Kuchyně plánované na rok 2020: ceny, modely

Kuchyně plánované na rok 2020: ceny, modely
Michael Rivera

V roce 2020 jsou na vzestupu různé modely plánovaných kuchyní, které inovují barvy, materiály a technologie. Tento typ nábytku představuje skvělou volbu pro ty, kteří zařizují dům a hledají řešení na míru.

Plánované kuchyně jsou moderní, funkční a mají nábytek, který se přizpůsobuje velikosti místnosti. Jinými slovy, je použit nábytek, který místnost standardizuje a přizpůsobuje se potřebám osob žijících v nemovitosti.

Navrhování kuchyní s plánovaným nábytkem nabízí obyvatelům mnoho výhod. Mezi hlavními je třeba vyzdvihnout využití prostoru bez omezení cirkulace. Je také možné snadněji přizpůsobovat, vybírat materiály konstrukce, barvy, potahy a typy kování.

Modely plánovaných kuchyní

Kompletní plánovaná kuchyně (Foto: Divulgação)

Chcete-li si vybrat nejlépe naplánovanou kuchyň, musíte vzít v úvahu omezení bydliště a zvyky obyvatel. Na základě těchto informací bude možné uspořádat nábytek a spotřebiče v místnosti. Pokud má rodina například mnoho domácích potřeb, bude nutné instalovat skříňku s více dveřmi. Pokud je běžné mít během dne rychlé občerstvení, pak deska nemůže.ve struktuře chybí.

Plánovaná kuchyň vyniká mimořádně organizovanou a funkční strukturou. Je zde prostor pro ukládání nádobí, přípravu jídel a mytí nádobí. Polohy a výšky jsou vždy přizpůsobeny potřebám klientů.

Elegantní plánovaná kuchyně (Foto: Divulgação)

Na trhu je možné najít několik modelů plánovaných kuchyní, které se liší barvami, materiály a uvedenými prvky. Výběr nejvhodnějšího nábytku se provádí podle dostupného prostoru.

Malá plánovaná kuchyně

Pokud je v kuchyni málo místa, vyplatí se navrhnout dřez společně s pracovní deskou a nainstalovat ho mezi desky. sporák Rozvržení by mělo být provedeno v přímé linii, s využitím stěn pro instalaci skříněk, které by měly sahat od podlahy až ke stropu.

Viz_také: Háčkované koberce: 156+ vzorů, schémat, návodů a trendů

Velmi důležitá je také starost o barvy plánovaného nábytku. Ideální je vždy pracovat s monochromatickými kusy, které zvýrazňují světlé a neutrální tóny, jako je například bílá. Tato péče slibuje vyvolat v malém prostředí pocit amplitudy.

(Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação)

Lineárně plánovaná kuchyně

Pokud je kuchyně dlouhá a úzká, nejlepší možností je instalovat lineárně plánovaný nábytek, tj. se všemi jeho součástmi zarovnanými na stejné straně. Pokud je v místnosti k dispozici prostor, může projekt pracovat se dvěma paralelními stěnami, včetně dřezu, pracovní desky a varné desky před chladničkou.

(Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação)

Plánovaná kuchyně ve tvaru U

Pokud má kuchyň tvar písmene U, je možné uspořádáním plánovaného nábytku vytvořit funkční trojúhelník. Dřez by měl být na stěně kolmé ke sporáku a chladnička může být instalována na protější stěně ke sporáku.

(Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação)

Plánovaná kuchyň ve tvaru písmene L

Konstrukce ve tvaru písmene L je považována za velmi praktickou a umožňuje maximálně využít prostor. Tento model kuchyně umožňuje umístit chladničku do jednoho rohu, avšak dřez a sporák jsou umístěny na opačném konci. Do místnosti lze také začlenit pult na jídlo, který dotváří tvar písmene L.

(Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação)

Plánovaná kuchyně s ostrůvkem

V případě prostorné kuchyně je možné kromě již zmíněného zařadit do nábytku i další komponenty. Skvělou možností je například centrální ostrůvek s varnou deskou a digestoří, který využije volnou plochu uprostřed místnosti. Stejná konstrukce může mít dřez a lavici na jídlo.

Kuchyně s ostrůvkem je ideální pro zlepšení interakce mezi obyvateli, protože všichni mohou zůstat u stolu a povídat si, zatímco se připravuje jídlo.

(Foto: Divulgação) (Foto: Divulgação)

Hlavní značky

Níže naleznete plánovaný nábytek hlavních značek v prodeji v Brazílii:

Todeschini

Todeschini má kompletní řadu plánovaného kuchyňského nábytku. V každé nové kolekci značka překvapuje své zákazníky moderními a sofistikovanými atributy. S prodejnami po celé zemi Todeschini vyvíjí vlastní projekty, ale také spolupracuje se svými klienty na plánování nádherných kuchyní.

Viz_také: DIY kostým Wonder Woman (na poslední chvíli)

Plánovaný nábytek Todeschini sází na moderní design, obvykle s rovnými a čistými liniemi. Dbá se na práci s kvalitními materiály a oceňuje hlavní trendy v dekoru. Podívejte se na některé možnosti plánovaných kuchyní:

(Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini) (Foto: Todeschini)

Itatiaia

Další značkou, která se stala referencí na trhu, je Itatiaia se svými jednoduchými a funkčními kuchyněmi. Nábytek není tak sofistikovaný jako u Todeschini, ale výsledek dekorace je krásný a harmonický. Spotřebitel si může vytvořit kuchyň podle svých představ, vybrat si moduly, barvy a uspořádání. Podívejte se na některé modely:

(Foto: Itatiaia)

Italínea

Pokud hledáte krásnou a sofistikovanou kuchyni, pak si nenechte ujít modely značky Italínea. Tato značka je zodpovědná za plánování neuvěřitelných prostředí, ideálních pro vaření a konverzaci. Podívejte se na ně:

(Foto: Italínea) (Foto: Italínea) (Foto: Italínea) (Foto: Italínea) (Foto: Italínea) (Foto: Italínea) (Foto: Italínea)

Oblíbené stránky

Favorita je jednou z největších a nejmodernějších značek hoblovaného nábytku v Latinské Americe. Kuchyně jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a odpovídají hlavním trendům interiérového designu. Z hoblovaných prostředí stojí za zmínku Toscana, Napoli, Kaleidoscop, Granada a Abruzzo. Viz obrázky:

(Foto: Favorita) (Foto: Favorita) (Foto: Favorita) (Foto: Favorita) (Foto: Favorita)

Criare

Nechte svou kuchyň krásnější a modernější s plánovaným nábytkem Criare. Existuje mnoho možností projektů, které lze přizpůsobit podle preferencí obyvatel.

(Foto: Criare) (Foto: Criare) (Foto: Criare) (Foto: Criare) (Foto: Criare)

Ceny kuchyní na míru

Mnoho lidí sní o plánované kuchyni, ale nakonec se tohoto snu ze strachu z ceny vzdají. Samozřejmě, že plánovaný nábytek je dražší, ale investice se vyplatí těm, kteří mají vlastní dům nebo byt.

Ceny plánovaných kuchyní se liší v závislosti na společnosti vyrábějící nábytek a na vlastnostech projektu. V každém případě stojí za zmínku, že existují rozmezí hodnot pro třídy A, B a C.

Plánovaná kuchyňská linka s kompletním nábytkem, spotřebiči, instalatérskými a elektroinstalačními prvky stojí od 8 000 R$ do 20 000 R$. Samozřejmě existují i levnější verze, které jsou vyrobeny z oceli a nejsou výsledkem plánovaného truhlářského zpracování.

V každém případě, pokud chcete do kuchyně instalovat plánovaný nábytek, obraťte se na specializovanou firmu a požádejte o rozpočet.

Tipy pro plánované kuchyně

Ten, kdo investuje do plánované kuchyně, může zanechat místnost funkčnější a organizovanější. Nábytek se obvykle skládá ze skříněk, pracovních desek, zásuvek s přepážkami a polic. Pro sestavení dobrého projektu je třeba vzít v úvahu několik faktorů, například počet obyvatel a velikost kuchyně.

- Pokud je v kuchyni málo místa, zkuste použít skříňky s posuvnými dveřmi a zkontrolujte, zda je v místnosti příznivá cirkulace vzduchu.

- Kuchyňské skříňky instalujte až ke stropu, abyste co nejlépe využili vertikální prostor a zabránili hromadění nečistot.

- Pokud chce projekt zvýšit funkčnost kuchyně, vyplatí se instalovat elektrické zásuvky, které se otevírají automaticky a tiše. Uvnitř každé zásuvky může být LED pásek, který usnadní osvětlení.

- Zvažte specifikace projektu a zkontrolujte, zda jsou zahrnuty ve smlouvě. Zvolili jste desky MDF nebo MDP? Jaký rozměr budou mít jednotlivé kusy? Jaké jsou specifikace pantů, úchytek a dalšího příslušenství? To vše je třeba definovat před dokončením nákupu.

Trendy pro plánované kuchyně

 • Americká kuchyně je stále v módě a podporuje propojení s obývacím pokojem nebo jídelnou.
 • O minimalistický styl Vsaďte proto na rozvržení s malým počtem prvků a hygienické uspořádání.
 • Působí vaše kuchyně příliš chladně? Použijte barvy, dekorativní předměty a dokonce i barevné židle, abyste rozbili jednotvárnost.
 • Zkuste vyměnit žulovou nebo mramorovou pracovní desku za laminátovou. Tento model pracovní desky je univerzální, levný a umožňuje vám přizpůsobit si kuchyň.
 • Malé plánované kuchyně by měly být navrženy s ohledem na zlepšení funkčnosti dispozice.
 • Chcete-li zvýšit hodnotu plánovaného nábytku v kuchyni, vsaďte na skvrny v omítce.
 • Neutrální a dřevěné tóny jsou v trendu, pokud jde o plánování skříněk.
 • Je vaše kuchyň příliš malá? Požádejte architekta, aby naplánoval stůl integrovaný do pracovní desky.
 • V designu je třeba ocenit střízlivé tóny a rovné linie.
 • Středový ostrůvek je nepopiratelným trendem pro letošní rok. Může zvýšit funkčnost místnosti a poskytnout další úložný prostor. Je to také zajímavý prostor pro rychlé jídlo.
 • Zelená barva je v zahraničí na vzestupu a měla by se pomalu prosadit jako trend i v Brazílii. S dramatickým a luxusním nádechem se objevuje na pracovních deskách a skříňkách.
 • Úložný prostor na míru! Kompaktní kuchyně potřebují toto multifunkční řešení.
 • S koncem roku 2010 už není bílá barva v plánovaném designu kuchyní tak rozšířená. Jednou z barev, která si podmanila brazilské domácnosti, je šedá.
 • Modré kuchyňské skříňky jsou v této sezóně se vším všudy a slibují, že zanechají v prostředí více osobitosti.

Fotografie inspirativních kuchyní

Stále si nejste jisti, jak navrhnout svou kuchyni? Podívejte se na fotografie níže a inspirujte se:

Existuje mnoho možností plánovaných kuchyní pro rok 2020, ale vždy je možné se poradit s interiérovým architektem, abyste sestavili ten nejlepší projekt. Představte odborníkovi své představy a vysvětlete, jaké jsou vaše potřeby.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.