Zelený dětský pokoj: 44 inspirací pro použití této barvy

Zelený dětský pokoj: 44 inspirací pro použití této barvy
Michael Rivera

Obsah

Tolik očekávaným obdobím pro maminky je zařizování všeho pro příchod miminka. To se týká i místa, kde bude ona i on trávit většinu dne. Proto je důležité dobře vybrat nábytek, dekorace a barvy. Moderním a půvabným nápadem je zelený dětský pokoj.

Tento trend roste díky své flexibilitě, protože v tomto tónu je možné sestavit celý outfit, a to ještě předtím, než víte, zda se jedná o chlapecký nebo dívčí pokoj. Je to také způsob, jak se vymanit ze samozřejmosti, s krásnými variantami, jako jsou: měsíční zelená, světle zelená, olivová nebo limetková. Tak se podívejte na další tipy!

Zelený dětský pokoj: kde použít tuto barvu

Podle feng-šuej je zelená barva barvou, která přenáší mladistvost a klid. Z tohoto důvodu je ideální pro dětské pokoje. Najdete ji ve všech částech, jako jsou: nábytek, měkké hračky, stěny, oblečení a dekorace obecně.

Kromě toho, protože je neutrálnější, může dobře ladit s různými potisky a motivy. Jednou z velkých investic interiérových designérů je sjednocení mátově zelené s šedou. I když jsou odstíny šedé vážnější, je to dvojice, která se hodně kombinuje. Nyní zjistěte, kde zelenou použít.

V nábytku

Zelená barva v dětském pokoji působí velmi příjemně, od nejmodernějšího až po retro nábytek, takže v tomto tónu mějte komodu, skříně, stoly, křesla, postele pro maminky, postýlky a dokonce i úchytky. Určitě bude pokoj mnohem stylovější.

Na stěně

To je první bod, na který je třeba myslet při výběru palety pro dětský pokoj. Zelená neohrožuje harmonii dekorace a lze ji použít různými způsoby. Kombinujte ji například s chevronovým potiskem nebo celou hladkou, ve velmi světle zelené barvě. V této době hodně pomáhají samolepky a tapety.

V dekoracích

Nejčastěji se setkáte s roztomilými dekoracemi do dětského pokoje, takže na seznam určitě zařaďte: polštářky, mobilní telefony, soupravy do postýlky, závěsy, výklenky, poličky, medvídky, postavičky a tematické obrázky.

Poté, co jste se dozvěděli o nesčetných způsobech použití zelené barvy v ložnici vašeho syna nebo dcery, stojí za to se o jejích variantách dozvědět více. Existuje mnoho krásných odstínů té nejběžnější zelené.

Odstíny zelené pro dětské pokoje

Zelenou můžete použít v každém detailu výzdoby. Ve skutečnosti je skvělým nápadem vytvořit směs odstínů a udržet dětský pokoj neutrální. Ať už je jemnější nebo intenzivnější, vždy existuje jedna barevná paleta, která si získá vaše srdce. Podívejte se na možnosti.

Světle zelená

Jedná se o známou světle zelenou barvu, jejíž odstín může dosahovat téměř bílého vzhledu. Ideální pro ty, kteří chtějí barevnou, ale zároveň jemnou stěnu do dětského prostředí.

Lunární zelená

Pokud chcete zvolit jemné barvy, ale s intenzivnějším nádechem, pak se dobře hodí měsíční zelená. Jedná se o střední tón a je ideální pro výbavičku pro miminko. Použijte ji také na závěsy a ke zvýraznění stěny.

Olivově zelená

Jedná se o možnost, která velmi připomíná rostliny a přírodu, a proto pomáhá vytvořit v dětském pokoji svěžejší atmosféru. Jedná se o odstín, který v místnosti vynikne, proto jej umístěte do míst, která chcete zvýraznit.

Limetkově zelená

Limetkově zelená je velmi intenzivní a živá, protože má žluté pozadí. Je to více stimulující alternativa a dělá každou dekoraci krásnou a živou. Používejte ji vyváženě, aby místnost nebyla vizuálně únavná.

Mechově zelená

Mechově zelená je o něco tmavší než ostatní možnosti. Protože působí velmi uzavřeně, vyhněte se tomu, aby v ložnici převládala. Umístěte ji do příležitostných předmětů, dekorací nebo dokonce do struktury tapet.

Varianty zelené barvy pro dětský pokoj už znáte a je na čase pochopit, jak tyto tipy použít. Sledujte tedy výběr obrázků.

Kombinace pro zelený dětský pokoj

Zelenou barvu můžete použít jako velkou hvězdu, zatímco ostatní barvy umístíte do detailů. Kromě toho ji můžete ještě použít na celý pokoj nebo dokonce nejsilnější barvu jen na jednu stěnu. Podívejte se na různé nápady pro zelený dětský pokoj.

1 - Elegantní a jemná zelená barva dodává stěně více osobitosti

2 - Kresba na stěně se zelenou barvou, kde je kolébka.

3 - Stěny v odstínech zelené kontrastují s bílým stropem

4 - Stěna byla navržena v bílé, šedé a tmavě zelené barvě.

5 - Montessori dětský pokoj inspirovaný tématem Forest

6 - Tapety s listy zdobí dětský pokoj

7 - Ficus Elastica vyniká ve výzdobě prostoru

8 - Natření poloviny stěny zelenou barvou

9 - Kombinace světlých odstínů zelené a dřeva

10 - Dětský pokoj s khaki zelenou stěnou

11 - V ložnici vyniká zelená a jemná tapeta.

12 - Dětský šatník ve světle zeleném odstínu

13 - Kombinace světle růžové a zelené barvy

14 - Dětský pokoj s vodově zeleným odstínem

1

1

15- Další možnou variantou je mátově zelená.

16- Kombinace s béžovými a lanovými předměty

17 - Stěny jsou velmi křehké

18 - Použití olivově zelené barvy v dětské postýlce

19 - Mechový tón může být v detailech

2 0 - Tmavě zelená stěna

21 - Skvělá kombinace s bílým nábytkem

22 - Použití neobvyklých prvků v dekoraci

23 - Zvolte světlejší barvu všech stěn

24 - V obraze můžete použít i dvě barvy.

25 - Vytvořte kreativní design pomocí stínidel

26 - Investice do bílozelené ložnice

27 - Použití světle zelené barvy v objektech

28 - Barva může být i v rostlině

29 - Umístěte tmavě zelenou barvu na strategická místa

30 - Stále používáte téma začarovaného lesa

31- Zjemněte stěny měsíční zelení

32 - Limetkově zelená se stává živou

33 - Vytvořte dekorace na obraze

34 - Kombinace s nečekanými barvami

35 - Jako růžová růžová

36 - Nebo tmavě červená

37 - Žlutý a zelený pokoj vypadá velmi vesele

38 - Můžete míchat odstíny zelené

39 - A barvy nábytku ve dřevě a bílé

40 - V této barvě může být i podlaha

41- Kombinace zelené a béžového odstínu hnědé barvy

42- Pokoj vypadá skvěle

43- Inovace s tmavě zelenou postýlkou

44 - Užijte si také téma stromů

S tolika nádhernými inspiracemi už nebudete chtít ztrácet čas. Shromážděte tedy své oblíbené nápady a sestavte krásný zelený dětský pokoj. Tato pozitivní barva bude součástí šťastných okamžiků dětství vašeho syna nebo dcery.

Pokud se vám tyto tipy líbí a chcete v zařizování pokračovat, podívejte se také, jak uspořádat dětský pokoj.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.