Petunie: co znamená květina a jak o ni pečovat

Petunie: co znamená květina a jak o ni pečovat
Michael Rivera

Petunie je druh z čeledi Solanaceae, tj. je příbuzná rajčatům, rajčatům a rajčatům. pepř Její název pochází z tupi-guarani a lze jej přeložit jako "červená květina".

Pokud chcete mít hezčí domov Mezi její odstíny patří: modrá, fialová, růžová, oranžová, fialová, bílá, lososová a samozřejmě červená. Přečtěte si více o této květině, jejím významu a jak o ni pečovat.

Charakteristika petúnie

Petúnie dosahují výšky 15 až 30 centimetrů a kvetou vždy na jaře a v létě. Pocházejí ze subtropických a tropických oblastí Jižní Ameriky, a proto tuto krásnou květinu snadno najdete i v Brazílii.

Kuriozitou je další příběh o původu názvu. Rostliny tohoto druhu, jako je tabák a samotná petúnie, používali indiáni kmene Guaraní jako kouřidlo. Slovem "petum" nazývali tabák.

Když tento termín uslyšel jeden Francouz, vytvořil pro tuto květinu, která se vyskytuje v mnoha domácnostech, podobné slovo.

Na druhou stranu, aby petúnie zdravě rostla, potřebuje mírné nebo vyšší teploty jako většina země.

Tato květina má roční trvání. To znamená, že během jednoho roku vyroste, vykvete a odumře. Po uplynutí této doby je nejlepší petúnii přesadit pomocí semen nebo řízků.

Druhy petúnií

Najdete zde velkou rozmanitost petúnií, které se liší i velikostí a počtem květů. Jejich velkým kouzlem, díky kterému jsou petúnie v zahradnictví oblíbené, je jejich hojnost barev.

Hybridní petúnie lze rozdělit do 4 hlavních skupin, takže toto rozdělení hodnotí tvorbu a jedinečné vlastnosti květů, takže kategorie jsou:

Grandiflora

Nápadné je, že její květy jsou větší a mohou dosahovat až 10 cm v průměru.

Milliflora

Foto: Národní zahrádkářský svaz

Jsou snadno pěstovatelné a odolné, jejich nejmenší květy mají v průměru až 3 cm.

Multiflora

Foto: Cernyseed.cz

Jsou vhodné do závěsných váz a košů, dosahují průměru až 5 cm.

Hedgiflora

Jsou nižší a mohou pokrýt až jeden metr čtvereční tím, že rozprostřou své květy po povrchu.

Až se o petúniích dozvíte více, podívejte se, co znamená vyhrát nebo vlastnit jednu z nich. plavidla ve vaší domácnosti .

Význam petúnie

Petúnie znamená moudrost a transformaci, takže je to krásná květina, která může na vaší zahradě přitahovat tyto hluboké symboly. zlepšení energie ve vaší domácnosti .

Tímto způsobem může být tato květina také představována jako velký symbol duchovního probuzení, rozvahy v rozhodování a vnitřní síly.

Protože je petúnie spojena s těmito pojmy, přináší také velkou výzvu k odpuštění a obnově vztahů. Tímto způsobem je velkým darem, který navrhuje usmíření, přináší více porozumění a uzdravení minulých zranění.

Tato květina vytváří vzory, které souvisejí s duchovními a mystickými symboly. Z tohoto důvodu se běžně podobá: mečům, křížům, měsíci, slunci, hvězdám, srdcím a mandalám. Nyní se dozvíte více o tom, jak tento fascinující druh zasadit.

Jak pěstovat petúnie?

Pro výsadbu petúnie neexistují žádná tajemství, stačí si koupit semena v zahradnictvích nebo je získat ze samotných květů. Pokud chcete tento proces urychlit, můžete použít sadbu, kterou rovněž najdete ve specializovaných obchodech.

Nejvhodnější doba pro výsadbu petúnie je začátek jara, protože v tomto ročním období je její kvetení intenzivnější. Vyberte tedy dobře propustnou půdu s trochou písku a dobře živnou půdu.

Vyberte místo s dobrým dopadem slunečního světla, přičemž mezi jednotlivými rostlinami musí být vždy alespoň 30 centimetrů.

Pokud máte více stínu, mohou být rozestupy 22 až 25 cm u větších a 10 až 15 cm u menších. Pokud se jedná o rozprostírající se typ, ponechte rozestupy 45 cm.

Menší petúnie se nejlépe hodí k výsadbě do vázy, zatímco ty s většími květy se skvěle hodí do květináčů. domácí zahrada Proto je běžné, že tato rostlina kvete 10 až 15 týdnů po výsadbě.

Podívejte se na další tipy pro výsadbu petúnií a domácí pěstování této květiny:

Jak pečovat o petúnie

Chcete-li mít krásné a zdravě rostoucí petúnie, je nutné dbát na určité postupy po výsadbě,

Osvětlení

Petúnie má ráda plné slunce a hodně světla, takže aby květy rostly, měla by mít dostatek světla. Pokud je však velmi horké počasí, nenechávejte ji na jasném světle, ale v polostínu.

Pozemek

V ideálním případě by měla být dobře hnojená a drenážní. Tipem je smíchat zeminu, písek, organickou hmotu, ovoce, vaječné skořápky a kostní moučku. Díky tomu bude půda pro vaše květiny mnohem úrodnější.

Jedním ze způsobů, jak dosáhnout většího počtu květů petúnií, je posílit substrát opáleným hnojem nebo humusem od žížal.

Zavlažování

Petúnii byste měli zalévat 2 až 3krát týdně, v létě denně. Tato rostlina má ráda vlhký substrát, ale zalévejte pouze půdní část, nikoli květy nebo listy.

Prořezávání

Kdykoli jsou větve příliš velké pro květináč nebo uschlé, je čas na prořezání. Za tímto účelem seřízněte a odstraňte části ve špatném stavu, aby rostlina mohla být zdravější.

Sazenice

Vytvářejí se z větví po řezu. Za tímto účelem musíte před opětovným vysazením odstranit všechny květy a listy. Každou sazenici také ponechte alespoň 5 cm dlouhou.

Pokud budete dodržovat tyto rady pro péči o petúnie, vaše květina jistě poroste mnohem silněji a rychleji. Poté, co jste se o ní dozvěděli tolik informací, zbývá už jen vypěstovat tuto krásku u vás doma.

Zde je několik dalších tipů od zahradníka a krajináře Randalla Fidencio:

Pokud se rádi dozvídáte více o květinách, nenechte si ujít příležitost dozvědět se vše o květinách. chrpa .
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.