Převislé sukulenty: hlavní druhy a péče

Převislé sukulenty: hlavní druhy a péče
Michael Rivera

Pokud hledáte krásné rostliny, o které se snadno pečuje, zamilujete si závěsné sukulenty. Kromě toho, že zabírají málo místa, také doplňují a dodávají styl vašemu interiéru. Péče o ně není žádnou záhadou, ale vždy je důležité znát správný způsob údržby těchto druhů.

Přestože jsou podobné běžným sukulentům, přívěsky se výrazně liší olistěním, vzhledem, strukturou a barvou. Díky tomu je každý druh jedinečný. Seznamte se proto s hlavními druhy a péčí o každý z nich.

Co jsou závěsné sukulenty

Než si povíme o hlavních druzích, je důležité vědět, co je to závěsný sukulent. Pro pochopení je dobré si uvědomit, že většina rostlin roste směrem ke slunci, tedy vzhůru. Závěsné sukulenty dělají pravý opak, místo aby šly vzhůru, klesají.

K tomu dochází proto, že jsou velmi těžké, takže stonek rostlinu neudrží a nakonec klesá dolů, což napodobuje zelený vodopád.

Tento efekt, kdy visí z vázy, je neuvěřitelný pro výzdobu malých bytů, protože nejsou prostorné. Samozřejmě se skvěle hodí i pro domy a zahrady všech velikostí.

Mezi výhody těchto druhů patří snadné pěstování a úspornost, protože ke krásnému vzhledu potřebují méně substrátu. Kromě toho mají některé z nich krásné květy, které se vyskytují v mnoha barvách.

Hlavní typy závěsných sukulentů

Pokud máte rádi sukulenty a chcete se s přívěsky střídat, potěší vás tento výběr s nejrůznějšími druhy. Prohlédněte si ty, které vás zaujaly, a vyberte si ty, které se hodí do vašeho zeleného koutku.

Šťavnatý prstoklad (Sedum Morganianum)

Tento sukulent z prstu má zajímavé, jasné, dlouhé a četné listy a zářivě červené květy. Abyste o něj dobře pečovali, je nutné věnovat pozornost zálivce a před další zálivkou nechat substrát zcela vyschnout.

Pro ty, kdo hledají rostliny, které mají rády slunce, je ideální volbou prstnatec. Při bližším pohledu velmi připomíná kapradiny, ale má zvláštní strukturu sukulentů.

Perlový náhrdelník (Senecio rowleyanus)

Už podle názvu si můžete představit krásu tohoto druhu sukulentu. Svým tvarem připomíná šňůru perel s odlišenými a krásnými listy. Při správné péči může dosáhnout délky až 1 metr.

Její velmi jemné bílé květy kvetou v zimě a snadno se množí, jakmile se dostane do kontaktu s půdou, zakoření. Udržujte ji v květináči ve stínu a pravidelně zalévejte. Substrát musí být bohatý na organické látky a odvodnitelný.

Oslí ocas (Sedum morganianum)

Je velmi podobný "dedo-de-moça" a může způsobit mnoho záměn, ale "rabo de burro" má převislé větve, které mohou dosahovat délky až 60 cm. Jeho květy jsou červené a růžové, rostou v létě.

Jako většina sukulentů potřebuje mírnou zálivku, proto se před zaléváním ujistěte, že je půda suchá. Mějte drenážní půdu s dostatkem organické hmoty. Dává přednost pouze rannímu slunci a nemá ráda průvan.

Rubínový náhrdelník (Othonna capensis)

Sukulent rubínový límec pochází z Jižní Afriky a je pojmenován podle své purpurové barvy, která se na slunci mění na zářivě fialový odstín. Jeho větve mohou dosahovat délky až 35 cm a rychle rostou.

Její květy jsou žluté a vyrůstají ze špičky stonku a kontrastují s větvemi. Aby byla ještě krásnější pro dekoraci, ponechte květináč na policích v obývacím pokoji a u slunného okna. Snese plné slunce, ale musí být chráněna zástěnou. Potřebuje také drenážní, písčitou půdu.

Opičí ocas (Cleistocactus colademononis)

Pro ty, kteří hledají kvetoucí sukulenty, je ideální ozdobou vašeho domova opičí ocas. Tento druh má dlouhý, chlupatý stonek, který rostlinu zcela zakrývá. Může dosáhnout až 2,5 metru.

Viz_také: Pálená cementová podlaha: jak na to, cena a 50 inspirací

Péče je jednoduchá, vyžaduje pravidelnou zálivku, kontakt se sluncem a přípravu úrodné půdy. Dodržením těchto pokynů můžete mít originální rostlinu, která bude zdobit každé místo, kde vykvete.

Zamotaná srdce (Ceropegia woodii)

Tento závěsný sukulent je jedním z nejpůvabnějších na tomto seznamu. Je to proto, že jeho listy o průměru 2 cm mají tvar srdce. Je to velmi romantický a podmanivý design. Skvěle se hodí jako rostlina do malých bytů, pokud ho necháte na slunném místě.

Stonky této rostliny mohou dosahovat výšky 2 až 4 m. Má ráda plné slunce a svou matně zelenou barvu si zachovává pouze při kontaktu se světlem. Srdcovky tangly však nemají rády dlouhá období sucha, proto je pravidelně zalévejte.

Kamenná růže (Orostachys boehmeri)

Původem z Japonska je to poutavý sukulent. Jeho listy jsou zakulacené a spojené do tvaru růžice. Při dobré péči může být jednou z nejkrásnějších rostlin v zahradě.

Viz_také: Pogumované podlahy: podívejte se na výhody a zdobená prostředí

Půda by proto měla být dobře odvodněná a zalévaná, nejlépe ráno, ale nikdy ne přemokřená, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Pokud má dostatek přirozeného světla, lze ji pěstovat i v polostínu.

S tolika krásnými závěsnými sukulenty je teď těžký úkol vybrat si, který si pořídit domů. Pokud se vám líbí všechny, pak si nyní pořiďte sbírku a využijte trendu městské džungle, která vám přiblíží přírodu.

Pokud se vám tento obsah líbil, podělte se o něj se svými přáteli, kteří se také věnují zahradničení.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.