Vánoční dekorace pro malý balkon: 48 nejkreativnějších nápadů

Vánoční dekorace pro malý balkon: 48 nejkreativnějších nápadů
Michael Rivera

Obsah

Prosinec je ideální měsíc pro výzdobu všech koutů domu. Můžete vyzdobit obývací pokoj, ložnici, kuchyň a dokonce i kuchyňskou linku. malý balkon na Vánoce Velkým tajemstvím úžasné kompozice je ocenit vánoční symboly a rozpoznat aktuální trendy.

A Vánoční dekorace Chcete-li se naladit na vánoční atmosféru, zkuste si vyhrnout rukávy a realizovat projekt dekorace plné osobnosti.

Tipy pro vánoční výzdobu balkonů

Ať už jste doma nebo v bytě, váš malý balkon si o letošních Vánocích zaslouží zvláštní výzdobu! Zde je několik aktuálních tipů:

1. zhodnoťte dostupný prostor

Existují balkony čtvercových tvarů, velmi úzké, nebo dokonce s velmi omezeným prostorem, jako jsou ty, které mají pouze zábradlí po okny ložnice. Dobře si prostudujte svůj dostupný prostor a promyslete si počet a velikosti vánočních ozdob, které tam chcete umístit. Důležité je nezaplnit prostor nesmyslnými cetkami, ale vytvořit příjemnou a krásnou vánoční atmosféru, s předmětyvybrané.

2. zvažte větší zdobení stěn a stropu.

Při omezeném prostoru je často nejlepší volbou vertikální výzdoba nebo výzdoba na střeše balkonu. To pomáhá nenarušovat cirkulaci vzduchu. Pokud je tedy váš balkon velmi malý, vyhněte se velkým dekoracím, jako jsou velké vánoční stromky nebo vánoční sochy, které zabírají příliš mnoho místa. Přemýšlejte spíše o nástěnných ozdobách, závěsných dekoracích ze stropu a podobně, dekoracích navnější část zábradlí a podobně.

3. zvýraznit noční osvětlení

Balkony jsou jako malá výstava vašeho domu světu, takže s dobře navrženým osvětlením má váš dům nebo byt vše, aby byl na ulici nebo v budově zvýrazněn. K Vánocům patří bílé, žluté, modré nebo barevné osvětlení, ať už v podobě LED diod, blikače Při zařizování se zeptejte někoho zvenčí na názor na ideální umístění osvětlení.

4. dávejte si pozor na dekorace na slunci nebo v dešti.

Protože balkony jsou prostory vystavené povětrnostním vlivům, všechny vánoční dekorativní prvky, které tam umístíte, budou trpět působením deště a slunce. Proto si ověřte, zda lze do tohoto koutu umístit něco, co chcete použít.

Dávejte si pozor na zásuvky, blikače, elektronické panenky a podobně, které jsou v době dešťů vystaveny na balkoně, protože se mohou poškodit a dokonce způsobit domácí nehody. V obchodech s dekoracemi se poraďte s obsluhou a požádejte ji o návrhy v případě, že na váš balkon dopadá trvale sluneční světlo.

40 kreativních nápadů na vánoční výzdobu na malém balkoně

Nastal čas najít inspiraci v neuvěřitelných projektech. Podívejte se na výběr 40 zajímavých nápadů:

1. zdobení vánočních motivů

Tento úzký balkon dostal vánoční styl s přítomností jednoduchého centrálního věnce, drátěných stromků a také spousty světel, která v noci svítí.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Construção em Vidros.

2. vyobrazený ornament

Tato veranda u vchodu do přízemního domu je připravena přivítat Vánoce s velkým pompézním věncem na zábradlí a dalším na stěně, které spolu ladí.

Foto: Reprodukce. Zdroj: RTE Casa Blanca.

3. modře blikající kaskáda

Omezený prostor na balkoně? Začněte s výzdobou od dveří nebo velkého okna, jako je toto krásné závěsné světlo osvětlující prostor.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Sága o bytě.

4. samolepka vánočního stromku na okenní sklo

Když není místo na umístění vánočního stromku na balkoně bytu, dobrým nápadem je koupit si samolepku stromku a nalepit ji na okenní sklo balkonu! V obchodech s dekoracemi je několik modelů, stačí si vybrat svůj oblíbený.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Ana Castilho / Maria João Arte & Design.

5. nástěnný vánoční stromek ze dřeva

Podle stejného návrhu, abyste nemuseli stavět velký a prostorný strom na balkoně, jsou dalším nápadem stromy na stěně. Příkladem, který se nám opravdu líbí, je tento s dřevěnými pařezy, blikačkami a nějakými přívěsky!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Eko domy.

6. stuhy nebo látky na zábradlí

Využijte zelené a červené předměty, které máte doma, například šátky, a ozdobte jimi zábradlí balkonu. Můžete je prodloužit, udělat z nich mimo jiné mašle.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Casa Y Diseño.

7. vánoční koule na balkoně

Perfektní nápad pro ty, kteří mají velmi malý balkon, vytvořit jakousi vánoční zahradu pouze s použitím barevných koulí a borovicových větví.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Backyard Boss.

8. Šplhání Otce Vánoc

Klasický vánoční nápad, který simuluje příchod Otce Vánoc k vám domů! Ideální pro vyšší balkony, aby upoutal pozornost lidí dole. Použijte většího Otce Vánoc nebo několik, jako na obrázku.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Blog do Ronco.

9. blikající světlo kolem svodidel

Pokud máte rádi skromnější výzdobu, bez přílišného množství cetek a barev, stačí vám k rozjasnění prosincových nocí jednoduché osvětlení kolem zábradlí balkonu.

Foto: Reprodukce. Zdroj: GetNinjas.

10. foto pinterest

A co takhle udělat z vánoční výzdoby na balkoně ještě rodinnější záležitost? Blikající světýlka mohou zdobit jednu stěnu nebo přecházet z jedné stěny na druhou v podobě prádelní šňůry s fotografiemi přátel a členů rodiny.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Diário de Bordo Mania.

11. větve nebo pásy umělé borovice na svodidlech

Použití borovice je o Vánocích klasikou, takže její použití jako bannerů po celém zábradlí je stále oblíbenějším způsobem výzdoby.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Construção em vidros.

12. sněhulák na malém balkoně

Robustní sněhuláci mohou na malém balkoně zabírat hodně místa, takže pokud se jimi chystáte zdobit, kupte nebo vyrobte vyšší, vzpřímený model a umístěte ho do rohu, jako v tomto krásném příkladu.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Kathe With An E.

13. sněhové vločky na stropě

Strop balkonu můžete také ozdobit závěsnými vánočními motivy. Příkladem jsou mobily ve tvaru vánočních prvků, jako jsou tyto sněhové vločky. Můžete je vyrobit z papíru nebo koupit hotové.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Elo7.

14. dekorativní předměty, které si můžete vyrobit sami

Napadlo vás někdy vyrobit si vlastní vánoční ozdoby na balkon? Na obrázku dva krásné a snadné návrhy: Otec Vánoc a "Veselé Vánoce" z plsti a malé koule vyrobené z balónků, lepidla, barvy a provázku!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Construção em Vidros.

15. vánoční hvězda

Místo girlandy je dalším dobrým nápadem vycentrovat hvězdu v nejlepším vánočním stylu. Může být vyrobena ze dřeva, plastu, blikajících světel nebo dokonce s měřící páskou, jako na obrázku! Kreativní pro venkovní dekorace že?

Foto: Reprodukce. Zdroj: Casa e Festa.

16. ponožky nebo boty visící dolů

Buď uvnitř, zavěšené na stěnách, nebo venku na balkoně, ozdobte svůj balkon těmito klasickými vánočními prvky, které simulují punčochy nebo boty Ježíška. K dispozici jsou modely s potisky, které vyhovují všem vkusům a dekoracím!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Chicuu.

17. barevné záblesky jsou vrcholem večera

Pokud chcete, aby váš balkon za soumraku vynikl, vyzkoušejte pestrou kombinaci blikajících světel s barevnými světly od stěn až po zábradlí.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Decoração e Arte.

18. blikající světla tvořící vánoční stromek

Další nápad, jak vertikalizovat výzdobu a ušetřit místo na balkoně! Tento vánoční stromek vyrobený pouze pomocí blikajících světýlek a hřebíků na stěně můžete vyrobit na volné stěně balkonu.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Blog SJ.

19. modré blesky pro okouzlující večer

Další nápad pro ty, kteří chtějí něco jednoduchého, ale s výraznou vánoční přítomností. Barevná závěsná světla před balkonem stačí k tomu, aby rozzářila vaše večery.

20. led šňůry s vánoční tématikou na zábradlí

Vánoce nerozsvítí jen blikající světýlka, ale také LED ozdoby, které se snadno připevní na zábradlí balkonu. Krásné, že?

Foto: Reprodukce. Zdroj: Home of Pot.

21. aranžmá s bílými koulemi, sáněmi a dárkovými krabičkami

A co dekorace, které zabírají celou stěnu balkonu? V tomto případě byly vytvořeny krásné velké aranžmá kombinující různé vánoční prvky v harmonii barev.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Brassline.

22 Vánoční stromeček a anděl k tématu

Malé balkony mohou mít také výhradní využití pro dekorativní prvky, bez stolů a židlí. V tomto případě zdobí prostředí krásný strom a anděl, který dobře odkazuje na křesťanskou kulturu.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Max Pixel.

23. další výstup na Ježíška

Co takhle větší a buclatější Ježíšek, který by vylezl na váš balkon? Přes den ho můžete použít jako dekoraci a v noci si balkon okouzlit blikajícími světýlky.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Jimbao.

24. nádherné dekorace se zlatými koulemi a zlatým kovovým andělem

Pro verandu plnou noblesy a religiozity se obyvatelé tohoto domu rozhodli zkombinovat anděla, zlaté koule a další rafinovanější prvky.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Fernando Garcia Dory.

25. bílá koule bliká v dekoraci

Diskrétní vánoční dekorace, kterou lze použít i v jiných ročních obdobích, protože se jedná o dekorativnější a méně extravagantní použití blesků.

Foto: Reprodukce.

26. závěsné blikače pouze na skle zábradlí

Toto zábradlí bylo jednoduše ozdobeno světly. Na obrázku není malý balkon, ale je to něco, co se dá snadno přizpůsobit tomu vašemu.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Jeito de Casa.

27 vánočních světel ve tvaru měsíců a hvězd

Kromě běžných blikajících světýlek najdete v obchodech s dekoracemi také modely v různých formátech, jako jsou krásné závěsné hvězdy a měsíce. S Vánocemi a kouzelnými hvězdnými nocemi to souvisí.

Foto: Reprodukce. Zdroj: DH Gate.

28. malá gurmánská veranda s vánočními prvky

Tato krásná veranda, která slouží jako koutek pro přípravu štědrovečerní večeře, dostala jednoduché, levné a snadné dekorativní prvky, od santovské čepice na vodním filtru až po punčochu zavěšenou na kapradí nad skříní.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Zap Imóveis Magazine.

Několik blikajících světel na bezpečnostní síti

Pokud máte na balkoně ochrannou síť, není problém ji ozdobit blikajícími světly, právě naopak, protože vytváří velmi cool efekt.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Flickr.

30. velká krásná závěsná smyčka

A co takhle krásné závěsné mašle z balkonu, které zdobí i vstupní část domu? Perfektní nápad pro dvoupatrové domy!

Foto: Reprodukce.

31. útulná veranda pro Vánoce při svíčkách

Proměňte svůj malý balkon v romantický a útulný koutek v době Vánoc. Na tomto čtvercovém balkoně se večeře při svíčkách pro 4 přátele skvěle vydařila!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Construção em vidros.

Sněhuláci a nápis "Veselé Vánoce" nad vchodovými dveřmi

Na balkoně v horním patře domu se objevily usměvavé sněhuláky, spousta světýlek a dalších zajímavostí.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Murchante.

33 Jednoduché uspořádání kolem celého zábradlí

Znovu opakujeme, že k výzdobě balkonu nepotřebujete mnoho. Jednoduché souvislé uspořádání po celé délce zábradlí je již velmi zvláštní!

Foto: Reprodukce. Zdroj: SAPO Lifestyle.

34. vánoční výzdoba na malém balkoně se skutečným stromkem

Využijte květináče, rostliny a malé stromky, které už na balkoně máte, a ozdobte je vánočními motivy, od koulí až po dobře umístěná blikající světýlka.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Patrícia Junqueira.

35. žluté záblesky se zlatými kuličkami zušlechťují prostor

Kombinace blikaček s hřejivými světýlky a zlatými vánočními koulemi je úchvatná! Perfektní nápad, jak ozdobit stěny nebo vstup na balkon jako přívěsek.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Shopee.

36. malý balkon s blikajícími světýlky v různých vánočních tvarech

Kreativní způsob, jak využít blikačky při vytváření tvarů s nimi, od napsaného jména "Veselé Vánoce" až po hvězdy, stromy, příští rok, mimo jiné. Buďte kreativní!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Stop-Deco.

37. vkusně zařízené balkony v ložnicích

Krásnou kombinací pro tyto mini balkony na oknech ložnic je zábradlí celé ozdobené vánočními motivy a horní část okna s aranžmá nebo girlandou. Docela harmonické, že?

Viz_také: Narozeniny s tématem pikniku: 40 nápadů na výzdobu Foto: Reprodukce. Zdroj: Digs Digs.

Vánoční motivy kolem vchodu na malý balkón

Kromě stěn a zábradlí můžete vchod na balkon ozdobit také vánočními ozdobami. Nezapomeňte na hlavní prvek uprostřed, například hvězdu nebo pěknou mašli!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Blog Lavinci.

39 vánočních věnců na balkoně a také na vstupních dveřích

Další dokonalá dekorace pro dvoupodlažní domy, u nichž je výzdoba balkonu v naprostém souladu s hlavní výzdobou vchodových dveří. K nejzajímavějším prvkům patří tyto krásné velké červené mašle!

Foto: Reprodukce. Zdroj: Katie's Bliss.

40. krásné zvony zdobící balkon

Jednoduché aranžmá z umělých borovicových větví a ozdobných zvonků rozzáří váš balkon.

Foto: Reprodukce. Zdroj: Casa Y Diseño.

41. minimalistická vánoční kompozice

Vneste do výzdoby balkonu minimalismus. Za tímto účelem ozdobte prostor malou borovicí bez ozdob, šiškami a bílým nábytkem.

Foto: Reprodukce

42 Ozdobná písmena

Zkrášlete a tematizujte prostor ozdobnými písmeny a borovicovými větvičkami. Je to skvělý nápad, jak nahradit tradiční blikající světla.

Foto: Reprodukce

43. miniaturní stromy

Pokud nemáte dostatek místa pro velkou borovici, je to jednoduché: vyberte si miniaturní stromky. K osvětlení místnosti použijte malá světla a lustr. Tato okouzlující a elegantní dekorace se hodí k uzavřeným balkonům.

Viz_také: Jak vyrobit domácí klimatizaci? Foto: Reprodukce

44 Závěsná světla

Pokud nemáte vodorovný prostor, nechte viset malá světýlka, která osvětlí balkon. Každý se u vás bude cítit vítaný.

Foto: Reprodukce

45. pouze zelená

Obklopte zábradlí balkonu větvemi borovice a nezapomeňte přidat několik malých světel, abyste v noci překvapili sousedy svým balkonem.

Foto: Reprodukce

46. zelená a modrá

Vánoční výzdoba nemusí být nutně zelená a červená. Můžete vytvořit různé kombinace, jako je tomu v případě tohoto balkonu zdobeného zelenou a modrou barvou.

47. útulný a tematický balkon

Lehátko, kostkovaná deka, girlanda a malé vánoční stromky: všechny tyto předměty vytvářejí útulnou a příjemnou atmosféru.

48. cukrová třtina

Osvětlené cukrové tyčinky zdobí balkonové zábradlí na oslavu Vánoc. Jak si tento nápad nezamilovat?

Teď už jen stačí být kreativní a vyzdobit svůj balkon v tom nejlepším vánočním stylu!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.