Vánoční stromek E.V.A.: snadné návody a 15 šablon

Vánoční stromek E.V.A.: snadné návody a 15 šablon
Michael Rivera

Není možné mluvit o oslavách na konci roku, aniž bychom si vzpomněli na klasickou ozdobenou borovici.

EVA vyniká jako poddajný materiál, který je levný, snadno se používá a je k dispozici v různých barvách. Z těchto a dalších důvodů se tak často objevuje ve vánočních řemeslných projektech.

V tomto článku jsme pro vás shromáždili ty nejlepší návody, díky kterým se naučíte vyrobit vánoční stromek E.V.A. Jakmile bude hotový, můžete tento kousek použít k výzdobě svého domova nebo dokonce sestavit školní vánoční panel.

Význam vánočního stromku

Před představením různých projektů pro kutily stojí za to seznámit se s příběhem slavného vánočního stromku.

Borovice jsou již dlouho považovány za základní typ vánoční výzdoby. Představují "vítězství života a světla nad temnotou".

O původu vánočního stromku existuje několik příběhů, ale ten nejpřijatelnější se váže k borovicovým lesům v severní Evropě, přesněji v Lotyšsku a Estonsku.

O zvyku stavět vánoční stromek existuje mnoho dalších lidových vysvětlení. Jedno z nich se vztahuje k Martinu Lutherovi, který je považován za představitele protestantské reformace.

Legenda vypráví, že se zbožný muž při noční procházce lesem rozhodl vzít si domů borovici, aby si "uchoval vzpomínku" na onen krásný výjev s hvězdnou oblohou. Když se vrátil domů, ozdobil stromek svíčkami.

Jak vyrobit vánoční stromek E.V.A.

Existuje několik způsobů, jak vyrobit stromeček z E.V.A. Můžete si vyrobit základní kus k zavěšení nebo nalepení na povrch, nebo inovovat a vyrobit si mini vánoční stromeček z E.V.A.

Níže si prohlédněte výběr nejlepších výukových programů:

Mini vánoční stromek s E.V.A.

Tento jemný projekt nepotřebuje žádnou formu. Tajemství spočívá v podstatě v tom, že si nastříháte proužky zeleného E.V.A. a vytvoříte třásňový efekt. Struktura mini stromku je zase vyrobena z trubiček od toaletního papíru.

Vánoční stromek E.V.A. bez krimpovacího zařízení

Řemeslnice Rosailma učí, jak vyrobit vánoční ozdoby z EVA, a také kompletní sestavení malé borovice, která je ideální pro ozdobení jakéhokoli koutu domu.

Tento projekt používá bílé, žluté s třpytkami, červené s třpytkami, stříbrné a zelené s třpytkami EVA kousky. Vyžaduje mimo jiné také nylonový provázek, drát, krepovou pásku, párátko na poškrábání EVA, horké lepidlo a kleště.

Snadný mini vánoční stromek v E.V.A.

Další krásný nápad byl zveřejněn na kanálu Elci Artesanatos. Tělo stromu je vyrobeno z kartonu, zatímco větve mají tvar ze skládaných kousků EVA. Zvolte materiál se třpytkami, ve světle zelených a tmavě zelených tónech.

Vánoční stromek zavěšený na stěně v E.V.A.

Na vzestupu jsou nástěnné vánoční stromečky, zejména ty, které využívají Montessori perspektivu a zapojují děti do kouzla Vánoc.

Z jednoduché zelené desky E.V.A. můžete vyrobit borovici a nalepit ji na stěnu dětského pokoje. Poté dítě vyzvěte, aby rozdělilo ozdoby - rovněž vyrobené z E.V.A. Tento nápad lze také provést s plstí.

Přívěsek na vánoční stromeček

Přívěsek na vánoční stromeček není nic jiného než ozdoba, která slouží především k ozdobení borovice. Tento kus je vyroben z forem s použitím E.V.A. v odstínech zelené, zatímco malé ozdoby jsou vyrobeny z kousků červené, žluté a modré E.V.A.

V následujícím videu z kanálu Alice in Lais' World se dozvíte, jak si s E.V.A. vyrobit nejen vánoční ozdobu na stromeček, ale také anděly, soby, hvězdy, Otce Vánoc, sušenky a další vánoční symboly. Podívejte se:

Tužka s vánočním stromkem EVA

Na konci roku mnoho učitelů hledá nápady na dárky pro své žáky. Zajímavým návrhem je tužka s vánočním stromkem EVA na konci.

Tento projekt je velmi jednoduchý a ideální pro vzdělávání dětí. Budete potřebovat pouze tužku, nůžky, E.V.A. (zelenou, červenou a žlutou), lepidlo E.V.A. a motýlky. Na webových stránkách Customizando.net najdete kompletní návod, který stojí za to si prohlédnout.

Vánoční stromeček s lízátkem nebo cukrovinkami

Vánoční stromeček může mít speciálně navržený otvor pro umístění lízátka nebo sladkosti. Nápad na obrázku níže byl vyroben ze světle zeleného EVA.

Viz_také: Dekorace ke Dni otců: 21 kreativních a personalizovaných nápadů

Foto: Etsy

Perfektní návrh na umístění bonbonů a obdarování blízkých o Vánocích:

Foto: Elo 7

Nejlepší šablony vánočních stromků EVA

Níže uvedené formy se liší jen málo, nicméně tato rozmanitost zajišťuje větší flexibilitu vašich projektů.

Vyberte si některé bezplatné šablony, které můžete obkreslit na E.V.A. Pak si rozmyslete, jaké vánoční ozdoby použijete, například mini bambulky, hvězdičky a třpytky.

Viz_také: Nefritová rostlina: naučte se pěstovat, pečovat a zdobit

1 - Jednoduchá šablona vánočního stromku

stáhnout jako pdf

2 - Vzor malých stromů

stáhnout jako pdf

3 - Trojúhelníkový

stáhnout jako pdf

4 - Plný, snadno řezaný vánoční stromek

stáhnout jako pdf

5 - Úzký strom

stáhnout jako pdf

6 - Šablona stromu s hvězdou na špičce

stáhnout jako pdf

7 - Základní vzor s větším kmenem

stáhnout jako pdf

8 - Šablona vánočního stromku s ozdobami

Foto: diy Myšlenka

stáhnout jako pdf

9 - Plíseň borovice bez kmene

stáhnout jako pdf

10 - Šablona stromu se zaoblenými rohy

stáhnout jako pdf

11 - 3D šablona vánočního stromku

Foto: freebie findingmom

stáhnout jako pdf

12 - Velká šablona vánočního stromu (celostránková)

stáhnout jako pdf

13 - Plíseň borovice na váze

stáhnout jako pdf

14 - Šablona stromu střední velikosti

stáhnout jako pdf

15 - Snadno vystřihnutelný vzor

stáhnout jako pdf

Nakonec si vyberte jednu z uvedených šablon, vytiskněte ji, vystřihněte obrys a obkreslete stromek na E.V.A. Vystřihněte dílky a vytvořte si vlastní vánoční ozdoby. Tyto šablony se hodí i pro různé výukové aktivity.

Šablony vánočních stromků E.V.A. jsou univerzální a lze je použít k mnoha různým účelům. Můžete vytvořit ozdoby, kterými ozdobíte obálku vlastnoručně vyrobeného vánočního přání nebo jakýkoli jiný vánoční dárek. Zkrátka využijte při svých projektech svou kreativitu.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.