaná na kuchyňské lince mají za úkol učinit místnost modernější, přívětivější a příjemnější. Můžete vsadit na model s výraznou barvou, která bude kontrastovat s neutrálním uspořádáním.

13 - Granilit

Granilit je povrchová úprava, která byla ve 40. letech minulého století horečkou a letos má opět úspěch. Materiál je levný a slibuje, že promění vzhled kuchyňské stěny nebo pracovní desky s velkým stylem a dobrým vkusem. Estetika této povrchové úpravy může být vícebarevná nebo v pastelových odstínech.

14 - Zelená barva

Pokud se chcete vymanit z tradičních neutrálních kuchyní, vyplatí se vsadit na zelenou. Tato barva se může objevit na stěnách, v nábytku nebo na podlaze (hydraulické dlaždice). Podívejte se na některé modely zelených kuchyní.

15 - Dřevo + tmavé tóny

Uvažovali jste někdy o dřevěné kuchyni? No, to je momentální trend. Architekti sázejí na kombinaci dřeva s tmavými povrchy, aby místnost působila elegantněji, útulněji a s moderním nádechem.

16 - Minimalismus

Foto: CASA COR

Minimalistické kuchyně se řídí heslem "méně je více", a proto používají jen málo prvků v dekoru. Stručně řečeno, cílem je bojovat proti nadbytku a ocenit funkčnost.

17 - Růžová kuchyně

Růžová kuchyně, která je synonymem jemnosti a romantiky, získává v brazilských domácnostech stále více prostoru. Tento tón se může objevit v retro ledničce, v plánovaném nábytku nebo dokonce na stěnách. A aby byla místnost ještě elegantnější, zvolte zlaté kovy.

Můžete použít pouze odstíny růžové nebo kombinovat jiné barvy, jako je tomu v případě zelené a světle modré.

18 - Skleněné skříňky

Sklo se stává stále oblíbenějším materiálem v nábytku, a to i v kuchyni, kde průhledná dvířka skříněk odhalují nádobí, sklenice, pánve a další předměty.

Nyní už víte, jaké jsou trendy v kuchyni pro rok 2023, takže až přijde čas vybrat si trendy sledovat, nezapomeňte ocenit svou osobnost a hledat rovnováhu mezi možnostmi.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.