Rohová pohovka: krásné modely a tipy, jak si vybrat

Rohová pohovka: krásné modely a tipy, jak si vybrat
Michael Rivera

Obsah

Rohová sedací souprava je kus nábytku, který využívá prostor v obývacím pokoji a zútulňuje společenskou zónu. Tento kus se dobře uplatní ve velkém i malém prostředí.

Přestože se jedná o univerzální a snadno kombinovatelný kus, rohovou sedací soupravu je třeba vybírat opatrně. Kdo zvolí špatný kus, může v místnosti vytvořit znečištěný, a dokonce i neuspořádaný vzhled.

V tomto článku se dozvíte, jak vybrat ideální rohovou sedací soupravu. Kromě toho budete mít také možnost poznat hlavní modely na trhu.

Co je rohová pohovka?

Rohová pohovka, známá také jako pohovka ve tvaru písmene L, je všestranný kus nábytku, který lze použít jak ke sledování filmu, tak k pohoštění přátel v obývacím pokoji.

Jak vybrat rohovou pohovku?

Před nákupem rohové pohovky byste měli zvážit několik zásadních faktorů. Viz:

Měření životního prostředí

Nejprve si změřte obývací pokoj a analyzujte jeho uspořádání. Změřte všechny stěny v místnosti, nejen tu, na které bude umístěna pohovka.

Poté zvažte další prvky, které budou sloužit ke komponování prostoru, jako je televizní stojan, knihovna, rohový stolek a konferenční stolek. Nezapomeňte, že veškerý nábytek dohromady nesmí narušovat cirkulační prostor v místnosti.

Tento tip je ještě důležitější, pokud je záměrem umístit pohovku v blízkosti okna.

Viz_také: Tisknutelný design krabice: 11 šablon připravených k použití

Počet míst

Jakmile jsou známy rozměry prostoru, je čas zamyslet se nad počtem míst k sezení. Malý obývací pokoj vyžaduje model pohovky se třemi nebo čtyřmi místy k sezení, zatímco velký obývací pokoj vyžaduje čalouněné pohovky s pěti a více místy k sezení.

Typ struktury

Pohovka ve tvaru L může být rozkládací (při ležení se sklopí dozadu), rozkládací (sedák se zvětší) nebo s lehátkem (dodává se s modulem pro nohy).

Pro sledování televize se zkrátka nejlépe hodí rozkládací a polohovací modely. Tyto kusy nábytku jsou tak pohodlné, že často přebírají i funkci rozkládacích pohovek.

Na druhou stranu, pokud hledáte krásný čalouněný nábytek, který je ideální pro pohoštění hostů, je dobrou volbou nábytek s lehátkem.

Barva

Obecně platí, že nejprodávanější rohové sedací soupravy mají neutrální barvy, protože se snáze kombinují s ostatními dekoracemi. Odstíny jako černá, hnědá, béžová a šedá jsou žádané, protože se tak snadno neomrzí.

Po výběru čalouněného nábytku v neutrální barvě přidejte barevné body k dalším dekoračním předmětům v místnosti, například polštářům.

Typ materiálu

Dalším bodem, který je třeba před nákupem zvážit, je materiál. například kůže a koženka jsou určeny k vytvoření klasičtější a střízlivější dekorace. na druhou stranu lněné a bavlněné kousky dokáží dodat prostředí odlehčený efekt.

Existují také pohovky potažené sametem a semišem. Tyto materiály dodají každému obývacímu pokoji eleganci a sofistikovanost.

Kam umístit rohovou pohovku?

Pokud je hlavním účelem prostoru sledování televize, doporučujeme umístit pohovku směrem k televiznímu panelu.

Na druhou stranu, pokud má nábytek samostatné moduly, můžete měnit konfiguraci podle vlastního uvážení, takže můžete pohovku nechat umístěnou uprostřed místnosti nebo ji opřít o stěnu.

Dalším zajímavým tipem, který se týká především velkých místností, je využití pohovky ve tvaru písmene L k vymezení společenského prostoru.

Typy rohových pohovek

6místná rohová pohovka

Pokud hledáte velkou rohovou sedací soupravu, pak zvažte šestimístný model. Tento kus pohodlně pojme celou rodinu a maximálně využije prostor obývacího pokoje.

Rozkládací rohová pohovka

Tento model sedací soupravy má rozkládací konstrukci, díky níž se sedák zvětšuje a zvětšuje, aby se pohodlněji přizpůsobil tělu. Jinými slovy, jedná se o rohovou sedací soupravu, která se otevírá.

Rohová pohovka s pufem

Tento model se od ostatních liší tím, že je dodáván s pufem. Na tento kus, potažený stejným materiálem jako pohovka, si můžete položit nohy nebo třeba dálkové ovládání televizoru.

5místná rohová pohovka

Do této rohové sedací soupravy se pohodlně usadí 5 osob. Čalounění může být potaženo mimo jiné semišem, sametem, kůží nebo korinem.

4místná rohová pohovka

Pro malé obývací pokoje je nejlepší volbou rohová sedací souprava se 4 sedadly. Má kompaktní formát, který se přizpůsobí prostředí s omezeným prostorem.

3místná rohová pohovka

Dalším modelem, který se hodí do malých prostor, je třímístný model. V každém případě si před nákupem nábytku ověřte, zda rozměry kusu odpovídají uspořádání vašeho obývacího pokoje.

Modulární rohová pohovka

Jak už název napovídá, modulární pohovka se skládá z modulů, takže ji lze sestavit podle velikosti a vlastností místnosti.

Protože tento kus umožňuje několik kombinací, je jeho cena vyšší než u jednoduché rohové sedací soupravy.

9místná rohová pohovka

Mezi největšími pohovkami ve tvaru písmene L, které jsou na trhu k dostání, stojí za to vyzdvihnout kus, který pojme 10 osob. Tento model se bezpochyby dobře uplatní ve velkých obývacích pokojích.

Jak použít rohovou pohovku v dekoraci?

Nejlepší volbou do obývacího pokoje je rohová sedačka v neutrální barvě, abyste neriskovali, že se vám omrzí a budete ji chtít vyměnit.

Existují doplňky, které nábytek ještě více zkrášlí, jako jsou barevné polštáře a dokonce i rohová sedací souprava s přehozem. Druhá varianta je vhodná zejména pro chladné dny.

Na druhou stranu, pokud je vaším cílem zajistit maximální ochranu čalouněné pohovky, vyplatí se pořídit si potah na rohovou pohovku. V obchodech jsou k dostání modely v různých barvách a s různými potisky.

Pokoje zařízené rohovými pohovkami

Pokud hledáte fotografie rohové pohovky, podívejte se na náš výběr prostředí zařízených nábytkem a nechte se inspirovat:

1 - Tmavě šedý model s pevnou sedačkou

2 - Útulné čalounění ve světle šedé barvě, které se hodí k jakémukoli návrhu dekorace.

3 - Žlutá rohová pohovka je hlavním hrdinou dekorace

4 - Hnědá a kožená rohová pohovka

5 - Obývací pokoj zařízený v neutrálních tónech dostal šedou rohovou pohovku.

6 - Polštáře s potiskem dělají pohovku veselejší

7 - Pokoj zařízený v boho stylu

8 - Bílá rohová pohovka, zdobená polštáři a dekou

9 - Barevné polštáře oživí neutrální pohovku

10 - Moderní čalouněný koberec umístěný proti krbu

11 - Velký obývací pokoj s tmavě šedou pohovkou

12 - Ideální pohovka do malého obývacího pokoje

13 - Co třeba béžová a kožená rohová pohovka?

14 - Velká rohová pohovka zútulnila prostor

15 - Růžový model je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí uniknout zřejmému.

16 - Ozdobte čalouněný nábytek polštáři různých velikostí a tvarů.

17 - Obývací pokoj zařízený neutrálními prvky

18 - Krásná kompozice s konferenčním stolkem a rohovým stolem

19 - Perfektní čalouněný polštář pro ty, kteří hledají čistou a měkkou dekoraci.

20 - rohová pohovka ve tvaru písmene L umístěná u okna

21 - Pohodlný zelený čalouněný koberec je kombinován s kobercem s potiskem

22 - Super pohodlná TV místnost

23 - Půvabný model s dřevěnými nožičkami

24 - Nábytek potažený světle šedou látkou

25 - Rohová pohovka s několika sedadly, ideální pro velkou rodinu

26 - Na stěnu za pohovkou lze umístit poličku s obrázky.

27 - Velmi uvolněná a okouzlující společenská zóna

28 - Malá pohovka zdobená ručně vyráběnými polštáři

29 - Černá rohová sedačka s šapitó uniká ze zřejmosti

30 - Malý, ale stále pohodlný model lnu

32 - Dekorace v zemitých tónech

33 - Hlavní postavou televizní místnosti je velká pohovka ve tvaru písmene L.

34 - Lehátko slouží jako podpěra pro nohy.

35 - Modrá sametová rohová pohovka dodá obývacímu pokoji na eleganci

36 - Některé modely kradou pozornost, například červená rohová pohovka.

37 - Obývací pokoj s moderní rohovou pohovkou

38 - Čalouněný nábytek umístěný uprostřed nebo v rohu místnosti vymezuje prostor.

39 - Velká hnědá rohová pohovka s barevnými polštáři

40 - Krásné modré čalounění

41 - Černý a elegantní kus nábytku pro ty, kteří hledají střízlivou dekoraci

42 - Elegantní design s velmi odlišným návrhem

43 - Sofistikovaný obývací pokoj se světlou koženou rohovou sedačkou

44 - Životní prostředí může mít více rustikální návrh

Nakonec mějte na paměti, že nejlepší rohová sedací souprava je ta, která se přizpůsobí vašim potřebám. Proto před výběrem čalouněného nábytku zvažte rozměry místnosti a styl převládajícího dekoru. Příjemnou návštěvu a seznamte se s dalšími typy sedacích souprav.

Viz_také: 10 červených spotřebičů, které dodají kuchyni retro nádechMichael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.