Výzdoba svatebního stolu: 50+ inspirací, do kterých se zamilujete!

Výzdoba svatebního stolu: 50+ inspirací, do kterých se zamilujete!
Michael Rivera

Ať už je svatební stůl klasický, nebo moderní, měl by mít okouzlující výzdobu, která bude schopna odrážet osobnost nevěsty a ženicha. Zde je několik nápadů, díky nimž můžete zanechat oslavu elegantní a působivou.

Plánování svatby má mnoho detailů, přičemž dekorace je jedním z nejdůležitějších. Je to dekorace, která přináší styl, osobnost, eleganci a která zkrášlí všechny záznamy páru a hostů, takže nemůžeme selhat v žádném detailu! Proto je tak důležité vždy sledovat, zda je svatba v pořádku. Trendy pro rok 2019 které přijdou!

Pokud jde o stoly, měly by se řídit převládajícím stylem svatby a přinášet veškerou podstatu, kterou chce pár vyjádřit, ať už je to něco romantičtějšího, rustikálního nebo moderního. Pro každý styl existují stovky možností dekorací, od květin přes svíčky až po ubrusy nebo kreativní vázy, každá s jiným záměrem. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na následujících 50 krásných nápadů.a kreativní výzdobu svatebního stolu!

50 inspirací pro výzdobu svatebního stolu

 1. Bílé květy

Bílá barva je na klasičtějších svatbách velmi aktuální, takže se bílé květiny snadno přizpůsobí této romantice a poslouží jako závěrečný dotek výzdoby stolu.

 1. Fotografie páru

Dalšími prvky, které vždy fungují, jsou fotografie páru zdobící prostředí, a to jak na hlavním stole, tak i na stole pro hosty.

 1. Červené květy

Červená barva je romantika, vášeň, postoj a půvab, takže je ideální pro luxusnější svatební návrhy.

 1. Rustikální dekorace

Pokud vaše svatba má rustikální nádech Najměte si řemeslníky a požádejte je o nápady, jako je tento, který kombinuje dřevo, sklo a jednoduché květiny.

 1. Svíčky a svícny

Jedná se o dekorativní prvky, které jsou vždy přítomny ve většině svatebních stylů. Kromě toho, že přinášejí útulnost se zvláštním osvětlením stolu, mohou ladit s květinovou výzdobou a dokonce i s nádobím.

 1. Detaily v barvě růžového zlata

Barva, která se zrodila z jemné kombinace růžové a zlaté, je oblíbená i na detailech svatební tabule, ať už jde o ubrus nebo barvu květin.

 1. Barevná květinová výzdoba

Pro veselou a živou výzdobu nezapomeňte vytvořit krásné aranžmá zdobené barevnými květinami! Nezapomeňte kolem těchto květin nebo růží udržovat základ ve světlejších odstínech.

 1. Ovoce na svatebním stole

Střed stolů pro hosty může být také ozdoben speciálním aranžmá s ovocem a listím, zejména u denních svateb s jednoduchou žádostí o ruku. Červené ovoce, broskve nebo krásná červená jablka se k sobě hodí!

 1. Podrobnosti o zlatě

Zlatá je elegantní a ušlechtilá barva, která se hodí ke svatebním návrhům. Chcete-li zdobit decentně, vsaďte například na detaily nádobí nebo zlaté příbory.

 1. Minimalistický svatební stůl

Pro minimalistickou výzdobu by měly převládat neutrální a světlé barvy, kromě jemných prvků, s jemnými liniemi a strategicky umístěných. Skleněná láhev s malou rostlinou již dodala zvláštní nádech bez přetížení.

 1. Černobílý

Jednoduché bílé nádobí ožije s černým ubrusem nad stolem. Doplní ho také bílé květiny a ještě můžeme počítat s přívětivými svíčkami.

 1. Větve stromů

A co třeba centrální aranžmá se sušenými větvemi stromů? Na kulatých stolech dodá stolu styl už jen aranžmá s vysokými větvemi.

 1. Moderní styl

Moderní detaily mohou mít na svědomí svícny různých stylů, například ty v geometrických tvarech. Nádobí může mít také jiný formát, ne nutně obyčejné a kulaté talíře.

 1. Dekorativní plakety

Kreativním způsobem výzdoby stolu jsou plaquinhas, na kterých může být mimo jiné jméno nevěsty a ženicha, jméno hostů nebo nějaká zábavná fráze.

 1. Listy zdobící svatební stůl

Pokud jde o jednoduché centrální uspořádání, aniž by byl narušen výhled mezi lidmi, je jednoduchá trasa ze zelených listů ozdobená několika svíčkami již dokonalá.

 1. Provensálské detaily

Provensálský styl vnáší do jednoduchého dekoru květinové a romantické prvky, aniž by ho přetěžoval. Má více ženský vzhled, takže může snadno potěšit nevěsty!

 1. Komáří květina

Na stránkách komáří květy jsou malé bílé větvičky ideální pro tvorbu malých aranžmá nebo i pro doplnění větších aranžmá jinými květinami. Je to domov každé svatby!

 1. Krajkové podšívky

Sousplat je jakýkoli materiál, který se umisťuje pod talíř se záměrem zdobení. Krajkové jsou krásné a romantické modely, které se hodí k dennímu a květinovému svatebnímu vzhledu.

 1. Svatební dortový stůl z palet

Krásný nápad pro denní svatbu s tradičnějším a rustikálnějším tématem, který promění několik paletových krabic v hlavní stůl oslavy, dortový stůl! Další dřevěné detaily lze kombinovat se zbytkem výzdoby.

 1. Slunečnice

Ozdobte stoly svých hostů velkými, krásnými slunečnicemi, ať už v jednotlivých kompozicích, nebo jako doplněk k jiným květinám. Jejich zářivě žlutá barva okouzlí každý stůl.

 1. Květinová sklenice mléka

Jsou dalšími z oblíbených bílých květin pro výzdobu svatebních stolů. Jejich kombinace bílé a zelené barvy snadno zkrášlí stůl.

 1. Aranžmá orchidejí

Ať už modré, žluté nebo lila, orchideje jsou samy o sobě sofistikované rostliny. Stačilo jen ústřední aranžmá s dobře umístěnou rostlinou, aby dodalo stolu hostů ten zvláštní nádech.

 1. Indikátor

Blinkry jsou úsporným a snadným prvkem pro instalaci na svatební stůl! Mohou zdobit okolí stolu, viset ze stropu nad stolem nebo dokonce kreativním způsobem omotat vidličky nádobí, jako v následujícím příkladu!

 1. Malé sukulentní rostliny

Sukulenty jsou malé kompaktní rostliny nejrůznějších stylů a střihů, které mohou snadno ozdobit svatební stůl. Ať už v pouzdrech, v talířích nebo volně na stole, vypadají nádherně!

 1. Klece

Inspirujte se tímto krásným způsobem zdobení stolu pomocí klecí a růží. Na kulatých stolech se skvěle hodí jedna velká uprostřed a na dlouhých stolech jich ozdobte několik v různých velikostech a barevnými růžemi.

 1. Juta v dekoraci

Juta je krásná a levná tkanina, která se velmi dobře hodí k rustikálnějším a vintage svatebním stylům! Na stole s ní můžete ozdobit vše od detailů v květináčích až po doplnění ubrusů na střed stolu.

 1. Písmena a jména na svatebním stole

S písmeny nebo jmény ženicha a nevěsty se stůl stává ještě romantičtějším, že? Může být vyroben ručně, z polystyrenu nebo dřeva, s povrchovou úpravou v barvách vaší svatby.

 1. Rostliny na příborech

Pokud chcete dekoraci stolu ozvláštnit, přidejte na ubrousek, kterým zabalíte dlaždice, malý svazek listů nebo malou květinu, která vytvoří zvláštní obal.

 1. Květiny ve vodě

Další velmi zvláštní dekorací svatebních stolů jsou květiny v průhledných nádobách s vodou s dodatečným osvětlením svíčkami. Výsledek je kreativní a romantický!

 1. Balónky

Podívejte se, jak krásné a kreativní je použití balónků s héliem jako ozdob! Vnese to na každou party spoustu lehkosti a stylu.

 1. Podrobnosti o bambusu

Pokud vás okouzlila už přirozená krása bambusu, představte si, že zdobí svatební stůl s květinami a svíčkami všude kolem. Milujeme ho!

 1. Žluté květy

Pro veselý svatební stůl, plný světla a dobré energie, jsou žluté květy dobrou dekorací! Detail pro kombinaci s ubrousky, který udělal rozdíl!

 1. Anglická zeď

Pro zvláštní dotek na dortovém stole, který bude mít velký význam zejména na vašich fotografiích, investujte do anglické stěny za sebou, která přináší do svatby vzhled přírody, svobody a romantiky!

 1. Modré květy

Modré květy rozzáří stoly, přestanou být pouhým detailem a stanou se vrcholem výzdoby. Kromě krásy představují modré květy obdiv, lásku a úctu, základní prvky šťastného manželství.

 1. Zlaté lahve

Podívejte se na nejkrásnější kompozici s láhve Snadno si ho vyrobíte i sami! Stačí na závěr přidat květiny a růže a výsledek je nádherný!

 1. Umělé květiny

Kromě toho, že jsou úspornější než přírodní květiny, mohou být aranžmá z umělých květin darována nebo zdobit váš domov po skončení večírku.

 1. Zdobené plechovky

Znáte plechovku od sušeného mléka, která už je skoro pryč? Zachraňte ji! Jednoduchým vyčištěním a natřením látkou nebo barvou ve spreji se promění v kreativní květinovou vázu na svatební stůl.

 1. Skleněné nádoby

Nevyhazujte ani skleněné nádoby, které máte doma! Skvěle se hodí k výrobě barevných květinových vazeb a jako ozdoba stolu. V příkladu níže je ve sklenici dokonce i malý talířek s číslem stolu!

 1. Kreativní číslování

Přemýšleli jste o vypsání stolů? Usnadníte tak hostům obsluhu nebo poznání jejich místa z pozvánky. Na stole vypadají skvěle větvičky květin kolem kovového nebo dřevěného čísla.

 1. Luk na židlích ve svatební výzdobě

A pro ty, kteří chtějí ozdobit nejen stoly, ale i židle, se podívejte na nádherné krajky, které lze vyrobit z látky, jež je v souladu se zbytkem dekorace!

 1. Dekorace na svatební stůl s podstavcem z kulatiny

Kmeny stromů jsou na svatbách časté také díky tomuto přirozenějšímu, venkovskému a rustikálnímu vzhledu. Lze je použít nejen jako ozdobu, ale také jako držáky na talíře!

 1. Tropická výzdoba svatebního stolu

Kombinace ovoce a květin je pro tropické svatby charakteristická! Ananas patří k oblíbeným, protože má silnou slupku, lze ho snadno upravit a slouží i jako váza na květiny. líbilo se vám to?

 1. Stylizované držáky na ubrousky

Na tom si dávají záležet jen ti, kteří dbají na nejmenší detaily. Zvláště pokud na vašem svatebním stole převládá čistá výzdoba, investujte do speciálního držáku na ubrousky, jako jsou větvičky, mašle nebo šňůra. Hosté si toho všimnou!

 1. Růžové detaily

Růžová je plná osobitosti, takže může obsáhnout detaily stolu, ať už jde o svícny nebo ubrousky, centrální květiny nebo malý detail na ubrusu. Nechte růžovou vibrovat!

 1. Luxusní svatební stůl v červené a černé barvě

Zejména pro večerní svatby a elegantnější a luxusnější návrhy je červeno-černá kombinace nutností. V tomto případě rozhodly červené růže spolu s půvabem tmavých ubrousků.

 1. Stylový svatební stůl ve žluté a černé barvě

Další krásnou barvou, která se hodí k černé, je žlutá, protože černá je základem pro projevení všech radostí žluté. Výsledkem této kombinace je sofistikovaná a odlišná kompozice!

 1. Zdobení dřevem a sklem

Pokud váháte mezi kombinacemi různých materiálů, vsaďte na kombinaci dřeva a skla, od nábytku až po aranžmá a nádobí pro hosty. Oba materiály jsou lehké, vzájemně se k sobě hodí a dobře ladí s květinami a svíčkami.

 1. Třpytky v dekoraci

Svatební oslava je časem třpytu, takže třpytky mohou být součástí kutilských potřeb. Podívejte se, jaké je jednoduché aranžmá z růžových květin v obyčejném květináči obsahujícím stříbrné třpytky.

 1. Vysoké a velké uspořádání

Ideální pro velkolepé a luxusní dekorace, vysoká a velká aranžmá mohou obsahovat mnoho květin a působit závěsným dojmem, jako by se snášely na stůl.

 1. Krajkové ručníky

Pokud chcete klasickou variantu, která poslouží jako základ vašeho středového dílu, vsaďte na klasický krajkový ubrus. Bílá barva je pro svatby příbuznější a zvýrazní použité barevné rostliny.

Nejprve si určete, jaký styl výzdoby bude na oslavě převládat, a pak se postarejte o všechny detaily, od barev a textur až po materiály a tvary použité na svatebním stole!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.