Koupelnové umyvadlo: podívejte se, které je pro vaše prostředí nejvhodnější

Koupelnové umyvadlo: podívejte se, které je pro vaše prostředí nejvhodnější
Michael Rivera

Když mluvíme o koupelnách, musíme myslet na tři různá prostředí: toaletu, společnou koupelnu a vytoužený sprchový kout. Tyto prostory se liší několika detaily výzdoby - jeden z nich se objevuje výrazně ve všech: na koupelnové umyvadlo .

Může se zdát velmi jednoduchá, vždyť je to "jen místo, kde si myjeme ruce". Pravdou je, že je to mnohem víc - může být výchozím bodem nebo dokonce vrcholem místnosti, bez ohledu na její velikost.

Význam umyvadel

Možná je těžké o tom přemýšlet a smířit se s tím, ale koupelnová umyvadla jsou velmi důležitá a mohou být krásná, s výrazným dekorativním půvabem. Například v koupelně jsou hvězdami přehlídky, prakticky první věcí, která je vidět při vstupu do prostoru.

(Projekt Andrade & Mello - Foto: Luís Gomes)

Různá umyvadla pro každou místnost

Každý typ koupelny vyžaduje jiný model umyvadla. Obecně platí, že kus, který dobře funguje v malém prostoru, nemá stejný efekt ve velkém prostoru a naopak. Podívejte se na několik tipů:

Toaleta

Věděli jste, že při zařizování toalety můžete popustit uzdu své fantazii? Toto prostředí může být uvolněné a mít různé konfigurace, od jiné podlahy až po chladnou tapetu.

Stranou nezůstává ani umyvadlo: v tomto prostoru můžete investovat i do sochařštějšího modelu, který svou krásou ohromí návštěvníky i samotné obyvatele. To je případ například umyvadel vytesaných do kamene, jemných a vyrobených speciálně pro prostředí, kde se nacházejí.

(Foto: Coco Lapine Design)

Jejich výhodou je, že nepotřebují skříňku nebo skříňku na osobní věci, jako je tomu v jiných koupelnách. Z tohoto důvodu jsou závěsná umyvadla v tomto prostředí velmi vítaná. Mají také další výhodu: díky své lehčí konstrukci, aniž by byla připevněna k velké konstrukci, spolupracují na tom, aby se prostor zdál větší.

(Čisté umyvadlo - Celite)

To je případ takových kousků, jako je umyvadlo Net od společnosti Celite. Je vytvořeno pro zavěšení, má vhodnou hloubku pro mytí rukou a podpěru pro předměty, jako je mýdlo, dávkování s podpěrami a armaturami na stěně. Ideální pro malé prostory!

Viz_také: Květiny s balónky: podívejte se, jak je vyrobit krok za krokem

Společná koupelna

V souvislosti s umyvadly v běžných koupelnách se toho příliš neutají. Na rozdíl od umyvadel jsou obvykle doplněna skříňkou.

(Projekt Andrade & Mello - Foto Luís Gomes)

Při výběru koupelnového umyvadla proto musíte zohlednit jeho instalaci vedle tohoto dílu. Musíte se rozhodnout mezi zapuštěným, částečně zapuštěným, vestavěným, volně stojícím nebo závěsným umyvadlem, přičemž každá z těchto možností bude vysvětlena později.

Ano, závěsné umyvadlo se může objevit i v koupelně - nejčastěji se však používá ve velkých formátech, se spodní skříňkou, aniž by s nimi bylo v jedné rovině. Podstatné je vždy jednat podle svého osobního vkusu - inspirovat se, hledat reference a sestavit si seznam všech modelů, které se vám nejvíce líbí a samozřejmě se hodí do vaší koupelny.

Koupelna

Najdeme zde stejná umyvadla jako v běžné koupelně, ale je tu jeden detail: obvykle se nacházejí ve dvojicích, aby je mohl používat pár současně. Zatímco se jedna osoba například holí, druhá si myje obličej nebo se líčí.

(Foto: Delightfull)

Je to proto, že koupelny jsou větší prostory určené k osobní péči. je to prostředí, které představuje domácí lázně, a veškerý nábytek, doplňky a ano, dokonce i umyvadlo odrážejí tuto velmi zvláštní vlastnost.

(Foto: My Steele Creek)

Každé pravidlo má výjimku. I když je to důležité, můžete se v koupelně obejít bez skříňky. Jen se ujistěte, že jsou k dispozici jiné prostory vhodné pro ukládání - například retro skříňka ve stylu lékárny, která vnese do interiéru funkčnost a šarm.

Jak vybrat správný dřez?

Jak se při tolika možnostech na trhu rozhodnout, které z těchto umyvadel do koupelny je pro vás to nejlepší? Před zahájením rekonstrukce je třeba porozumět jednotlivým typům umyvadel, abyste věděli, jak mohou vaši koupelnu změnit. Modely umyvadel jsou: vestavná, částečně vestavná, volně stojící a závěsná.

Zapuštěná mísa

(Foto: Homes to Love)

Pokud hledáte něco tradičního, jsou vestavné dřezy ideální volbou. Jsou zabudovány do desky a následně přilepeny pod ní. Jejich identifikace je snadná: stačí otevřít skříňku. Pokud vidíte, že dřez zabírá hodně místa, jedná se pravděpodobně o tento model.

Vestavné dřezy mají jakousi podkategorii: překrývající se. Zatímco běžné vestavné dřezy jsou vzhledem k dřezu zcela rovné, u těch druhých jsou okraje patrné.

(My Domaine)

Efekt je kromě toho, že je krásný, také docela funkční: okraje tohoto koupelnového umyvadla fungují jako ochrana proti stříkající vodě. U vestavného modelu je velkou starostí, aby materiál desky byl velmi odolný vůči vodě - z tohoto důvodu vidíme mnoho takových umyvadel z mramoru nebo žuly. V případě překrývajících se modelů je výběr materiálu nakonec jednodušší.

Miska s polopříslušenstvím

Vzhled tohoto dřezu je velmi charakteristický: jedna část je uvnitř desky, zatímco druhá vyčnívá mimo ni.

(Foto: Pinterest)

Kromě toho, že je tento efekt krásný, je ideální pro menší koupelny. Pulty nemusí být široké, aby se na ně vešla polozapuštěná vana větších rozměrů.

Podpora

Název mluví za vše: jedná se o typ umyvadla, které zcela spočívá na desce nebo balkonu. Čtvercové modely vypadají skvěle se skříňkami, které jsou přesně stejně široké, zatímco oválné jsou pro koupelnu okouzlující.

(Projekt Andrade & Mello - Fotografie: Luis Gomes)

V závislosti na modelech může být baterie nebo směšovač buď na desce, nebo nad dřezem. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, ujistěte se, že je baterie dostatečně vysoko, aby bylo zajištěno pohodlí všech, kdo dřez používají, a aby nedocházelo k rozstřikování vody.

(Podpora Kuby P3 - Incepa)

Umyvadlo P3 od společnosti Incepa, oválné a prodávané v černé barvě, je příkladem jiného stylu tohoto typu.

Kuba pozastavena

Jedná se o umyvadlo, které jsme vysvětlili na začátku, závěsné koupelnové umyvadlo je to, které není spojeno s dalšími prvky, jako jsou desky a skříňky. Jeho design je obvykle funkčnější, s vysokými okraji nebo úpravami, které slouží k podepření předmětů, jako je mýdlo.

(Foto: Domino)

Vyřezávané dřezy

Tvarované umyvadlo je elegantní alternativou pro výzdobu vaší koupelny. Může být vyrobeno z mramoru, žuly, porcelánových dlaždic a dalších kamenů s dobrou odolností proti vodě. Rozdíl oproti jakémukoli jinému koupelnovému umyvadlu spočívá v tom, že je vyrobeno přímo na materiálu desky.

(Projekt Daiane Antinolfi)

Konečným výsledkem může být buď zavěšený dřez, nebo vertikální "věžový" styl. Bez ohledu na to nelze popřít jedno: automaticky obohacují každé prostředí.

(Foto: Home DSGN)

Trendy v koupelnových umyvadlech 2019

Vaše koupelnové umyvadlo může držet krok s nejnovějšími trendy v dekoracích. Zde je několik z nich. trendy okamžiku:

Viz_také: Košík na Den otců: podívejte se, co do něj dát, a 32 kreativních nápadů

Mramor

Pokud jde o plánování koupelnové desky, vyniká mramor jako jeden z nejpoužívanějších materiálů. Signalizuje sofistikovanost a dobrý vkus, přestože je méně odolný než žula.

Foto: Pinterest

Kovy jako součást výzdoby

Sanitární kovy nepřidávají koupelně pouze na funkčnosti. V moderních projektech jsou také dekorativními prvky, které proměňují vzhled desky.

Foto: Pinterest

Dřevo

Dlouhou dobu bylo dřevo z výzdoby koupelen vyloučeno, ale v posledních několika letech se vrací se vší parádou. Tento materiál, pokud je použit na desce, dělá prostor sofistikovanějším, rustikálnějším, útulnějším a relaxačním. Protože dřevo přichází do styku s vodou, je velmi důležité, aby bylo vodotěsné.

Foto: Pinterest Foto: Pinterest

Beton

Stejně jako dřevo je beton dalším materiálem, který se objevuje mezi trendy pro moderní koupelny. Navozuje syrovější a industriálnější styl.

Foto: Pinterest

Co si myslíte o modelech umyvadel? Zjistili jste něco, co jste nevěděli? Zanechte komentář!
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.