Papírový vánoční stromek: podívejte se na 14 způsobů, jak ho vyrobit

Papírový vánoční stromek: podívejte se na 14 způsobů, jak ho vyrobit
Michael Rivera

Každý kout vašeho domova, od dveří až po jídelní stůl, si zaslouží vánoční detail.

Viz_také: Vodní zelená barva: význam, způsob použití a 65 projektů

Blíží se nejvýznamnější noc v roce a tisíce lidí už začaly zdobit své domovy. Girlandy, blikající světla, ozdobená borovice ... to vše má ve vánoční výzdobě své místo.

Papírový vánoční stromek je ideální volbou pro ty, kteří se ztotožňují s hnutím DIY (udělej si sám). Tuto práci lze provést se všemi druhy papíru, včetně sulfitového, krepového, hedvábného, kartonového, lepenkového a dokonce i knižních stránek. Výsledkem je moderní a odlišný stromeček, který se může objevit na stolní prezentaci vánočního stromku. večeře nebo dokonce ozdobit kus nábytku v obývacím pokoji.

Nápady, jak vyrobit papírový vánoční stromek

Existuje mnoho ručně vyráběných návrhů vánočních stromků, které jako hlavní materiál používají papír. Podívejte se na několik nápadů pro inspiraci:

1 - Origami

Přemýšleli jste někdy o výrobě vánočního stromku z origami? Tento nápad je ideální k ozdobení středu vánočního stolu nebo k překvapení milované osoby. speciální pohoštění Podívejte se na výukový program, který se obejde bez nůžek a používá pouze záhyby a drážky:

Jedním z tipů je inovace při výběru barvy materiálu: místo klasické kombinace zelené a červené barvy zvolte modernější paletu, například černou, bílou a žlutou.

Níže se podívejte na návod na skládání:

2 - potištěný papír

Jedná se o dobrý nápad, jak znovu využít listy potištěného papíru, které by jinak skončily v koši. Postup spočívá v překrývání kousků potištěného papíru na dřevěný kolík (připevněný na dřevěném podstavci, aby ornament zůstal ve vzpřímené poloze).

Vezměte si starý notový sešit a vystřihněte z něj čtverce o velikosti asi 20 cm. Z každé velikosti vytvořte 10 až 20 čtverců, které budou tvořit strukturu borovice.

Při sestavování zmenšujte velikost papírů, dokud nedosáhnete vrcholu. Tipem je umístit mezi papíry, ze kterých se strom skládá, kartonové distanční podložky.

3 - Kruhové a vlnité papíry

Co takhle vystřihnout z papíru kolečka a vyrobit si půvabný mini stromeček? To je myšlenka tohoto projektu. Budete potřebovat zelený karton, nůžky, horké lepidlo, šablony koleček různých velikostí, dřevěnou špejli a malé dřevěné kotouče.

Označte si šablonu na kartonu a vystřihněte kruhy o různých rozměrech (2, 3, 4, 5 a 6 palců). Přeložte je napůl, aby se nafoukly. Pak nůžkami udělejte uprostřed malý otvor.

Stromek sestavíte tak, že na dřevěnou špejli nasunete kolečka papíru, a to od největšího po nejmenší kousek. Aby se papír na špejli neuvolnil, zafixujte ho horkým lepidlem. Poté přilepte mini stromek na dřevěný kotouč. Je velmi důležité, aby měl tento podstavec uprostřed malý otvor, do kterého se lépe vejde špejle.

Práci zakončete umístěním zlatého korálku na vrchol papírového vánočního stromku.

4 - Paper piecing

V této verzi papírového vánočního stromku jsme použili kousky zeleného kartonu, nůžky a lepidlo. Rozměry papírových kousků jsou 3x10 cm, 10x15 cm a 20x30 cm. Z největšího kousku vytvoříme kužel, který bude sloužit jako konstrukce pro mini borovici. Kompletní postup krok za krokem si prohlédněte v následujícím videu:

5 - Trojúhelníkové papíry

Do středu kusu kmene stromu udělejte hluboký otvor. Poté připevněte dřevěnou špejli a v případě potřeby použijte horké lepidlo, aby pevně držela. Z papíru vystřihněte trojúhelníky tak, aby byly 12 cm vysoké a 5 cm široké v základně. Papír přeložte tam a zpět. Pomocí děrovačky udělejte do středu trojúhelníku otvor.

Trojúhelník nechte přeložený, abyste mohli špejli zasunout do otvoru a stromku nehrozilo roztržení. Papír postupně natahujte, dokud nebude vypadat jako borovice. Vytvořte papírovou hvězdu a nalepte ji na horní konec špejle.

6 - Strom s listy krepového papíru

Práci začněte tím, že si vyrobíte kartonový kužel. Poté si na sulfitový papír vytiskněte šablonu listů se třemi různými velikostmi a vystřihněte je. Šablony umístěte na zelený krepový papír a vystřihněte je. Postupně lepte listy na kužel horkým lepidlem. Začněte od spodní části a připevňujte větší listy. Takto postupujte, dokud nedosáhnete vrcholu s menšími listy.

Kromě zeleného krepového papíru můžete použít také bílý a hnědý krepový papír. Výsledek je neuvěřitelný!

7 - Šišky z papírové mache a světla

Papier mâché je řemeslná technika, která spočívá ve vytvoření pasty ze skartovaného papíru, vody, lepidla a sádry. výukový program zde ), měli byste vytvarovat kužel s malými otvory po celé ploše. Nechte ho chvíli zaschnout. Dovnitř dejte vánoční světýlka a je to.

8 - Jednoduché skládání

Tento mini vánoční stromeček není tak složité složit jako origami. Tajemství spočívá v použití plísně Oba díly přiložte k sobě a zafixujte je lepicí tyčinkou. Na vrchol přilepte papírovou hvězdu, jejíž šablonu najdete také v PDF.

9 - Karton

Další nápad na papírový vánoční stromeček, tentokrát s použitím kartonu. Postup je velmi podobný bodu 6, koneckonců tenké kartonové desky v polystyrenovém nebo kartonovém kornoutu.

10 - Karton

Snadný, levný a super stylový - to je vánoční stromeček vyrobený z kartonu. Budete potřebovat černý a bílý papír, lepicí tyčinky, černé křišťálové korálky a nůžky.

Tisk šablony Vystřihněte osm stromečků a přeložte je napůl. Spojte je k sobě lepicí tyčinkou. Do středu stromečku přidejte nit a na ni přivažte několik korálků.

11 - Papírové kelímky

Nejjednodušší, jak to jde, je sestavení vánočního stromku z papírových formiček na košíčky. Technika je velmi podobná nápadu 3, ale používá jiné velikosti formiček na košíčky.

12 - Dárkový papír

Všechny druhy papíru lze znovu použít v řemeslné zpracování Budete potřebovat polystyrenový talíř, kousky balicího papíru, tyčinky na zmrzlinu, jutový provázek, nůžky, horké lepidlo a knoflíky.

Nastříhejte dárkový balicí papír a srolujte ho do trubiček. Trubičky připevněte na talíř, přičemž ty větší jsou dole a ty menší nahoře, až vytvoříte trojúhelník. Pak nalámejte zmrzlinové tyčinky, omotejte je jutovým provázkem a přilepte je na talíř, pod stromeček. Dílo dokončete ozdobením knoflíky.

13 - Tkaninový papír

Pokud bydlíte v malém bytě, můžete využít volného místa na stěně k ozdobení vánočního stromku. Tipem je použít ke strukturování stromku zelený hedvábný papír.

Z bílého papíru vytvořte velký trojúhelník. Pomocí černé pásky zakreslete velikost a tvar stromu. Tmavé čáry slouží jako pravítko, abyste správně změřili obdélník.

Nastříhejte hedvábný papír na obdélníky podle rozměrů trojúhelníku. Pomocí nůžek nastříhejte třásně. Obdélníkové kousky přilepte na stromek, začněte zespodu nahoru. Z hnědého hedvábného papíru vytvořte kmen stromku. Pomocí dřevěných korálků svázaných do řad ozdobte borovici.

14 - Stránky knihy

Někteří lidé mají rádi jinou a udržitelnou vánoční výzdobu. V takovém případě stojí za to proměnit knihy, které by se vyhodily do koše, v krásné vánoční borovice.

Pro zhotovení projektu opatrně sejměte obaly knih a vyjměte blok s 30 stranami. K práci mějte po ruce dvě sady po 30 stranách. Po přeložení je třeba obě sady spojit lepicí páskou. Okraje můžete ozdobit pomocí třpytky Pro správné složení okrajů postupujte podle níže uvedeného návodu:

Dáváte přednost tradičnímu vánočnímu stromku? krok za krokem, jak zdobit .

Viz_také: 10 Vhodné rostliny pro tvorbu zahradyMichael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.