Malá a jednoduchá výzdoba kavárny: viz 30 levných nápadů

Malá a jednoduchá výzdoba kavárny: viz 30 levných nápadů
Michael Rivera

Zařizování kavárny není tak jednoduché jako zařizování domácnosti. Jedná se o prostor, kde nezáleží jen na vašem osobním vkusu, i když ten stále určuje hlavní cesty projektů. výzdoba jídelny Ať už je to vintage, americký styl, tradičnější, jednoduchý, ale okouzlující... abychom vám pomohli v této sáze hledání dokonalého dekoru pro váš komerční prostor - tak, aby se vám to vešlo do kapsy - vybrali jsme 30 super cool nápadů, které si vás získají.

Nápady na výzdobu jídelny

Čím začít při zařizování snack baru? Je mnoho prvků, na které je třeba myslet. S krátkým rozpočtem může být prioritou například tradičnější nebo minimalističtější prostředí. Důležité je, bez ohledu na to, kolik peněz na výzdobu snack baru máte. pohodlí zákazníků Proto je třeba dát přednost pohodlným stolům a židlím s dostatečným pohybem pro zákazníky i případný personál.

Kromě těchto hlavních kusů nábytku jsou důležité i drobné detaily, kde můžete buď smlouvat, nebo najít lidi, kteří vyrábějí okouzlující ruční práce, nebo přiložit ruku k dílu a vyrobit si vlastní dekoraci.

 1. Nástěnné desky

Mnoho amerických jídelen se řídí retro vzorem hollywoodských filmů a určitě jste je už viděli: kostkované vinylové podlahy, modré pulty, červené detaily, stoly doplněné čalouněnými lavicemi...

(Foto: Equilter)

Tento typ dekorací nikdy nevyjde z módy, protože je poctou klasickým prostředím minulosti. Inspirováni jimi můžete vsadit například na nástěnné plakety. Najdete je na Elo7 nebo v obchodech se starožitnostmi, jsou všeho druhu: plakety, které vypadají opotřebovaně, hovoří o jídle, staré reklamy na sladkosti, pouliční cedule a mnoho dalšího.

(Foto: Pinterest)

Můžete si také nechat vytisknout vlastní umělecká díla v tiskárně na papír dobré gramáže a zavěsit je jako plakáty. Tento druh zásahu vypadá skvěle jak v retro kavárnách, tak v prostorách s industriálními odkazy, jako jsou cihly na stěnách a spousta oceli. Vše, co přitáhne pozornost zákazníků a přiměje je zamilovat si prostředí!

 1. Chladné osvětlení

To, co dodává malé jídelně přidanou hodnotu, je osvětlení. Dobře naplánované zkrášlí i podávané jídlo. Nepotřebujete super závěsné svítidlo nad každým stolem - stačí si vybrat roh, například na horní část pultu, kam umístíte různá a poutavá svítidla. Železné modely jsou velmi oblíbené a dají se sehnat za nízké ceny, a to jak na internetu,nebo ve specializovaných obchodech s osvětlením.

(Foto: Wowfyy)
 1. Nástěnné samolepky

Samolepky na zeď jsou praktické a levné, ale také eklektické. Mohou to být fráze, kresby a dokonce i imitace jiných krytin, například hydraulických dlaždic. Jejich výhodou je snadná aplikace - můžete je na zeď nalepit sami, pokud ji řádně očistíte a budete velmi opatrní.

(Foto: Aliexpress)

Kromě vnitřních stěn lze samolepky nalepit také na okna a vitríny a upoutat tak pozornost zvenčí.

 1. odhalené zdivo a obklady

Na trhu je k dispozici tolik typů, různých velikostí a cen, že se mohou stát eklektickou a levnou variantou obložení, která zvýrazní kout výzdoby malé restaurace. dlaždice metra vypadají skvěle například na spodní straně pultu.

(Foto: VeniceMTL)
 1. Falešná cihla z polystyrenu

Efekt odhalených cihel můžete napodobit i pomocí polystyrenu! Potřebujete několik věcí: jednu nebo více polystyrenových desek, podle velikosti vašeho prostoru, stylus, superlepidlo nebo pájku, případně nůž nahřátý na ohni (pozor!). Kdo učí, je architektka Gabi Aude z kanálu Decorating with Gabi Aude:

 1. Dřevěné bedny

Věděli jste, že bedny z tržnice můžete získat zdarma nebo za velmi nízkou cenu? Vyčištěné a obroušené se mohou stát dekorativními policemi s rustikálním šarmem pro vaši jídelnu. Skvěle se hodí například do prostředí, kde se prodávají přírodní potraviny!

(Foto: Inspiraspaces)

Jen dávejte pozor na jejich zachovalost. Pokud jsou příliš staré, nemusí udržet váhu mnoha věcí - raději je používejte na drobné rostliny, plakety a věci, které nejsou tak těžké.

(Foto: Architecture Art Designs)
 1. Lahve Coca-Cola

Tato dekorace pro bar s občerstvením vyžaduje trochu více času. Uchovávejte skleněné lahve od Coca-Coly. Díky svému retro kouzlu mohou být umístěny na stolech jako držáky na brčka nebo jako vázy na květiny. Obklopeny dřevěným výklenkem, který funguje jako police, mohou zdobit stěny. Další možností je zavěsit je pomocí svorek, které najdete v každém obchodě.stavební materiály.

(Foto: Wine and Dine Everyday)
 1. Břidlice

Obrazy i stěny s tabulovou barvou mají úspěch v každém společenském prostředí.

(Foto: Futuristická architektura)

Zábavné, umožňují kreslit obrázky, zapisovat jídla dne, propagační akce a inspirativní fráze.

(Foto: Etsy)
 1. Závěsné menu

Současným trendem je vyhradit pro umístění jídelních lístků koutek v blízkosti vchodu. Nenechte se mýlit, neumísťují se na stůl ani na běžnou plochu! Ve skutečnosti se připevňují pomocí speciálních háčků na kovové tyče instalované na stěně.

(Foto: Backshop)
 1. Barevné police

Je možné najít velmi levné police, a to všeho druhu, zejména pokud jsou připevněny ke stěně pomocí francouzských rukou. Investovat můžete také do modelů držených například lanem, pokud má místnost rustikálnější styl. V takovém případě mohou mít povrchovou úpravu z přírodního dřeva, bílého laku nebo jinou neutrálnější úpravu.

(Foto: Interiorzine)

Chcete-li je odlišit od standardních, vyplatí se koupit plechovky s barvou ve spreji, vyhrnout si rukávy a natřít je. Za pultem, kde jsou umístěny zásoby pro váš bar s občerstvením, se barevné police stanou vtipným doplňkem výzdoby.

 1. Nádobí v dekoraci

Nejlepším přítelem kapsy je využít jako dekoraci to, co je již součástí obchodní rutiny. Máte-li například kavárnu, použijte na regálech a stojanech chytře sítka, šálky a konvičky.

(Foto: Decoratio)

Ve snack barech můžete použít také láhve od nápojů, jako jsou výše zmíněné láhve od Coca-Coly, nebo se můžete rozhodnout pro krásnější, netradiční podpěry - například zdobené držáky na ubrousky, které lze umístit na stoly a pulty a které jsou vždy středem pozornosti zákazníků. Poměr nákladů a přínosů se vyplatí!

 1. Neonový nápis

Tento hravý dekorační prvek si podmanil interiéry domácností i obchodů. neonové nápisy se obvykle skládají z jednoho slova nebo krátké věty, vždy s ohledem na využití prostoru.

Viz_také: 122 Prázdninové šaty a další vzhledy na červen 2023 (Foto: The Design Days)

Ceny zakázkových modelů se liší v závislosti na velikosti věty, ale v obchodech s dekoracemi najdete levné verze, a to jak ve stylu nástěnných, tak stolních lamp.

 1. Světelný pásek LED

Již jsme vysvětlili, že osvětlení je klíčem k obchodnímu úspěchu. LED pásky Můžete si je zakoupit a nainstalovat sami, protože mnoho modelů se dodává s oboustranným lepidlem na jednu z ploch. Využijte je kreativně! Příkladem místa, kde vypadají dobře, je pult vaší firmy, a to buď zcela kolem něj, nebo pod jeho horní částí.

(Foto: diarioDEISNG)
 1. Stěna s vázami

Rostliny jsou dalším žolíkem, který přitahuje zákazníky a který lze jednoduše umístit do výzdoby občerstvení.

(Foto: Liatsy)

Tipem pro malé prostory je, že zabírají část stěny nebo sloup, zavěšené na váze nebo na konstrukci ve stylu palety.

(Foto: Liatsy)
 1. Lakované lavice a židle

Stoličky jsou v tradičních kavárnách klasikou. Chcete-li jim dodat jiný vzhled, který mají obvykle přírodní dřevěný povrch nebo jsou kovové, použijte barvu ve spreji. Měděná a růžově zlatá jsou v kurzu, ale pokud nejsou součástí barevné palety vašeho prostoru, můžete bez obav investovat do jiných odstínů.

(Foto: Futurist Architects)
 1. Zarámované nástěnné malby

Využití vertikálního prostoru je vždy jednoduchým způsobem výzdoby. Stěnu lze ozdobit různými rámečky, ať už barevnými, černými, bílými nebo kovovými. Formát předmětů, použitých společně v jakési nástěnné malbě, zajistí půvab, zejména pokud má stěna jiný nátěr - v takovém případě se můžete obejít i bez použití uměleckých předmětů uvnitř nich.

(Foto: Castorama Frames)
 1. Malování černým fixem

Bílé stěny jsou ideálním podkladem pro umění! Permanentní fixy vytvářejí oblíbené vzory ve stylu čmáranic a mandal.

(Foto: Feathr)
 1. Nádobí na stěně

V souladu s logikou zdobení nádobí na policích a stojanech, proč nedat talíře na stěny?

(Foto: Lez Get Real)

Nemusí vypadat jako u babičky, pokud to není vaším záměrem. Ve skutečnosti mohou tvořit výzdobu i velmi moderních kaváren, zabírat například celou stěnu nebo v sobě obsahovat jiné vzory než ty běžné.

(Foto: The Design Files)
 1. Hydraulické dlaždice

Hydraulická dlažba je ručně vyráběná podlaha, která se snadno hledá a instaluje. Je také velmi snadná na údržbu a často se používá v kuchyních, takže je to ideální podlaha pro jídelní kout, s veselými a barevnými verzemi pro inovativní dekor.

(Foto: šamotové dlaždice)
 1. Odkryté potní pánve

Při podávání džusu v baru s občerstvením investujte do pěkných skleněných džbánů. Do nich vložte nápoj a kousek ovoce nebo koření, které je součástí chuti - například plátky jablka, lístky máty?

(Foto: Ok But First Coffee)
 1. Vinylové desky

Disky kombinují letecké kavárny vintage Mohou zabírat stěny, být přeměněny na květináče, tvořit držák jídelního lístku a další.

(Foto: Lovely Indeed)
 1. Velké zrcadlo

Zrcadla, která zabírají celou stěnu, nejenže pomáhají vnést do malých prostor dojem prostornosti, ale jsou i moderním doplňkem dekorace, zatímco modely s různými rámy a tvary se přizpůsobí každému prostoru. Využijte této eklektičnosti.

(Foto: Moderní stojací lampy)
 1. Kreslení ubrusů

Dekorativní i zábavné ubrusy mohou být vyrobeny ze speciální látky nebo z papíru. Pomocí fixů nebo kříd si zákazníci mohou sami namalovat sedmičku a ozdobit si svůj koutek.

(Foto: Pinterest)
 1. Lavička s polštáři

V závislosti na tvaru prostoru je zajímavé vytvořit zděnou lavici, která zabírá jednu stěnu od jednoho konce ke druhému. S chladnými vzorovanými polštáři nebo čalouněním je to obvykle jeden z preferovaných typů sezení. Před ní se může umístit několik stolů, což je dobrý trik pro využití prostoru.

(Foto: For Interieur)
 1. Starožitný nábytek

Ve starožitnictvích a na veletrzích s nábytkem a vintage předměty můžete najít výhodné nabídky, které vše změní. Je to dobrý způsob, jak vytvořit odlišnou výzdobu, například pomocí nesourodých židlí.

Viz_také: Gloxinie: význam, péče a délka trvání květu (Foto: Atelier Rue Verte)
 1. Barvy v detailech

Je důležité si uvědomit, že malým prostorům je třeba věnovat větší pozornost, pokud jde o barevnou paletu a množství nábytku v místnosti, protože je snadné nechat se unést, snažit se přenést útulnost a nakonec vytvořit tmavý nebo příliš barevný prostor, který vyvolává pocit dusna.

Abyste se vyhnuli chybám, je zajímavé vsadit na paletu světlých barev. To neznamená nepoužívat oranžovou, korálovou, žlutou, pokud je to vaše přání. Využijte těchto tónů v některých detailech nebo jen ve větším objektu a ve zbytku prostoru investujte do šedé, dřevité a dalších neutrálních barev, abyste dosáhli rovnováhy.

(Foto: HomeISD)
 1. Blikající světla

Tato malá světla, zavěšená u stropu, dodávají kavárně veselou atmosféru. Velmi dobře se hodí k venkovním prostorám v noci, takže pokud je takový koutek, investujte!

(Foto: YardEnvy)
 1. Okouzlující markýza

Vnější prostor vaší restaurace je také třeba vyzdobit. Jak to udělat? Můžete začít markýzou. Vyberte si okouzlující model z dobrého materiálu nebo s pěkným potiskem. Je součástí prvního obrazu, který si zákazníci o vašem podniku udělají, a i když je lepší nesoudit knihu podle obalu, většina lidí to dělá.

(Foto: Pinterest)
 1. Dělená stěna

Nejjednodušší způsob, jak změnit výzdobu, je vymalovat stěnu, ale vymalovat jen jednu stěnu není žádná legrace! Použijte barvy, které představují zvolenou výzdobu kavárny, a vymalujte jen polovinu stěny. Obě poloviny můžete rozdělit pomocí omítkového rámu.

(Foto: Cate St. Hill)
 1. Snížené stojany

Využijte menší stěny nebo stěny s okny jiným způsobem. Do tohoto prostoru můžete vložit lavice s malou hloubkou. Tento typ struktury splňuje profil těch, kteří se rychle nají a pak opustí prostor, přičemž se udržuje rotace, zatímco stoly jsou obsazeny těmi, kteří opravdu chtějí strávit více času na místě. Kromě toho je to stále příležitost zapůsobit s.materiál té malé lavičky a krásné stoličky!

(Foto: Barstool Furniture)

Líbily se vám nápady na výzdobu jídelny? Máte nějaké další návrhy? Napište nám je do komentáře.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.