16 druhů rostlin vhodných pro zelené stěny

16 druhů rostlin vhodných pro zelené stěny
Michael Rivera

Existuje mnoho různých rostlin pro zelené stěny. Dokážou zútulnit, zkrášlit a osvěžit prostředí. Jsou také doplňkem k dekoraci vašeho domova.

Pokud tedy chcete vyplnit fasádu, vnitřní stěnu nebo pergolu, dnešní tipy se vám budou líbit. Popínavé rostliny patří k těm, které se nejsnáze udržují a tvoří vaši zelenou stěnu. Podívejte se na další druhy, které můžete využít v tomto projektu.

Hlavní druhy rostliny pro zelenou stěnu

Ať už se jedná o plot, střechu nebo celou stěnu, jsou to ty nejlepší alternativy. Můžete vytvořit i romantičtější a středomořský vzhled, který nabídne zvýraznění jakéhokoli prostoru. Toto jsou nejlepší rostliny pro zelené stěny!

1 - Boxwood

Zimostráz, Buxus sempervirens Je to proto, že se snadno stříhá a tvaruje na svém místě. Rostlina roste pomalu a její pěstování je jednoduché.

2 - Falešná réva

Podobně jako vinná réva má tato popínavá rostlina velmi ráda polostín, takže je ideální pro úplné zakrytí stěny v domácí zahradě.

3 - Lovesickle-love

Tento druh s krásnými květy se skvěle hodí jak do živého plotu, tak do zelené stěny. Přesto je dobré použít nylonové nitě, které rostlině poskytnou větší oporu a povedou ji tam, kde rostou její větve.

4 - Glycinia

Zahradnictví ukazuje, že vistárie se při dobré péči může dožít až 100 let. Je to druh rostliny, která má ráda slunce. Kromě toho věnujte pozornost jejímu zalévání a stříhání, které musí být pravidelné.

5 - Voskový květ

Jedná se o druh stínomilné nástěnné rostliny a její květy se krásně objevují na jaře. Kvetení přináší malé kytice, které naplní každé venkovní prostředí úžasem.

6 - Ipomeia

Pokud máte malé prostory a žijete v chladnějších oblastech, našli jste nejvhodnější druh. Investujte do ipomeie a uvidíte, jak bude váš venkovní prostor ještě neuvěřitelnější a s nádechem čerstvého vzduchu.

7 - Jade

Tento druh má rád dobré sluneční světlo a vlhkost, proto je důležité zvýšit zálivku. Kvetení má tvar obráceného drápu a objevuje se zejména v nejslunnějších měsících.

Viz_také: Barvy pro malování obývacího pokoje: 10 transformačních možností

8 - Jasmín básníků

Tento druh rostliny pro zelené stěny se nejlépe vyvíjí v mírném podnebí. Její květy mají jemnou vůni a kvetou v zimě a na podzim.

9 - Slza Krista

Pokud hledáte dobře zdobený plevel nebo stěnu, tento druh si zamilujete. Chryzantéma má bílé a červené květy, které vytvářejí krásný svazkový efekt pro váš domov.

10 - Spring

Ačkoli se jí říká "jarní", tato popínavá rostlina má opravdu ráda chladné oblasti a snese i mráz. Její květy se objevují od září do prosince. Kromě toho rostlina snese i místa s přímým slunečním zářením.

11 - Ivy

Břečťan je skvělou závěsnou rostlinou na deskové stěny a velmi rád se pěstuje v chladnějších oblastech. Dokáže se rychle rozrůstat po ploše a vytvářet krásné tvary pro každou plochu, na které se nachází.

12 - Americká kapradina

Je vhodná pro vnitřní zelené stěny, protože ke svému růstu nepotřebuje mnoho světla. Dalším bodem, který je třeba zdůraznit, je, že americká kapradina ( Nephrolepis exaltata ) se snadno pěstuje a její koupě není drahá.

13 - Tumbergia

Jedná se o typ rostliny pro zelené stěny, která nevyžaduje velkou péči, ale pravidelně ji zalévejte. Tumburgie má ráda místa s přímým slunečním světlem.

14 - Vine

Jedná se o velmi častou rostlinu v zahradních stěnách, jejíž krásným doplňkem je hroznové víno. Jeho plody se mohou objevit již v prvních čtyřech letech po výsadbě, takže budete mít krásu a ještě si budete moci pochutnat na plodech.

15 - Kočičí dráp

Tento druh rostliny roste velmi rychle, také velmi rychle pokryje celou stěnu. Přesto, protože zadržuje hodně vlhkosti, je nejlepší ji udržovat na vnějších stěnách.

16 - Sedm lig

Její hlavní předností jsou okouzlující květy! Její větve jsou mohutné a mohou dosahovat délky až 10 metrů. Stojí také za to vědět, že Sete Léguas kvete lehce voňavým květem po celý rok.

Pokud se vám tyto krásné nápady líbí, zde jsou další jednoduché a praktické způsoby, jak udržet zeď krásnou.

Tipy pro zdravou zelenou stěnu

Jakmile si vyberete rostlinu na zelenou stěnu, je třeba se o ni dobře starat, aby vždy vypadala krásně. Řiďte se proto následujícími doporučeními, abyste si vybranou zeleň uchovali a zkrášlili svůj pozemek.

Výběr podobných rostlin

Pokud se chystáte na stěně pěstovat více druhů, vždy vybírejte ty, které mají stejné potřeby. Dejte tedy dohromady rostliny, které mají rády slunce, nebo například ty, které mají raději více zálivky. Tak budou vždy zdravé.

Viz_také: 36 nápadů na výzdobu garsonky

Sazenice dobře rozdělte

Při umisťování sazenic na povrch stěny dodržujte správnou vzdálenost mezi nimi. Každý druh vyžaduje pro dobrý růst ideální rozestup, aby se mohly setkat a zakrýt konstrukci.

Dbejte na hnojení

Na tuto část lze snadno zapomenout, proto rostliny v zelené stěně pravidelně hnojte, aby dobře rostly. Dávejte přednost organickým substrátům, aby druhy vypadaly ještě krásněji.

Udržujte dobré zavlažování

Nejlepší je zalévat každý druhý den, protože rostliny ve vzpřímené poloze často více vysychají, proto si vždy ověřte, jakou frekvenci zalévání preferuje vámi zvolený druh.

Kromě této péče vždy pravidelně stříhejte, abyste mohli udržet požadovaný tvar rostlin pro zelené stěny. Díky všem těmto tipům budete mít fasádu, která přitahuje pozornost svou přirozenou krásou.

Pokud se vám tyto nápady líbí, musíte vědět, jak pečovat o rostliny mimo domov, když cestujete.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.