Malá zahradní kaple: podívejte se na 33 inspirativních návrhů

Malá zahradní kaple: podívejte se na 33 inspirativních návrhů
Michael Rivera

Obsah

Pokud jste duchovní člověk, je běžné, že chcete být blízko předmětů, které vás spojují s božstvím. Každý rád používá své vlastní prvky, které mají co do činění s jeho vírou. Pokud máte doma místo, je vytvoření malé zahradní kaple úžasný nápad.

Ať už se jedná o domácí oltář, svatyně, sochy, obrazy nebo duchovní prvky, důležité je mít takové místo, které vám připomene klid v uspěchaném životě. Podívejte se tedy na dnešní tipy, jak si doma zřídit posvátné místo.

Jak si postavit vlastní zahradní kapli

Příroda je už tak místem, které vám přirozeně připomíná spojení s duchovnem. Když do ní umístíte kapličku, stane se ještě výjimečnější, nehledě na to, že je to krásný dekorativní prvek. Zkrášlíte si tak exteriér svého domu a zároveň vyživíte svůj osobní interiér.

S tímto vědomím se brzy objeví vzrušení z plánování posvátného prostoru. První tip, jak se v této době správně rozhodnout, je tedy výběr materiálů, soch a architektonického formátu, který odpovídá dekorativnímu stylu obytné zahrady.

Za druhé, začněte tím, že se podíváte na prostor, který máte ve venkovním prostoru k dispozici. Tento detail určuje velikost a tvar vaší zahradní kaple, zda bude malá, nebo dokonce o něco větší.

Viz_také: Růžová koupelna: 40 krásných nápadů, které vás inspirují

Pokud je vaše plocha menší, nabízí se umístit kapličku na okraj zdi. Můžete ji umístit i do středu pozemku, aby byla centrem projektu venkovní výzdoby.

Jakmile je to hotovo, použijte značku a vyznačte místo, kde bude vaše kaplička stát. Pusťte se do úklidu celé oblasti kolem tohoto prostoru a odstraňte plevel a kořeny, které by mohly časem zakrýt základ kapličky. Nyní je čas na stavbu.

Stavba malé zahradní kaple

Pomoci v této chvíli může odborník, který vytvoří odolnější konstrukci, vymezí strategický prostor a ještě ušetří stavební materiál. Záleží jen na vás, zda si odborníka najmete, nebo ne.

Pokud se rozhodnete provést stavbu svépomocí, použijte rýč a odstraňte z vyznačené plochy vrstvu zeminy. Půda musí být pevná, aby bylo možné stavbu zvednout. Kolem kapličky ponechte také volný prostor pro umístění bloků.

Rozetřete vrstvu cementu, abyste vyplnili dutinu v zemi. Nahoře přidejte bloky nebo cihly, abyste kapličku zvýšili. Pomocí cementu také zajistěte spojení konstrukce se sestavou. K tomu postupujte podle tvaru vytyčeného v zemi.

Když jsou stěny hotové, stačí vložit střechu malé zahradní kaple. V této fázi použijte ⅜ železné tyče, přičemž konec každé tyče nechte v poslední řadě cihel rovnoběžně s ostatními.

Viz_také: Houpací síť: 40 nápadů, jak ji použít k dekoraci

Nakonec už jen stačí zhotovit kompletní obklad, a to pomocí cementu a písku. Snažte se ponechat zaoblené boky. Postup zopakujte i na vnitřní straně malé kaple. Na závěr použijte zahradní kameny, například oblázky nebo říční kameny, a umístěte do nich své sochy a posvátné předměty.

Nápady na zahradní kapli

Pro inspiraci si prohlédněte tyto návrhy zahradních kapliček a již nyní začněte oddělovat své oblíbené, které chcete reprodukovat. Vyplatí se čerpat nápady z různých obrázků a nechat si prostor pro víru zcela přizpůsobit.

1 - Vytvořte si posvátné místo, o jakém jste vždy snili.

2 - Velikost závisí na volném místě, které je k dispozici.

3 - Použijte diferencovaný nátěr, abyste vypadali úžasně

4 - Umístěte rostliny kolem

5 - K výzdobě použijte malou jeskyni

6 - Tvar malého domku je tradiční

7- Zahrňte relaxační fontánu

8- Použijte předměty, které již máte doma

9- Pokud je váš terén vysoký, můžete umístit žebřík.

10 - Krása jednoduchosti

11- Využijte co nejvíce prostoru na stěně

12- Svatého, kterému se věnujete, můžete umístit na své místo.

13- Krytý prostor pro ochranu před sluncem a deštěm

14- Zahradní kaple vypadají na svatebních fotografiích skvěle

15- Vaše kaple může být zavěšena a

16- Přírodní kameny vypadají nádherně

17- Používejte dřevo i ve svých stavbách

18- Můžete mít kapli pro rodinu

19- Ozdobte se spoustou květin

20- Mini kapličku můžete použít ve výklenku nebo na polici.

21- Použití rostlin pro zpestření

22- Jeho konstrukce může být klasičtější

23- Nebo v rustikálním stylu

24- Využijte volný roh

25- Používejte přírodní kameny, jako je ametyst.

26- Jeskyně jsou alternativou pro menší prostory

27- Vyberte si velikost, která je pro vás nejpohodlnější

28- Zdobení přírodními materiály

29- Podívejte se na detail vnitřku malé kaple.

30- Prohlédněte si dokončenou kapli v zahradě

31 - Půvabná kaple s dřevěnými dveřmi a formátem domku

32 - Současný designový prostor se vymyká samozřejmostem

33 - Krásná modrá kaplička

Postarejte se také o osvětlení zahrady, aby vaše kaplička vynikla i v noci. Vyzdobte si malou zahradní kapličku přírodními květinami, zarámovanými obrázky a čímkoli dalším, co se vám líbí. Nezapomeňte kapličku vyčistit, aby se v ní neskrýval hmyz. Pak už si můžete dopřát chvíle duchovního útočiště.

Pokud se vám tento tip líbil, určitě se rádi podíváte na tyto nápady pro vášnivé zahradní dekorace.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.