36 nápadů na výzdobu garsonky

36 nápadů na výzdobu garsonky
Michael Rivera

Ti, kteří se rozhodnou bydlet v budově s malými jednotkami, mají řadu možností, mimo jiné loft, studio, byt. Do popředí se však dostává mimořádně moderní koncept, který je běžný ve velkých městských centrech, a to studia. S tím přichází otázka: jak zařídit studiový byt?

Pro ty, kteří tento koncept ještě neznají, studio je bytový model, který má své místnosti integrované. Jinými slovy, neexistují žádné stěny, které by rozdělovaly prostory mezi kuchyní, obývacím pokojem a ložnicí. Takže se o tomto trendu dozvíte více.

Tipy na výzdobu garsonky

Udržet výzdobu všech prostředí v harmonii a obvyklosti není tak jednoduché, protože výzdoba garsoniéry je jedním z klíčových bodů pro co nejlepší využití prostoru.

Pokud právě procházíte touto výzvou nebo o bydlení v garsonce uvažujete, uvedli jsme několik nápadů, které vám mohou usnadnit přemýšlení o výzdobě. Podívejte se na tipy!

1 - Vlhké oblasti

Při výběru místa, kam umístit pračku pro výzdobu studiového bytu, je nejzřejmější možností kuchyň, není však jediná. V tomto případě je důležité integrovat "mokré prostory" domu, takže pokud je vhodnější umístit spotřebič do koupelny, udělejte to bez obav.

2 - Zavěšení postele

Variantou, která trochu omezuje prostor ložnice a přesto vytváří řešení pro organizaci, je zavěšení postele. Tak je možné využít prostor pod ní s velkými zásuvkami, které usnadňují ukládání větších předmětů, jako jsou přikrývky a polštáře.

3 - Použití rozkládací pohovky

Další alternativa pro ložnici, když chcete vyzdobit garsonku , Tato položka zaručuje větší prostor během dne a poskytuje ideální prostředí pro spánek. Pokud je to vaše volba, tipem je investovat do kvalitního kusu nábytku, přece jen se jedná o "dva" předměty, které by měly podporovat pohodlí.

4 - Využijte záclony

Pro ty, kteří chtějí do místnosti dodat větší soukromí, aby zachovali koncept garsonky, je nejlepší alternativou investice do závěsů.

5 - Sladění barev

Několik tipů, jak vybrat záclony, jste již viděli, ale protože jsou při rozdělování místností a zařizování garsonek nejdůležitější, nezapomeňte sladit jejich barvu se zbytkem interiéru.

6 - Cobogós jsou užitečné

Pokud závěs není tak efektivním řešením, zajímavou alternativou pro oddělení prostředí jsou kobogosy.

7- Organizace pomocí nábytku

Zajímavou alternativou pro ty, kteří si přejí členit prostředí, ale bez přítomnosti příček, je zvolit nábytek a vybavení v různých barvách.

8- Odvážné zacházení se stěnami

Pokud jde o použití barev k rozdělení prostředí, využijte trendy, jako je černá stěna, a pohrajte si s prvky, které slouží pro obě místa, míchejte barvy a dejte větší volnost segmentaci.

9- Mít výsuvný stůl

Ne každý potřebuje jídelnu, protože většina lidí se stravuje venku, ale přesto je důležité mít doma místo, kde se dá jíst. Skvělou alternativou, která zaručí více prostoru a vyzdobí garsonku, je rozkládací stůl.

10 - Nebo jiný kompaktní nábytek

V souladu s rozkládacím nábytkem platí tento příklad i pro postel. Rozkládací postel tak zaručuje více prostoru pro okolí a při používání nabízí větší pohodlí než již zmíněná rozkládací pohovka.

11- Co třeba rozkládací pohovka?

Existuje také způsob, jak spojit oba výše zmíněné koncepty postelí a vytvořit řešení, rozkládací pohovku, zabudováním do skříněk.

12- Zdobení lamelami

Zvolte alternativy k výzdobě ateliérových bytů, které fungují jako dekorace a osvětlení, které jsou obvyklé a vymezují prostředí. Zajímavou možností jsou dekorace s lamelami.

13- Optimalizace prostor

Bez ohledu na prostředí je v garsoniéře nutné optimalizovat prostory a vytvářet kreativní řešení organizace. Proto je nutné používat stěny. Dobrým řešením, jak integrovat prostředí a zaručit prostor, je modulární stěna, která podporuje nekonečné množství alternativ.

14- Mají panely

Panely jsou také řešením pro koupelnové stěny, které kvůli přítomnosti vodovodních rozvodů nelze pro lepší využití prorazit.

15- Jednou z možností je posuvník

Důmyslným řešením pro skříně je velký posuvný panel, který zajišťuje dostatek prostoru, jenž slouží k uspořádání řady předmětů a také k vystavení dekorací.

16- včetně posuvných dveří

Dalším posuvným řešením, které se ve studiích velmi dobře osvědčuje, jsou posuvné dveře, které lze navrhnout tak, aby se uzavíraly ve dvou prostředích.

17- Přemýšleli jste někdy o mezipatře?

Jak jste již viděli v tipech pro stavbu a údržbu míst, která mají vysokou výšku stropu, vynikající alternativou je vytvoření zvýšeného prostředí pro ložnici prostřednictvím mezipatra. To zaručuje lepší využití prostoru.

18- Používejte kreativní řešení

Kromě vytvoření mezipatra pro postel zavěste vše, co je možné a co zabírá hodně místa, tento tip se spoléhá na výšku stropu a vytváří další řešení.

19- Odstranění dveří

Kromě mezipatra je dalším konstrukčním návrhem, který zaručuje více prostoru, odstranění balkonových dveří, čímž se toto prostředí ještě více propojí se zbytkem bytu.

20- Použití skla a zrcadel

Pokud není možné vytvořit mezipatro a prostor je malý, jak jsme již zmínili v tipech na výzdobu, alternativou, která dodá pocit amplitudy, je použití skla a zrcadel.

21- Vytvoření zrcadleného prostředí

Pokud máte místnost, která má stěny, je jedním z řešení pokrýt celou plochu zrcadly, což malým místům dodá větší amplitudu.

22- Ozdobte stěny

Pokud je však prostor pokrytý zrcadly poměrně velký, nezapomeňte stěnu doplnit dekorací.

23- Dveře se zrcadly

Pokud není možné použít zrcadla na stěnách, je dobrým opatřením přidat tento prvek na dveře skříněk.

24- Zrcadla jsou úžasná

Stále používáte zrcadla, pro ty, kteří nemají velké stěny nebo prostory, ale chtějí vytvořit tuto amplitudu, viz tento nápad! Kreativní způsob je potažení spodní části panelů materiálem.

25- Lehký nábytek a dobré osvětlení

Dalším designem, který zaručuje pocit většího prostoru, je spousta osvětlení a světlejší nábytek, což mu dodává větší atmosféru. čistý na stránky.

26- Zdobení světly

Kromě osvětlení mohou být světla také součástí výzdoby, která zajistí městský vzhled prostředí.

27- Integrace prostředí

Chcete-li televizor integrovat do ostatních místností, aniž byste přidali více než jedno zařízení, vytvořte otočné řešení. To umožní sledování prakticky z každé místnosti.

28- Využijte vyhloubenou knihovnu

Jedním ze způsobů, jak využít otočný televizor a zajistit členitější prostředí, je zvolit dutou knihovnu.

29- Vyberte si posuvný držák

Další možností pro televizory, pokud není možné umístit zařízení do centrální polohy, je zvolit posuvný stojan.

30- Styl vašeho bytu

Pokud je nutné vytvořit stěny, zvolte sádrokartonové desky, které jsou tenčí, šetří místo a ještě se rychleji instalují, což celou práci usnadňuje.

Nyní, když víte, jak zařídit garsonku, stačí tyto tipy uvést do praxe a budete mít krásnější a osobitější domov.

31 - Přirozené světlo

Rozmístěte nábytek v místnosti s ohledem na využití přirozeného osvětlení, které přichází okny.

32 - Skladovací prostory

Najděte způsoby, jak znásobit úložné prostory tím, že do nich zařadíte více zásuvek, skříněk a organizérů. Tak bude váš ateliér stále organizovaný a funkční.

33 - Český styl

Některé styly jsou v módě a mají vše, co souvisí s životním stylem garsonky, jako je tomu v případě bohémské estetiky. Ozdobte místnost rostlinami, světelnými šňůrami a ručně vyrobenými kousky.

34 - Černobílá

Neutrální barvy jsou nejlepšími spojenci při zařizování malého bytu. Moderní a elegantní kombinací je duo černé a bílé.

35 - Geometrické tvary

Místnost zdobí geometrické vzory - všude jsou barevné trojúhelníky a čtverce. Dalším zajímavým bodem je skleněná stěna, která sleduje linii modernějšího stylu.

36 - Střízlivé a jednoduché doplňky

Bez ohledu na to, jak malý je byt, můžete svou osobnost vyjádřit výběrem dobrých dekorativních předmětů. Grafické polštáře, obrázky v pastelových barvách a pletený puf jsou jednoduché a střízlivé kousky, které zdobí toto studio.

Pokud se vám tento obsah líbil, podívejte se také na tyto rostliny pro malé byty.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.