Ručně vyrobená vánoční koule: 25 kreativních návrhů vánočních koulí

Ručně vyrobená vánoční koule: 25 kreativních návrhů vánočních koulí
Michael Rivera

Tento typ vánoční ozdoby jistě zkrášlí váš stromeček, dodá mu originalitu a osobní nádech.

S blížícími se Vánocemi už lidé přemýšlejí o tom, jak na sváteční datum vyzdobit své domovy. Hlavní sázkou je pořídit si borovici a ozdobit ji různými barevnými koulemi. Pokud chcete výzdobě dodat osobní nádech, vyplatí se investovat do techniky pro personalizaci těchto tradičních dekorací.

Vánoční koule lze upravit pomocí rukodělných technik, jako je použití látky, provázku nebo proužků papíru. K výrobě těchto ozdob lze také použít recyklovatelné materiály, například použité žárovky.

Casa e Festa má oddělené modely ručně vyráběných vánočních koulí pro inspiraci, podívejte se na něj!

Ručně vyráběné modely vánočních koulí

1 - Patchworková koule

(Foto: Divulgação)

Výroba patchworkové vánoční koule není žádným tajemstvím. Stačí si opatřit kousky potištěné látky, nejlépe v červené, zelené a bílé barvě. Pak už jen stačí tyto kousky přiložit na polystyrenovou kouli, a to pomocí styletky a nůžek.

Patchworkovou vánoční kouli je třeba rozdělit na drážky (nezapomeňte si je označit tužkou). Poté jeden z konců každé drážky vyřízněte rydlem, přičemž hloubka nesmí přesáhnout 1 cm.

Odstřihněte zbytky látky a zbytek látky umístěte na druhý konec drážky. Totéž proveďte se zbývajícími pupeny.

Pokud si nejste jisti, jak vyrobit ručně vyráběnou vánoční kouli, podívejte se na video níže:

2 - Plstěná koule

(Foto: Divulgação)

Aby dodali stromku jiný vzhled, mnoho lidí nahrazuje tradiční koule verzemi z plsti. Tento materiál umožňuje kombinovat několik barev a vytvářet tak zábavné a veselé ozdoby. Kousky mohou být plněné nebo neplněné.

Pokud se vám tento nápad líbí, podívejte se na plstěné vánoční ozdoby se šablonami.

3 - Míč s perlami

(Foto: Divulgação)

Pokud chcete, aby váš vánoční stromek vypadal elegantně a sofistikovaně, můžete použít perleťové koule. Chcete-li vytvořit tuto impozantní dekoraci, stačí na polystyrenovou kouli nanést perly pomocí horkého lepidla. Po dokončení práce ji ozdobte zlatou saténovou stuhou.

4 - Míč z papíru

(Foto: Divulgação)

Existuje mnoho způsobů, jak stylizovat vánoční koule, například použitím útržků papíru. K výrobě ozdoby zobrazené na obrázku výše budete potřebovat horké lepidlo, pěnové koule, provázek, kruhovou scrapbookovou kulmu a listy kovového papíru.

Pomocí děrovačky nastříhejte kovový papír na kolečka stejné velikosti. Poté přilepte kousky papíru na pěnovou kouli horkým lepidlem. Vytvořte překrývající se vrstvy, aby ozdoba vypadala jako šiška. Nakonec připevněte kousek provázku, jako by to byla rukojeť.

5 - Míč používaný jako váza

(Foto: Divulgação)

Koule nejsou určeny pouze k ozdobení vánočního stromku, ale lze je proměnit i v další kreativní ozdoby, například v mini vázy. Stačí do každé vánoční koule vložit několik květin a je hotovo. Tyto ozdoby můžete použít i k výzdobě štědrovečerního stolu.

6 - Míč s látkou

(Foto: Divulgação)

Technika patchworku není jedinou možností, jak přizpůsobit vánoční koule látkou. Můžete si také opatřit polystyrenové koule a zabalit je do útržků, jako by to byla taška. Nezapomeňte vylepšit vánoční potisky.

7 - Kulička z provázku

(Foto: Divulgação)

Provázková vánoční koule je moderní a levná ozdoba, která ozdobí váš vánoční stromeček. K výrobě tohoto dekorativního kousku potřebujete pouze balónky, bílé lepidlo, provázek, nůžky a vazelínu.

Postup je velmi jednoduchý: Nafoukněte balónek na požadovanou velikost balónku. Smíchejte bílé lepidlo s vazelínou a trochou vody a pak do této směsi namočte provázek, dokud není velmi mokrý. Omotejte provázek náhodně kolem balónku, dokud nevytvoří kouli. Počkejte, až ozdoba zaschne, a pak balónek praskněte.

Naučte se vyrobit vánoční kouli z provázku.

8 - Míč s papírovými proužky

(Foto: Divulgação)

Koule vyrobené z proužků papíru slibují, že vaše vánoční dekorace budou mnohem krásnější. Inspirujte se na obrázku výše a zkuste si tuto ozdobu vyrobit doma.

9 - Míč Fuxico

(Foto: Divulgação)

Po vyrobení těchto malých kousků ze zbytků látek je stačí pomocí horkého lepidla přiložit na polystyrenovou kouli.

Práce se stává ještě krásnější a osobnější aplikací flitrů nebo drahých kamenů.

10 - Míč s lampou

(Foto: Divulgação)

Znáte tu vyhořelou žárovku? Můžete ji přeměnit na Recyklovatelná vánoční koule. K tomu si opatřete barevné třpytky, flitry, univerzální lepidlo a ozdobnou stuhu.

Viz_také: Jak vyrobit domácí klimatizaci?

Univerzální lepidlo naneste po celé ploše vyhořelé žárovky a rozetřete ho štětcem. Flitry nanášejte tak dlouho, dokud nezaplní celou sklenici. Můžete ji také zakončit třpytkami v barvách, které připomínají Vánoce. Až bude tato koule hotová, stačí ji zavěsit na stromeček.

11 - Pompoms ball

Foto: The Pioneer Woman

Aby byla vánoční výzdoba veselejší a zábavnější, použijte koule s různobarevnými bambulkami. Můžete vyrobit kousky, které mísí barvy data, například červenou, bílou a zelenou.

12 - Flitrový míč

Foto: One Dog Woof

Flitry mohou kouli rozzářit a udělat ji barevnější. Použijte tento materiál k personalizaci staré vánoční koule nebo dokonce polystyrenové koule.

13 - Vánoční koule s hedvábným papírem

Foto: Country Living

Natrhejte kousky hedvábného papíru a vytvořte si jednoduchou průhlednou kouli. Můžete kombinovat několik barev podle libosti.

Viz_také: Orelhadeshrek: Průvodce typy a způsoby péče

14 - Origami vánoční koule

Foto: Apartmán Therapy

Origami je technika skládání, kterou lze využít mnoha různými způsoby, včetně výroby vánočních koulí. K realizaci tohoto DIY projektu budete potřebovat pouze list papíru A4 a trochu trpělivosti. Podívejte se na celý návod na All Things Paper.

15 - Háčkovaná vánoční koule

Pomocí techniky háčkování si můžete doma vyrobit krásné vánoční koule různých velikostí a barev. Podívejte se na níže uvedené video, kde se dozvíte návod krok za krokem:

16 - Foto vánoční ples

Foto: The Crafting Nook

Pokud chcete vytvořit personalizovanou vánoční kouli, zvažte použití fotografií šťastných rodinných okamžiků. Miniaturní fotografii můžete umístit do průhledné koule spolu s umělým sněhem. Postup najdete na webu The Crafting Nook. .

17 - Vánoční ples na tabuli

Když je ozdoba dokončena tabulovou barvou, můžete na ni napsat krátké vánoční věty. Díky této technice bude stromeček mnohem modernější a se zvláštním významem.

18 - Mramorovaná vánoční koule

A když už mluvíme o jiné vánoční kouli, stojí za to vytvořit si super stylovou vánoční ozdobu technikou mramorované malby. Kupte si průhledné koule a také akrylové barvy v černé, bílé a zlaté barvě. Pak už jen postupujte podle návodu na webu The Creativity Exchange.

19 - Roztavený sněhulák

Foto: Vše začalo barvou

K vytvoření tohoto vtipného efektu rozteklého sněhuláka stačí přidat dovnitř průhledné koule kamennou sůl, černý pepř a kousek oranžové plsti.

20 - Míč s monogramem

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak si vánoční koule přizpůsobit, například namalovat na každou cetku monogram. Tuto práci lze provést jednoduše pomocí černých fixů.

21 - Míč se skutečnými větvemi

Vezměte průhlednou vánoční kouli a vložte do ní větvičky rozmarýnu a levandule, abyste vytvořili okouzlující vánoční ozdobu s prvky z přírody.

22 - Barevné vánoční koule

Foto: Little Gray Fox

Dalším kreativním tipem je vzít polystyrenovou kouli, celou ji slepit a použít barevné konfety. S těmito ozdobami bude váš vánoční stromek veselejší než kdy jindy.

23 - Patchworková koule

Pokud máte tričko, které už nepoužíváte, nastříhejte ho na proužky a vyrobte si krásnou vánoční ozdobu. Celý návod na toto tvoření najdete na Skip To My Lou.

24 - Dřevěné kuličky

Pokud vás už nebaví používat k výzdobě červené nebo zlaté vánoční koule, vyplatí se investovat do minimalistických vánočních ozdob, například do dřevěných koulí. Tento typ ozdob se hodí pro ty, kteří si cení jednoduchosti. Podívejte se na návod na webu The Merrythought.

25 - Vánoční míč EVA

Na závěr tu máme vánoční ozdobu, která je ve školách velmi oblíbená: vánoční kouli E.V.A. Tuto ozdobu, která se skvěle hodí na zdobení vánočního stromku z PET lahví, můžete kombinovat v různých barvách. Podívejte se na video, jak postupovat krok za krokem.

Co si myslíte o personalizovaných tipech na vánoční koule? Napište nám svůj názor.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.