Orchideje: naučte se, jak tuto rostlinu vysadit a jak o ni pečovat

Orchideje: naučte se, jak tuto rostlinu vysadit a jak o ni pečovat
Michael Rivera

Orchideje mohou zdobit jakoukoli část vašeho domova, ať už se jedná o zahrada Přečtěte si více informací o tom, jak tuto květinu pěstovat a jak o ni pečovat.

Jednou z výhod je, že si můžete vybrat z několika druhů. Kromě toho je péče o orchideje jednoduchá, takže se přesvědčte, jak snadné je mít mnohem květinovější prostředí.

Jaké jsou druhy orchidejí?

Orchidejí je mnoho druhů, v současné době jich existuje více než 50 tisíc druhů. V Brazílii jich lze najít asi 3,5 tisíce. Proto není těžké vidět tyto květiny zdobit domy v zemi.

Mezi nejsnáze nalezitelné druhy patří: Phalaenopsis, Cattleya , Dendrobium, Vandas, Denphal a Oncidium První ze seznamu je nejběžnější a je optimální pro zdobené balkony .

Každá z nich vyžaduje jinou péči, proto si před výběrem orchideje zjistěte, k jaké odrůdě patří. Tak můžete učinit potřebná opatření, abyste měli krásnou rostlinu.

Proto je důležité zjistit, které druhy jsou nejlepší pro dvorek a zahradu nebo pro dům a byt. Proto se nyní podívejte, jak vybrat ideální orchidej na požadované místo.

Které orchideje jsou určeny do interiéru a exteriéru?

Ten člověk Oncidium se skvěle hodí do interiéru nebo pro vnější prostor Jejich pěstování je snadné. Vandas Mají vzdušné kořeny, mají rády světlá a vzdušná místa, takže jsou ideální pro venkovní prostory.

Na stránkách Phalaenopsis e Cattley Jsou nenáročné na péči a lze je bez problémů pěstovat v květináčích v interiéru nebo na zahradě. zeleninové zahrady v bytech .

Nicméně Phalaenopsis dávají přednost stínu a teplu, mimo dosah slunce, ale na teplém místě. Z tohoto důvodu se nejlépe přizpůsobí v květináči uvnitř domu nebo v bytě. .

Orchideje Dendrobium Z tohoto důvodu přežívají nejlépe v květináčích uvnitř. Denphal pocházejí ze stejného druhu, mají podobné vlastnosti, a proto se v květináčích v domácnosti cítí lépe.

Orchidej může být dokonce jedním z koupelnové rostliny Z tohoto důvodu je nezbytné se ptát na druh, který si berete. Budete tak vědět, do které části pozemku máte květinu zasadit. Díky tomuto detailu bude vaše orchidej dobře růst a kvést.

Jak vysadit orchideje?

Při výsadbě orchidejí stačí postupovat jednoduše krok za krokem. Vyjměte mateřskou orchidej z květináče. Pokud je to možné, rozdělte ji na více sazenic. Poté pod tekoucí vodou omyjte kořeny rostliny a opatrně odstraňte všechny odumřelé.

Do květináče můžete přidat vrstvu drenážního materiálu, jako je keramzit, štěrk nebo dokonce polystyren, ale není to povinné. Do stejné nádoby umístěte vlhký substrát a ponechte místo pro sazenici.

Jakmile je to hotovo, umístěte rostlinu tak, aby nová poupata byla uprostřed květináče. To pomůže orchideji ve vývoji. Poté, pokud chcete, přidejte malé množství organického hnojiva.

Ideální je zvolit hliněný květináč s otvory po stranách nebo květináč z palmových kapradin, který dobře absorbuje vodu a živiny, a umožňuje tak správné zakořenění.

Podívejte se na následující video a dozvíte se, jak se ujímají sazenice orchidejí:

Jakou péči je třeba věnovat orchidejím?

Orchidej by měla zůstat na místě, kam dopadá sluneční světlo do 9 hodin ráno nebo po 16. hodině odpoledne, což rostlině pomáhá v kvetení. Pokud se pěstují na kmenech stromů, vybírejte takové, které jsou podobné mangovníkům a nepředstavují příliš velký stín.

Nezapomeňte odříznout květní stonek. Ty z rodu Phalaenopsis Tuto část odstraňte pouze v případě, že rostlina sama uschne. Pokud je zelená, ponechte ji na orchideji.

Důležité je vědět, že orchidej po odkvětu neumírá. Za několik měsíců znovu vykvete a může. zlepšení energetické náročnosti domu s jejich květinami. Phalaenopsis Během jednoho roku mohou vykvést až třikrát.

Další péčí u této rostliny je zalévat shora a nechat vodu zcela odtéct. V teplém podnebí zalévejte orchidej alespoň dvakrát týdně. Pokud tedy do substrátu strčíte prst a je suchý, je čas zalít.

Nejvhodnějšími hnojivy jsou organická hnojiva, jako jsou neemové pokrutiny, kostní moučka, ricinové pokrutiny nebo chemické hnojivo NPK 20-20-20.

Níže se podívejte na video, které vysvětluje nezbytnou péči o orchidej:

37 obrázků orchidejí, do kterých se zamilujete

Orchideje vypadají skvěle v interiéru i exteriéru, proto si prohlédněte různé druhy těchto květin a zjistěte, jak je lze použít jako dekoraci nebo ozdobu vaší zahrady.

1 - Fialová a bílá orchidej pro rozjasnění domu.

2 - Růžové a bílé zbarvení

3 - Bílé orchideje navozují pocit klidu.

4 - Mít doma orchideje podporuje relaxaci.

5 - Jemné červené orchideje.

6 - Bílé orchideje s růžovým srdcem

7 - Orchideje zasazené ve velkém květináči

8 - Krásné orchideje v růžových odstínech

9 - Orchideje se žlutými detaily zasazené v betonových květináčích.

10 - Orchideje lze pěstovat na různých místech v domě, například v koupelně.

11 - Orchidej s mnoha květy

12 - Bílá váza s orchidejí v elegantní koupelně.

13 - Rozmanitost druhů je překvapivá, stejně jako v případě modré a růžové orchideje.

14 - Orchidej v rustikální dekoraci

Viz_také: Rostlina Columéia Peixinho: naučte se pečovat o sazenice a pěstovat je

15 - Orchidej v přírodě

16 - Růžová, žlutá, fialová: existují orchideje různých barev.

17 - Malovaná orchidej

18 - Orchidej s velkými květy

19 - Orchidej z čeledi Orchidaceae

20 - Phalaenopsis a jeho kouzlo.

21 - Cattleya, orchidej s velkými, nápadnými květy.

22 - Další exemplář orchideje, který kombinuje růžovou a bílou barvu.

23 - Bílé orchideje jsou ideální pro aranžování

24 - Orchidej s několika květy

25 - Aranžmá orchidejí s jutou

26 - Tento exemplář orchideje má neuvěřitelné barvy.

27 - Světle růžová orchidej s červenými tečkami.

28 - Orchideje v zahradě u domu

29 - Barvivo mísí bílou a fialovou barvu.

Viz_také: Velikonoční visačka: viz nápady pro kutily a šablony k vytisknutí

30 - Téměř každý miluje orchidej Vanda a chce ji pěstovat doma.

31 - Cattleya walkeriana patří mezi nejprodávanější orchideje v Brazílii.

32 - Některé druhy jsou vášnivé, jako například Dendrobium nobile.

33 - Dendrobium thyrsiflorum tvoří trsy drobných květů.

34 - Při koupi sazenic orchidejí zvažte zlatý déšť.

35 - Tygří orchidej je exotická a krásná.

36 - Bujný Phalaenopsis schilleriana

37 - Habenaria grandifloriformis s jemnými bílými okvětními lístky je elegantní volbou.

Díky těmto inspiracím je nemožné nechtít si orchideje vzít na výzdobu domova. Nyní, když už víte, jak se o tuto květinu starat, využijte ji naplno a udělejte své obytné prostory mnohem květnatější.

Líbilo se vám dnešní téma, tak co kdybyste se o tento článek podělili se svými přáteli, kteří mají rádi zahradničení?
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.