Naučte se, jak organizovaně skladovat vánoční ozdoby

Naučte se, jak organizovaně skladovat vánoční ozdoby
Michael Rivera

Se začátkem ledna začínají rodiny rozebírat vánoční výzdobu. Umělé borovice, girlandy, barevné koule, svíčky... vše je třeba pečlivě uložit, aby se dalo použít v prosinci příštího roku. Podívejte se na několik rad a pokynů, jak správně skladovat vánoční výzdobu.

Předměty vánoční výzdoby není třeba rok co rok vyhazovat, právě naopak. Protože jsou schopny vyprávět příběhy, je zajímavé je uchovat tak, aby vydržely dlouhá léta a přenášely se z generace na generaci. Kromě toho, že se jedná o rodinnou tradici, je používání vánočních ozdob udržitelným přístupem.

Tipy, jak skladovat vánoční ozdoby

V Brazílii se vánoční stromek obvykle demontuje 6. ledna, na Den králů, ale jak a kam uložit tolik křehkých ozdob? Podle několika tipů můžete mít ozdoby čisté a uklizené.

1 - Seskupení ozdob podle kategorie

Jednou z organizačních strategií je seskupení vánočních ozdob do snadno zapamatovatelných kategorií. Některé možné kategorie jsou:

  • Venkovní dekorace
  • Ozdoby na vánoční stromek
  • Dekorace stolu
  • Dárkový balicí materiál
  • Vánoční přání

2 - Používejte originální balení

Pokud máte ještě krabice od umělého stromku a dalších ozdob, nevyhazujte je. Obaly použijte k bezpečnému uložení předmětů, aniž by došlo k jejich poškození.

3 - Recyklujte staré krabice od bot

Původní obal jste již vyhodili? Žádný problém, použijte staré krabice od bot. Tyto nádoby se hodí zejména pro uložení menších ozdob.

Abyste se vyhnuli hromadění ozdob uvnitř krabice, použijte kousky kartonu k vytvoření přepážek. Tato strategie se osvědčí zejména těm, kteří potřebují uložit křehčí vánoční ozdoby.

Viz_také: Nápady brazilských folklorních postav s recyklací

4 - Používejte průhledné sáčky

Průhledné sáčky na zip umožňují vidět obsah každého balení ještě před jeho otevřením, takže se vyplatí rozdělit ozdoby na vánoční stromeček podle barev a uložit je do sáčků na zip.

5 - Zabalte vánoční stromek

Umělý vánoční stromek, pokud je skladován po dobu jednoho roku bez ochrany, hromadí prach a může dojít k jeho poškození. Proto, aby byl chráněn, použijte plastovou fólii, kterou obalíte všechny větve borovice.

6 - Použijte kousky lepenky

Při nesprávném skladování vánočních světel se na nich hromadí uzlíky a některá světla se mohou poškodit. Abyste se tomuto problému vyhnuli, doporučujeme světla před uskladněním zabalit do kousků kartonu.

7 - Použijte krabice od vajec

Udržitelným způsobem skladování vánočních ozdob je použití kartonů od vajec. Lze je použít jako obal na koule a jiné malé kulaté ozdoby.

8 - Organizér s plastovými kelímky

Kupte si velkou průhlednou krabičku a před uložením do ní vložte drobné ozdoby do jednorázových kelímků. Tak zůstanou uspořádané a v bezpečí.

9 - Použijte plastovou láhev

Puntíkovaný řetěz je běžně používaným prvkem k ozdobení vánočního stromku. Poté, co borovice vypadá bujně, ji lze uložit do plastové láhve na vodu. Tak se korálky nezamotají do jiných vánočních ozdob.

10 - Opakované použití plechovek

Zabalte blikačku do hliníkové plechovky. Při dodržení této rady je nepravděpodobné, že by se žárovky během skladování rozbily.

11 - Použijte kartonové trubky a staré ponožky

Kuželovité svíčky lze zabalit do hedvábného papíru a uložit je do kartonových trubek (papírových utěrek). Dalším návrhem je použít staré ponožky, které svíčky zabalí a zabrání jejich poškrábání.

12 - Nákup sáčků do vakuových organizérů

Ubrusy, povlaky na polštáře, sukně na stromeček a mnoho dalších látkových předmětů je třeba pečlivě uložit na příští Vánoce. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zakoupit vakuové organizéry, které chrání předměty před prachem, špínou a hmyzem.

13- Zvažte závěsy

Věšáky neslouží jen k věšení oblečení, ale také jako podpěra pro zavěšení vánočních světel a girland.

14 - Použijte kávové filtry nebo plsť

V případě křehčích ozdob, které se snadno rozbijí, se doporučuje umístit je před uložením do krabice na kávové filtry. Plst je také materiál, který se používá k zajištění dodatečné ochrany ozdob, protože zabraňuje nárazům a poškrábání.

15 - Použijte štítek na každé pole

Dekorace jste ochránili a uložili do krabic. Nyní doporučujeme pro snadnou organizaci a identifikaci každou krabici opatřit štítkem.

Viz_také: Quilling: co to je, jak na to a 20 nápadů pro začátečníky

Díky dobře navrženým štítkům odpadá nutnost přehrabovat se v krabicích a hledat konkrétní položky. Optimalizují tak čas a snižují nepořádek.

Dalším organizačním tipem je číslování políček podle pořadí použití. Příklad:

  • 1 pro karty
  • 2 pro vnější světla
  • 3 pro vánoční stromek
  • 4 na dekorativní ozdoby
  • 5 pro stůl k večeři

Kam doma uložit předměty?

Využijte prostory, které jsou ve vašem domě nebo bytě málo využívané, například kufr, horní část skříně nebo volný prostor pod postelí.

Před uskladněním vánočních ozdob je očistěte mírně navlhčeným hadříkem. Z ozdob také vyjměte všechny baterie.

Máte ještě dotazy? Napište komentář. Dobrá organizace!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.