Karta ke Dni matek: jak vyrobit a 35 kreativních nápadů

Karta ke Dni matek: jak vyrobit a 35 kreativních nápadů
Michael Rivera

Blíží se Den matek a všechny děti chtějí vyjádřit lásku a náklonnost. Jedním ze způsobů, jak toto datum oslavit, je vytvořit krásné přání ke Dni matek. Tento typ řemesla mohou dělat děti, mládež i dospělí.

Existuje několik způsobů, jak oslavit Den matek: vyzdobit dům jiným způsobem, podávat snídani do postele nebo koupit speciální dárek. Další věcí, která v tento den nesmí chybět, je něžné přání, nejlépe ručně vyrobené.

Níže vám vysvětlíme, jak vyrobit ručně psané přání ke Dni matek, a připravili jsme pro vás také několik kreativních nápadů, které můžete vyzkoušet doma. Podívejte se na ně!

Jak vyrobit přání ke Dni matek?

Foto: Deavita.fr

Materiály

 • Světle a tmavě růžový, zelený a hnědý karton
 • Zelené žinylkové tyče
 • Černé plstěné samolepky
 • Lepidlo
 • Ozdobná písmena
 • Nůžky

Krok za krokem

 1. Na dva listy hnědého papíru nakreslete obrys květináče.
 2. Obkreslete na papír dva tulipány ve výraznějším odstínu růžové.
 3. Přeložte květinu na polovinu a pak znovu přeložte strany, jen v opačném směru.
 4. Slepte přeložené strany každého tulipánu podle obrázku.
 5. Nalepte květiny na světle růžový papír a sestavte vázu spojením hnědých kousků papíru. Kousky spojte pouze na horních okrajích, aby se přání ke Dni matek dalo otevřít.
 6. Na papír připevněte zelené žinylkové stonky, které představují stonky tulipánů.
 7. Ze zeleného papíru vytvořte listy a přilepte je ke stonku tulipánů.
 8. Na vázu nalepte ozdobná písmena, která tvoří slovo "matka". Pokud tato písmena nemáte, použijte černé pero.

Foto: Deavita.fr

Foto: Deavita.fr

Kreativní nápady na přání ke Dni matek

Oddělili jsme několik kreativních nápadů, na které bude vaše matka pyšná a nadšená, podívejte se na ně:

1 - Malé ruce

K realizaci tohoto projektu stačí, když si dítě na karton vyznačí ruce, vystřihne je, ozdobí a napíše speciální vzkaz.

Archzine.fr

2 - Květy s poupaty

Obálka tohoto krásného přání byla personalizována barevnými knoflíkovými květinami. Maminka si ho určitě zamiluje! Podívejte se na návod na stránkách The Best Ideas for Kids .

Nejlepší nápady pro děti

3 - Šálek na kávu

Pokud vaše maminka miluje kávu, vyberte si toto krásné přání ve tvaru šálku kávy.

I Heart Crafty Things

4 - Pop-up

Marthastewart

Skutečné květiny zvadnou za pár dní, ale toto přání vydrží navždy.

5 - Tulipány

A když už mluvíme o květinách, obálka tohoto přání byla ozdobena růžovými tulipány. Celý návod najdete na stránkách The Best Ideas for Kids .

Nejlepší nápady pro děti

6 - Quillingové umění

Technika quillingu se hojně používá k přizpůsobení přáníček. Práce spočívá v navíjení kousků papíru, které vytvářejí okvětní lístky květu.

Archzine.fr

7 - Karta kola

Tato šablona přání vám umožní vytvořit kompletní poctu mamince tím, že do ní zahrnete čtyři vzkazy najednou. Návod na šablonu tohoto přáníčka je k dispozici na adrese Rae Ann Kelly .

Rae Ann Kelly

8 - Srdce z vlněné příze

Na papír byla vlněnými nitěmi našita jemná srdíčka vyjadřující lásku a vděčnost.

Hellowonderful

9 - Lepicí pásky

Hledáte snadný a kreativní způsob, jak si přáníčko přizpůsobit? Tipem jsou samolepicí pásky, známé také jako washi pásky.

Roztomilé projekty Diy

10 - Koala

Existuje mnoho roztomilých kartiček inspirovaných zvířecí říší, jako je tomu v případě této maminky koaly s koťátkem na rameni. Výukový program na Mad In Crafts .

Šílenství v řemeslech

11 - Vlastnosti matky

Vyjmenovali jste vše, co máte na své mamince nejraději? Nyní si vyrobte jedinečné přání se spoustou srdíček. Návod krok za krokem k tomuto projektu najdete na stránkách Squirrelly Minds .

Veverčí mysl

12 - Kytice srdcí

Barevné papíry můžete použít k vytvoření kytice srdcí na obálce přání. Inspirujte se obrázkem a projekt bude hotový za pár minut.

Archzine.fr

13 - Pompomy

Pomocí bambulí můžete vytvořit minimalistická přání inspirovaná zvířaty. Šablona tučňáčí maminky a jejích dětí je jen jedním z kreativních příkladů.

DESIGNFORSOUL

14 - Krásný pop-up

Pop-up přáníčka jsou v módě, jako tato dvě, která společně tvoří vyznání lásky mamince. Návod a šablony najdete na One Dog Woof .

Jeden pes haf

15 - Origami

Technika skládání umožňuje vytvářet neuvěřitelné kousky, jako je toto speciální přání ke Dni matek. Naučte se, jak vyrobit dopisy origami realizovat tento projekt doma.

Zakázka Life

16 - Ptáci

Z barevného kartonu můžete vyrobit ptáčky, kterými ozdobíte obálku přání. Tento nápad lze přizpůsobit i jiným materiálům, například E.V.A. Podívejte se na šablony a návody krok za krokem na Mmmcrafts .

Mmmcrafts

17 - Jednoduchá a sladká květina

Tento DIY projekt je poměrně jemný, protože má na obalu květinu vyrobenou háčkováním a knoflíkem.

Simpleasthatblog

18 - Srdce s kousky papíru

Srdce tohoto přání tvoří několik kousků barevného celofánového papíru. K výrobě tohoto projektu lze použít také hedvábný papír.

Učení a zkoumání hrou

19 - Sušené květiny

Existují i další způsoby, jak vyplnit srdce obálky, například sušenými květinami. Šablona byla zpřístupněna na webových stránkách BHG.com .

BHG

20 - Papírové květiny

Na stránkách papírové květiny Použijte je k tomu, aby vaše přání byla krásnější, tematičtější a zajímavější. Stačí každou malou květinu z hedvábného papíru připevnit k obalu přání pomocí washi pásky.

BHG

21 - Fotokarta

Tato šablona se liší od ostatních přání ke Dni matek, protože má obrázek dítěte uvnitř srdce. Návod na návrh je na webu The Best Ideas for Kids .

Nejlepší nápady pro děti

22 - Kaktus

V tomto nápadu posloužila dětská ručička jako šablona pro výrobu kaktusu. Uvnitř kaktusu je krásná zpráva . Návod najdete na Simple Everyday Mom .

Jednoduchá každodenní maminka

23 - Fotokniha

Tento projekt je více než přáníčkem malou fotoknihou jejího syna. Všechny pokyny najdete na stránkách Nalle's House .

Nalle's House

24 - Květiny s nožičkami

Kromě rukou se k vytvoření personalizovaných potahů používají také dětské nohy.

Archzine.fr

25 - Karty supermámy

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak potěšit na Den matek, jako je například toto pohoštění ve tvaru kartičky. Dítě může kartičky ilustrovat kresbami a frázemi, které vysvětlují důvody, proč má mít maminku rádo. Krok za krokem v aplikaci Design Improvizované .

Improvizovaný design

26 - Květiny s košíčky

Pomocí tvarů košíčků a barevného papíru můžete vytvořit nezapomenutelné přání ke Dni matek. Jedná se o další nápad z webových stránek The Best Ideas for Kids.

Nejlepší nápady pro děti

27 - Šálek čaje

Toto recyklovatelné přání bylo vyrobeno z části kartonu od vajec, která tvoří hrnek. Uvnitř tohoto hrnku je malý sáček maminčina oblíbeného čaje. Rukojeť hrnku je vytvarována pomocí čističe dýmek. Jak ho vyrobit se dozvíte v článku V herně .

V herně

28 - Déšť lásky

Na Den matek padá sprška lásky! Co takhle se inspirovat tímto nápadem na obálku? Budete potřebovat jen plechovku na cupcake a malá červená papírová srdíčka. Podívejte se na návod na I Heart Crafty Things .

I Heart Crafty Things

29 - 3D karta

Obálku přání proměňte pomocí čističů dýmek, které tvoří vyznání lásky pro nejdůležitější ženu vašeho života.

Archzine.fr

30 - Balónky

Po otevření tohoto přáníčka čeká maminku překvapení, protože je personalizováno horkovzdušnými balóny. Efekt je 3D!

Archzine.fr

31 - Plameňáci

Pomocí kousků růžové E.V.A. můžete s dítětem vyrobit plameňáčí maminku. Tělo ptáčka je ve tvaru srdce, takže přání ke Dni matek je jemnější.

Foto: Deavita.fr

32 - Vzkaz na okvětních lístcích

V tomto návrhu odhalují okvětní lístky papírové květiny láskyplný vzkaz. To by mohla být vhodná chvíle pro výběr krátké věty, kterou vzdáte hold své matce.

Foto: Journal des Femmes

33 - Hrnec lásky

Obálka tohoto přání má zvláštní koncept, koneckonců byla inspirována sklenicí lásky. Design skleněné nádoby drží několik srdcí v červené a růžové barvě. Celý návod najdete na Eklablogu.

Foto: Eklablog

34 - Cupcake

Přání ke Dni matek může být vlastně okouzlující dortík. K výrobě tohoto projektu budete potřebovat barevný karton, fotografii svého dítěte, lepidlo, nůžky a ozdoby podle vlastního výběru. Bezplatnou šablonu a návod najdete na blogu The Soccer Mom Blog.

Foto: The Soccer Mom Blog

35 - S 3D srdcem

Chcete-li se krok za krokem naučit, jak vyrobit přání ke Dni matek s 3D srdcem, podívejte se na video z kanálu Mariny Martines.

Bez ohledu na to, jaké přání ke Dni matek zvolíte, je důležité, aby vyjadřovalo lásku a vděčnost. Tento dárek by měl být láskyplnou poctou jedné z nejdůležitějších osob ve vašem životě, proto buďte kreativní a nápad co nejvíce přizpůsobte.

Vybrali jste si své oblíbené přání? Tento kousek může doplnit dárek ke Dni matek.
Michael Rivera
Michael Rivera
Michael Rivera je uznávaný interiérový designér a spisovatel, známý pro své sofistikované a inovativní designové koncepty. S více než desetiletými zkušenostmi v oboru pomohl Michael bezpočtu klientů přeměnit jejich prostory na ohromující mistrovská díla. Na svém blogu Your Best Decorating Inspiration sdílí své odborné znalosti a vášeň pro interiérový design a nabízí čtenářům praktické tipy, kreativní nápady a odborné rady, jak si vytvořit vlastní vysněné domovy. Michaelova filozofie designu se točí kolem přesvědčení, že dobře navržený prostor může výrazně zlepšit kvalitu života člověka, a snaží se inspirovat a zmocnit své čtenáře k vytváření krásných a funkčních životních prostředí. Michael kombinuje svou lásku k estetice, funkčnosti a udržitelnosti a povzbuzuje své publikum, aby přijalo jejich jedinečný styl a zároveň začlenilo udržitelné a ekologické postupy do svých návrhových rozhodnutí. Michael Rivera se svým dokonalým vkusem, smyslem pro detail a odhodláním vytvářet prostory, které odrážejí individuální osobnosti, nepřestává uchvacovat a inspirovat designové nadšence po celém světě.