Podlahy s imitací dřeva: objevte hlavní modely

Podlahy s imitací dřeva: objevte hlavní modely
Michael Rivera

Podlahy v imitaci dřeva mohou přinést výhody po všech stránkách... Ať už jste někdo, kdo se zajímá o životní prostředí, nebo dokonce někdo, kdo chce jen ušetřit peníze, tato možnost vám hodně pomůže!

Díky veškerému kouzlu a vizuálnímu komfortu, který mají pouze dřevěné podlahy a dekorace, se postupem času staly velkými miláčky veřejnosti, která je příznivcem rustikálního vzhledu.

Ale pozor: pokud uvažujete o investici do podlahy imitující dřevo, je velmi důležité si uvědomit, že z estetického hlediska se tato možnost nehodí do všech prostředí.

Podlahy imitující dřevo: co to je?

Jak už název napovídá, imitace dřevěné podlahy není nic jiného než udržitelnější a úspornější způsob, jak dodat veškerý půvab dřeva, aniž byste ho museli používat k dekoraci.

Ještě před několika lety existovalo mnoho rozdílů mezi podlahami imitujícími dřevo a pravými dřevěnými podlahami. Dnes však repliky nejvyšší kvality hraničí s dokonalostí.

Jediná výhrada: podle odborníků na architekturu se nedoporučuje používat podlahu s imitací dřeva, pokud jsou ostatní části dekorace již vyrobeny z pravého dřeva.

Jinak máte volnou ruku a můžete si ji zašpinit!

Z čeho je vyroben?

Pokud podlaha imituje dřevo, zřejmě to znamená, že není ze dřeva... Ale z čeho tedy je?

Viz_také: Spletité srdce: naučte se pečovat o sazenice a vyrábět je

Porcelánové dlaždice

Porcelánová dlažba je prvním z mnoha materiálů, které lze použít k vytvoření krytiny imitující dřevo. V tomto případě je čištění mnohem jednodušší, protože podlahu můžete bez problémů umýt.

Laminátové podlahy

Laminátová podlaha imitující dřevo je miláčkem zákazníků pro svou velkou odolnost a snadnou pokládku. Kromě toho je tato možnost velmi zajímavá i pro všechny, kteří mají doma domácí zvířata nebo děti, protože tento typ podlahy je odolný proti poškrábání.

Vinylové podlahy

Pokud spotřebitel hledá podlahu, která levně imituje dřevo, není nic lepšího než vinylová podlaha. Tento typ podlahy se skládá z PVC a přináší jeden z nejlepších poměrů cena/výkon v dané kategorii, kromě dodatečného vybavení při pokládce.

Keramické podlahy

Jednou z možností je také keramická podlaha. Ačkoli je méně účinná v dokonalé imitaci dřeva, mnoho rodin tuto možnost schvaluje.

Dřevěný koberec

Nakonec tu máme dřevěný koberec, což je řešení, které na brazilském trhu stále není příliš rozšířené, krytina tvořená tenkým dřevěným plátem, který se pokládá například na MDF nebo překližku.

Teď, když jste se dostali do tohoto bodu čtení, máte pravděpodobně lepší představu o tom, jaký typ podlahy s imitací dřeva si vyberete, že?

Pokud potřebujete něco dalšího, zanechte komentář níže a pojďme si vyměňovat poznámky na toto téma!

Viz_také: Jak uvolnit odtok v koupelně? Odborník prozradil 3 tipyMichael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.