Umělé rostliny do obývacích pokojů: typy, způsob použití a 30 inspirací

Umělé rostliny do obývacích pokojů: typy, způsob použití a 30 inspirací
Michael Rivera

Obsah

Použití umělých rostlin do obývacího pokoje je skutečným a aktuálním trendem. Stačí se podívat na Pinterest nebo Instagram, abyste spatřili úžasné exempláře zdobící hlavní obytnou část domu.

Umělé rostliny už nějakou dobu přestaly být pouhými "věcmi z babiččina domu". Nyní nás překvapují svou krásou a podobností se skutečnými rostlinami.

Na stránkách Casa e Festa jsme již uvedli několik rostlin do obývacího pokoje. Mnoho lidí však nemá čas na každodenní péči nebo žije v bytě bez světla. V takovém případě se velmi vyplatí použít umělé rostliny k dekoraci prostředí.

V tomto článku vám ukážeme, jak vybrat správnou umělou rostlinu do obývacího pokoje, a také neuvěřitelné nápady, kterými se můžete inspirovat.

Jaké jsou typy umělých pokojových rostlin?

Přestože umělé rostliny nejsou schopny čistit vzduch, svým vzhledem podporují pocit pohody. Obecně se obyvatelé cítí lehčí, klidnější a vítanější, když vidí "zelený" prvek, který napodobuje něco, co v přírodě skutečně existuje.

Nemluvíme o plastových květinách, které jsou považovány za "kýčovité". Umělé rostliny prošly modernizací a jsou vyráběny z jiných druhů materiálů. Podívejte se na hlavní možnosti:

Silikonové rostliny

Silikonové rostliny mají krásný povrch a ve srovnání s jinými modely působí přirozeněji.

Papírové rostliny

Další jemnou možností, která si také zaslouží místo ve vaší domácnosti, jsou ručně malované papírové květiny. Tato práce je velmi ruční a zachovává snahu o reprodukci každého detailu přírodních rostlin.

Tyto květiny se obvykle vyrábějí z italského krepového papíru, známého také jako floristický krep. Příkladem práce, se kterou se můžete seznámit, je značka Flores da Annita.

Tkaninové rostliny

Látkové květináče jsou vyrobeny z hedvábí, sametu nebo polyesteru. Jsou ručně vyráběné a strukturované drátem, díky čemuž je každá kompozice v interiéru půvabnější.

Umělé rostliny pro modely obývacích pokojů

Umělá rostlina pro obývací pokoj s vázou

Květináče zvyšují realističnost umělé rostliny, proto je musíte použít při výzdobě. Chcete-li například vystavit rostlinu velkých rozměrů, zvolte velký, krásný květináč, který ladí se stylem místnosti.

Podlahová váza s umělou rostlinou může být umístěna vedle pohovky, věšáku nebo v jakémkoli jiném prázdném rohu místnosti.

Kromě podlahové vázy můžete skleněné vázy použít také k vystavení umělých rostlin a zanechat tak dekor s moderním efektem. Kousky sázejí nejen na průhledné sklo, ale i na jiné barvy. Aranžmá použijte k dekoraci nábytku v obývacím pokoji, například rohového stolu, konferenčního stolku nebo i příborníku.

Menší rostliny mohou být rozmístěny v různých květináčích různých velikostí, barev a materiálů.

Umělá rostlina pro závěsný pokoj

Umělé závěsné rostliny se používají k vytvoření závěsné dekorace obývacího pokoje. Mohou být umístěny na polici nebo dokonce na televizním panelu.

V dnešní době najdete v obchodech umělé rostliny inspirované různými oblíbenými druhy přívěsků, jako jsou boa, peperomie, břečťan a sukulentní rostlina lady's finger.

Umělá rostlina pro obývací pokoj na stěnu

Je váš obývací pokoj malý, ale přesto chcete do prostoru vnést dotek přírody? Pak si vytvořte vertikální zahradu s umělou zelení. Tento typ projektu vám umožní použít různé umělé rostliny, například kapradinu.

Zelená stěna není jedinou možností pro místnost. Můžete zvolit menší prvek, jako je tomu v případě rámu s umělými rostlinami.

Jak používat umělé rostliny v obývacím pokoji?

Pro správný výběr rostlin nyní zvažte následující aspekty:

1 - Zkontrolujte poměr

Pro výběr je rozhodující velikost obývacího pokoje, takže umělá rostlina pro velkou místnost je obvykle větší a reprodukuje některé velké druhy, jako je fíkus, kroton, zahradní banán a Adamovo žebro.

Na druhou stranu by umělá rostlina do malého obývacího pokoje měla být kompaktní, aby se lépe přizpůsobila omezenému prostoru. V tomto případě jsou vítány závěsné rostliny, stejně jako umělé sukulenty umístěné v jemných květináčích.

2 - Před nákupem zhodnoťte povrchovou úpravu

Při nákupu umělé rostliny se podívejte na kvalitu povrchové úpravy a zjistěte, zda je opravdu jemná. Vyhněte se exemplářům s drsným povrchem a bez snahy o přirozenost.

Viz_také: Jak vytvořit aranžmá ze sušených květin?

3 - Použijte vázy nebo květináče

Jde o to, aby umělé rostliny vypadaly přirozeně, proto používejte květináče nebo vázy. Chcete-li vytvořit realistické a jemné aranžmá, dbejte také na použití zelené květinové pěny a mechu.

Viz_také: Krásné barvy domu: tipy pro výběr a 59 inspirací

4 - Smíchejte umělé s přírodním

Umělé rostliny jsou tak dokonalé, že klamou oko. Pokud však chcete tento pocit ještě více umocnit, smíchejte umělé exempláře rostlin s přírodními prvky. Můžete například sestavit aranžmá s pravou borovicovou kůrou.

5 - Rozpoznat styl

Výběr nejlepší umělé rostliny do obývacího pokoje závisí také na stylu výzdoby místnosti. Například v místnosti s rustikálním návrhem se vyplatí zařadit podlahovou vázu s umělým kaktusem mandacaru. Naopak sofistikovanější prostředí si žádá vázu s orchidejemi. Nakonec sestavte vyváženou kompozici.

Nápady na výzdobu obývacího pokoje umělými rostlinami

1 - Velká umělá rostlina jako dekorace obývacího pokoje

2 - Umělá bujná palma

3 - Velká a okouzlující zeleň umístěná vedle pohovky

4 - Malé cementové vázy s umělými rostlinami

5 - Malé rostliny dodávají neutrálnímu prostředí nádech zeleně

6 - Rostliny různých velikostí sdílejí stejný prostor

7 - Moderní dekorace se hodí k umělým rostlinám

8 - Kouzlo umělého Adamova žebra

9- Umělá střední rostlina na rohovém stole

10 - Obývací stěna je vyzdobena umělými rostlinami

11 - Podlahu v obývacím pokoji zdobí exempláře meče svatého Jiří.

12 - Umělá orchidej na konferenčním stolku

13 - Zvýrazněte zelenou barvu pomocí bílé keramické vázy.

14 - Umělý bambus dodává interiéru zenovější atmosféru.

15 - Umělý stromek zútulňuje prostředí

16 - Na příborníku vyniká umělá kapradina

17 - Jemná dekorativní váza s umělými rostlinami

18 - Váza s umělou rostlinou zavěšenou nad policí

19 - Dřevěný lamelový panel a umělá palma: dokonalá kombinace

20 - Umělý bambusový mech v obývacím pokoji

21 - Ručně vyrobený košík s umělými listy

22 - Zelená stěna dělá prostor útulnějším a vnímavějším

23 - Umělé rostliny půvabně zdobí stojan

24 - Skleněné vázy jsou v kurzu

25 - Umělý bambus v obývacím pokoji

26 - Kompaktní zeleň na postranním stolku

27 - Tato dekorace má rustikální a přírodní návrh

28 - Zvolená váza musí ladit s ostatními dekoracemi.

29 -Capim dos pampas je vhodný do boho pokoje

30 - Vertikální zahrada za pohovkou

Jak čistit umělé rostliny?

Umělé rostliny neumírají, ale usazuje se na nich prach. Podívejte se na video a zjistěte, jak je správně čistit:

A co dehydratované rostliny?

Aranžmá ze sušených květin harmonicky a moderně ozdobí obývací pokoj. Jsou vyrobena z přírodních rostlin, které procházejí procesem dehydratace.

Tato technika spočívá v ponechání řezaných květin v prostředí s nízkou vlhkostí, čerstvostí a malým množstvím světla, kde probíhá proces sušení.

Zařazením umělých rostlin do výzdoby získáte zpět spojení s přírodou a obnovíte svou energii. Zvažte tedy předložené inspirace a vytvořte úžasný projekt.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.