Jak uspořádat domácnost za méně než 2 hodiny

Jak uspořádat domácnost za méně než 2 hodiny
Michael Rivera

Pokud si na úklid obvykle vyhradíte celý den, víte, jak je to únavné. Jsou týdny, kdy na tento úkol není možné mít tolik času. Proto je důležité vědět, jak uspořádat domácnost za méně než 2 hodiny a mít doma čisto a pořádek.

Není nic lepšího než uklidit nepořádek a užít si zbytek víkendu k odpočinku, proto se řiďte tímto rychlým a praktickým seznamem, který vám úklid usnadní.

Jak rychle uklidit dům

Uspořádaný a voňavý prostor je mnohem příjemnější, a proto je v zájmu dobré péče o vše důležité udržovat denně pořádek, a když máte více času, věnovat se i úklidu domácnosti.

Kdykoli můžete, použijte techniku nehromadění nečistot a nepořádku, takže několik minut na úklid kritičtějšího místa každý den vám později ušetří spoustu práce.

Pokud máte dvě hodiny volna a chcete organizaci nechat na tento okamžik, vezměte na vědomí tyto tipy!

Začněte s 15 minutami

Prvních 5 minut je určeno k rozhlížení. Předměty povalující se na podlaze a nábytku navozují pocit chaosu, proto odstraňte boty, knihy, hračky, papíry a vše uložte do zásuvek, skříní nebo na své místo.

Tento tip můžete provádět denně. Jakmile máte pár volných minut, přeorganizujte vše, co je neuspořádané. Když to uděláte v kterýkoli den, ušetříte si spoustu času, když budete mít na uspořádání domácnosti později jen dvě hodiny.

Ještě 15 minut

Už jste posbírali špinavé oblečení? Pak oddělte vše, co může jít do pračky, a dejte to tam. Pokud ji nemáte, nechte to v koši na prádlo na den praní. Nyní je čas podívat se na nádobí ve dřezu.

Nedá se nic dělat, mastné talíře, sklenice a pánve vypadají v kuchyni hrozně, takže si na tuto část práce vezměte mycí prostředek a houbičku. Aby se vám lépe uklízelo, pusťte si živý playlist. Dobrým tipem je nechat umyté nádobí v odkapávači a pustit se do úklidu.

Jak uspořádat domácnost za méně než 2 hodiny

Nyní se musíte podívat na každou místnost zvlášť. Můžete začít místností, která je méně špinavá, abyste získali větší motivaci, nebo tou, která je naléhavější. Když už jste však vyčistili celý dřez, využijte příležitosti a pokračujte v kuchyni.

Úklid kuchyně za 20 minut

Z kuchyňské pracovní desky odstraňte všechny odpadky, otruby a sklenice. Jedním z nápadů, jak zabránit přetékání dřezu, je umývat nádobí, hrnce a příbory tak, jak je používáte. Pokud můžete, zbavte se i pánví. Nebudete tak hromadit nádobí, které je třeba umýt jen jednou.

Povrchy očistěte univerzálním čisticím prostředkem nebo vlhkým hadrem. Poté podlahu zametejte. Pokud na ni něco spadne, otřete ji hadrem a tuto oblast dokončete.

Úklid obývacího pokoje za 15 minut

Pokud na pohovce nejíte, je tato část snadno organizovatelná. Oprašte nábytek, ukliďte polštáře a deky v obývacím pokoji. Pokud máte nějaké obrazy nakřivo nebo dekorativní předměty mimo své místo, stačí je položit na olovnici a pokračovat v úklidu.

Na závěr vysajte. Zaměřte se na místa s vysokým provozem, která se často špiní, a poté přejděte do rohů.

Pokoj uklizený za 15 minut

Usnadněte si život a každý den po probuzení si ukliďte postel. Nic nedělá v místnosti větší nepořádek než neustlaná postel. Když se osprchujete, dejte špinavé oblečení do koše na prádlo a zbytek složte nebo pověste.

Po příchodu domů nenechávejte boty "oddechovat". Očistěte podrážky, vysušte je a co nejdříve je ukliďte.

Chcete-li uspořádat svůj pokoj za 10 minut, využijte praktičnost. Pokud jste již vše uklidili, očistěte povrch nábytku a zametejte podlahu koštětem.

Rychlý úklid koupelny za 20 minut

Začněte dezinfekcí toalety, poté vyjměte mokré ručníky, aby uschly v prádelně, a poté přejděte k záchodovému prkénku a umyvadlu a použijte čisticí prostředek na koupelny.

K odstranění skvrn ze zrcadla použijte čisticí prostředek na sklo ve spreji nebo použijte stejný čisticí prostředek, se kterým jste pracovali. Povrch otřete do sucha měkkým hadříkem. Pomocí kousku papíru odstraňte nečistoty z odtoku a zavřete sprchový závěs. Nezapomeňte vyprázdnit odpadkový koš.

Posledních 15 minut

Dokončete úklid tím, že rozložíte oblečení, které jste dali do pračky, a složíte to, které je již čisté. Ukliďte nádobí, které bylo v odkapávači, a vyneste kuchyňský a koupelnový odpad.

Podle tohoto návodu budete vědět, jak uspořádat domácnost za méně než 2 hodiny. Nakonec si zbytek dne užijte s lidmi, které máte rádi, nebo si odpočiňte při sledování dobrého filmu, když bude vše v pořádku a navoněné.

Pokud se vám líbí tipy v tomto článku, pokračujte v udržování pořádku ve své domácnosti a podívejte se, jak jednou provždy uspořádat kuchyň.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.