Venkovní vánoční výzdoba pro domácnost: 20 jednoduchých a kreativních nápadů

Venkovní vánoční výzdoba pro domácnost: 20 jednoduchých a kreativních nápadů
Michael Rivera

A vánoční venkovní dekorace pro domácnost zahrnuje hlavní symboly památného data a umocňuje vánoční osvětlení. Podívejte se na nápady na výzdobu vnější části sídla, například zahrady a fasády.

Ve Spojených státech a ve Velké Británii je běžné, že se vánoční výzdoba domu zvenčí upravuje, zatímco v Brazílii rodiny rády používají blikající světýlka k osvětlení stromků nebo vytvářejí postavy, které představují Vánoce, jako jsou andělé, Otec Vánoc a sobi.

Vnější část domu vánočně vyzdobená (Foto: Divulgação)

Nápady na venkovní vánoční výzdobu pro domácnosti

Casa e Festa shromáždila několik nápadů na venkovní vánoční výzdobu u vás doma. Podívejte se na ně:

1 - Vázané girlandy se světly

Girlandy jsou základním prvkem vánoční výzdoby. Co takhle je ozvláštnit malými světýlky? Tento nápad může inovovat vzhled dveří a oken ve vašem domě.

2 - Mini vánoční stromky

Pokud máte před domem venkovní balkon, použijte k jeho výzdobě miniaturní vánoční stromečky. Tyto prvky můžete umístit na starý kus nábytku, jak ukazuje obrázek níže.

3 - Obří cukrová třtina

Cukrová hůl je symbolem Vánoc, zejména ve Spojených státech a v Anglii. Použijte tuto ozdobu k výzdobě vchodových dveří vašeho domova. Výsledek bude kreativní, tematický a zábavný.

4 - samolepky sněhových vloček

Pokud má váš dům zvenčí skleněné dveře nebo okna, použijte k jejich výzdobě samolepky sněhových vloček. Efekt je velmi krásný, zejména v kombinaci s dalšími vánočními symboly.

5 - Velké a barevné koule

Vánoční koule nejsou určeny jen k ozdobení stromečku nebo k aranžování večeře. Ve větších a barevnějších verzích je lze použít k dekoraci záhonů před domem.

6 - Dřevěná hvězda

Z kousků dřeva vyrobte pěticípou hvězdu a připevněte ji na fasádu svého domu. Tento prvek představuje zvěstování narození Ježíše třem mudrcům.

7 - Dřevěné nástěnky

Ve Spojených státech se běžně vyrábějí dřevěné tabulky se vzkazy, slovy a frázemi souvisejícími s duchem Vánoc. Například výraz "Joy" znamená RADOST.

8 - Osvětlené sklenice Manson

Až přijde čas na vánoční výzdobu venkovních prostor vašeho domu, nezapomeňte na osvětlení. Zkuste umístit tradiční blikající světýlka do skleněných nádob, pak je připevněte na zeď nebo na průčelí domu a všechny překvapíte osvětlenými mansonskými sklenicemi.

9 - Vánoční lucerny

Ne, lucerničky nezapalujete, abyste doplnili vánoční výzdobu. Ve skutečnosti se doporučuje umístit do každého objektu barevné koule. Vrchní část pak ozdobte stuhami a větvičkami typickými pro Vánoce. Tyto dekorace můžete umístit vedle vstupních dveří.

10 - Venkovní vánoční stromek

Máte na zahradě svého domu krásný stromek? Pak ho zkuste ozdobit světýlky a proměnit ho v prvek vánoční výzdoby.

11 - Vydlabané koule s malými světýlky

Pomocí balónků a provázku můžete vytvarovat neuvěřitelné duté koule, pak do každé ozdoby přidat malá světýlka a ozdobit jimi vnější část domu.

12 - Sněhulák z pneumatik

V Brazílii není možné sněhuláky sestavit, ale je možné se přizpůsobit. Na obrázku níže je typická vánoční postavička vyrobena ze starých pneumatik natřených na bílo. Super kreativní, že?

13 - Závěsné oblečení pro Ježíška

Chcete-li ukázat, že Ježíšek byl v domě, co takhle pověsit oblečení hodného staříka na jakousi prádelní šňůru? Tento nápad lze realizovat v samotných blikajících světýlkách.

14 - Blinkr

Vánoční výzdoba je obvykle krásnější v noci, nicméně aby si jí lidé všimli, je nutné ji dokonale osvětlit. Pomocí blikajících světel ozdobte věnec, stromy v zahradě a dokonce i architektonické detaily domu.

15 - Větvičky a šišky

Větvičky a šišky lze umístit na různá místa vně domu, včetně nástěnné lampy.

16 - Svítící sobi

Po velkém úspěchu v zahraničí dorazili svítící sobi konečně i do Brazílie. Tyto dekorace pomáhají vytvářet skutečné vánoční scény na venkovní zahradě nebo i na střeše. Buďte kreativní!

17 - Staré pneumatiky

Staré pneumatiky mohou nabýt různých barev a stát se ozdobou vaší vnější vánoční výzdoby. Inspirujte se obrázkem níže.

18 - Poinsettia

Poinsettia, známá také jako papouščí zobák, je květinou Vánoc. Lze ji použít k výzdobě fasády, sloupů a dalších prvků, které tvoří vnější část domu. Rostlina během dne jistě upoutá pozornost okolí.

19 - Světla v lahvích od piva

Umístěte do lahví od piva barevné flakónky. Tyto nádoby pak použijte k označení cesty na zahradě. Tento nápad je okouzlující, jiný a udržitelný.

20 - Váza s větvemi, světýlky, dřívím a šiškami

Pořiďte si velkou vázu, umístěte do ní větve, světýlka, kousky dříví a borové šišky a získáte vánoční dekoraci ideální pro váš venkovní prostor, která vás překvapí svým rustikálním designem.

Schválili jste myšlenky vánoční venkovní dekorace pro domácnost Máte nějaký další návrh? Zanechte komentář.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.