Koupelna s vanou: 85+ fotografií a tipů, které vám pomohou vybrat tu správnou

Koupelna s vanou: 85+ fotografií a tipů, které vám pomohou vybrat tu správnou
Michael Rivera

O koupelna s vanou je ideální pro ty, kteří si chtějí každý den užívat relaxační koupel. Vyplatí se však věnovat určitou pozornost výběru toho nejlepšího modelu pro vaši domácnost.

Na koupelnu se často zapomíná, pokud jde o výzdobu. Obyvatelé myslí na funkční návrh a upouštějí od některých nezbytných dekorativních prvků. Na druhou stranu ti, kteří chtějí zařídit sofistikovanou a útulnou místnost, by měli vsadit na dekorativní prvky. instalace vany .

Vana není jen místem pro koupel. Její funkcí je také dodat koupelně více stylu a osobitosti. Výběr modelu zase závisí na preferencích obyvatele a potřebách prostředí.

Tipy pro zdobení koupelny s vanou

Podívejte se na výběr tipy pro vytvoření koupelny s vanou :

1 - Určení typu vany

V zásadě existují dva typy van: ponorná a vířivá. První z nich nemá motor, pouze napouští a vypouští vodu, takže její instalace je poměrně jednoduchá a nepotřebuje vždy zděnou konstrukci, zatímco vířivá vana má motor, který provádí masáž, a její instalace vyžaduje více práce.

Viz_také: Svatební účesy: 45 nápadů pro rok 2021

2 - Respektujte styl výzdoby

Pokud výzdoba koupelny Doporučují se modely s tradičním designem, tj. ve viktoriánském stylu.

Pro ty, kteří hledají praktičnost a pohodlí, se nejvíce doporučují moderní vany.

3 - Sledujte dostupný prostor

Před výběr vany Pokud je koupelna příliš malá, například v bytě, není možné instalovat velkou vanu.

4 - Sázka na topení, sprchovou soupravu a další doplňkové položky

Existují další předměty, které mohou koupel ve vaně ještě více zpříjemnit. Příkladem je ohřívač k udržování teploty vody a sprchová souprava.

5 - Pozor na rozměry

Na stránkách rozměry vany by měl být zvolen tak, aby odpovídal projektu.

6 - Dobře zvolte povrchovou úpravu

Vany mají různé povrchové úpravy. například gelový lak je k dispozici v různých barvách a jeho hlavní výhodou je trvanlivost, zatímco akrylát lze v případě poškození povrchové úpravy snadno obnovit.

7 - Pozor na formát

Na trhu je možné najít vany různých tvarů. Nejčastější jsou obdélníkové, oválné, kulaté, rohové a čtvercové.Modernímu stylu odpovídají vany s rovnými liniemi a jednoduchými tvary. model vany nesmí bránit cirkulaci vzduchu v koupelně.

Pokud je v místnosti málo místa, vyplatí se investovat do rohová vana .

Viz_také: Bambus Mossô: význam, tipy pro pěstování a péče

85+ Fotografie koupelen s vanou

Zjistěte o jednotlivých typech van více informací a prohlédněte si vybrané fotografie:

Vířivá vana

Koupelna s hydromasáží je snem každého z nás, vždyť není nic lepšího než přijít domů a dopřát si relaxační koupel. Tento model dokáže proměnit místnost v soukromé lázně.

Vířivé vany jsou obvykle větší než klasické vany, takže se nejlépe hodí do prostorných koupelen.

Vana s boxem

Abyste nemuseli nechávat koupelnu celou mokrou, můžete zkombinovat vanu se sprchovým koutem. Skleněnou konstrukci lze namontovat kolem vany nebo v samostatném prostoru se sprchovým koutem. Pozor: Abyste mohli tento typ projektu uvést do praxe, musí být koupelna velká.

Vestavěná vana

Vestavná vana je zdaleka nejlepší variantou pro zařízení malých koupelen. Její kompaktní formát lze zapustit do dřevěné nebo dokonce zděné konstrukce. Spolehněte se na služby specializovaného odborníka, jinak může nádobí popraskat a zdeformovat se.

Čtvercová, kulatá, oválná, rohová nebo obdélníková: vestavné vany lze nalézt v nejrůznějších formátech. Vyberte si tu, která nejlépe vyhovuje vaší koupelně.

Volně stojící vana

Ti, kteří hledají vanu do malé koupelny, mohou jako jednu z možností zvážit i volně stojící. Tento model, známý také jako volně stojící vana, je považován za jeden z nejpůvabnějších na trhu. Lze jej nalézt v různých formátech (s nožičkami nebo bez nich). Kvalita zpracování je mnohem nižší než u tradičních vestavěných van.

Viktoriánská vana

Viktoriánská vana je luxusní a kompaktní kousek, ideální pro zdobení romantických a jemných koupelen. Nejlepší je, že k tomu, abyste takový model měli ve své koupelně, nemusíte provádět složitou rekonstrukci, ani nepotřebujete mnoho prostoru. Instalace tohoto typu vany se považuje za poměrně jednoduchou.

Rohová vana

Jak už název napovídá, rohová vana byla vytvořena tak, aby se přizpůsobila malým prostorům. Má jednoduché a klasické linie.

Skleněná vana

Skleněná vana je moderní a futuristický model, který si podmanil prostor v mnoha domácnostech. Skleněná konstrukce zpříjemní a uvolní každou koupel, zejména v kombinaci s LED světly.

Betonová vana

Rustikální koupelna si žádá vanu strukturovanou zdivem. Beton se kombinuje s mnoha dalšími materiály, například s bouraným dřevem. Dodejte prostoru nádech šedé barvy!

Ofurô

Není příliš obvyklé mít v koupelně ofuro, ale na tento nápad můžete vsadit. Tento dřevěný kousek, vytvořený Orientálci, poskytuje lahodnou namáčecí koupel.

Líbily se vám tyto nápady na koupelny s vanou? Který je váš nejoblíbenější?
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.