Orelhadeshrek: Průvodce typy a způsoby péče

Orelhadeshrek: Průvodce typy a způsoby péče
Michael Rivera

Ucho shrek je sukulent, který má rád plné slunce nebo polostín. Tato exotická rostlina je skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí zpestřit svou sbírku, a proto se o ní a potřebné péči dozvíte více.

S tímto superodolným druhem bude vaše zahrada mnohem krásnější. Jen je třeba znát jeho zvláštnosti, abyste se při péči o rostlinu správně trefili. Vezměte na vědomí dnešní tipy a vylepšete si zelené plochy u vás doma.

Šťavnaté ucho shrek

Ucho shrek se také nazývá Crassula Gollum. Může přinést více radosti do vaší domácí kanceláře, interiéru nebo komerčních prostor. Pokud hledáte rostlinu, která se snadno udržuje a přitahuje pozornost, ať jste kdekoli, vybrali jste si tu správnou!

Viz_také: Svatý týden 2023: význam jednotlivých dnů a poselství

Chcete-li mít některý z nich ve svých květináčích, je důležité dobře vědět, co má rád a co ne. Díky tomu nebude tento sukulent trpět změnami prostředí. Podívejte se do technického listu:

  • Vědecký název: Crassula Ovata "Glum
  • Rodina: Crassulaceae
  • Zdroj: Jihoafrická republika
  • Oblíbená jména: Shrekovo ucho, nefritová trumpeta, prsty ET, hobití uši, strom přátelství, sloní trumpeta, strom peněz, nefritový strom atd.

Zajímavostí tohoto druhu je jeho trubkovitý tvar, který, jak název napovídá, velmi připomíná uši postavičky "Shreka". Kromě toho měří Crassula Gollum až 60 cm na šířku a 90 cm na výšku.

Jejími nejčastějšími odstíny jsou trubkovité listy v jasně zelené barvě s načervenalými tóny na koncích, pokud jsou vystaveny slunci. Má také květy od růžovobílých až po bělavé.

Jak pečovat o rostlinu shrek-ear

Nefrit Gollum je také spojován s podmořskými korály. Zvláště když se jeho červené skvrny rozrostou, může způsobit neuvěřitelný efekt všude, kde se nachází. Zjistěte tedy, co všechno má tento druh rád, aby rostl silný a zdravý.

Světlo

Patří mezi slunomilné rostliny, a proto se jí velmi dobře daří na plném slunci. Čím je světlejší, tím je její barva výraznější, zejména její červené kontury. Přesto přežije i v polostínu.

Teplota

Crassula Ovata Gollum má ráda teplé prostředí, nikdy ji nenechávejte v teplotách pod -1º. Na podzim, v zimě nebo ve dnech s uzavřeným počasím ji musíte chránit před chladem.

Zavlažování

Sukulenty zalévejte v určitých intervalech. Jinými slovy, mezi jednotlivými zálivkami musí půda vyschnout. Tímto způsobem se řídí stejnými zásadami pro péči o kaktusy a sukulenty. Přelévání je nejčastějším důvodem, proč se třesavce nedaří.

Pozemek

Miluje písčité půdy s neutrálním pH a dobrou drenáží. Lze ji vysadit přímo do země, ale nejčastěji se pěstuje v květináčích.

Substrát

Preferovaným substrátem pro ucho shrek je klasický substrát pro všechny sukulenty. Stačí smíchat hrubý písek a rostlinnou zeminu stejným dílem. Hotovou směs můžete koupit i v zahradnictvích. Dbejte jen na to, aby dobře odváděla vodu a rychle vysychala.

Prořezávání

Nevyžaduje velký řez, takže odstraňte pouze listy a suché větve. Pokud chcete vytvořit bonsaj, odstraňte některé větve na začátku jejího cyklu, aby byl mezi větvemi vidět kmen.

Viz_také: Vlhkost ve zdi: jak problém vyřešit

Kvetoucí

Její květy se objevují od konce podzimu do začátku zimy. Květy tvoří trsy, s malými hvězdicovitými poupaty, ale pozor! Kvete pouze na přímém slunci.

Násobení

Její rozmnožování je velmi snadné a lze ho provádět pomocí částí kmene nebo řízky z listů. Proto když si tuto rostlinu pořídíte, budete mít brzy několik sazenic, které si můžete vyměnit s přáteli zahrádkáři.

Je třeba si uvědomit, že hromadění vody v půdě způsobuje velké škody na klasu šreku. Jelikož sukulenty tuto tekutinu přirozeně ukládají již ve svých rostlinných pletivech, její nadbytek může způsobit neúrodu.

Péče o šťavnaté ucho shrek

Stejně jako může nadměrné zalévání zahubit vaši malou rostlinku, je stejně nebezpečný i opak. Listy často usychají, což svědčí o nedostatku vody. Vzhled tedy nevypadá hezky a vaše zahrada vypadá zanedbaně.

Teď už se ale nebojte, tento druh je velmi odolný. Aby se do tohoto stavu dostal, musí ucho střemchy zůstat dlouho bez zálivky, takže si jen musíte dávat pozor, abyste květináč nenechali opuštěný.

Chcete-li situaci zvrátit, stačí květináče se sukulenty zalévat s uvedenou frekvencí. Vždy pamatujte na to, aby půda nebyla příliš mokrá, a to i v případě nedostatku vody.

Podívejte se na video níže a dozvíte se o sukulentech více:

Nyní, když už víte více o uchovníku shrekovém, určitě si tuto rostlinu přidejte do své zahrady. Váš dům bude mít jistě jiné kouzlo a okouzlí všechny, kteří půjdou kolem.

Líbily se vám tyto tipy na pěstování tohoto sukulentu? Pak využijte a podívejte se také na tyto ovocné stromy, které můžete mít na zahradě.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.