Skleněné střešní krytiny: podívejte se na hlavní typy a 35 nápadů

Skleněné střešní krytiny: podívejte se na hlavní typy a 35 nápadů
Michael Rivera

V moderních domech, které využívají přirozené světlo, nemůže chybět kvalitní skleněná střecha. Tato konstrukce se obvykle vyskytuje v pergole volnočasového prostoru, zimní zahradě, verandě, vstupní hale, obývacím prostoru, kuchyni a mnoha dalších prostředích. Seznamte se s hlavními typy a inspirujte se nápady pro stavbu svého projektu.

V dnešní době to nelze popřít: obyvatelé chtějí vzdušný dům, který dokáže využívat přirozené osvětlení. Z tohoto důvodu může být střecha vyrobena z tvrzeného skla nebo může mít tímto průhledným a odolným materiálem pokryty pouze některé části.

Typy skleněných krytů

Ti, kteří se rozhodnou pro skleněnou střechu, mohou dodat střeše světelnost a průhlednost, ale je třeba dbát na to, aby nebyl ohrožen tepelný komfort projektu nebo styl budovy. Hlavní typy naleznete níže:

Pevné skleněné desky

Střecha strukturovaná z vrstveného skla má tu výhodu, že je odolnější vůči slunečním paprskům a poskytuje tepelný komfort. Tvrzené sklo má zase přirozenější estetický vzhled a dobře se hodí do velkých prostor. K dispozici je také selektivní sklo, které poskytuje větší kontrolu nad dopadem slunečních paprsků.

Smrštitelné skleněné tabule

Mnoho současných domů si nechalo postavit střechu se zatahovacími skleněnými tabulemi, což znamená, že střechu lze otevřít, kdykoli si majitel domu přeje. Jedná se o moderní řešení pro zakrytí bazénu, vířivky nebo dokonce vířivé vany. Na druhou stranu je instalace poněkud složitější a vyžaduje specializovanou pracovní sílu.

Kloubové sklo chrání prostředí před deštivými dny a usnadňuje vstup ventilace do místnosti ve dnech intenzivního horka. V projektech je tvrzené sklo kombinováno s ocelovou konstrukcí, přičemž systém otevírání a zavírání je automatizovaný, ovládaný dálkovým ovladačem. Existuje sofistikovanější a modernější řešení než toto?

Skleněné dlaždice

Někteří lidé při plánování střecha domu Tyto malé kousky umožňují vytvořit v domě ostrůvky světla. Na trhu najdete různé modely skleněných střešních tašek, například portugalské a římské tašky.

Při použití průsvitných dlaždic na skleněné střeše domu není výsledek tak moderní jako skleněné desky, ale náklady jsou nižší.

Obyvatelé mohou skleněné prvky nahradit i jinými typy průhledných desek, například polykarbonátovou střešní krytinou, která je velmi doporučovaným řešením pro blokování ultrafialového záření, úsporu stavebních nákladů a ochranu prostředí před pohlcováním tepla.

Pro průhledné střechy jsou vhodným řešením polykarbonát i sklo. Výhodou skla je, že časem nežloutne, ale vyžaduje robustnější konstrukci, protože je těžší.

Skleněná střecha pro vnitřní prostředí

Pokud se sklo používá k obložení obývacího pokoje, vstupní haly, zimní zahrady nebo jiné místnosti, musí být pro zajištění větší pevnosti tvrzené.

Tento materiál nabízí mnoho výhod, pokud jde o "přirozený průnik světla", ale může způsobit, že se vnitřní prostředí příliš zahřeje. Jednou z možností, jak se tomuto problému vyhnout, je použít typ skla s protisluneční a tepelnou regulací, nazývaný také "selektivní sklo". Tato volba může trochu zatížit rozpočet, ale poměr nákladů a přínosů se vyplatí.

Níže si prohlédněte některé projekty skleněných krytin pro vnitřní prostředí:

1 - Jídelna s prosklenou střechou.

2 - Skleněné tabule zakrývají obývací pokoj a podporují přístup světla.

3 - Skleněné talíře na jídelním stole

4 - Střecha domu má některé plochy se skleněnými tabulemi

5 - Koupelna se skleněným stropem

6 - Koupelna osvětlená díky sklu ve stropě

7 - Moderní koupelna se skleněným stropem

8 - V této koupelně je vidět obloha

9 - Kuchyně se skleněnou a dřevěnou střechou

10 - Průchozí prostor s prosklenou střechou.

11 - Moderní kuchyně krytá skleněnými panely.

12 -Kuchyně s moderními spotřebiči a prosklenou střechou

13 - Kuchyně s ostrůvkem a skleněným stropem

14 - Dva výklenky se sklem ve stropě kuchyně

15 - Interiér domu je dobře osvětlený skleněnými panely ve stropě.

16 - Jasně barevné a prosklené interiéry

17 - Jídelna s prosklenou střechou

18 - Obytný prostor s průhlednou střechou.

19 - Velká jídelna s prosklenou střechou

20 - Obývací pokoj se střešním oknem

21 - Obývací pokoj se skleněným střešním oknem přináší do domu přirozené světlo.

22 - Skleněný strop v koupelně s hydromasáží.

23 - Sklo a dřevo zútulňují místnost.

Skleněný kryt pro venkovní prostor

V přední části domu je skleněná střecha použita v. dřevěná pergola Existuje také možnost přeměnit pergolu se skleněným zastřešením na prostor pro odpočinek a relaxaci v odpočinkové zóně domu. Jelikož se jedná o venkovní prostředí, není potřeba materiál s výjimečnými tepelnými a akustickými vlastnostmi.

Skleněná střecha je také dobrou volbou pro zahradu, verandu pro gurmány, grilovací prostor a jakýkoli jiný prostor na dvoře, který si zaslouží ochranu před deštěm, aniž by bylo ohroženo přirozené denní světlo.

Podívejte se na následující moderní a okouzlující venkovní kryty:

24 - Zahrada se skleněnou střechou

25 - Vnější veranda se skleněnou střechou

26 - Balkon se skleněnou střechou: pozvánka k odpočinku.

27 - Sklo chrání venkovní prostor před deštěm.

28 - Pergola ze dřeva se skleněnou střechou pro garáž.

29 - Gurmánská veranda se skleněnou střechou.

30 - Zahrada chráněná skleněnými panely.

31 - Skleněná střecha dokonce ladí s dřevěným domem.

32 - Balkon před domem se skleněnou střechou.

Viz_také: DIY dárky k zásnubám: 35 jednoduchých a snadných nápadů!

33 - Střechu verandy tvoří skleněné panely a kovová konstrukce.

34 - Vnější prostor se skleněnou střechou.

35 - Nad bazén lze instalovat skleněný kryt.

Viz_také: Tipy pro akustickou izolaci bytů

Líbily se vám nápady na stavby se skleněnou střešní krytinou? Jaký je váš oblíbený projekt? Napište nám ho do komentáře.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.