Golden Pingo de Oro: charakteristiky a jak pěstovat

Golden Pingo de Oro: charakteristiky a jak pěstovat
Michael Rivera

Pingo de ouro, velmi rozšířený v brazilské krajinářské architektuře, se stal senzací v domácích zahradách. Tento tropický keř, původem z Latinské Ameriky, zkrášlí a zpříjemní každé prostředí. Seznamte se s charakteristikou rostliny a s postupem jejího pěstování.

Pingo de ouro, známý také jako violeteira dourada, je vzpřímený dřevnatý keř, který je trvalkou. stromy na chodnících Hodí se také jako nízký živý plot pro růže nebo jako obruba záhonů.

Charakteristika pingo de ouro

Pingo de ouro, jehož vědecký název je Duranta repens aurea Pokud se neřeže, vytváří drobné květy, které mohou být bílé, fialové nebo růžové. Na podzim se na větvích tohoto keře tvoří drobné žluté plody, které lákají různé druhy ptáků.

Tato okrasná rostlina má ráda plné slunce a nese světle zlatavé listy, což ospravedlňuje název "pingo de ouro". Keř může dorůst 1 m až 1,5 m. Další nápadnou vlastností je jeho zrychlený růst, pokud jej srovnáme s jinými druhy.

Větvení borovice zlaté je husté a okrasné. Její listy jsou v mládí zlatožluté. Jsou tuhé a mají okraj. Délka každého listu se pohybuje od 3 do 5 cm.

Výsadba zlatobýlu v zahradě je dobrým tipem pro ty, kteří začínají s uměním topiaristiky. Keř s krásným zlatavým odstínem lze proměnit v různé krajinářské sochy. Kromě toho jej lze použít ke konstrukci živých plotů, které půvabně obkreslují zahrady a dokonce i vchod do domu.

Zlatou kapii nejčastěji najdete venku, někteří lidé však rostlinu přetvářejí na bonsaj, která zdobí místnosti jejich domova. Nápad se hodí do obývacího pokoje, ale obyvatelé ji nesmí zapomínat často stříhat, protože roste velmi rychle.

Jak pěstovat zlatobýl?

Než se rozhodnete pro borovici zlatou jako prvek vaší zahrady, mějte na paměti, že tato rostlina vyžaduje průběžnou údržbu. Je třeba se starat o oslunění, hnojení, zalévání a zejména o řez.

Naučte se krok za krokem, jak zasadit pingo de ouro:

  1. Z větví zdravého dospělého stromu pingo de oro si vezměte kolík, který může být dlouhý 10 až 15 cm.
  2. Před přípravou sazenice nechte stonek dva dny vyschnout;
  3. Umístěte kolík do sklenice s vodou, aby se uvolnily kořeny;
  4. V plastovém sáčku pro sazenice připravte půdu. Smíchejte hnůj s dobrým drenážním systémem (například stavebním pískem);
  5. Do kompostované půdy zasaďte řízky zlatobýlu;
  6. Sazenici dobře zalijte a přikryjte ji fólií;
  7. Sazenice pingo de ouro nechte 15 dní na stinném místě;
  8. Po uplynutí této doby můžete keř zasadit na konečné místo.

Tipy, jak pečovat o pingo de ouro

Viz_také: Velikonoční plechovky na vajíčka: jak je vybrat a používat

Zde je několik tipů, jak vysadit pingo de ouro a uspět s pěstováním tohoto keře v projektu krajinářské architektury:

Viz_také: Police do kuchyně: viz návod k použití (+54 modelů)

Vystavení slunci

Kapie zlatá je rostlina, která si žádá hodně slunce. Na druhou stranu, pokud je pěstována na polostinném místě, listy jsou méně zlatavé a více nazelenalé.

Zavlažování

Rostlinu je třeba zalévat vždy, když je půda suchá. Pamatujte, že se dokáže přizpůsobit i chladu, ale nesnáší sucho.

Prořezávání

Stříháním zahradnickými nůžkami získává Golden Drip různé tvary a zanechává na zahradě profesionální vzhled. Vězte však, že tento druh při častém stříhání netvoří květy a plody.

Hnojení

Pokud se listy borovice zlaté udržují zastřižené, mělo by se hnojení provádět nejméně třikrát ročně. Na druhou stranu, pokud je cílem stimulovat kvetení keře, doporučuje se hnojit vždy na začátku jara, léta a podzimu.

Je velmi důležité, aby byla půda obohacena o organické látky, protože díky tomu je úrodná a keř roste zdravěji.

Násobení

Jak již bylo zmíněno, rostlina se pěstuje tak, že se z jejích větví odebírají 15 až 20 cm dlouhé řízky. Tyto řízky je třeba umístit do sklenic s vodou a ponechat je na dobře osvětleném místě, ale bez přímého slunečního světla. Až vyrostou kořeny, zasaďte keř na jeho definitivní místo.

Líbilo se vám poznávání pingo de ouro? Máte raději keř zastřižený, nebo přírodní? Zanechte svůj názor v komentářích.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.