Naučte se vyrábět provensálské svatební dekorace

Naučte se vyrábět provensálské svatební dekorace
Michael Rivera

Provensálská svatební výzdoba udává trendy a získává si přízeň nevěsty a ženicha. Mísí se v ní romantika a rustikálnost, aby se vytvořilo klasičtější prostředí se zdůrazněnou ženskostí. Tento mimořádně okouzlující styl může určovat estetiku náboženského obřadu a večírku.

Provensálský styl zachycuje charakteristické rysy 18. století a hledá inspiraci v práci francouzských řemeslníků a v přírodě Provence, pro kterou jsou charakteristické levandulové plantáže. Bukolická atmosféra je charakteristickým znakem tohoto stylu, stejně jako jemné detaily a ručně vyráběné dekorace.

Když mluvíme o provensálské výzdobě, nelze se ubránit myšlence na kombinaci vintage prvků s přírodními prvky. Květinová aranžmá překypují jemností a skvěle se kombinují s bílým nábytkem, klecemi a držáky na dorty. Kouzlo tohoto stylu spočívá v jednoduchosti, takže luxusní prvky, jako jsou krystaly a stříbro, nejsou tak důležité.

Nápady na provensálskou svatební výzdobu

Casa e Festa oddělila několik nápadů na provensálskou svatební výzdobu, podívejte se na ně:

Bílý nábytek

Pořiďte si starý příborník, natřete ho na bílo a použijte ho k vystavení portrétů nevěsty a ženicha. Na stěnu můžete také umístit zrcadlo s propracovaným rámem. Výsledkem bude super okouzlující a podmanivý koutek.

Starožitně vypadající železo

Na obrázku výše máme konstrukci sestavenou ze zdánlivě kovaného železa. Rustikální vzhled materiálu kontrastuje s jemným květinovým aranžmá. Tato ozdoba se skvěle hodí k výzdobě nějakého zvláštního prostoru na večírku.

Ptačí klece

Na hlavním stole svatební hostiny by měly být nějaké starožitné klece, nejlépe v bílé barvě. Každá ozdoba může být ozdobena květinami, aby se stala jemnější a romantičtější. Vyhledejte starožitnictví ve vašem městě, abyste si mohli tento typ kousků koupit.

Pod širým nebem!

Nejlepší způsob, jak vylepšit provensálskou svatbu, je uspořádat ji venku. Tímto způsobem můžete do výzdoby začlenit samotnou přírodu. Můžete také zřídit některé kryté prostory, jako je tomu v případě stanu na obrázku výše.

Viz_také: Festa Junina doma: nápady pro svatojánskou párty na dvorku

Levandule a další levandule

V Provence, francouzském regionu, který slouží jako inspirace pro tento styl, jsou levandulové plantáže, kam až oko dohlédne, a proto se vyplatí tento rostlinný druh maximálně prozkoumat a umístit aranžmá do skleněných nádob nebo dokonce na trakař.

Bílá a lila, dokonalý pár

Při výzdobě provensálské svatby vždy zvažte bílý nábytek a aranžmá v barvě šeříku, jako je tomu v případě levandulových kytic. Vítané jsou i další světlé a jemné barvy, například růžová, modrá, lososová a zelená.

Viz_také: Narozeninový dort pro muže: 118 nápadů na party

Fotografie nevěsty a ženicha

Najděte jednoduchý a romantický způsob vystavení fotografií páru, jak je znázorněno na obrázku výše. Na stůl můžete postavit malou šňůru na prádlo s provazem a fotografie připevnit pomocí kolíčků. Součástí kompozice mohou být i další osobní předměty nebo dokonce ručně vyrobené kousky.

Jemné potisky

Zkuste pokrýt plochu nebo stěnu jemným vzorem. Může to být tradiční vzor Provence, který zdůrazňuje květinové motivy a velmi jemné barvy. Doplňte tento retro vzhled opracovanými rámy natřenými na bílo.

Buchty a levandule

Pokud nevíte, co si pořídit na provensálskou svatbu, doporučujeme vám výše uvedený nápad: pořiďte si mini buchtičky, zabalte je do bílé látky a ozdobte snítkou levandule.

Provensálská limonáda

Pořiďte si průhledný skleněný filtr a vložte do něj limonádu s několika kostkami ledu, poté přidejte snítky levandule a plátky citronu.

Detail s levandulí na sedadlech

Každou lavičku ozdobte levandulovým aranžmá. Nápad je to jednoduchý, ale když se dobře provede, zaručí neuvěřitelný výsledek při výzdobě obřadu.

Stylové podávání levandulové limonády

Levandulovou limonádu nestačí jen připravit, musíte ji také umět servírovat, takže ji nalijte do průhledných sklenic a ozdobte snítkou levandule.

Makronkový a levandulový dort

Pokud váháte, jak vyrobit provensálský svatební dort, podívejte se na návrh na obrázku výše. Tipem je připravit makronky ve světle modrých a lila barvách. Pak je jednoduše naskládejte do pater spolu s malým dortem zdobeným levandulí.

Stůl hostů

Pro výzdobu stolu hostů zvolte bílý bavlněný ubrus a bílé talíře. Každý látkový ubrousek můžete ozdobit větvičkou levandule a kouskem provázku.

Povrchová úprava provensálskou patinou

Provensálská patina je velmi oblíbená forma řemeslného zpracování, která promění kus nábytku nebo jiný dřevěný kus se starou povrchovou úpravou. Výsledek působí rustikálně a zároveň romanticky, jak ukazuje obrázek výše.

Houpačka zdobená květinami

Pokud se svatba koná venku, dřevěná houpačka zdobená květinami a listy slibuje, že bude středem pozornosti. Lze ji využít k pořízení krásných fotografií, koneckonců umocňuje bukolický návrh provensálské výzdoby.

Pokud máte další nápady na provensálskou svatební výzdobu, zanechte nám prosím komentář.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.