Dekorace třídy: podívejte se na 40 okouzlujících nápadů

Dekorace třídy: podívejte se na 40 okouzlujících nápadů
Michael Rivera

Mnoho učitelů hledá inspiraci pro výzdobu třídy. Hledají zajímavé nápady, které by upoutaly pozornost dětí a zároveň podpořily obsah výuky.

Třída, alespoň v prvních letech školní docházky, je prostorem pro objevování, učení a zábavu. Prostředí by mělo být vyzdobeno panely a ilustracemi, které jsou schopny žáky stimulovat.

K proměně prostoru můžete použít různé materiály, jako je tomu v případě klasické výzdoby třídy EVA pro vzdělávání dětí. Kromě toho existuje možnost inspirovat se konkrétními tématy, která se vztahují k památným datům.

Jak vyzdobit třídu pro studenty?

Před začátkem školy pedagogové plánují, jak bude místnost po celý rok vyzdobena, a vymýšlejí kreativní nápady, jak přizpůsobit nejen stěny, ale i dveře.

Výzdoba třídy pro vzdělávání dětí má obvykle nějaké téma. Toto téma se volí s cílem zútulnit prostor a podnítit učení dětí.

Dinosaurus, krab, žirafa, raketa a cirkus je jen několik možností, jak se vymanit ze samozřejmosti a vyzdobit třídu podle dětského vesmíru. Zkrátka, v období návratu do školy je vždy důležité přijmout děti s jinou výzdobou, s něčím velmi pestrým a podnětným, aby se cítily vítané a měly větší zájem.

Výběr tématu místnosti zahrnuje rozhovor se studenty a citlivé naslouchání ze strany učitele. Kromě toho, že by měl být prostor krásný a kreativní, měl by být funkční a spolupracovat s dynamikou každodenního života.

Témata pro výzdobu třídy

 • Divoká zvířata
 • Hospodářská zvířata
 • Cirkus
 • Včely
 • Berušky
 • Lesní zvířata
 • Dinosaurus
 • Medvěd
 • Mořské dno
 • Sovy
 • Králíci
 • Déšť lásky
 • Sítio do Pica-pau Amarelo
 • Moničin gang
 • Jednorožec
 • Astronaut
 • Doprava
 • Ovoce
 • Hračky
 • Emoji

V určitých obdobích roku může výzdoba třídy projít proměnou s ohledem na sezónnost. Témata jako karneval, Velikonoce, indiánský den, Den matek, červnový svátek, Den otců, folklórní den a Vánoce tvoří neuvěřitelné panely.

Nápady na výzdobu třídy

Casa e Festa našla na internetu několik nápadů na výzdobu třídy:

1 - Panel Pomocník dne

Žáci v mateřské škole rádi pomáhají svým učitelům, takže se vyplatí investovat do výroby panelu "pomocník dne". Pořiďte si desky E.V.A. v různých barvách a vytvořte krásný kousek, který ozdobí některý kout třídy.

2 - Narozeniny měsíce

Existují různé způsoby, jak vyrobit nástěnku s narozeninami měsíce. Místo psaných jmen žáků zkuste nalepit fotografie dětí. Nezapomeňte nástěnku ozdobit narozeninovým dortem a balónky.

3 - Počet studentů

Panel s počtem žáků je způsob, jak děti naučit počítat. Před začátkem hodiny může učitel spočítat chlapce a dívky. Pak už stačí jen tyto údaje napsat na panel.

4 - Zdobené dveře třídy

Vyzdobené dveře třídy přivítají děti s kouzlem a čarováním. Výzdoba může být inspirována památným datem, jako je masopust, Velikonoce, červnový svátek, jaro nebo Vánoce. Zdobení dveří je také skvělou možností, jak oslavit svátek. zpět do školy .

Viz_také: Sukulenty Bearfoot: péče v 7 krocích

5 - Klima

Jaké je dnes počasí? Touto otázkou je představen panel o počasí. Dnes může být slunečno, zataženo nebo deštivo. Požádejte studenty, aby to určili a informaci pomocí obrázků zanesli na panel.

6 - Vítejte

Pro přivítání nové skupiny žáků v prvních dnech ve škole může učitel vyrobit uvítací tabuli. Napište na ni E.V.A. "Vítejte" a ozdobte ji ilustracemi, které se vztahují k dětskému světu.

7 - Čtecí koutek

Vyhraďte si ve třídě místo, kde vytvoříte čtenářský koutek. Z netkané textilie můžete vyrobit konstrukci na ukládání knih, jak je znázorněno na obrázku níže. Nezapomeňte vytvořit příjemné prostředí (s podložkami nebo polštářky), které vzbudí zájem o příběhy. Dalším tipem, tentokrát modernějším, je postavit malý stojan, aby si děti mohly číst.knihy.

8 - Měřící pravítko

Pravítko měr má všechno, aby bylo zábavnější, když se promění v žirafu. Model vyrobený z materiálu EVA si prohlédněte na obrázku níže:

9 - Hodiny s aktivitami

Vyrobte hodiny s EVA a označte každou hodinu nějakou činností související s denním režimem dětí ve škole. Příchod, vyučování, svačina, hygiena a kroužek jsou některé možnosti, které lze do hodin zahrnout.

10 - Postavy

Výzdoba třídy s E.V.A. může být inspirována postavičkami, které jsou u dětí oblíbené. Zajímavými motivy jsou například Sítio do Pica-Pau-Amarelo, Mickey a Minnie, Medvídek Pú, Galinha Pintadinha, Bob Esponja a Meu Malvado Favorito.

Dobrým nápadem je také použití figurek divokých zvířat nebo chlapců a dívek.

11 - Kalendář

Jedním ze způsobů, jak může učitel učit měsíce a dny v týdnu, je barevný interaktivní kalendář vyrobený z materiálu E.V.A.

12 - Abeceda

Strategicky vyzdobená třída podporuje čtenářskou gramotnost. Při sestavování panelu na výzdobu prostoru nezapomeňte zvýraznit abecedu, aby si žák při každém pohledu na stěnu vybavil jednotlivá písmena.

Na obrázku níže je příklad tabule abecedy vytvořené pomocí E.V.A. Každé písmeno je přiřazeno k obrázku, aby si je děti snáze spojily.

13 - Čísla

V prvních letech dětského vzdělávání může probíhat výuka čísel prostřednictvím hravého panelu připevněného na stěně. Na obrázku níže máme velmi kreativní nápad, který ukazuje čísla od 1 do 10, zápis jednotlivých čísel a množství.

14 - Kouzelná slova

Během školky je důležité, aby se dítě seznámilo s kouzelnými slovíčky, jako jsou "děkuji", "dobré ráno", "promiň" a "nech mě". Vytvořte si barevnou nástěnku s EVA, abyste tyto výrazy zařadili do denního režimu třídy.

15 - Geometrické tvary

Panel E.V.A. zobrazuje hlavní geometrické tvary, tj. kruh, čtverec, obdélník a trojúhelník.

16 - Strom s knihami

Chcete-li z dětí udělat malé čtenáře, není nic lepšího než vytvořit ve třídě čtenářský koutek. Na příkladu níže máme strom s policemi plnými knih.

17 - Matematický panel EVA

Vyzdobením třídy můžete své žáky naučit počítat. Tato roztomilá a interaktivní matematická tabule je nápadem od Ateliê Maçã Verde. K její výrobě potřebujete desky EVA a tyčinky na nanuky.

18 - Stěna z lega

Existuje mnoho DIY (do it yourself) a kreativních nápadů, které lze reprodukovat ve školním prostředí, jako je tomu v případě této stěny vyzdobené stavebnicí LEGO. "Obří" díly jsou simulovány barevnými látkami a deskami, a to v modré, žluté, červené a zelené barvě.

19 - Stůl učitele

Učitelský stůl si také zaslouží zvláštní výzdobu, a to pomocí chvojí a barevných papírových bambulí. Využijte svou kreativitu!

20 - Hliníkové plechovky

Recyklace a dekorace mohou jít ruku v ruce, jak ukazuje tento projekt, v jehož rámci se hliníkové plechovky proměnily v organizéry.

21 - Barevná učebna

Chcete-li vylepšit výukové prostředí, inspirujte se tématem duhy. Rozmanitost barev se může objevit v detailech.

22 - Závěsné knihy

Závěsné knihy inovují závěsnou dekoraci a vzbuzují zájem dětí, které se učí číst.

23 - 3D efekt

Na obrázku níže je bavlněný mrak vedle duhy barevných látek. Trojrozměrný efekt druhého nápadu je ponechán z kmene a listů stromu.

24 - Penál ve tvaru tužky

Učitelé si mohou vyrobit šňůru na prádlo s vlaječkami, která ozdobí zeď nebo horní část tabule. Tipem je použít kousky juty a inspirovat se designem tužky.

25 - Světelný řetěz

Chcete-li zútulnit třídu při vyprávění příběhů, použijte světelný řetěz kolem tabule. Vypadá to krásně a dětem se to bude líbit.

Viz_také: Témata mezipřistání: viz 35 nápadů, jak uniknout zřejmým věcem

26 - Barevní ptáci u okna

Jednoduchý a kreativní nápad: použijte barevné ptáčky na výzdobu oken ve třídě. Dobrým materiálem pro výrobu tohoto druhu díla je kontaktní papír.

27 - Lesní zvířata

Tato dekorace je skutečnou pozvánkou na safari do lesa. Potěšte nejmenší postavičkami divokých zvířat a stromů z papíru.

28 - Hospodářská zvířata

Krávy, prasata, slepice, ovce, chlévy... to vše si zaslouží místo ve výzdobě učebny literární výchovy. Při výzdobě se kromě barevného papíru vyplatí použít i recyklovatelné materiály, například kartonové krabice.

29 - Cirkus

Pokud chcete vytvořit velmi veselou a barevnou výzdobu, pak zvažte téma Cirkus. Prostředí bude vyzdobeno klauny, cirkusovým kruhem, kouzelníkem a dalšími charakteristickými postavami.

30 - Mořské dno

Na mořském dně žijí neuvěřitelní živočichové a okouzlující příroda, takže slouží jako inspirace pro výzdobu učebny.

31 - Déšť lásky

Mrak se srdíčky, který je hitem dětských oslav, se dostal i do školy. Můžete si vytvořit spoustu krásných, barevných panelů.

32 - Školní potřeby

Tématem třídy může být samotná škola, takže co takhle vyzdobit prostor obrázky tužek, per, sešitů, knih a dalších předmětů, které studenti používají?

33 - Duha

Obloha s duhou je vždy inspirující. Navíc má barevná postavička zaručené místo v dětském světě.

u

34 - Dinosaurus

Dinosauři jsou stvoření, která děti nějakým způsobem zaujmou a dělají prostředí mnohem hravějším, takže investujte do panelu s tímto motivem nebo vyzdobte dveře.

35 - Raketa

Výzdoba s motivem rakety je opravdovou pozvánkou k prožití vesmírného dobrodružství. A ve 4. a 5. ročníku je výzdoba třídy příležitostí ke studiu Sluneční soustavy.

36 - Stonožka

Stonožka, která zdobí stěnu, je dokonalým řešením pro výuku čísel.

37 - Sovy

Sovy symbolizují moudrost. Co takhle je přivést do třídy, aby bylo prostředí veselejší? Tento strom je skvělý nápad, který můžete s dětmi rozvíjet.

38 - Kouzelná zahrada

Vyzdobte třídu papírovými květinami a motýly, abyste vytvořili kouzelnou a příjemnou atmosféru.

39 - lama

Lama je roztomilé zvířátko, které se líbí dětem i dospělým, a tak si vytvořte krásnou dekoraci inspirovanou tímto tvorem z And.

40 - Emodži

Emoji jsou součástí každodenního života dětí, proto stojí za to přidat je na stěny obývacího pokoje. Můžete použít papírové talíře a vytvořit tak velmi kreativní kompozici.

Nyní máte dobré reference pro sestavení výzdoby třídy, takže si promluvte se svými žáky a pokuste se zjistit jejich preference.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.